وکیل مهاجرت به فرانسه

وکیل مهاجرت به فرانسه فرایند مهاجرت قانونی به این کشور را کم‌هزینه‌تر و سریع‌تر می‌کند. فرانسه کشوری مهاجرپذیر است؛ اما قوانین مهاجرتی پیچیده‌ای دارد. درک قوانین مهاجرتی فرانسه برای متقاضیان مهاجرت ناآشنا با سیستم حقوقی فرانسه و زبان فرانسوی تقریبا ناممکن است.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/3/e0848e0e-c90a-4781-b7b0-015f8e2e4d99.jpg

مشاوره با وکیل مهاجرت به فرانسه

مشاوره با وکیل مهاجرت به فرانسه راهی مطمئن و سریع برای آشنایی با قوانین و مراحل مهاجرت به فرانسه است. ناگفته نماند که برای متقاضیان ایرانی دشوار است که به تنهایی وکیل مهاجرت به فرانسه معتبر و مطمئن و متخصص پیدا کنند .

مشاوران ما در بالدانو همه اطلاعات لازم درباره انتخاب وکیل مهاجرتی به فرانسه را دارند و راهنمای خوبی برای شما هستند.

برای مشاوره وکیل مهاجرت به فرانسه با کارشناسان و متخصصان ما در موسسه بالدانو و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  خدمات وکیل مهاجرت به فرانسه

  وظایف وکیل مهاجرت به فرانسه

  وکلای مهاجرتی به فرانسه همه خدمات لازم برای مهاجرت به این کشور را ارائه می‌دهند؛ از مشاوره و کمک برای اخذ انواع ویزا، اقامت، شهروندی یا تابعیت فرانسه گرفته تا حضور در مراجع قانونی در کشور فرانسه به‌نمایندگی از موکل به متقاضیان. گفتنی است که هر متقاضی براساس شرایط خاص خود فقط از بعضی از خدمات وکلای مهاجرت استفاده می‌کند.

  در‌ادامه، وظایف وکیل مهاجرت به فرانسه را بررسی می‌کنیم.

  مشاوره اولیه و بررسی شرایط متقاضی مهاجرت به فرانسه

  متقاضیان مهاجرت به فرانسه ۳ گروه هستند:

  • اول گروهی هستند که می‌خواهند به یکی از اعضای خانواده‌شان در فرانسه ملحق شوند.
  • دوم گروهی هستند که تصمیم گرفتند تا ازطریق شیوه‌ای خاص به فرانسه مهاجرت کنند.
  • سوم گروهی هستند که قصد دارند به فرانسه مهاجرت کنند؛ اما نمی‌دانند ازطریق اخذ کدام نوع ویزا بهتر است اقدام کنند تا سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر به هدفشان برسند.

  از خدمات مهم وکیل مهاجرت به فرانسه این است که شرایط هر ۳ گروه را بررسی می‌کند و به آنان مشاوره می‌دهد تا به بهترین و مناسب‌ترین شکل ممکن به هدفشان برسند. وکیل مهاجرتی به متقاضیان گروه اول و دوم تمامی اقدامات و مراحل لازم برای پیوستن به خانواده و مهاجرت از شیوه خاص را توضیح می‌دهد. همچنین، به گروه سوم مشاوره می‌دهد تا متوجه شوند شرایط کلی مهاجرت به فرانسه را دارند یا نه و اگر شرایط کلی را دارند، بهتر است برای دریافت کدام نوع ویزای فرانسه اقدام کنند.

  مشاوره اخذ ویزا

  شرایط هر متقاضی با دیگری متفاوت است و مدارک و مراحل لازم برای اخذ هر نوع ویزا نیز با نوع دیگر فرق می‌کند. به‌همین‌دلیل، انتخاب مناسب‌ترین نوع ویزا برای هر متقاضی مهم‌ترین مرحله مهاجرت به فرانسه است. به‌عنوان مثال، برای متقاضی ممکن است اخذ ویزای کاری آسان‌تر و سریع‌تر از ویزای تحصیلی باشد. درواقع، درخواست برای ویزایی که متقاضی بخت زیادی برای دریافتش ندارد، به‌معنی از‌دست‌دادن پول و زمان او است.

