وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت به کانادا فرآیند پیچیده و استرس‌آور مهاجرت را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور ساده‌تر می‌کند. انتخاب وکیل مهاجرتی مطمئن و متخصص و معتبر برای پیمودن این مسیر بسیار مهم است.

مشاوره تلفنی
2024/3/09251352-22ec-4d21-b1dd-5030d409814d.jpg

مشاوره با وکیل مهاجرت به کانادا

مشاوره وکیل مهاجرت به کانادا برای انتخاب وکیل مهاجرتی لازم است. انتخاب درست وکیل کانادایی یا ایرانی باسواد و خوش‌نام کار سختی است که همه متقاضیان نمی‌توانند بدون کمک و مشورت از عهده‌ آن بربیایند.

مشاوران و کارشناسان ما در موسسه بالدانو همه اطلاعات لازم درباره انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا را دارند و می‌توانند به شما در مسیر مهاجرت کمک بسیاری کنند.

برای دریافت مشاوره درخصوص وکیل مهاجرت به کانادا از کارشناسان و متخصصان ما در بالدانو و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع خدمات وکیل مهاجرت به کانادا

  وکلای مهاجرت به کانادا بسته به نیاز و تقاضای موکلان خود، تمامی خدمات لازم برای مهاجرت ازجمله اخذ ویزا، اقامت، شهروندی یا تابعیت این کشور را ارائه می‌دهند. انواع خدمات و وظایف وکیل مهاجرت به کانادا عبارت‌اند از:

  • مشاوره اخذ ویزا
  • مشاوره اخذ اجازه اقامت و تابعیت کانادا
  • حضور در مراجع اداری و قضایی به‌نمایندگی از موکل (متقاضی)

  در ادامه، انواع خدمات وکلای مهاجرتی را به‌اختصار بررسی می‌کنیم.

  مشاوره اخذ ویزا

  انتخاب مناسب‌ترین نوع ویزا که با شرایط و اهداف متقاضی سازگار باشد، مهم‌ترین مرحله در مهاجرت به کانادا به‌ حساب می‌آید. شرایط هر متقاضی با دیگری متفاوت است. به همین دلیل، ممکن است برای یک نفر اخذ ویزای کاری کانادا آسان‌تر از ویزای تحصیلی باشد. همچنین، ممکن است بعضی از متقاضیان بخواهند به یکی از اعضای خانواده خود در کانادا ملحق شوند. در این صورت، فرآیند اخذ ویزا و مدارک لازم متفاوت خواهد بود.

  بنابراین، مهم‌ترین خدمت وکیل مهاجرتی کانادا به متقاضی این است که پرونده و شرایط او را به‌دقت مطالعه و بررسی ‌کند. بعد از آن باید اقدام برای ویزایی را به او پیشنهاد دهد که بیشترین شانس را برای دریافتش دارد. همچنین، وکیل درباره مدارک، شرایط و مراحل اخذ آن نوع ویزا نیز به متقاضی مشاوره می‌دهد. اگر لازم باشد، وکیل فرم درخواست ویزا را برای متقاضی تکمیل می‌کند. علاوه‌‌بر این، وکیل باید مطمئن ‌شود که همه مدارک کامل است تا درخواست اخذ ویزا به‌موقع به سفارت تحویل داده شود. وکیل متقاضی را برای مصاحبه حضوری سفارت نیز آماده می‌کند.

  مشاوره اخذ اجازه اقامت دائم و تابعیت کانادا

  مشاوره اخذ اجازه اقامت دائم و تابعیت کانادا از دیگر خدمات وکلای مهاجرتی است. وکیل مهاجرتی درباره فرآیند اخذ اجازه اقامت دائم، مدارک و هزینه آن به متقاضیان مشاوره می‌دهد تا به‌موقع درخواست خود را ثبت کنند. مهاجرانی که اقامت دائم کانادا را کسب کرده‌اند، می‌توانند برای دریافت شهروندی یا تابعیت کانادا اقدام کنند. وکلای مهاجرت به متقاضیان دریافت تابعیت کانادا نیز مشاوره می‌دهند تا همه مراحل لازم درست و قانونی طی شود.

  حضور در مراجع اداری و قضایی به‌نمایندگی از متقاضی

  مهاجرت به کانادا برای همه متقاضیان آسان نیست. بعضی از متقاضیان شرایط ویژه‌ و پیچیده‌ای دارند که مهاجرت را برای آن‌ها سخت می‌کند. به همین دلیل، ممکن است درخواست ویزا، اجازه اقامت یا تمدید ویزای بعضی از متقاضیان رد شود.

