تحصیل در چین

تحصیل در چین به‌دلیل هزینه‌های مناسب و نسبتا پایین تحصیل، تنوع در رشته‌های تحصیلی، کیفیت بالای آموزش، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، در سال‌های گذشته به یکی از محبوب‌ترین انتخاب ها برای دانشجویان و دانش آموزان تبدیل شده است.

مشاوره تلفنی
2023/10/8a983f55-7ac5-4567-b44d-eb6dda22b2c9.jpg

مشاوره تحصیل در چین

کشور چین یکی از بزرگترین، قدرتمند‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا است به طوری که این کشور جزء قدرت‌های اول دنیا و از غول‌های اقتصادی بزرگ در جهان شمرده می‌شود.

شرایط اقتصادی و کاری در کنار سیستم آموزشی با کیفیت، پیشرفته و موفقی که در این کشور حاکم است باعث شده تا کشور چین در سال‌های اخیر به یکی از اولین انتخاب‌ها برای تحصیل در چین در بین تمامی دانشجویان و دانش آموزان دنیا به ویژه ایرانیان تبدیل شده است.

بر اساس گزارش‌ها، این کشور هر ساله نسبت به سال‌های گذشته شرایط بهتری را برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان خارجی فراهم کرده است و به همین دلیل در حال حاضر شاهد افزایش چند ده درصدی حضور دانشجویان خارجی به ویژه بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳ هستیم.

فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما در بالدانو برای مشاوره بیشتر درباره تحصیل در چین با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  شرایط تحصیل در چین

  در این قسمت شرایط تحصیل در چین را به شما توضیح می‌دهیم.

  مسائل آشنا کنیم؛ بنابراین اگر دوست دارید تا درباره این مطلب بیشتر بدانید تا انتها با ما همراه باشید.

  تحصیل در چین

  مدرک زبان

  می‌توان گفت که داشتن مدرک زبان معتبر برای افرادی که تحصیلات مقاطع قبلی آن‌ها به زبان انگلیسی نبوده یا انگلیسی زبان بومی نیستند تقریبا اجباری است. این افراد بایستی با شرکت در آزمون‌های معتبر زبان بین المللی بتوانند نمره مورد نیاز خود را برای تحصیل در کشور چین مهیا کنند.

  دقت داشته باشید که چین از جمله کشورهایی است که قوانین جالبی را برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند، تعیین کرده است. بر این اساس امکان دریافت پذیرش برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند میسر است و حتی می‌توانند بورسیه دولت چین را برای تحصیل در چین نیز دریافت کنند؛ اما اگر با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند، راه آن‌ها برای دریافت پذیرش بسیار آسان‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

  کسانی که به زبان چینی مسلط هستند، برای تحصیل در چین نیاز به مدرک زبان چینی دارند و اگر توانایی‌هایی آن‌ها در زبان چینی به اثبات برسد، هزینه کمتری را برای تحصیل در دانشگاه‌های چین نسبت به دانشجویان انگلیسی زبان می‌پردازند.

  شرایط سنی

  بازه سنی مشخص شده برای تحصیل در چین:

  • کارشناسی: حداکثر ۲۵ سال
  • کارشناسی ارشد: حداکثر ۳۵ سال
  • دکترا: حداکثر ۴۰ سال

  اگر بخواهید تا بورسیه تحصیلی دولت چین را دریافت کنید یا از دیگر فاند‌های تحصیلی برای مهاجرت به این کشور استفاده کنید، سن تاثیر بسزایی دارد به طوری که هر چه سن شما کمتر باشد، شرایط راحت‌تری برای دریافت انواع بورسیه و فاند‌های تحصیلی خواهید داشت، این در حالی است که این فاند‌های تحصیلی به افرادی که گپ تحصیلی طولانی مدت و بدون توجیه دارند یا سن بالایی دارند، اعطا نمی‌شوند و حتی در موارد متعددی دیده شده که دانشگاه مقصد به سختی شرایط آن‌ها را برای اعطای پذیرش قبول کرده است.

