مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا به عنوان یک مقصد محبوب برای افرادی که به دنبال زندگی، کار، تحصیل، یا بازنشستگی در یک کشور اروپایی هستند، جذابیت دارد. اگر شما هم دوست دارید تا درباره مهاجرت به اسپانیا اطلاعات بیشتری داشته باشید، با ما در موسسه مهاجرتی بالدانو همراه شوید.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/168dbd7f-632c-457e-830c-844104d2039b.jpg

مشاوره مهاجرت به اسپانیا

در این بخش روش‌های مهاجرت به اسپانیا که تخصص موسسه مهاجرتی بالدانو است را به شما معرفی می‌کنیم: روش پرطرفدار تحصیلی که در این روش با اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها و کالج‌های اسپانیا و تکمیل مدارک اخذ ویزا می‌توانید برای تحصیل و با جستجوی کار پس از اتمام تحصیل، وارد اسپانیا شوید. روش خویش فرما که این برنامه مناسب افرادی است که رزومه کاری و تخصصی دارند.

شما در این روش بدون نیاز به سرمایه گذاری و تمکن مالی بالا، با ارائه شرایط مناسب مالی و تخصص و تحصیلات، در کمتر از دو ماه اجازه کار در اسپانیا را به دست می‌آورید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  راه های مهاجرت به اسپانیا

  بر حسب شرایط، مهارت‌ها و میزان بودجه هر شخص، روش‌های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد. نکته حائز اهمیت برای مهاجرت به کشور اسپانیا این است که باید رزومه کاری و تحصیلی شما قوی‌ باشد، بودجه مناسبی به‌همراه داشته باشید، در بازه سنی مناسبی قرار داشته باشید و از دانش زبان اسپانیایی یا انگلیسی خوبی برخوردار باشید تا شانستان برای مهاجرت به اسپانیا بالا برود. به‌طور کلی روش ‌های مهاجرت به اسپانیا عبارت‌اند از مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، مهاجرت از از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق تولد. در ادامه هرکدام از این روش‌ها را معرفی و بررسی می‌کنیم.

  راه های مهاجرت به اسپانیا

  مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

  یکی از روش‌های رایج مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت تحصیلی است. کشور اسپانیا به‌دلیل داشتن دانشگاه‌های معتبر و بسیار ارزان (در مواردی حتی رایگان)، امکان کار حین تحصیل و هزینه زندگی بسیار مناسب (30 درصد کمتر از دیگر کشورهای سطح اول در قاره اروپا) یکی از بهترین انتخاب‌ها برای زندگی دانشجویی در بین کشورهای جهان است. برای اینکه بتوانید به کشور اسپانیا مهاجرت تحصیلی داشته باشید، ابتدا باید از یکی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها یا مدارس این کشور نامه پذیرش دریافت کنید.

  هرچند بیشتر مراکز تحصیلی در کشور اسپانیا به زبان اسپانیایی تدریس می‌کنند اما برخی از دانشگاه‌های این کشور هم هستند که دوره‌هایی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. ولی دانش زبان اسپانیایی برای زندگی، تحصیل و مهاجرت به اسپانیا بسیار مهم است.

  دانشجویان می‌توانند با استفاده از ویزای دانشجویی کمتر از سه ماه، ویزای دانشجویی کوتاه‌مدت (بین 3 تا 6 ماه) و ویزای دانشجویی بلند‌مدت (بیشتر از 6 ماه) در یکی از مقاطع تحصیلی به تحصیل در رشته مورد نظرشان بپردازند.

  در ادامه برخی از معتبرترین دانشگاه‌های اسپانیا را به شما معرفی خواهیم کرد و در قسمت بعد فهرستی از هزینه تحصیل در رشته‌های پرطرفدار در هر یک از دانشگاه‌های اسپانیا را برای شما ارائه خواهیم کرد.