  در این موارد، وکیل مهاجرت به کانادا می‌تواند به متقاضی مشاوره و پیشنهاد دهد که از چه راهی مشکل را حل کنند و به چه مدارک دیگری نیاز است. همچنین، در صورت لزوم، وکیل می‌تواند به‌نمایندگی از متقاضی در اداره مهاجرت کانادا یا مراجع اداری و قضایی دیگر (ازجمله دادگاه‌های فدرال) حاضر شود و پرونده را پیگیری کند.

  بعضی از مهاجران به دلایلی از کانادا اخراج می‌شوند یا با درخواست اخذ تابعیت آن‌ها مخالفت می‌شود. وکلای مهاجرتی به این افراد مشاوره می‌دهند و می‌توانند به‌نمایندگی از آن‌ها تجدیدنظرخواهی کنند و در مراجع اداری و قضایی حاضر شوند. در این موارد، وکیل می‌تواند وکالت متقاضی را در دادگاه‌های فدرال به ‌عهده بگیرد و از حقوق او در برابر دولت کانادا دفاع کند.

  چرا برای مهاجرت به کانادا نیاز به وکیل مهاجرت داریم؟

  کانادا کشور مهاجرپذیری است و سیستم، قوانین و سیاست‌های مهاجرتی خاص خود را دارد. قوانین و مقررات مهاجرتی ثابت و همیشگی نیستند و براساس سیاست‌های مهاجرتی هر دولت‌ و هر استان کانادا، نیازهای بازار کار و ملاحظات امنیتی، مدام تغییر می‌کنند و اصلاح می‌شوند. علاوه‌بر این، هر سال تعداد زیادی متقاضی از سراسر جهان برای مهاجرت به کانادا از شیوه‌های مختلف اقدام می‌کنند.

  به همین دلیل است که برای موفقیت در مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای این کشور باید آگاهانه اقدام کرد و قدم برداشت. وکلای مهاجرت به کانادا وکلایی‌ هستند که از همه قوانین، مراحل، مدارک، شرایط و هزینه‌های لازم برای مهاجرت متقاضیان مختلف از ملیت‌های متفاوت به کانادا به‌خوبی آگاه‌اند. همچنین، آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن در جریان آخرین تغییرات قوانین، فرآیندها و سیاست‌ها قرار می‌گیرند. بنابراین،‌ اگر متقاضی مهاجرت به کانادا می‌خواهد در کمترین زمان ممکن و از مناسب‌ترین، اقتصادی‌ترین و مطمئن‌ترین راه به کانادا مهاجرت کند و با ریجکتی مواجه نشود، بهترین راه این است که از خدمات وکلای مهاجرتی به کانادا استفاده کند.

  دلایل نیاز به وکیل مهاجرت به کانادا از این قرار است:

  • وکیل مهاجرت به کانادا از تمامی مراحل مهاجرت و اقدامات و مدارک لازم آگاه است. به همین دلیل، با همراهی او متقاضی اشتباهی نمی‌کند که وقت و هزینه‌اش را هدر دهد.
  • وکیل مهاجرت به کانادا از آخرین و به‌روزترین قوانین مهاجرتی کانادا مطلع است. به همین دلیل می‌تواند به متقاضی کمک کند تا از سریع‌ترین، آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه ممکن مهاجرت کند و به مشکلی برنخورد.
  • وکیل مهاجرت به کانادا انواع ویزای این کشور، مدارک و شرایط لازم برای دریافت هرکدام را می‌شناسد. به همین دلیل می‌تواند به متقاضی بهترین و مناسب‌ترین نوع ویزا را پیشنهاد دهد.

  ویژگی های وکیل مهاجرت به کانادا

  هر وکیل یا مشاور حقوقی نمی‌تواند در حوزه مهاجرت فعالیت کند. قوانین و مقررات مهاجرتی کانادا زیاد و پیچیده‌اند. به همین دلیل، وکیل مهاجرتی علاوه‌بر مدرک کارشناسی حقوق از یکی از دانشگاه‌های کانادا، به تخصص و دانش در حوزه قوانین مهاجرتی و تجربه کار و تعامل با نهادها، ادارت و مراجع قضایی مربوط در هر استان کانادا نیاز دارد.