  وکیل مهاجرت به فرانسه شرایط هر متقاضی را بررسی می‌کند و به او می‌گوید که بخت دریافت کدام نوع ویزا را دارد. سپس، درباره مراحل و مدارک لازم برای اخذ آن نوع ویزا او را راهنمایی می‌کند و درصورت لازم، فرم درخواست ویزا را برایش تکمیل می‌کند. همچنین، وکیل متقاضی را برای شرکت در مصاحبه حضوری در سفارت فرانسه آماده می‌کند.

  مشاوره اخذ اجازه اقامت،‌ اقامت دائم و تابعیت فرانسه

  بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک فرانسه، بعضی از متقاضیان باید برای دریافت اجازه اقامت درخواست دهند و بعضی دیگر برای تمدید یا تبدیل ویزای خود اقدام کنند. علاوه‌براین، بعضی از مهاجران به فرانسه پس از چند سال زندگی در این کشور، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند. وکیل مهاجرت به فرانسه برای دریافت اجازه اقامت و اقامت دائم و تمدید یا تبدیل ویزا به متقاضی مشورت می‌دهد و به او کمک می‌کند تا پرونده‌اش را تکمیل و در مهلت مقرر درخواستش را ثبت کند. در هر مورد، اگر درخواست متقاضی رد شد، وکیل برای تجدید‌نظرخواهی وی را راهنمایی می‌کند و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

  بعضی از مهاجران می‌‌خواهند تا تابعیت فرانسه را اخذ کنند. وکلای مهاجرتی به این گروه از مهاجران نیز مشاوره می‌دهند و در تمام مراحل آنان را همراهی می‌کنند. حتی ممکن است بعضی از کارها را به‌نمایندگی از آنان انجام دهند. اگر درخواست اخذ تابعیت متقاضیان رد شود،‌ وکیل اقدامات لازم برای تجدید‌نظرخواهی را برای آنان شروع می‌کند.

  حضور در مراجع اداری و قضایی به‌نمایندگی از متقاضی

  درخواست ویزا، اجازه اقامت، اقامت دائم، تمدید ویزا، تبدیل ویزا یا درخواست اخذ تابعیت فرانسه ممکن است به دلایل مختلف رد شود. در این صورت، وکیل مهاجرت به فرانسه به متقاضی مشاوره می‌دهد و درباره مراحل و مدارک لازم برای تجدید‌نظرخواهی او را آگاه می‌کند. در این مورد، وکیل به‌نمایندگی از موکل در مراجع اداری و قضایی مرتبط حاضر می‌شود و کارها را دنبال می‌کند. همچنین، بعضی از مهاجران به دلایلی از فرانسه اخراج می‌شوند. در این صورت نیز، متقاضی اخراج‌شده می‌تواند از خدمات وکیل مهاجرتی بهره ببرد تا تجدید‌نظرخواهی کند.

  چرا برای مهاجرت به ایتالیا به وکیل مهاجرت نیاز داریم؟

  مهاجرت فرایند سخت و استرس‌آوری دارد. بخش زیادی از سختی این فرایند بدین‌دلیل است که سرنوشت متقاضی را قوانین مهاجرتی و کارمندان و مقام‌های سفارت کشورهای دیگر مشخص می‌کنند. ازاین‌رو، کمک‌گرفتن از وکیل مهاجرتی به فرانسه که فردی فرانسوی است و با قوانین مهاجرتی کشورش کاملا آشنایی دارد، تا حد زیادی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های متقاضی می‌کاهد.

  وکیل مهاجرت به فرانسه در همه مراحل درکنار متقاضی است و در جمع‌آوری مدارک لازم برای هر مرحله و تکمیل فرم‌ها و درخواست‌ها و تحویل به‌موقع آن‌ها به او راهنمایی و مشاوره می‌دهد. همچنین، وکیل متقاضی را برای شرکت در مصاحبه حضوری سفارت آماده می‌کند.

  سایر دلایل نیاز به وکیل مهاجرت به فرانسه عبارت‌اند از:

  • وکیل مهاجرتی به فرانسه به متقاضی می‌گوید که اساسا برای مهاجرت به فرانسه شرایط لازم را دارد یا نه.
  • وکیل مهاجرت به فرانسه به متقاضیانی که شرایط کلی مهاجرت به این کشور را دارند، برای درخواست بهترین و مناسب‌ترین ویزای فرانسه مشاوره می‌دهد.
  • وکیل مهاجرتی از جدیدتین قوانین و تغییرات در مقررات و مراحل مهاجرت به فرانسه آگاه است؛ به‌همین‌دلیل، از اشتباه‌های متقاضی در فرایند مهاجرت جلوگیری می‌کند.
  • مشاوره با وکیل مهاجرتی به فرانسه فرایند مهاجرت و درخواست ویزا را بسیار آسان و سریع و متقاضی را برای مصاحبه سفارت آماده می‌کند.
  • وکیل مهاجرتی به فرانسه متقاضی را از موانع و مشکلات پیش رو آگاه می‌کند و برای حل آن‌ها راه‌حل ارائه می‌دهد.