  رشته تحصیلیدانشگاههزینه تحصیل سالیانه
  تاریخدانشگاه Pompeu Fabra۴۰۱ یورو
  مهندسی بیو پزشکیUPC۶۹۴ یورو
  علوم و فناوری شیمیاییUniversitat Rovira I Virgili۷۶۶ یورو
  اقتصادCEMFI۲۱۵ یورو
  گردشگریUAB۵۴۰ یورو
  امنیت سایبریدانشگاه Herbour Space۲۲.۹۰۰ یورو
  کسب و کار دیجیتالمدرسه بیزینس EU۱۳.۸۰۰ یورو
  علوم دادهمدرسه اقتصاد بارسلونا۱۸.۵۰۰ یورو

  شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی

  شما می‌توانید از یکی از دانشگاه‌های دولتی یا خصوصی اسپانیا پذیرش دریافت کنید. نکته مهم این است که در دانشگاه‌های دولتی شما فقط می‌توانید به زبان اسپانیایی درس بخوانید و اگر به زبان اسپانیایی تسلط ندارید باید به دانشگاه‌های خصوصی این کشور مراجعه کنید. برای دریافت پذیرش و مهاجرت به اسپانیا در مقطع کارشناسی باید حتماً در آزمون ورودی شرکت کنید و پس از پذیرش باید شهریه بپردازید.

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا بسته به دانشگاه یا برنامه تحصیلی که انتخاب کرده‌اید، باید مدرک رسمی زبان انگلیسی یا اسپانیایی ارائه کنید اما توجه داشته باشید که برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌ها نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و همین که به زبان اسپانیایی مسلط باشید، می‌توانید پذیرش دانشگاه را دریافت کنید.

  همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا به شرکت در آزمون ورودی نیاز ندارد. به‌طور کلی برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به کارشناسی کار راحت‌تری را پیش رو دارید و در صورتی که موفق به دریافت بورسیه و فاندهای تحصیلی نشوید، باید شهریه تحصیل در اسپانیا را بپردازید. موسسه مهاجرتی بالدانو در این مقطع می‌تواند بدون مدرک زبان و شهریه دانشگاه، برای شما پذیرش بگیرد تا تحصیلی رایگان داشته باشید.

  تحصیل در مقطع دکتری در کشور اسپانیا

  همان‌طور که گفتیم، هزینه مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. هزینه تحصیل در کشور اسپانیا در مقطع دکتری کاملاً رایگان است و به شرکت در هیچ نوع آزمون ورودی نیاز ندارد. شما در این مقطع به دانش و تسلط به زبان اسپانیایی هم نیاز ندارید و می‌توانید با استفاده از زبان انگلیسی نیز مهاجرت کنید.

  در مقطع دکتری می‌توانید از مزایایی مثل دریافت بورسیه یا انواع فاند‌های تحصیلی برخوردار شوید. این مقطع در کشور اسپانیا صرفاً پژوهشی است و هیچ نوع کلاس تئوری برگزار نمی‌شود. بیشتر دانشگاه‌هایی که در مقطع دکتری پذیرش اعطا می‌کنند جزو دانشگاه‌های معتبر و زیر نظر وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران هستند.

  موسسه مهاجرتی بالدانو در این مقطع می‌تواند بدون مدرک زبان و شهریه دانشگاه، برای شما پذیرش بگیرد تا تحصیلی رایگان داشته باشید.

  مهاجرت به اسپانیا با تحصیل

  مهاجرت به اسپانیا از طریق خویش فرما

  مهاجرت به اسپانیا از طریق خویش فرما روشی منحصربه‌فرد در موسسه مهاجرتی بالدانو است. در این روش بسته به رزومه متقاضی اجازه کار در اسپانیا در سطح کارفرمایی گرفته می‌شود و متقاضی بدون مدرک زبان و بدون تمکن مالی می‌تواند وارد کشور اسپانیا شود و برای خود و خانواده اقامت بگیرد.

  تحصیلات، جواز کسب، تخصص و هر موضوعی از این قبیل برای متقاضی حکم رزومه را دارد. نکته مهم این است که متقاضی که به عنوان کارفرما وارد اسپانیا می‌شود اجازه ۸ ساعت کار را ندارد ولی مثل هر شخص دیگری می‌تواند کار نیمه‌وقت داشته باشد.

  کارفرما بودن ارتباطی با رشته یا تخصص ندارد و شما می‌توانید کارفرما باشید و یک رستوران خیلی کوچک در حد ۱۰.۰۰۰ یورو تاسیس کنید یا یک پمپ بزنین به ارزش ۲ میلیون یورو داشته باشید. پس عدد سرمایه در روش خویش فرما مهم نیست بلکه موقعیت شغلی شما مهم است.

