وکیل مهاجرت به آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان بخت موفقیت متقاضی مهاجرت را برای دریافت ویزای این کشور افزایش چشمگیری می‌دهد. وکیل مهاجرتی به آلمان از زیروبم قوانین و مراحل مهاجرت به این کشور به‌خوبی آگاه است و متقاضی را در این مسیر پرپیچ‌وخم تنها نمی‌گذارد.

مشاوره تلفنی
2024/3/a38f7570-0707-47a7-a3c0-a0e4e140cc42.jpg

مشاوره با وکیل مهاجرت به آلمان

مشاوره با وکیل مهاجرت به آلمان به متقاضی مهاجرت به این کشور کمک می‌کند تا از بین وکلای مهاجرتی به آلمان معتبرترین و متخصص‌ترین و باتجربه‌ترین فرد را برای خود انتخاب کند. با همراهی وکیل مهاجرتی مجرب، متقاضی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه به آلمان مهاجرت می‌کند.

 مشاوران ما در موسسه بالدانو همه اطلاعات لازم درباره انتخاب وکیل مهاجرت به آلمان را دارند.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  چرا به وکیل مهاجرت به آلمان نیاز دارید؟

  دلایل نیاز به وکیل مهاجرت به آلمان عبارت‌اند از:

  • وکیل مهاجرتی به آلمان متقاضی را برای درخواست بهترین و مناسب‌ترین ویزای آلمان راهنمایی و به او کمک می‌کند تا با قوانین مهاجرتی پیچیده آلمان آشنا شود.
  • وکیل مهاجرتی از جدیدترین تغییرات در قوانین آگاه است؛ به‌همین‌دلیل، مانع اشتباه‌های متقاضی در فرایند مهاجرت می‌شود.
  • مشاوره با وکیل مهاجرتی به آلمان فرایند مهاجرت و درخواست ویزا را بسیار آسان و سریع و متقاضی را برای مصاحبه سفارت آماده می‌کند.
  • وکیل مهاجرتی متقاضی را از موانع و مشکلات پیش رو آگاه می‌کند تا واقع‌بینانه در مسیر مهاجرت قدم بردارد.

  سیستم پذیرش مهاجر و قوانین مهاجرتی در هر کشوری منحصر به همان کشور است. آلمان کشور مهاجرپذیری است؛ ازاین‌رو، مقررات مهاجرتی پیچیده و پرجزئیاتی دارد که براساس سیاست‌های مهاجرتی دولت‌های مختلف در آلمان همواره تغییر می‌کنند.

  علاوه‌براین، آلمان کشوری فدرال است. هر ایالت آلمان تا حدی در وضع قوانین داخلی خود استقلال دارد؛ به‌همین‌دلیل، ممکن است قوانین مهاجرتی ایالت‌های آلمان باهم متفاوت باشند. در وبسایت‌های مختلف به زبان انگلیسی و فارسی اطلاعاتی درباره قوانین و مقررات مهاجرت به آلمان، انواع ویزا، مدارک و شرایط اخذ تابعیت آلمان وجود دارند؛ اما این اطلاعات کافی و دقیق نیستند. وکلای مهاجرتی هر ایالت به‌طور کامل از قوانین و سیاست‌های مهاجرتی آن ایالت مطلع‌اند و می‌توانند به‌خوبی شما را راهنمایی کنند.

  ویژگی های وکیل مهاجرت به آلمان

  ویژگی‌ های وکیل مهاجرت به آلمان بدین‌شرح‌اند:

  • وکیل مهاجرتی به آلمان باید عضو رسمی کانون وکلای آلمان (Bundesrechtsanwaltskammer) باشد.
  • وکیل مهاجرتی باید در حوزه قوانین و مقررات مهاجرتی کشور آلمان متخصص باشد.
  • وکیل مهاجرت به آلمان باید باتجربه و معتبر و پرونده‌های موفق داشته باشد.
  • وکیل مهاجرتی باید مسئولیت‌پذیر باشد و برای موکل (متقاضی) وقت بگذارد و به سوالاتش جواب دهد.
  • وکیل مهاجرت به آلمان باید از ابتدا همه هزینه‌ها و فرایند‌ها و موانع را به‌صراحت با متقاضی در میان بگذارد و او را بیهوده امیدوار نکند.
  • وکیل مهاجرت به آلمان تصمیم‌گیرنده نهایی در امور مهاجرتی نیست؛ پس، نمی‌تواند و نباید نتیجه را تضمین کند.
  • وکیل مهاجرتی بهتر است به زبان انگلیسی هم مسلط باشد؛ چون همه متقاضیان به زبان آلمانی کاملا مسلط نیستند.

