وکیل مهاجرت به ایتالیا

وکیل مهاجرت به ایتالیا باتجربه و باسواد به متقاضی مهاجرت به ایتالیا کمک می‌کند تا فرایند سخت و پیچیده مهاجرت را آسوده‌تر طی کنند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/3/15401cb0-096b-4dfa-b590-65fe33406ea0.jpg

مشاوره با وکیل مهاجرت به ایتالیا

مشاوره با وکیل مهاجرت به ایتالیا به متقاضی مهاجرت در پیمودن این مسیر پر پیچ و خم کمک بسیاری می‌کند. در ایتالیا، بیش از ۲۰۰هزار نفر وکیل فعالیت می‌کنند. برای متقاضیان ایرانی، پیداکردن بهترین وکیل مهاجرتی از میان آنان جز با تحقیق و مشاوره ممکن نیست.

مشاوران ما در موسسه بالدانو همه اطلاعات لازم درباره انتخاب وکیل مهاجرت به ایتالیا را دراختیارتان می‌گذارند.

برای مشاوره در زمینه وکیل مهاجرت به ایتالیا و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  خدمات وکیل مهاجرت به ایتالیا

  خدمات و وظایف وکیل مهاجرتی ایتالیا

  وکلای مهاجرت به ایتالیا تمامی خدمات لازم برای مهاجرت به این کشور، ازجمله اخذ انواع ویزا، اقامت، شهروندی یا تابعیت ایتالیا را به متقاضیان ارائه می‌دهند. گفتنی است که هر متقاضی براساس شرایط ویژه خود فقط از بعضی از خدمات وکلای مهاجرت بهره‌مند می‌شود. در‌ادامه، انواع خدمات و وظایف وکیل مهاجرت به ایتالیا را معرفی می‌کنیم.

  مشاوره اولیه و بررسی شرایط متقاضی مهاجرت

  متقاضیان مهاجرت به ایتالیا ۳ گروه هستند:

  • کسانی که یکی از اعضای خانواده‌شان در ایتالیا است و می‌خواهند به او ملحق شوند.
  • افرادی که می‌دانند ازطریق کدام شیوه می‌خواهند به ایتالیا مهاجرت کنند.
  • اشخاصی که به هر دلیل قصد دارند به ایتالیا مهاجرت کنند؛ اما نمی‌دانند از طریق اخذ کدام نوع ویزا آسان‌تر و سریع‌تر به هدفشان می‌رسند.

  اولین قدم برای گروه اول و دوم این است که مشورت کنند و از اقدامات و مراحل لازم برای مهاجرت آگاه شوند. گروه سوم به مشورت نیاز دارند تا متوجه شوند اساسا می‌توانند به ایتالیا مهاجرت کنند یا نه و اگر شرایط کلی مهاجرت به ایتالیا را دارند، بهتر است کدام ویزای ایتالیا را اخذ کنند. ازجمله خدمات مهم وکیل مهاجرتی به ایتالیا مشاوره‌دادن به هر ۳ گروه و روشن‌ساختن مسیر پیش روی آنان است.

  مشاوره اخذ ویزا

  انتخاب مناسب‌ترین نوع ویزا برای متقاضی مهم‌ترین مرحله مهاجرت به ایتالیا است. شرایط هر متقاضی با دیگری تفاوت دارد؛ به‌همین‌دلیل،‌ ممکن است برای متقاضی اخذ ویزای کاری ایتالیا آسان‌تر از ویزای سرمایه‌گذاری در ایتالیا باشد. وکیل مهاجرتی به ایتالیا شرایط هر متقاضی را بررسی و به او اعلام می‌کند که بخت دریافت کدام ویزا را دارد. پس‌ازآن، درباره مراحل و مدارک لازم برای اخذ مناسب‌ترین نوع ویزا نیز او را راهنمایی می‌کند. همچنین، اگر نیاز باشد تا متقاضی در مصاحبه حضوری سفارت شرکت کند، وکیل او را برای شرکت در مصاحبه آماده می‌کند.

  مشاوره اخذ اجازه اقامت و تابعیت ایتالیا

  بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک ایتالیا، متقاضیانی که قصد دارند طولانی‌مدت در این کشور اقامت کنند، باید برای دریافت اجازه اقامت اقدام کنند. وکیل مهاجرتی در‌این‌باره هم به متقاضی مشورت می‌دهد و او را از مراحل و مدارک لازم برای دریافت اجازه اقامت آگاه می‌کند. علاوه‌براین، اگر درخواست متقاضی رد شد، وکیل می‌تواند اقدامات لازم برای تجدید‌نظرخواهی را انجام دهد.