  هر ماه حدود ۱۵۰ یورو به عنوان حق بیمه باید به دولت اسپانیا پرداخت شود. متقاضیان در روش خویش فرما مثل ایران حق دریافت حقوق بازنشتگی دارند. تحصیل فرزندان آن‌ها رایگان است و بعد از  4 سال متقاضی می‌تواند اقامت دائم داشته باشد.

  در این روش احتیاجی به راه‌اندازی کسب و کار نیست و شما می‌توانید با پرداخت ماهی 150 یورو به عنوان حق بیمه فرآیند مهاجرت خود را تکمیل کنید. همانند ایران تا زمانی که حق بیمه پرداخت می‌کنید سابقه کار خواهید داشت.

  در این روش همسر اجازه کار ندارد ولی بعد از اقامت دائم می‌تواند کار کنند. فرزندان تا سن 18 سال تمام می‌توانند در کنار پرونده با پدر و مادر مهاجرت کنند. فرآیند مهاجرت از طریق خویش فرما در حدود 12 ماه زمان می‌برد.

  مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

  اگر جزو اتباع خارجی (کشورهای غیر از حوزه شینگن) باشید، باید برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کار، ویزای کار داشته باشید. پیدا کردن کار در کشور اسپانیا آسان نیست و در صورتی که شما موفق شوید کارفرما و دعوت‌نامه کاری دریافت کنید، می‌توانید برای مهاجرت به اسپانیا برنامه‌ریزی کنید. کارفرما باید سه ماه در اسپانیا و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کار خود را منتشر کرده باشد و اگر شخصی برای این شغل پیدا نکند می‌تواند از دیگر اتباع خارجی درخواست همکاری داشته باشد.

  بنابراین اگر کارفرمایی از طریق اداره مهاجرت اسپانیا برای نیروی کار خارجی درخواست داده باشد، می‌توانید برای آن کار اپلای کنید و در صورت موفقیت، دعوت‌نامه دریافت خواهید کرد.

  برای کار در اسپانیا اجباری به تسلط به زبان اسپانیایی وجود ندارد، اما روشن است که هرچه دانش زبان انگلیسی یا اسپانیایی شما بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانید در این کشور کار پیدا کنید.

  مهاجرت به اسپانیا از طریق کار مزایای بسیار زیادی دارد. اگر سه سال در این کشور زندگی کنید می‌توانید اقامت دائم اسپانیا را بگیرید؛ برای این کار لازم است ویزای کار خود را تمدید کنید.

  تمدید ویزای کاری، اصلاً سخت نیست. اگر شما بتوانید کارفرمای خود را راضی نگه دارید و شغل خود را از دست ندهید و در مدت زمان زندگی در اسپانیا جرائم کیفری مرتکب نشوید، می‌توانید به‌راحتی ویزای کار خود را تمدید کنید.

  از دیگر مزایای مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق دریافت ویزای کار می‌توان به زندگی در یک کشور اروپایی سطح بالا، مهاجرت به‌همراه همسر و فرزندان، اشتغال همسر بدون نیاز به اخذ اجازه کار و دریافت اقامت دائم اسپانیا و اروپا پس از سه سال اشاره کنیم.

  برای دریافت ویزای کار اسپانیا باید مدارک زیر را تهیه کنید تا رأی نهایی شما بین 5 تا 15 ماه اعلام شود:

  • مدارک هویتی
  • پاسپورت معتبر و کپی از آن
  • سه قطعه عکس جدید در اندازه پاسپورت
  • شماره ثبت مالی
  • شماره ثبت تأمین اجتماعی کارفرما
  • مدارک مورد نیاز برای تعهد مالی کارفرما
  • فرم جاب آفر
  • توضیحات کامل درباره شغل، حقوق و مزایا
  مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

  مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

  راحت‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به اسپانیا برای سرمایه‌داران و متقاضیانی که از لحاظ مالی وضع مناسبی دارند و قصد دارند سرمایه خود را حفظ کنند یا آن را افزایش دهند، سرمایه‌ گذاری در اسپانیا است.