  مهم‌ترین ویژگی یک وکیل حرفه‌ای مهاجرت به آلمان تخصص و سابقه ‌کار او در حوزه قوانین مهاجرت به آلمان است. هر وکیلی در آلمان نمی‌تواند وکیل مهاجرت باشد؛ چون آگاهی و تجربه کافی در حوزه قوانین مهاجرتی را برای کمک به متقاضی ندارد.

  عضویت وکیل مهاجرتی در کانون‌ها و انجمن‌های تخصصی فعال در حوزه مهاجرت و قوانین مهاجرتی در آلمان‌، تخصص و تجربه او را در این حوزه نشان می‌دهد. کارگروه وکلای متخصص در قانون مهاجرت (Arbeitsgemeinschaft der Fachanwälte für Migrationsrecht) و وکلای آلمانی متخصص در قانون مهاجرت (Deutsche Fachanwaltschaft für Migrationsrecht) نهادهای مهم در این حوزه در آلمان به‌حساب می‌آیند.

  معیار های انتخاب وکیل مهاجرت به آلمان

  معیارهای انتخاب وکیل مهاجرت به آلمان ازاین‌قرارند:

  • تخصص و دانش در حوزه قوانین مهاجرتی
  • داشتن تجربه و پرونده‌های مشابه و موفق
  • مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی
  • مهارت‌های ارتباطی موثر و حق‌الوکاله معقول و منصفانه

  انتخاب وکیل مهاجرت به آلمان برای همه متقاضیان با درنظرگرفتن ۵ معیار ذکر‌شده، آسان‌تر می‌شود. در‌ادامه، هر‌یک از معیارها را به‌اختصار بررسی می‌‌کنیم.

  تخصص و دانش در حوزه قوانین مهاجرتی

  تخصص و دانش وکیل مهاجرت به آلمان در حوزه قوانین مهاجرتی و اطلاع از جدیدترین تغییرات مقررات در کشور اولین و مهم‌ترین معیار برای انتخاب است. ناگفته نماند که برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین وکیل مهاجرتی به آلمان، هر متقاضی باید شرایط و اهدافش از مهاجرت و ایالتی را در نظر بگیرد که می‌خواهد به آن مهاجرت کند. بعضی از متقاضیان ممکن است قصد داشته باشند به آلمان مهاجرت کاری کنند و بعضی دیگر مهاجرت تحصیلی.

  تخصص و دانش وکیل مهاجرتی در چند زمینه مهم است:

  • قوانین مهاجرتی آلمان
  • قوانین مهاجرتی ایالت مقصد
  • قوانین مربوط به شیوه مهاجرتی خاص

  داشتن تجربه و پرونده‌های مشابه و موفق

  دومین معیار برای انتخاب وکیل مهاجرتی به آلمان تعداد پرونده‌های موفق او است. هرچه تعداد پرونده‌های موفق وکیل مهاجرتی بیشتر باشد، درواقع تجربه و تبحر او در استفاده از قوانین مهاجرتی کشور به‌نفع متقاضیان بیشتر است. اگر متقاضی می‌خواهد ازطریق شیوه مهاجرتی خاصی، مثلا ازطریق سرمایه‌گذاری به آلمان مهاجرت کند، در انتخاب وکیل مهاجرت باید داشتن پرونده‌های موفق در مهاجرت ازطریق سرمایه‌گذاری را معیار قرار دهد.

  مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی

  پاسخ‌گویی وکیل دربرابر متقاضی و تلاش وکیل برای روشن‌ساختن همه مراحل و مشکلات پیش رو متقاضی معیار مهم دیگری در انتخاب وکیل مهاجرت به آلمان است. متقاضی مهاجرت بیش از هرچیز دیگری به مشورت و راهنمایی نیاز دارد؛ ‌به‌همین‌دلیل، تصمیم گرفته است تا با حضور وکیل مهاجرت این مسیر را طی کند. وکیلی که ایمیل کاری ندارد یا دیر به ایمیل‌ها پاسخ می‌دهد و برای جلسه‌های آنلاین با موکل وقت نمی‌گذارد، معیار مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی را ندارد.

  مهارت‌های ارتباطی موثر

  وکیل مهاجرت به آلمان از یک طرف با موکل در ارتباط و تعامل دائم است و از طرف دیگر با مقام‌های اداره مهاجرت و سایر مراجع قانونی و قضایی مرتبط دیگر. در بعضی پرونده‌ها، وکیل شخصا باید به اداره‌ای مراجعه و مشکلی را حل کند. ازاین‌رو، داشتن مهارت‌های ارتباطی موثر برای تعامل سازنده با موکل و مقام‌های دولتی برای وکیل مهاجرت معیار مهمی است.

  حق‌الوکاله معقول و منصفانه

  شرایط هر متقاضی و پرونده مهاجرت منحصربه‌فرد است؛ به‌همین‌دلیل، حق‌الوکاله و هزینه‌های هر پرونده نیز با دیگری متفاوت است. دراین‌میان، بعضی از خدمات (مثل مشاوره ساعتی برای اخذ ویزا) تعرفه مشخص و ثابتی دارند. در هر مورد، متقاضی باید تحقیق کند و تعرفه‌های ثابت و هزینه هر خدمت را از چند وکیل مهاجرتی بپرسد تا بتواند کم‌وبیش مبلغی را تخمین بزند که باید به وکیل پرداخت کند. در این صورت، می‌تواند وکیلی را برگزیند که حق‌الوکاله مناسبی را برای خدماتش از متقاضیان می‌گیرد.

  انواع خدمات و وظایف وکیل مهاجرت به آلمان

  وکلای مهاجرت به آلمان تمامی خدمات لازم برای مهاجرت به این کشور ازجمله اخذ انواع ویزا، اقامت، شهروندی یا تابعیت آلمان را به متقاضیان ارائه می‌دهند؛ البته هر متقاضی براساس شرایط ویژه خود فقط از بعضی از خدمات وکلای مهاجرت استفاده می‌کند. در‌ادامه، انواع خدمات وکیل مهاجرت به آلمان را توضیح می‌دهیم.

  مشاوره اولیه و بررسی شرایط متقاضی مهاجرت

  متقاضیان مهاجرت به آلمان ۳ گروه هستند:

  • افرادی که می‌خواهند به خانواده‌شان در آلمان ملحق شوند؛
  • کسانی که تصمیم گرفته‌اند ازطریق کدام شیوه به آلمان مهاجرت کنند؛ اما مراحل و مدارک لازم برای اقدام را نمی‌دانند؛
  • افرادی که قصد دارند به آلمان مهاجرت کنند؛ اما نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند.

  مهم‌ترین خدمت وکیل مهاجرتی مشاوره به هر ۳ گروه است تا بهترین و آسان‌ترین راه رسیدن‌ به هدفشان را پیدا کنند.

  مشاوره اخذ ویزا

  شرایط هر متقاضی با دیگری متفاوت است؛ ازاین‌رو، انتخاب مناسب‌ترین نوع ویزا برای متقاضی مهم‌ترین مرحله مهاجرت به آلمان است. برای شخصی ممکن است اخذ ویزای کاری آلمان آسان‌تر از هر ویزای دیگری باشد. وکیل مهاجرت به آلمان شرایط هر متقاضی را بررسی و به او اعلام می‌کند که فرصت دریافت کدام نوع ویزا را دارد. سپس، درباره مراحل و مدارک لازم برای اخذ ویزا نیز او را راهنمایی و برای شرکت در مصاحبه حضوری سفارت آماده می‌کند.