  شرایط مالی

  کشور چین سالیانه تنها به ۲۰ هزار نفر از دانشجویان خود در مقاطع مختلف تحصیلی بورسیه اعطا می‌کند، بنابراین اگر همچنان برای تحصیل در چین مصمم هستید، باید این احتمال را بدهید که هزینه‌های زندگی در این کشور و پرداخت شهریه دانشگاه را نیز باید بپردازید. در بخش‌های بعدی به بررسی هزینه‌های زندگی در چین می‌پردازیم.

  هزینه تحصیل در چین

  مهم‌ترین مسئله برای بیشتر مهاجران به ویژه مهاجران تحصیلی، دانستن تقریبی هزینه تحصیل در کشور مقصد است. اگر شما چین را به عنوان مقصد برای تحصیل خود انتخاب کرده‌اید، پیش از شروع برنامه مهاجرتی خود باید با هزینه‌ های زندگی و هزینه تحصیل در چین بیشتر آشنا شوید:

  هزینه های زندگی در چین

  هزینه شهریه دانشگاه

  بسته به شرایط، مقطع و رشته تحصیلی شما هزینه شهریه دانشگاه برای تحصیل در چین نیز متغیر است:

  مقطع تحصیلیهزینه به صورت سالیانه
  کارشناسی۳۰۰۰ تا ۴۰ هزار دلار
  کارشناسی ارشد۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار
  دکتری۵۰۰۰ دلار
  تحصیل در رشته پزشکی۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار

  هزینه تهیه مسکن

  پس از شهریه دانشگاه، هزینه تهیه مسکن در چین مهم‌ترین اولویت برای دانشجویان است چرا که بخش مهمی از هزینه‌های زندگی در چین

  را پوشش می‌دهد. براساس شهر، متراژ منزل، نوع مسکن( ویلایی یا آپارتمانی)، امکانات مسکن، تعداد افراد و دیگر عوامل، هزینه

  تهیه مسکن در چین برای هر محصلی متفاوت خواهد بود. دانشجویان خارجی بیشتر از خوابگاه‌های دانشجویی برای تحصیل در چین استفاده

  می‌کنند.

  نوع اسکانهزینه
  خوابگاه‌های دانشجوییماهیانه بین ۱۱۵ تا ۷۶۰ دلار
  آپارتمان یک اتاقه۱۹۰ماهیانه تا ۷۷۰ دلار
  میزان ودیعه برای خوابگاه یا اجاره آپارتمانبین ۲۳۰ تا ۳۵۰ دلار
  مسافرخانه۱۴ دلار برای هر شب

  هزینه‌های جانبی تحصیل

  هزینه‌هایی مثل تهیه کتاب، دفتر، لوازم تحریر و … هر ماه تنها بین ۲۰ تا ۴۰ دلار هزینه بر است.

  پرداخت قبوض

  ماهانه حدودا مبلغی بین ۴۰ تا ۵۰ دلار برای قبوض مصرفی مسکن خود باید بپردازید.

  به طور میانگین برای پرداخت قبض تلفن همراه و خرید اینترنت خانگی در ماه به ۲۰ تا ۳۰ دلار نیازمند هستید.

  هزینه حمل و نقل

  براساس شرایط زندگی شما، مسافت بین منزل تا دانشگاه و مسافتی که هر روز طی می‌کنید، مجبورید تا هزینه حمل و نقل بپردازید. شما برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی( بجز تاکسی) معمولا هزینه کمی را می‌پردازید:

  بلیت اتوبوس۰٫۲۵ دلار
  بلیت مترو( یکبار مصرف)۰٫۴ دلار
  هر لیتر بنزین۰٫۷ دلار
  تاکسیورودی تاکسی‌های چین معمولا ۱۳ یوان چین است که تقریبا معادل ۱.۹ دلار می‌شود. این هزینه بسته به مسافت مدنظر شما بیشتر می‌شود.