  اسپانیا شرایط مناسبی را برای علاقه‌مندان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است و چند سال است که در بین سرمایه‌گذاران به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. برای مهاجرت به کشور اسپانیا و دریافت اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری روش‌های مختلفی وجود دارد؛ ازجمله:

  • خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش حداقل دو میلیون یورو
  • سپرده‌گذاری بانکی در بانک‌های اسپانیا به مبلغ حداقل یک میلیون یورو
  • خرید درصدی از سهام شرکت اسپانیایی به‌ارزش حداقل یک میلیون یورو
  • ثبت شرکت یا راه‌اندازی کسب و کار
  • خرید ملک و سرمایه‌گذاری در بخش مسکن به‌ارزش حداقل 500 هزار یورو

  شما پس از اینکه موفق شدید در یکی از بخش‌های معرفی‌شده سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید ویزای طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا را دریافت کنید و پس از یک سال در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، اقامت موقت اسپانیا را بگیرید. همچنین شما می‌توانید پس از یک سال علاوه بر تمدید ویزای خود، برای افراد تحت پوشش خود نیز ویزا دریافت کنید.

  تمدید ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا خیلی ساده است و تنها کافی است ملک یا سرمایه خود را حفظ کنید و هر سال حداقل یک سفر به اسپانیا داشته باشید. با این کار پس از گذشت چند سال و با رعایت شرایط (حضور حداقل 183 روز در سال اول و تمدید ویزا برای پنج سال متمادی) می‌توانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم اسپانیا تبدیل کنید.

  مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • گواهی موجودی معادل 500 هزار یورو
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • گواهی آزمایش پزشکی مورد نیاز
  • سند املاک خریداری‌شده

  مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

  آسان‌ترین روش با کمترین هزینه برای مهاجرت به کشور اسپانیا، مهاجرت از طریق ازدواج است. بر اساس قوانین مهاجرت به کشور اسپانیا اگر شما با فردی که تابعیت اسپانیا را دارد یا شهروند این کشور است، ازدواج کنید، می‌توانید پس از یک سال از تاریخ ازدواج رسمی خود اقامت موقت این کشور را دریافت کنید.

  اگر ازدواج شما برای پنج سال پایدار بماند، شما می‌توانید پس از پنج سال برای دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام کنید. دقت داشته باشید که برای مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج و تبدیل اقامت به تابعیت، زوجین باید به‌مدت یک سال با هم زندگی کرده باشند، گزارشی را در این زمینه تهیه کنند و با جامعه هم ادغام شده باشند.

  مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت همسر به شرح زیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • تکمیل کردن فرم درخواست تابعیت
  • گواهی عدم سوءپیشینه در کشور مبدأ
  • مدرک اقامت موقت
  • سند ازدواج
  • سند تولد متقاضی و همسر
  • گواهی تولد فرزندان
  • مدرک زبان اسپانیایی از مؤسسه cervantes
  • گواهی تمکن مالی

  اگر فردی تنها با هدف دریافت اقامت و مهاجرت به اسپانیا، به‌صورت صوری ازدواج کرده باشد، کاری کاملاً غیرقانونی انجام داده و در صورتی که وکلا یا دولت اسپانیا متوجه این اتفاق شوند، نتایج و تبعات بسیار بدی برای متقاضی و تبعه اسپانیایی در پی خواهد داشت؛ مثل دیپورت شدن یا زندان رفتن.

  مهاجرت به اسپانیا با ازدواج

  مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد

  از آنجایی که کشور اسپانیا تابع اصل خاک نیست و فقط از اصل خون پیروی می‌کند، تولد فرزند در این کشور هیچ گونه اقامت یا مزایایی برای نوزاد یا والدین او ندارد؛ با توجه به این موضوع نوزاد تنها در صورتی می‌تواند اقامت اسپانیا را دریافت کند که حداقل یکی از والدین او تابعیت اسپانیا را داشته باشد. همچنین کشور اسپانیا ویزای گردشگری برای زایمان ندارد و اگر فردی فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورد و خودش تابعیت این کشور را نداشته باشد، نمی‌تواند تابعیت اسپانیا را برای نوزاد خود به دست آورد.