  مشاوره اخذ اجازه اقامت،‌ اقامت دائم و تابعیت آلمان

  بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک آلمان، متقاضیانی که قصد دارند طولانی‌مدت در آلمان اقامت کنند، باید برای دریافت اجازه اقامت اقدام کنند. علاوه‌براین، بعضی از مهاجران به آلمان بعد از مدتی کار و زندگی در این کشور، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم و تابعیت آلمان درخواست دهند. وکیل مهاجرتی در هر ۳ مورد به متقاضیان مشورت می‌دهد و آنان را از مراحل و مدارک لازم آگاه می‌کند. اگر درخواست متقاضی در هر مورد رد شد، وکیل می‌تواند اقدامات لازم را برای تجدید‌نظرخواهی انجام دهد.

  حضور در مراجع اداری و قضایی به‌ نمایندگی از متقاضی

  درخواست ویزا، اجازه اقامت، تمدید ویزا، تبدیل ویزا یا درخواست اخذ تابعیت آلمان ممکن است به دلایل مختلف رد شود. در این مواقع، وکیل مهاجرتی به آلمان می‌تواند به متقاضی مشاوره دهد و درباره مراحل و مدارک لازم برای تجدید‌نظرخواهی او را آگاه کند. همچنین، وکیل می‌تواند به‌نمایندگی از موکل در مراجع اداری و قضایی حاضر شود و اقدامات لازم را انجام دهد.

  بعضی از مهاجران به دلایلی از آلمان اخراج می‌شوند. در این مواقع نیز، متقاضیان اخراج‌شده می‌توانند از خدمات وکیل مهاجرتی استفاده کنند و از او بخواهند تا به‌نمایندگی از آنان تجدید‌نظرخواهی کند و اقدامات لازم را انجام دهد.

  نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به آلمان

  در نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به آلمان، باید نکات زیر را مدنظر قرار داد:

  • متن قرارداد را معمولا وکیل تنظیم می‌کند و برای امضا به موکل می‌دهد.
  • نحوه تنظیم قرارداد با وکیل مهاجرت به آلمان براساس شرایط متقاضی در هر پرونده و خدمات موردنیاز متقاضی‌، مختص‌ ‌به همان پرونده است.
  • تعهدات وکیل یا کارهایی که قرار است برای موکل (متقاضی) انجام دهد و بازه زمانی لازم برای انجام آن‌ها، باید در متن قرارداد به‌طور کامل و صریح ذکر شده باشد.
  • مدت‌زمان اعتبار قرارداد وکالت باید در متن قرارداد واضح و دقیق نوشته و حق‌الوکاله توافق‌شده و همه هزینه‌های لازم به‌تفکیک معلوم شده باشد.
  • شیوه و زمان پرداخت حق‌الوکاله و هزینه‌های دیگر باید معلوم و مشخص باشد.
  • وکیل باید متعهد شده باشد که اطلاعات و مدارک موکل را محفوظ نگه می‌دارد و جز با رضایت موکل و در مراجع قانونی و قضایی آن‌ها را دراختیار کسی قرار نمی‌دهد.
  • موکل باید حق فسخ یک‌طرفه قرارداد را داشته باشد تا اگر وکیل در بازه زمانی توافق‌شده به تعهداتش عمل نکرد، بتواند قرارداد را فسخ کند.

  هزینه ‌وکیل مهاجرت به آلمان

  هزینه وکیل مهاجرت به آلمان مختص‌ به هر پرونده و براساس خدمات وکیل و شرایط و سختی هر پرونده و زمانی مشخص می‌شود که وکیل باید به پرونده اختصاص دهد. عوامل مختلفی وجود دارند که بر هزینه‌ها اثر می‌گذارند؛ ازجمله شهر محل کار و تجربه و اعتبار و شیوه دریافت حق‌الوکاله وکیل.

  حق‌الوکاله وکلای مهاجرتی در شهرهای بزرگ و مهاجرپذیر آلمان مانند برلین و مونیخ و هامبورگ بیشتر از وکلای مهاجرتی در شهرهای کوچک‌تر آلمان است. همچنین، هر‌چه وکیل معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر و پرونده‌های موفق بیشتری داشته باشد، هزینه مشاوره و خدمات او هم بیشتر است. بعضی از وکلا نیز پیش از شروع کار، پیش‌پرداخت دریافت می‌کنند که مبلغ پیش‌پرداخت جدا از هزینه‌ها و حق‌الوکاله است.

  در جدول زیر، هزینه وکیل مهاجرت به آلمان برای ارائه بعضی از خدمات ذکر شده است.