  علاوه‌بر ویژگی‌های ذکرشده، وکیل مهاجرتی باید درک درستی از فرهنگ و جامعه کانادا داشته باشد. همین کمک می‌کند تا متقاضی را با واقعیت‌های مهاجرت به کانادا و معایب و مزایای مسیرهای مهاجرتی متفاوت به این کشور آشنا کند.

  سایر ویژگی‌ های وکیل مهاجرت به کانادا از این قرار است:

  • عضویت رسمی در کانون وکلای کانادا (Canadian Bar Association) 
  • متخصص در قوانین مهاجرتی کشور کانادا
  • با اعتبار و دارای پرونده‌های موفق در سابقه ‌کاری‌
  • پاسخگویی درست به سوالات متقاضی
  • حرفه‌ای و متعهد 

  معیارهای انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا

  معیارهای انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا عبارت‌اند از:

  • تخصص
  • تجربه
  • تعهد
  • مهارت‌های ارتباطی
  • حق‌الوکاله مناسب و منصفانه

  وکیل مهاجرت به کانادا باید این پنج معیار ذکرشده را داشته باشد. معمولا، وکلای مهاجرت در همه ‌جای دنیا وکلای گرانی به‌ حساب می‌آیند. بنابراین، متقاضی در انتخاب وکیل باید بسیار دقت کند تا پول، وقت و شانس مهاجرت خود یا خانواده‌اش را از دست ندهد. توجه‌ به این پنج معیار، به متقاضیان مهاجرت به کانادا کمک می‌کند تا بهترین و مناسب‌ترین وکیل را برای پرونده خود انتخاب کنند. در ادامه، هر معیار را به‌اختصار توضیح می‌دهیم.

  تخصص

  اولین و مهم‌ترین معیار برای انتخاب یک وکیل مهاجرتی، تخصص و دانش او در حوزه قوانین و مقررات مهاجرت به کانادا است. وقتی وکیل در حوزه قوانین مهاجرتی متخصص است و فقط پرونده‌های مهاجرتی را می‌پذیرد، از زیروبم قوانین و آخرین تغییرات در مقررات و رویه‌های این حوزه به‌خوبی آگاه است.

  تجربه

  تجربه دومین معیار برای انتخاب وکیل مهاجرتی است. برای یک وکیل مهاجرتی داشتن دانش و آگاهی از جدیدترین قوانین مهاجرتی کافی نیست. او باید از چیزی مطلع باشد که در اداره مهاجرت و سفارت‌های کانادا می‌گذرد و بر روند بررسی و موفقیت و شکست پرونده‌ها اثر می‌گذارد. به همین دلیل، تعداد پرونده‌‌های موفق نشانه‌ای از تجربه و تبحر کافی یک وکیل مهاجرتی است.

  تعهد

  وکیل مهاجرت باید متعهدانه و حرفه‌ای رفتار کند و برای موکل خود وقت بگذارد و پاسخگوی سؤالات او باشد. وکیل باید حقایق را به موکل بگوید و برای رسیدن ‌به نتیجه ضمانت ندهد، چون در مسیر مهاجرتی ممکن است اتفاقات پیش‌بینی‌نشده‌‌ زیادی رخ دهد. به همین دلیل، وکیل باید ضمن اینکه همیشه آماده حل مشکلات پیش‌بینی‌نشده است، همیشه در دسترس موکل باشد. اگر وکیل ایمیل کاری ندارد یا به ایمیل و تماس دیر و ناقص پاسخ می‌دهد، معیار های یک رفتار متعهدانه و حرفه‌ای را ندارد.

  مهارت‌های ارتباطی

  وکیل مهاجرت باید توانایی برقراری ارتباط مؤثر و سازنده با متقاضی و مقامات اداره مهاجرت را داشته باشد. تصمیم‌گیرنده نهایی درباره پرونده متقاضی مقامات اداره مهاجرت کانادا هستند. داشتن مهارت‌های ارتباطی به وکیل کمک می‌کند تا تعامل سازنده‌ و حرفه‌ای با مقامات و کارمندان اداره مهاجرت داشته باشد و بتواند مشکلات احتمالی پرونده را حل کند.