  به‌طور کلی با توجه به اینکه مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق تولد در خاک این کشور امکان‌پذیر نیست، مهاجرانی که به این روش علاقه دارند، تنها در صورتی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند، می‌توانند تابعیت اسپانیایی برای نوزاد خود دریافت کنند:

  • پدر و مادر بچه ناشناس باشند.
  • پدر و مادر نوزاد بدون تابعیت باشند.
  • حداقل یکی از والدین نوزاد حتماً اصالت اسپانیایی داشته باشد.
  • در صورتی که والدین نوزاد خارجی باشند اما حداقل یکی از والدین در این کشور به دنیا آمده باشد (به‌جز دیپلمات‌ها)، نوزاد می‌تواند تابعیت اسپانیا را دریافت کند.
  • نوزادانی که والدینشان تابعیت اسپانیا را دارند و در این کشور متولد شده‌اند.

  مدارک مورد نیاز برای برای ثبت درخواست اخذ تابعیت اسپانیا برای نوزاد به شرح زیر است:

  • شناسنامه و مدارک هویتی نوزاد
  • شناسنامه و مدارک هویتی پدر و مادر با ترجمه رسمی
  • گواهی کنسولگری که نشانگر این باشد که کشور مبدأ برای نوزاد تابعیتی صادر نخواهد کرد.
  • پاسپورت والدین و کپی از آن
  • سندی که محل سکونت والدین را نشان دهد.

  شرایط مهاجرت به اسپانیا

  برای مهاجرت به اسپانیا باید ابتدا با شرایط مهاجرتی آشنا شوید، این شرایط را برآورده کنید و سپس برای ادامه راه قدم بردارید. در این بخش به بررسی شرایط کلی مهاجرت به اسپانیا می‌پردازیم:

  • شرایط سنی

  بر اساس اینکه کدام روش مهاجرت به اسپانیا را انتخاب کرده‌اید، شرط سنی متفاوت است. برای مثال برای تحصیل در اسپانیا شرایط سنی به صورت زیر است:

  شرایط سنی

  براساس اینکه از کدام روش را مهاجرت به اسپانیا انتخاب کرده‌اید، شرط سن شما متفاوت است. برای مثال برای تحصیل در اسپانیا شرایط سنی به صورت زیر است:

  جدوب شرایط سنی برای تحصیل در اسپانیا
  مقطع کارشناسیحداکثر ۲۶ سال
  مقطع کارشناسی ارشدحداکثر ۳۶ سال
  مقطع دکتراحداکثر ۵۰ سال

  برای کار در اسپانیا نیز سن خاصی تعیین نشده است اما واضح است که اولویت با متقاضیانی است که سن کمتری دارند و به‌اصطلاح نیروی کار جوان‌تری هستند. در روش ازدواج شخص باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد. در بقیه روش‌ها شرط سنی خاصی وجود ندارد.

  • میزان بودجه یا تمکن مالی برای مهاجرت به اسپانیا

  بر اساس روش انتخابی شما برای مهاجرت، هزینه‌ای که باید صرف کنید نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر به روش سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنید، هزینه‌های شما بسیار بالا است و حداقل به 500 هزار یورو در حساب خود نیاز دارید تا بتوانید به این کشور مهاجرت کنید.

  • مدارک مورد نیاز برای مهاجرت

  برای مهاجرت به کشور اسپانیا باید تمامی مدارک مورد نیاز خود را بر اساس روشی که با استفاده از آن قصد مهاجرت دارید، گردآوری کنید و از هیچ مدرکی چشم‌پوشی نکنید. دقت داشته باشید که مدارکی مثل پاسپورت، نامه پذیرش، توصیه‌نامه و نامه کارفرما از مهم‌ترین مدارک مهاجرتی هستند.

  • مدرک زبان

  داشتن مدرک زبان برای افرادی که مهاجرت به اسپانیا از طریق کار یا تحصیل را انتخاب می‌کنند، مهم‌تر از سایر متقاضیان است. این افراد بر اساس شرایط خود باید به یکی از زبان‌های اسپانیایی یا انگلیسی مسلط باشند؛ اما اگر متقاضی بتواند به هر دوی این زبان‌ها تسلط پیدا کند، شرایط راحت‌تری را در پیش خواهد داشت.

  به‌طور کلی برای دیگر روش‌های مهاجرتی مثل سرمایه‌گذاری شرط زبان الزامی نیست اما اگر متقاضی با زبان اسپانیایی یا انگلیسی آشنایی داشته باشد، زندگی راحت‌تری را برای خود و خانواده‌اش می‌سازد و به‌راحتی پیشرفت خواهد کرد.