  انواع خدمات وکیل مهاجرت به آلمانتعرفه هر خدمت
  مشاوره ساعتیاز ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو
  مشاوره اولیه و بررسی شرایط متقاضی برای مهاجرتاز ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو
  مشاوره ویزا و بررسی مدارک متقاضی و تکمیل پرونده برای اخذ ویزااز ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو
  مراجعه به مراجع اداری و قضایی به‌جای متقاضیساعتی  ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو
  تجدیدنظرخواهیاز ۵۰۰۰ یورو

  تعرفه‌های ذکر شده در جدول بالا برای ژانویه ۲۰۲۴ است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر درباره هزینه های وکیل مهاجرت، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

  مزایای داشتن وکیل مهاجرتی به آلمان

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به آلمان عبارت‌اند از:

  • حضور داشتن وکیل مهاجرتی به آلمان احتمال دریافت ویزا و اقامت یا تابعیت را بسیار افزایش می‌دهد.
  • قوانین مهاجرتی آلمان پیچیده است و مدام تغییر می‌کند. آغاز فرایند مهاجرت با حضور وکیل و مشاوره با او، سبب می‌شود تا متقاضی به‌موقع و کامل همه مراحل را انجام ‌دهد و در وقت و هزینه‌‌ها صرفه‌جویی کند.
  • وقتی وکیل در هر مرحله از فرایند مهاجرت همراه با متقاضی است و به او کمک می‌کند، متقاضی اطمینان دارد که قدمی را اشتباه برنمی‌دارد. به‌همین‌دلیل، نگرانی و استرس کمتری را در مسیر مهاجرت تجربه می‌کند.

  جمع‌بندی

  وکلای مهاجرتی از قوانین و سیاست‌های مهاجرتی آلمان و جدیدترین تغییرات در مقررات و رویه‌های مهاجرتی به‌خوبی مطلع‌ هستند. ازاین‌رو، می‌دانند چگونه از قانون‌ها و رویه‌ها به‌نفع هر متقاضی استفاده کنند و مهاجرت او را از سریع‌ترین و آسان‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین مسیر ممکن به‌سرانجام برسانند.

  اگر می‌خواهید از سریع‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه ممکن به آلمان مهاجرت کنید، به یک وکیل متخصص مهاجرت به آلمان معتبر و باتجربه نیاز دارید. برای این منظور، با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو تماس بگیرید تا شما را برای انتخاب وکیل مهاجرت به آلمان راهنمایی کنند. 

  سوالات کاربران درباره وکیل مهاجرت به آلمان

  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به آلمان چیست؟
  مزایای حضور داشتن وکیل مهاجرتی به آلمان عبارت‌اند از: صرفه‌جویی در وقت و هزینه متقاضی و داشتن بخت بیشتر برای موفقیت در پرونده و آرامش خیال در طی‌کردن مسیر مهاجرت به آلمان.
  هزینه ‌وکیل مهاجرت به آلمان چقدر است؟
  هزینه وکیل مهاجرت به آلمان در هر پرونده براساس خدمات وکیل و شرایط و سختی آن پرونده مشخص می‌شود. تعریفه وکیل مهاجرت به آلمان برای ارائه بعضی از خدمات مهاجرتی از ۱۵۰ تا ۵۰۰۰ یورو متغیر است.
  در انتخاب وکیل مهاجرت به آلمان چه مواردی اهمیت بسیار دارند؟
  در انتخاب وکیل مهاجرت به آلمان دقت کنید که وکیل باید عضو کانون وکلای آلمان و در حوزه قوانین و مقررات مهاجرتی به آلمان متخصص و باتجربه باشد.
  انواع خدمات وکیل مهاجرت به آلمان کدام است؟
  انواع خدمات وکیل مهاجرت به آلمان عبارت‌اند از: مشاوره اولیه و بررسی شرایط متقاضی مهاجرت و مشاوره برای اخذ انواع ویزا، اجازه اقامت، اقامت دائم و تابعیت آلمان و حضور در مراجع اداری و قضای به‌نمایندگی از متقاضی برای انجام تمام امور مرتبط.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات مهاجرتی بالدانو در کشور آلمان