  حق‌الوکاله مناسب و منصفانه

  حق‌الوکاله زیاد تخصص و تجربه وکیل را تضمین نمی‌کند. حق‌الوکاله وکیل مهاجرتی بیش از هر چیز دیگری به شرایط و سختی پرونده بستگی دارد. هرچه پرونده پیچیده‌تر باشد و وکلا مجبور باشند زمان بیشتری را به آن اختصاص دهند، مجازند تا حق‌الوکاله بیشتری دریافت کنند. البته، معمولا خدمات مشاوره تعرفه معلوم و مشخصی دارد. پس، متقاضی باید تحقیق کند و از چندین وکیل مهاجرتی درباره حق‌الوکاله پرونده‌اش بپرسد تا بتواند وکیلی را با مناسب‌ترین و منصفانه‌ترین حق‌الوکاله انتخاب کند.

  هزینه ‌وکیل مهاجرت به کانادا

  هزینه وکیل مهاجرت به کانادا در هر پرونده و با توجه ‌به‌ خدمات وکیل، شرایط و سختی آن پرونده مشخص می‌شود.

  چند عامل بر تعیین حق‌الوکاله و هزینه‌های وکیل مهاجرتی مؤثر است:

  • هزینه مشاوره و رسیدگی ‌به پرونده برای متقاضیانی که شرایط حساس یا خاص دارند یا مهاجرانی که اخراج شدند، در هر مورد و با توجه ‌به سختی پرونده مشخص می‌شود.
  • مشاوره و رسیدگی ‌به پرونده‌های ریجکتی و تجدیدنظرخواهی گران‌تر تمام می‌شود.
  • شهری که وکیل در آن کار می‌کند بر هزینه‌ها و حق‌الوکاله تأثیر می‌گذارد. وکلای مهاجرتی در شهرهای بزرگ و مهاجرپذیر مثل تورنتو، ونکوور و مونترآل گران‌تر از بقیه شهرها هستند.
  • وکلای مهاجرتی شناخته‌شده و معروف که سابقه بسیار زیادی دارند، گران‌تر از بقیه وکلا هستند و سخت‌تر پرونده‌ای را می‌پذیرند.
  • بعضی از وکلا هنگام پذیرفتن پرونده و پیش از شروع ‌به رسیدگی پیش‌پرداخت دریافت می‌کنند.

   بعضی از خدمات وکالت مهاجرتی تعرفه معلوم و مشخص دارد. در جدول زیر، تعرفه تقریبی بعضی از خدمات وکیل مهاجرت به کانادا را مشاهده می‌کنید.

  انواع خدمات وکیل مهاجرت به کاناداتعرفه خدمت
  مشاوره اولیه مهاجرت به کانادا و بررسی شرایط متقاضی۷۵ تا ۳۰۰ دلار آمریکا
  مشاوره ساعتی۱۵۰ تا ۳۵۰ دلار آمریکا
  مشاوره اخذ ویزا۲۵۰ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا
  تجدیدنظرخواهی و نمایندگی متقاضی در مراجع قانونیتقریبا از ۵۶۰۰ دلار آمریکا

  تعرفه‌های ذکر شده در جدول بالا برای ژانویه ۲۰۲۴ است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر درباره هزینه های وکیل مهاجرت، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

  نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به کانادا

  در نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به کانادا باید به نکات زیر توجه کرد:

  • متن قرارداد را معمولا وکیل تنظیم می‌کند و برای امضا به موکل می‌دهد. موکلان باید متن قرارداد را به‌دقت بخوانند و درباره هر نکته مبهم در متن از وکیل سؤال کنند.
  • مدت‌زمان اعتبار قرارداد وکالت باید در متن قرارداد آمده باشد.
  • خدمت یا خدماتی که وکیل مهاجرتی قرار است برای موکل انجام دهد و بازه زمانی انجام آن، باید در متن قرارداد واضح و کامل نوشته شده باشد.
  • در متن قرارداد، هزینه توافق‌شده برای انجام خدمات و هر هزینه لازم دیگر باید به‌تفکیک و با جزئیات ذکر شده باشد.
  • نحوه و زمان پرداخت حق‌الوکاله و هزینه‌های دیگر باید واضح و بدون هرگونه ابهام قید شده باشد.
  • وکیل باید متعهد شده باشد که اطلاعات شخصی، مدارک و سوابق موکل را جز با رضایت او و در مراجع قانونی در اختیار کسی قرار ندهد.
  • باید حق فسخ قرارداد وکالت به موکل داده شده باشد تا درصورتی‌که وکیل به تعهدات خودش در بازه زمانی تعیین‌شده عمل نکرد، موکل بتواند قرارداد وکالت را یک‌طرفه فسخ کند.