  ویژگی های وکیل مهاجرت به فرانسه

  ویژگی های وکیل مهاجرتی خوب به فرانسه

  هر وکیلی که در کشور فرانسه حقوق خوانده است و پروانه وکالت دارد، نمی‌تواند وکیل مهاجرتی باشد. قوانین و سیاست‌های مهاجرتی کشور فرانسه حوزه‌ای مستقل و پیچیده است. ازاین‌رو، وکلای مهاجرتی به فرانسه وکلایی هستند که حقوق خوانده‌اند و پروانه وکالت دارند؛ اما حوزه تخصصی و کاری آنان مقررات و سیاست‌های مهاجرتی فرانسه و پرونده‌های مهاجرتی مختلف است. عضویت وکیل مهاجرتی در مرکز وکلای مهاجرت و قانون مخصوص اتباع خارجی (Avocats Immigration et Droit des Étrangers, AIDE) نشان‌دهنده تخصص و تجربه وکیل در این حوزه است.

  ویژگی‌ های وکیل مهاجرت به فرانسه ازاین‌قرارند:

  • عضویت رسمی در کانون وکلای فرانسه (Conseil National des Barreaux) 
  • آشنایی و تسلط به قوانین و سیاست‌های مهاجرتی کشور فرانسه 
  • باتجربه، معتبر، خوش‌نام و دارای پرونده‌های موفق
  • آگاهی دادن به متقاضی و پاسخگویی درست به سوالات وی
  • تسلط به زبان فرانسوی و انگلیسی

  معیار های انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه

  معیارهای انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه

  معیار های انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه عبارت‌اند از: تسلط به قوانین مهاجرتی فرانسه، داشتن تجربه و پرونده‌های موفق، دردسترس‌بودن و پاسخ‌گویی، رفتار حرفه‌ای و دوستانه و حق‌الوکاله مناسب. انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه برای همه متقاضیان با درنظرگرفتن ۵ معیار ذکر‌شده آسان‌تر می‌شود. درادامه، درباره هریک از معیارها را توضیح می‌دهیم.

  تسلط به قوانین مهاجرتی فرانسه

  مهم‌ترین معیار برای انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه تسلط او به قوانین مهاجرت به فرانسه و سیاست‌های مهاجرتی این کشور و اطلاع از تازه‌ترین تغییرات در مقررات است. دراین‌میان، بعضی از وکلای مهاجرت در‌زمینه دریافت نوعی از ویزا یا اقامت تجربه بیشتری دارند. برای نمونه، وکلای مهاجرت به فرانسه از‌طریق سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت به قوانین مهاجرت مسلط هستند؛ اما تجربه بیشتری در دریافت نوعی ویزای خاص برای متقاضیان دارند و در مهاجرت به فرانسه به شیوه‌ای ویژه متخصص هستند.

  داشتن تجربه و پرونده‌های موفق

  تعداد پرونده‌های موفق وکیل مهاجرتی تجربه و تبحر او در پیاده‌کردن قوانین مهاجرتی را نشان می‌دهد. ازاین‌رو، یکی دیگر از معیارهای مهم برای انتخاب وکیل مهاجرتی به فرانسه این است که کارنامه مناسبی در این حوزه داشته باشد. اگر متقاضی می‌خواهد از‌طریق شیوه مهاجرتی خاصی (مثلا مهاجرت ازطریق سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت) به فرانسه برود، باید به‌دنبال وکلایی باشد که در آن شیوه مهاجرتی پرونده‌های موفق دارند. متقاضی در انتخاب وکیل مهاجرتی به فرانسه باید شرایط و اهدافش برای مهاجرت را نیز مدنظر قرار دهد.