  هزینه مهاجرت به اسپانیا

  شما برای مهاجرت به اسپانیا، بسته به روش انتخابی باید هزینه‌های مختلفی بپردازید؛ برای مثال هزینه مهاجرت به روش ازدواج بسیار کمتر از هزینه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یا خرید ملک است.

  جالب است بدانید که هر چقدر هزینه کمتری را برای مهاجرت بپردازید، راه سخت‌تری را برای دریافت ویزای اسپانیا، اقامت موقت، اقامت دائم، پاسپورت و شهروندی این کشور دارید.

  بعضی هزینه‌های عمومی وجود دارد که شما با استفاده از هر روشی که به اسپانیا مهاجرت کنید، باید این هزینه‌ها را بپردازید:

  جدول هزینه های مهاجرت به اسپانیا
  هزینه ویزاهزینه ویزا بستگی به نوع ویزای شما، کشور مبدا شما متفاوت است.
  هزینه پاسپورتاگر پاسپورت ندارید پیش از آغاز پروسه مهاجرت به اسپانیا باید حتما آن را تهیه کنید؛ هزینه پاسپورت نیز بستگی به کشور مبدا شما دارد.
  هزینه اقامت در اسپانیابرای سفر یا مهاجرت به اسپانیا، می‌توانید از مکان‌های مثل هتل‌ها، بوم گردی‌ها، اجاره مسکن و… استفاده کنید که هرکدام هزینه‌های مختلفی دارند.
  هزینه زندگی در اسپانیابسته به منطقه محل سکونت و شهری که در آن زندگی می‌کنید، شیوه زندگی، تعداد نفرات، پوشاک، تفریحات و… هزینه‌های زندگی در اسپانیا برای هر فردی متغیر و براساس شرایط او خواهد بود.
  هزینه بلیت هواپیماهزینه تهیه بلیت هواپیما بسته به کشور مبدا شما، شهر مقصد، شرکت هواپیمایی و فصل سفر شما متفاوت خواهد بود.
  هزینه بیمهیکی از مهم‌ترین بخش‌های مهاجرت به اسپانیا، بیمه است که بسته به به نوع بیمه‌ انتخابی شما، قیمت متفاوتی خواهد داشت.

  مدارک لازم برای مهاجرت به اسپانیا

  بسته به اینکه شما از کدام روش برای مهاجرت به کشور اسپانیا استفاده کنید، مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به اسپانیا نیر متفاوت خواهد بود. در ادامه فهرستی از تمامی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به اسپانیا می‌آید:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی مختلف مثل شناسنامه و کارت ملی
  • مدارک تحصیلی
  • ریز نمرات تحصیلی
  • رزومه کاری
  • رزومه تحصیلی
  • تعدادی عکس سه در چهار پاسپورتی
  • رسید پرداخت شهریه دانشگاه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی
  • نامه پذیرش دانشگاه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی
  • نامه کارفرما برای متقاضیان مهاجرت کاری
  • ترجمه مدارک مورد نیاز از دارالترجمه معتبر
  • مدارک مالی
  • نامه تمکن مالی
  • همراه داشتن مقدار بودجه مورد نیاز برای متقاضیان مهاجرت سرمایه‌گذاری
  • مدارکی که نشان دهد شما فرار مالیاتی نداشته‌اید
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • مدارک پزشکی
  • مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی معتبر با نمره مناسب
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • گواهی سلامت جسمی

  بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت ایرانیان

  از آنجایی که اسپانیا در سال‌های اخیر یکی از مقاصد مهاجرتی و گردشگری محبوب بین ایرانیان بوده و تعداد قابل توجهی از آن‌ها به این کشور مهاجرت کرده‌اند، بهتر است پیش از مهاجرت به اسپانیا با شهرهای پرطرفدار و زیبای این کشور آشنا شوید.

  • بارسلونا

  بارسلونا از شهرهای بسیار معروف کشور اسپانیا است که بیشتر به‌دلیل تیم فوتبال معروفش شناخته‌ می‌شود. این شهر غنی از تاریخ، فرهنگ، هنر و تمدن است و امکانات بسیار زیادی برای تفریح و سرگرمی گردشگران و مهاجران دارد. بارسلونا ازجمله شهرهایی است که زندگی در شب در آن پررنگ‌تر از روز جریان دارد.