  بعضی از مهاجران تصمیم می‌گیرند تا تابعیت ایتالیا را دریافت کنند. وکلای مهاجرتی به این گروه از مهاجران نیز مشاوره می‌دهند و در تمام مراحل آن‌ها را همراهی می‌کنند و بعضی از کارها را به‌نمایندگی از آنان انجام می‌دهند. اگر درخواست اخذ تابعیت متقاضی رد شد،‌ وکیل اقدامات لازم برای تجدید‌نظرخواهی را برای متقاضی شروع می‌کند.

  حضور در مراجع اداری و قضایی به‌ نمایندگی از متقاضی

  به دلایل مختلف ممکن است درخواست ویزا، اجازه اقامت، تمدید ویزا، تبدیل ویزا یا درخواست اخذ تابعیت ایتالیا رد شود. در این صورت، وکیل مهاجرتی به ایتالیا می‌تواند به متقاضی مشاوره دهد و درباره مراحل و مدارک لازم برای تجدید‌نظرخواهی او را آگاه کند. در این زمینه، وکیل به‌نمایندگی از موکل در مراجع اداری و قضایی مرتبط حاضر می‌شود و کارها را پیگیری می‌کند.

  همچنین، ممکن است بعضی از مهاجران به دلایلی از ایتالیا اخراج شوند. در این صورت نیز، متقاضی اخراج‌شده می‌تواند از خدمات وکیل مهاجرتی استفاده کند و از او بخواهد تا به‌نمایندگی از او تجدید‌نظرخواهی کند و اقدامات لازم را انجام دهد.

  مشاوره به شرکت‌ها برای استخدام نیروی کار مهاجر

  بعضی از شرکت‌های تجاری ممکن است به استخدام نیروی کار ماهری نیاز داشته باشند که ایتالیایی نیست و خارج از ایتالیا زندگی می‌کند. در این مواقع،‌ این شرکت‌ها برای عقد قرارداد با چنین نیروی کاری و اخذ ویزا برای او، از مشاوره و خدمات وکیل مهاجرتی به ایتالیا استفاده می‌کنند.

  چرا برای مهاجرت به ایتالیا به وکیل مهاجرت نیاز داریم؟

  دلایل نیاز به وکیل مهاجرت به ایتالیا عبارت‌اند از:

  • وکیل مهاجرتی به ایتالیا به متقاضی برای فهم قوانین ناآشنا و پیچیده مهاجرتی ایتالیا کمک می‌کند.
  • وکیل مهاجرت متقاضی را برای درخواست بهترین و مناسب‌ترین ویزای ایتالیا راهنمایی می‌کند.
  • وکیل مهاجرتی از جدیدترین قوانین و مقررات آگاه است؛ به‌همین‌دلیل، از اشتباه‌های متقاضی در فرایند مهاجرت جلوگیری می‌کند.
  • مشاوره با وکیل مهاجرتی به ایتالیا فرایند مهاجرت و درخواست ویزا را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند.
  • وکیل مهاجرت به ایتالیا متقاضی را برای مصاحبه سفارت آماده می‌کند.
  • وکیل مهاجرتی متقاضی را از موانع و مشکلات احتمالی آگاه می‌کند که ممکن است در مسیر مهاجرت به ایتالیا برای او پیش بیاید.

  سیستم پذیرش مهاجر و قوانین و مقررات مهاجرتی در هر کشوری ویژگی‌ها خاص خودش را دارد. سیستم پذیرش مهاجر در ایتالیا نیز بسیار پیچیده‌اند. متقاضیان مهاجرت که زبان ایتالیایی نمی‌داند و با حقوق و قوانین مهاجرتی این کشور نیز آشنا نیستند، به وکیل مهاجرت به ایتالیا نیاز دارد تا آن‌ها را برای اقدام درست و به‌موقع در هر مرحله از فرایند مهاجرت راهنمایی و همراهی کند.