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به کانادا

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به کانادا عبارت‌اند از:

  • اولین و مهم‌ترین مزیت حضور داشتن وکیل مهاجرتی به کانادا صرفه‌جویی در وقت و هزینه متقاضی است، چون اقدامات لازم برای هر مرحله از مهاجرت به‌موقع و درست و کامل انجام می‌شود.
  • هر استان کانادا سیاست‌های مهاجرتی خود را دارد. اگر متقاضی بخواهد به استان خاصی مهاجرت کند، استفاده از خدمات وکلای مهاجرتی آن استان مسیر را برای او راحت‌تر و هموارتر می‌کند.
  • افرادی که با مشاوره وکیل فرآیند مهاجرت خود را شروع می‌کنند، شانس بیشتری برای دریافت ویزای مورد نظرشان را دارند.
  • حضور داشتن وکیل مهاجرت به کانادا به متقاضی آرامش می‌دهد، چون او می‌داند همه مراحل به‌موقع و قانونی انجام می‌شود و شانس زیادی برای موفقیت دارد.

  جمع‌بندی

  وکیل مهاجرت به کانادا عضو رسمی کانون وکلای کانادا است و در قوانین و مقررات مهاجرتی این کشور تخصص دارد. او رسیدگی ‌به پرونده‌های مهاجرتی مختلفی را تجربه کرده است. به همین دلیل، وکیل مهاجرتی با بررسی شرایط و پرونده هر متقاضی می‌تواند بهترین و سریع‌ترین شیوه مهاجرت را به او پیشنهاد دهد. همچنین، وکیل مهاجرتی می‌تواند به متقاضی برای اخذ مناسب‌ترین ویزای کانادا کمک کند و اگر درخواست ویزای متقاضی رد شد،‌ برای رفع نواقص درخواست و ریجکتی، همراه متقاضی باشد تا مشکل کاملا برطرف شود.

  علاوه‌بر تخصص و تجربه که از مهم‌ترین معیارهای انتخاب وکیل مهاجرتی به‌ حساب می‌آیند، وکیل باید متعهد باشد، در همه مراحل به سؤالات متقاضی پاسخ دهد و در دسترس او باشد. برعکس آنچه به ‌نظر می‌آید، بهره‌مندی از انواع خدمات وکیل مهاجرت به کانادا گران تمام نمی‌شود. بعضی از خدمات تعرفه مشخصی دارند و اگر پرونده پیچیدگی خاصی نداشته باشد یا مربوط به تجدیدنظرخواهی نباشد، معمولا وکیل مهاجرتی حق‌الوکاله سنگینی دریافت نمی‌کند.

  البته، متقاضی مهاجرت به کانادا باید به این نکته توجه داشته باشد که پرداخت هزینه‌ برای وکیل مهاجرتی، در نهایت به‌نفع او است و باعث می‌شود مسیر مهاجرت خود را با آرامش، اطمینان و بی‌خطا طی کند.

  اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و می‌خواهید این مسیر دشوار را با وکیل مهاجرت به کانادا طی کنید، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را برای انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی به کانادا راهنمایی کنند. 

  سوالات کاربران درباره وکیل مهاجرت به کانادا

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به کانادا چیست؟
  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به کانادا عبارت‌اند از: صرفه‌جویی در وقت و هزینه، داشتن شانس بیشتر برای موفقیت در پرونده و داشتن آرامش خاطر در فرآیند مهاجرت.
  هزینه ‌وکیل مهاجرت به کانادا چقدر است؟
  هزینه وکیل مهاجرت به کانادا در هر پرونده براساس خدمات وکیل، شرایط و سختی آن پرونده مشخص می‌شود. تعرفه تقریبی بعضی از خدمات وکیل مهاجرت به کانادا از ۷۵ تا ۵۶۰۰ دلار متغیر است.
  برای انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا چه مواردی اهمیت دارند؟
  مواردی که در انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا اهمیت بالایی دارند یکی این است که وکیل باید عضو کانون وکلای کانادا باشد و دیگر اینکه باید در حوزه قوانین و مقررات مهاجرتی به کانادا متخصص و باتجربه باشد.
  انواع خدمات وکیل مهاجرت به کانادا کدام است؟
  انواع خدمات وکیل مهاجرت به کانادا عبارت‌اند از: مشاوره برای اخذ انواع ویزا، اقامت دائم، تابعیت کانادا و حضور در مراجع اداری و قضایی به‌نمایندگی از متقاضی برای انجام تمام کارهای مربوطه.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات مهاجرتی بالدانو در کشور کانادا