  • مادرید

  مادرید که پایتخت اسپانیا است مانند بارسلونا با تیم فوتبالش که رقیب سنتی بارسلوناست، شناخته می‌شود. مادرید فرهنگی غنی دارد و بیشتر مردم آن زندگی شبانه را به زندگی در روز ترجیح می‌دهند. این شهر پر از موزه‌ها، سالن‌های هنری و تئاتر است. همچنین مادرید بهترین شهر برای ادامه تحصیل و کار در کشور اسپانیا محسوب می‌شود.

  • سان سباستین

  سان سباستین شهری مشهور و زیبا است که در بخش شمالی اسپانیا قرار گرفته. این شهر با معماری زیبا و غذاهای خوشمزه از بهترین شهرهای اسپانیا برای تفریح و گردشگری به حساب می‌آید.

  • والنسیا

  والنسیا نیز تیم فوتبال شناخته‌شده‌ای در بین مردم جهان دارد و یکی از شهرهای بسیار پرطراوت و شاداب در کشور اسپانیا است. این شهر آب‌وهوای بسیار خوبی دارد و با آثار باستانی، تاریخی و فرهنگی متعدد خود محلی بی‌نظیر برای زندگی است. آرامش این شهر در کنار محیط بسیار مناسبی که دارد باعث شده بهترین انتخاب برای کسانی باشد که مهاجرت به اسپانیا را به‌صورت خانوادگی انتخاب کرده‌اند.

  • مالاگا

  آخرین شهر این فهرست مالاگا است. این شهر در جنوب کشور اسپانیا قرار گرفته و با آب‌وهوای گرم و دریاچه‌های فراوانش مناظر طبیعی بی‌نظیری دارد. مالاگا بهترین انتخاب برای علاقه‌مندان به سفر به سواحل اسپانیا و تفریحات دریایی است.

  مزایای مهاجرت به اسپانیا

  مزایای مهاجرت به اسپانیا عبارتند از:

  دریافت اقامت دائم

  با دریافت اقامت دائم در اسپانیا، شما می‌توانید به‌طور قانونی در این کشور زندگی کنید و حقوق مساوی با شهروندان اسپانیایی داشته باشید.

  فرصت‌های شغلی

  اسپانیا با داشتن بازار کار پویا و مناسب برای جویندگان کار، فرصت‌های شغلی مناسبی را برای مهاجران ایجاد کرده است.

  سفر به کشورهای عضو شینگن بدون ویزا

  کشور اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و به همین دلیل تبعه این کشور می‌تواند به ۲۶ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا مهاجرت کند.

  کیفیت بالا در سیستم‌های آموزشی

  دانشگاه‌های برتر دنیا با رنکینگ بالا در این کشور وجود دارند به علاوه شما می‌توانید با پرداخت هزینه بسیار کم( در مواردی رایگان) در رشته‌های مدنظر خود به تحصیل بپردازید.

  فرهنگ و تمدن غنی

  اسپانیا از جمله معدود کشورهایی است که دارای تاریخ و فرهنگ گسترده‌ای بوده است و تا بحال موفق شده تا بخش قابل توجهی از فرهنگ خود را حفظ کند.

  جایگاه فوتبال در این کشور

  کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که سطح بسیار بالایی چه در بخش ملی چه در بخش باشگاهی دارد و باشگاه‌های معروف و پرطرفدار دنیا در این کشور قرار دارند به همین دلیل این کشور می‌تواند انتخاب درستی برای علاقه‌مندان به این ورزش باشد.

  طبیعت بکر و زیبا

  اسپانیا دارای مناظر طبیعی و طبیعت بکر و زیبایی مانند سواحل، دریا، جزایر، کوهستان‌های بلند و صحراهای خشک است.

  اقلیم مناسب

  این کشور از اقلیم و آب و هوای گرم و خشک برخوردار بوده که این عامل باعث جذب بسیاری از مهاجران به این کشور می‌شود.

  سیستم بهداشتی و درمانی

  اسپانیا دارای سیستم بهداشتی و درمانی بسیار با کیفیت و سطح بالایی است.