  ویژگی های وکیل مهاجرت به ایتالیا

  ویژگی های وکیل خوب برای مهاجرت به ایتالیا

  مهم‌ترین ویژگی حرفه‌ای وکیل مهاجرت به ایتالیا تخصص و سابقه‌ کار او در حوزه قوانین و مقررات مهاجرت به ایتالیا است. ازاین‌رو، هر وکیلی در ایتالیا نمی‌تواند وکیل مهاجرت باشد؛ چراکه آگاهی و تجربه لازم در حوزه قوانین مهاجرتی را برای مشاوره‌دادن به متقاضی مهاجرت به ایتالیا ندارد.

  علاوه‌بر تخصص و تجربه، وکیل مهاجرت به ایتالیا باید صداقت و مسئولیت‌پذیری داشته باشد. او نباید برای موفقیت در پرونده یا اخذ ویزا و تابعیت به هیچ‌کس تضمین قطعی بدهد. وکیل فقط مشاوره و راهنمایی می‌دهد و درصورت لزوم به‌جای متقاضی در اداره آزادی‌های مدنی و مهاجرت (Dipartimento Libertà Civili e Immigrazione) و دیگر مراجع اداری و قضایی مرتبط حاضر می‌شود.

  سایر ویژگی‌ های وکیل مهاجرت به ایتالیا ازاین‌قرارند:

  • عضویت رسمی در کانون وکلای ایتالیا (Consiglio Nazionale Forense) 
  • متخصص در حوزه قوانین مهاجرتی کشور ایتالیا 
  • باتجربه و معتبر و دارای پرونده‌های موفق
  • پاسخگویی مناسب به سوالات متقاضی
  • مسئولیت‌پذیر
  • اطلاع دادن همه هزینه‌ها و فرایند‌ها و موانع به متقاضی
  • تسلط به زبان انگلیسی و ایتالیایی

  معیار های انتخاب وکیل مهاجرت به ایتالیا

  معیار های انتخاب وکیل مهاجرت به ایتالیا

  معیار های انتخاب وکیل مهاجرت به ایتالیا بدین‌شرح‌اند:

  • تخصص و دانش در حوزه قوانین مهاجرتی
  • داشتن تجربه و پرونده‌های مشابه و موفق
  • مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی
  • مهارت‌های ارتباطی موثر
  • حق‌الوکاله معقول و منصفانه

  انتخاب وکیل مهاجرت به ایتالیا برای همه متقاضیان با درنظرگرفتن معیارهای ذکر‌شده آسان‌تر می‌شود. درادامه، درباره هر‌یک از معیارها توضیح می‌دهیم.

  تخصص و دانش در حوزه قوانین مهاجرتی

  تخصص و دانش وکیل مهاجرت به ایتالیا در حوزه قوانین مهاجرتی و اطلاع از جدیدترین تغییرات قوانین در کشور، اولین و مهم‌ترین معیار برای انتخاب است. در میان وکلای مهاجرت نیز، بعضی در مهاجرت تحصیلی یا کاری تخصص دارند و بعضی دیگر در مهاجرت ازطریق سرمایه‌گذاری. به‌همین‌دلیل، متقاضی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا باید وکیلی را انتخاب کند که در این حوزه متخصص است. چنین وکیلی هم از تمامی قوانین مهاجرت به ایتالیا آگاه است و هم از قوانین و مقررات مربوط به شیوه مهاجرتی خاص.

  داشتن تجربه و پرونده‌های مشابه و موفق

  دومین معیار برای انتخاب وکیل مهاجرتی به ایتالیا این است که کارنامه پذیرفتنی در این حوزه داشته باشد. هرچه تعداد پرونده‌های موفق وکیل مهاجرتی بیشتر باشد، درحقیقت تجربه و تبحر او در پیاده‌کردن قوانین مهاجرتی بیشتر است.

  اگر متقاضی تصمیم خود را گرفته است و می‌خواهد ازطریق شیوه مهاجرتی خاص (مثلا مهاجرت ازطریق سرمایه‌گذاری یا مهاجرت ازطریق ثبت شرکت) به ایتالیا برود، بهتر است در انتخاب وکیل مهاجرت به ایتالیا داشتن پرونده‌های موفقی را مبنا قرار دهد که مشابه با شرایط و اهدافش هستند.

  مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی

  متقاضی مهاجرت بیش از هرچیز دیگری به مشورت و راهنمایی وکیل نیاز دارد. ازاین‌رو، پاسخ‌گوبودن وکیل دربرابر متقاضی و تلاش برای شفاف‌ساختن مراحل و مشکلات موجود در مسیر مهاجرت او‌، بسیار مهم است. وکیلی که ایمیل کاری ندارد یا به ایمیل پاسخ نمی‌دهد و برای جلسه‌های آنلاین با موکل وقت نمی‌گذارد، معیار مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی را ندارد.

  مهارت‌های ارتباطی موثر

  وکیل مهاجرت به ایتالیا هم با موکل در ارتباط و تعامل دائم است و هم با مقام‌های اداره مهاجرت. در بعضی پرونده‌ها، این وکیل است که شخصا باید به اداره‌ای مراجعه و مشکلی را حل کند. به‌همین‌دلیل، داشتن مهارت‌های ارتباطی موثر برای تعامل سازنده با موکل از یک طرف و با مقام‌های دولتی از طرف دیگر برای وکیل مهاجرت حیاتی است.

  حق‌الوکاله معقول و منصفانه

  در حرفه وکالت، به‌ویژه وکالت در امور مهاجرتی، معمولا نمی‌توان برای همه پرونده‌ها نرخ ثابتی مشخص کرد. شرایط هر متقاضی و هر پرونده منحصربه‌فرد است؛ البته بعضی از خدمات (مثل مشاوره ساعتی برای اخذ ویزا) تعرفه مشخص و ثابتی دارند.

  متقاضی قبل از اینکه با وکیل مشورت کند و بخواهد از خدمات او بهره ببرد، باید تحقیق کند و تعرفه‌های ثابت و هزینه هر خدمت را از چند وکیل مهاجرتی جویا شود. در این صورت، می‌تواند وکیلی را انتخاب کند که حق‌الوکاله و هزینه‌های منصفانه و معقولی را برای خدمات خود از متقاضیان می‌گیرد.

  هزینه ‌وکیل مهاجرت به ایتالیا

  هزینه ‌وکیل مهاجرت به ایتالیا

  هزینه وکیل مهاجرت به ایتالیا براساس خدمات وکیل و شرایط و سختی هر پرونده مشخص می‌شود و مخصوص ‌به همان پرونده است. عوامل مختلفی بر هزینه وکیل مهاجرتی به ایتالیا تاثیر می‌گذارند؛ ازجمله شهر محل کار وکیل و تجربه و اعتبار او و شیوه دریافت حق‌الوکاله.

  وکلای مهاجرتی در رم و میلان در‌مقایسه‌با وکلای مهاجرتی در شهرهای کوچک‌تر ایتالیا گران‌ترند. همچنین، هر‌چه وکیل معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر باشد، هزینه مشاوره و خدمات او هم بیشتر است. بعضی از وکلا نیز بخشی از کل هزینه خدمات را به‌صورت پیش‌پرداخت و بعد از عقد قرارداد می‌گیرند. 

  هزینه بعضی از خدمات وکیل مهاجرت به ایتالیا را می‌توان به طور تقریبی مشخص کرد. در جدول زیر، تعرفه بعضی از خدمات وکیل مهاجرت به ایتالیا را می‌بینید.

  نوع خدمتتعرفه
  مشاوره ساعتی۱۰۰ تا ۲۵۰ یورو
  مشاوره اخذ ویزا۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو
  بررسی مدارک متقاضی و تکمیل پرونده۵۰۰ تا ۲هزار یورو
  آماده‌کردن متقاضی برای مصاحبه حضوری سفارت۳۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو
  مشاوره درخواست اجازه اقامت۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو
  تجدید درخواست اقامت۳۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو
  مشاوره درخواست تابعیت۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو
  بررسی مدارک و تکمیل پرونده اخذ تابعیت۱۰۰۰ تا ۳هزار یورو

   تعرفه‌های ذکر شده در جدول بالا برای ژانویه ۲۰۲۴ است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر درباره هزینه های وکیل مهاجرت، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

  نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به ایتالیا

  نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به ایتالیا براساس شرایط متقاضی در هر پرونده متفاوت و مختص‌‌ به همان پرونده است. همه متقاضیان مهاجرت باید در تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به ایتالیا بسیار دقت کنند؛ چون معمولا متن قرارداد را وکیل تنظیم می‌کند و برای امضا به موکل می‌دهد. موکل (متقاضی) باید متن قرارداد را به‌دقت بخواند و هر نکته مبهم در متن را از وکیل بپرسد تا از شرایط قرارداد و تعهدات و وظایف طرفین و همه هزینه‌ها کاملا مطلع باشد.