  دردسترس‌بودن و پاسخ‌گویی

  مشورت و راهنمایی وکیل در هر مرحله از مهاجرت مهم‌ترین چیزی است که هر متقاضی به آن نیاز دارد. به‌همین‌دلیل، وکیل باید دربرابر متقاضی پاسخ‌گو و مسئولیت‌پذیر باشد و همه مراحل و مشکلات موجود در مسیر مهاجرت را به‌صراحت و به‌طور کامل برایش توضیح دهد. ازاین‌رو، اگر وکیل ایمیل کاری ندارد یا دیر به ایمیل‌هایش پاسخ می‌دهد و برای جلسه‌های آنلاین با موکل وقت نمی‌گذارد، معیار مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی را ندارد.

  رفتار حرفه‌ای و دوستانه

  وکیل مهاجرت به فرانسه مدام با موکل در ارتباط و تعامل است. در مسیر مهاجرت، ممکن است اتفاقات و مشکلات ‌پیش‌بینی‌نشدنی زیادی رخ دهد. به‌همین‌دلیل، مهم است که در تمام مدت وکیل با موکل (متقاضی) دوستانه رفتار کند و به او نشان دهد که در‌کنارش است و به‌دنبال بهترین و مناسب‌ترین راه‌حل برای حل مشکل می‌گردد.

  حق‌الوکاله مناسب

  در حرفه وکالت، به‌ویژه وکالت در امور مهاجرتی، تقریبا غیرممکن است که برای همه پرونده‌ها نرخ ثابتی تعیین کرد. وکلا نمی‌توانند اعلام کنند که هزینه همه پرونده‌های مهاجرت کاری به فرانسه برای تمام متقاضیان و بدون درنظرگرفتن پرونده و شرایطشان مقدار ثابتی می‌شود؛ زیرا شرایط هر متقاضی و پرونده منحصربه‌فرد است.

  بااین‌همه، بعضی از خدمات وکلای مهاجرتی به فرانسه تعرفه مشخصی دارند. متقاضی باید تحقیق کند و تعرفه‌های ثابت و هزینه هر خدمت را از چند وکیل مهاجرتی بپرسد. در این صورت، می‌تواند وکیلی را انتخاب کند که حق‌الوکاله و هزینه‌های مناسبی برای خدمات خود از متقاضیان می‌گیرد.

  هزینه ‌وکیل مهاجرت به فرانسه

  هزینه مشاوره با وکیل مهاجرت به فرانسه

  هزینه وکیل مهاجرت به فرانسه در هر پرونده و برای هر متقاضی مشخص می‌شود. عوامل مختلفی بر هزینه وکیل مهاجرت به فرانسه اثر می‌گذارند که مهم‌ترینشان عبارت‌اند از: شرایط متقاضی، سختی پرونده، خدمات ارائه‌شده وکیل و زمان صرف‌شده برای پرونده.

  شهر محل کار وکیل و تجربه و اعتبار و شیوه دریافت حق‌الوکاله و هزینه‌ها از دیگر عواملی است که بر هزینه‌‌های وکیل مهاجرت به فرانسه اثر می‌گذارند. وکلای مهاجرتی در پاریس و لیون و مارسی در‌مقایسه‌با وکلای مهاجرتی در شهرهای کوچک‌تر فرانسه حق‌الوکاله بیشتری دریافت می‌کنند. گفتنی است که هزینه مشاوره و خدمات وکلای معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر بیشتر است. همچنین، بعضی از وکلا مبلغی را برای پیش‌پرداخت و قبل از انجام تعهداتشان می‌گیرند. 

  هزینه بعضی از خدمات وکیل مهاجرت به فرانسه را می‌توان به‌طور تقریبی مشخص کرد. در جدول زیر، تعرفه بعضی از خدمات وکیل مهاجرت به فرانسه را می‌بینید.

  نوع خدمتتعرفه
  مشاوره ساعتی۲۰۰ تا ۵۰۰ یورو
  مشاوره اولیه و بررسی شرایط متقاضی برای مهاجرت۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو
  مشاوره ویزا و بررسی مدارک متقاضی و تکمیل پرونده برای اخذ ویزا۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو
  مراجعه به مراجع اداری و قضایی به‌جای متقاضی۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو
  تجدیدنظرخواهیاز ۵هزار یورو

   تعرفه‌های ذکر شده در جدول بالا برای ژانویه ۲۰۲۴ است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر درباره هزینه های وکیل مهاجرت، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

  نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به فرانسه

  در نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به فرانسه، باید به نکات زیر بسیار دقت کرد:

  • نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به فرانسه براساس شرایط متقاضی در هر پرونده متفاوت و مختص‌‌ به همان پرونده است.
  • متن قرارداد را معمولا وکیل مهاجرت تنظیم می‌کند و برای امضا به موکل (متقاضی) می‌دهد.
  • متقاضی باید متن را کامل بخواند و درباره هر بنده و ماده مبهم از وکیل سوال کند.
  • خدماتی که قرار است برای موکل انجام شود و بازه زمانی انجام آن‌ها باید واضح و دقیق در قرارداد ذکر شده باشد.
  • مدت‌زمان اعتبار قرارداد وکالت باید در متن قرارداد آمده باشد.
  • حق‌الوکاله توافق‌شده و همه هزینه‌ها باید به‌تفکیک و دقیق در متن قرارداد ذکر شده باشد.
  • نحوه و زمان پرداخت حق‌الوکاله و هزینه‌های دیگر باید مشخص شده باشد.
  • وکیل باید متعهد شده باشد که اطلاعات و مدارک موکل را نزد خود محفوظ نگه می‌دارد و جز در مواقع لازم و در مراجع قانونی آن‌ها را دراختیار کسی قرار نمی‌دهد.
  • موکل باید حق فسخ یک‌طرفه قرارداد را داشته باشد تا اگر وکیل به تعهداتش در زمان تعیین‌شده عمل نکرد، بتواند قرارداد وکالت را فسخ کند.

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به فرانسه

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به فرانسه عبارت‌اند از:

  • وقتی فرایند مهاجرت با حضور وکیل آغاز می‌شود، متقاضی همه مراحل را به‌طور کامل و قانونی طی می‌کند؛ درنتیجه، دچار اشتباه نمی‌شود و در وقت و هزینه‌‌های مهاجرت او صرفه‌جویی ‌می‌شود.
  • بخت دریافت ویزا و اقامت یا تابعیت فرانسه با حضور وکیل مهاجرتی به فرانسه در فرایند مهاجرت بسیار زیاد است.
  • متقاضی نگرانی و استرس ندارد و با آرامش در مسیر مهاجرت پیش می‌رود؛ چون می‌داند وکیل در هر مرحله همراه او است و اگر مشکلی پیش بیاید، برای حل آن راه‌حل پیشنهاد می‌دهد.

  جمع‌بندی

  وکلای مهاجرتی به فرانسه قوانین و سیاست‌های مهاجرتی فرانسه را به‌خوبی می‌دانند و از جدیدترین تغییرات در قوانین و رویه‌های مهاجرتی مطلع‌ هستند. به‌همین‌دلیل، می‌توانند متقاضیان مهاجرت به فرانسه را از سریع‌ترین و آسان‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین مسیر ممکن به فرانسه برسانند.

  مشاوره انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه از تخصص‌ها و خدمات کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو است. اگر شما هم متقاضی مهاجرت به فرانسه هستید و می‌خواهید وکیل مهاجرت به فرانسه معتبر و متخصصی برای خود انتخاب کنید، با کارشناسان ما در بالدانو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

  سوالات کاربران درباره وکیل مهاجرت به فرانسه

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به فرانسه چیست؟
  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به فرانسه ازاین‌قرارند: صرفه‌جویی در وقت و هزینه متقاضی و داشتن بخت بیشتر برای موفقیت در پرونده و آرامش در طی‌کردن مسیر مهاجرت به فرانسه.
  هزینه ‌وکیل مهاجرت به فرانسه چقدر است؟
  هزینه وکیل مهاجرت به فرانسه در هر پرونده براساس خدمات وکیل و شرایط و سختی آن پرونده مشخص می‌شود. تعرفه مشاوره ساعتی وکیل مهاجرت به فرانسه ۲۰۰ تا ۵۰۰ یورو است.
  در انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه چه مواردی اهمیت بسیار دارند؟
  در انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه دقت کنید که وکیل باید عضو کانون وکلای فرانسه و در حوزه قوانین و مقررات مهاجرتی به فرانسه متخصص و باتجربه باشد.
  انواع خدمات وکیل مهاجرت به فرانسه کدام است؟
  انواع خدمات وکیل مهاجرت به فرانسه عبارت‌اند از: مشاوره اولیه و بررسی شرایط متقاضی مهاجرت و مشاوره برای اخذ انواع ویزا، اجازه اقامت، اقامت دائم و تابعیت فرانسه و حضور در مراجع اداری و قضایی به‌نمایندگی از متقاضی برای انجام تمام امور مرتبط.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات مهاجرتی بالدانو در کشور فرانسه