  مزایای مهاجرت به اسپانیا

  برخی از مزایای مهاجرت به اسپانیا عبارت‌اند از:

  • دریافت اقامت دائم

  با دریافت اقامت دائم اسپانیا، می‌توانید به‌طور قانونی در این کشور زندگی کنید و حقوق مساوی با شهروندان اسپانیایی داشته باشید.

  • فرصت‌های شغلی زیاد

  اسپانیا با داشتن بازار کار پویا و مناسب برای جویندگان کار، فرصت‌های شغلی مناسبی را برای مهاجران ایجاد کرده است.

  • امکان سفر به کشورهای عضو شینگن بدون ویزا

  کشور اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و به همین دلیل تبعه این کشور می‌تواند بدون نیاز به ویزا به 26 کشور دنیا سفر کند.

  • کیفیت بالای سیستم‌های آموزشی

  اسپانیا دانشگاه‌های برتر دنیا با رنکینگ بالا دارد. به‌علاوه می‌توان با پرداخت هزینه بسیار کم (در مواردی رایگان) در این دانشگاه‌ها درس خواند.

  • فرهنگ و تمدن غنی

  اسپانیا تاریخ و فرهنگی غنی دارد و از معدود کشورهایی است که موفق شده بخش قابل توجهی از فرهنگ کهن خود را حفظ کند.

  • فوتبال‌دوستی در این کشور

  کشور اسپانیا ازجمله کشورهایی است که فوتبال در آن، چه در بخش ملی و چه در بخش باشگاهی سطح بالایی دارد و باشگاه‌های معروف و پرطرفدار دنیا در این کشور قرار دارند. مردم این کشور نیز علاقه ویژه‌ای به فوتبال دارند. به همین دلیل این کشور می‌تواند انتخاب خوبی برای علاقه‌مندان به این ورزش باشد.

  • طبیعت بکر و متنوع

  اسپانیا مناظر طبیعی متنوع و طبیعت بکر و زیبایی دارد؛ مانند سواحل، دریا، جزایر، کوهستان‌های بلند و صحراهای خشک.

  • اقلیم مناسب

  این کشور از اقلیم و آب‌وهوای گرم و خشک برخوردار است که این عامل باعث جذب بسیاری از مهاجران به این کشور می‌شود.

  • سیستم بهداشت و درمانی سطح بالا

  اسپانیا سیستم بهداشت و درمانی بسیار باکیفیت و سطح بالایی دارد و پزشکان متعهدی در این سیستم مشغول فعالیت‌اند.

  سوالات متداول

  آیا اسپانیا برای زندگی ایرانیان کشور مناسبی است؟
  با توجه به شرایط کاری، تحصیلی، حضور در منطقه شینگن و شرایط مناسب زندگی در این کشور، کشور اسپانیا یکی از بهترین نقاط دنیا برای مهاجرت و گردشگری ایرانیان است به طوری که براساس آمارها در سال‌های قبل شاهد مهاجرت بخش قابل توجهی از مهاجران ایرانی به این کشور اروپایی بودیم.
  بهترین روش مهاجرت به اسپانیا کدام است؟
  بسته به شرایط هرکسی، بهترین روش مهاجرتی متفاوت است. اگر دوست دارید که هرچه سریع‌تر به اسپانیا مهاجرت کنید، روش سرمایه گذاری بهترین راه است اما اگر نمی‌توانید هزینه زیادی برای مهاجرت بپردازید می‌توانید از طریق تحصیل، ازدواج و کار به این کشور مهاجرت کنید.
  صدور ویزای اسپانیا چقدر زمان می برد؟
  رسیدگی به درخواست برای دریافت ویزای اسپانیا معمولا بین 15 روز تا 30 روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری زمان می‌برد.
  برای مهاجرت به اسپانیا چه مدرک زبانی نیاز است؟
  بسته به اینکه با استفاده از کدام روش به اسپانیا مهاجرت کردید، مدرک زبان نیز مختلف است. برای مثال در روش پناهندگی نیازی به آشنایی با هیچ زبانی ندارید اما اگر برای تحصیل در مقطع دکترا به اسپانیا مهاجرت کنید، باید یا به زبان انگلیسی یا به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید. دقت داشته باشید که هر چه میزان دانش زبان اسپانیایی شما بیشتر باشد، شرایط شما برای مهاجرت نیز راحت‌تر است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859