  متقاضی مهاجرت در نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به ایتالیا، باید نکات زیر را مدنظر قرار دهد:

  • تعهدات وکیل یا خدماتش به موکل و بازه زمانی ایفای آن‌ها و مدت‌زمان اعتبار قرارداد وکالت باید در متن قرارداد واضح و کامل نوشته شده باشد.
  • حق‌الوکاله توافق‌شده و همه هزینه‌های لازم باید به‌تفکیک و دقیق در متن قرارداد ذکر شده باشد.
  • نحوه و زمان پرداخت حق‌الوکاله و هزینه‌های دیگر باید معلوم و قید شده باشد.
  • وکیل باید متعهد شده باشد که اطلاعات و مدارک موکل را محفوظ نگه می‌دارد.
  • موکل باید حق فسخ یک‌طرفه قرارداد را داشته باشد تا اگر وکیل در بازه زمانی تعیین‌شده به تعهداتش عمل نکرد، او مجاز باشد قرارداد را فسخ کند.

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به ایتالیا

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به ایتالیا عبارت‌اند از:

  • قوانین مهاجرتی ایتالیا پیچیده است. وقتی فرایند مهاجرت با حضور وکیل و مشاوره با او آغاز می‌شود، متقاضی به‌موقع و به‌طور کامل همه مراحل را انجام می‌دهد و در وقت و هزینه‌‌ها صرفه‌جویی می‌کند.
  • حضور داشتن وکیل مهاجرتی به ایتالیا در فرایند مهاجرت بخت دریافت ویزا یا اقامت را افزایش می‌دهد.
  • وقتی وکیل در هر مرحله همراه با متقاضی است و به او کمک و برای هر مرحله آماده‌اش می‌کند، متقاضی نگرانی و استرس ندارد و با آرامش خیال در مسیر مهاجرت پیش می‌رود.

  جمع‌بندی

  با حضور وکیل مهاجرتی به ایتالیا شانس دریافت ویزا و اجازه اقامت این کشور بسیار زیاد است. وکلای مهاجرتی از جدیدترین تغییرات در قوانین و رویه‌های مهاجرتی مطلع‌ هستند؛ به‌همین‌دلیل، می‌توانند متقاضیان مهاجرت به ایتالیا را از سریع‌ترین و آسان‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین مسیر ممکن به هدفشان برسانند.

  اگر می‌خواهید به ایتالیا مهاجرت کنید و به وکیل مهاجرت به ایتالیا نیاز دارید، با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. 

  سوالات کاربران درباره وکیل مهاجرت به ایتالیا

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به ایتالیا چیست؟
  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به ایتالیا ازاین‌قرارند: صرفه‌جویی در وقت و هزینه متقاضی و داشتن بخت بیشتر برای موفقیت در پرونده و آرامش خیال در طی‌کردن مسیر مهاجرت به ایتالیا.
  هزینه ‌وکیل مهاجرت به ایتالیا چقدر است؟
  هزینه وکیل مهاجرت به ایتالیا در هر پرونده براساس خدمات وکیل و شرایط و سختی آن پرونده مشخص می‌شود. تعرفه مشاوره ساعتی برای مهاجرت به ایتالیا ۱۰۰ تا ۲۵۰ یورو است.
  برای انتخاب وکیل مهاجرت به ایتالیا چه مواردی اهمیت بسیار دارند؟
  برای انتخاب وکیل مهاجرت به ایتالیا، این نکته را مدنظر قرار دهید که وکیل عضو کانون وکلای ایتالیا و در حوزه قوانین و مقررات مهاجرتی به ایتالیا متخصص و باتجربه باشد.
  انواع خدمات وکیل مهاجرت به ایتالیا کدام است؟
  انواع خدمات وکیل مهاجرت به ایتالیا عبارت‌اند از: مشاوره اولیه و بررسی شرایط متقاضی مهاجرت، مشاوره برای اخذ انواع ویزا، اجازه اقامت، اقامت دائم، تابعیت ایتالیا، مشاوره به شرکت‌های برای استخدام نیروی کار مهاجر و حضور در مراجع اداری و قضای به‌نمایندگی از متقاضی برای انجام تمام امور مرتبط.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات مهاجرتی بالدانو در کشور ایتالیا