  بین وسایل حمل و نقل، قیمت تاکسی در چین بسیار گران‌تر از دیگر وسایل نقلیه است و پیشنهاد می‌شود برای کاهش هزینه‌های تحصیل در چین بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

  هزینه مواد غذایی

  یک دانشجو به صورت ماهانه برای خرید مایحتاج غذایی خود به مبلغی حدود ۲۰۰ دلار نیاز دارد و با این مبلغ می‌تواند به راحتی غذای مورد نیاز خود را تامین کند.

  هزینه رفتن به رستوران

  تعدد رستوران‌ها و قیمت پایین آن‌ها باعث شده تا این مکان‌ها از جمله شلوغ‌ترین مکان‌هایی باشد که در چین وجود دارد. شما تنها با پرداخت مبلغی بین ۱ تا ۷ دلار می‌توانید وعده‌های غذایی با کیفیتی را نوش جان کنید.

  بیمه پزشکی

  برای پرداخت هزینه‌های درمانی و دارویی خود، بهتر است از بیمه درمانی و پزشکی استفاده کنید. هزینه استفاده از این بیمه در هر شش ماه ۶۰ دلار است یعنی شما باید هر ماه ۱۰ دلار برای بیمه پزشکی برای تحصیل در چین بپردازید.

  هزینه تحصیل در چین

  تحصیل در مقاطع مختلف چین

  بسته به اینکه قصد دارید تا برای تحصیل در کدام مقطع تحصیلی به کشور چین مهاجرت کنید، شرایط مختلفی وجود دارد. برخی از رشته‌های پرطرفدار مثل پزشکی و دندانپزشکی که خواهان زیادی دارند، شرایط متفاوت‌تری نسبت به رشته‌های ناشناخته‌تر دارند، بعلاوه مدت زمان تحصیل و شرایط تحصیلی نیز در هر رشته و مقطعی متفاوت است.

  تحصیل کارشناسی در چین

  کشور چین در سال‌های اخیر تعداد رشته‌های بسیار زیادی را برای تحصیل در رشته‌های مختلف در مقطع کارشناسی راه‌اندازی کند تا هر شخصی با هر علاقه‌ای که دارد بتواند رشته مورد نظر خود را در این کشور پیدا کند و برای تحصیل در چین آماده شود.

  دوره کارشناسی غالبا ۴ سال به طور می‌انجامد و شما می‌توانید رشته مورد نظر خود را در بهترین دانشگاه‌های این کشور با رنکینگ معتبر جهانی به زبان انگلیسی ادامه دهید. تحصیل در چین برای مقطع کارشناسی یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که هر دانشجو می‌تواند داشته باشد چرا که دانشگاه‌‌های چین در این مقطع تحصیلی سطح بالایی دارند و از کیفیت آموزشی بسیار خوبی برخوردارند.

  تحصیل کارشناسی ارشد در چین

  مقطع کارشناسی ارشد در کشور چین غالبا دو ساله به پایان می‌رسد. شما با تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد آینده کاری روشنی را برای خود ایجاد می‌کنید و ممکن است در این مقطع با توجه به برنامه‌های مسافرتی که پیش می‌آید به شهرها و استان‌های مختلف این کشور سفر کنید.

  هزینه تحصیل در این مقطع بسیار مناسب است؛ اما اگر دوست دارید تا تحصیل رایگان در کشور چین را در مقطع کارشناسی ارشد تجربه کنید باید به زبان انگلیسی مسلط باشید، هرچند که می‌توانید از دانشگاه‌های معتبر فراوانی بدون مدرک زبان انگلیسی پذیرش دریافت کنید اما با مدرک زبان می‌توانید به راحتی بخشی اعظم از هزینه‌های خود را برای زندگی در چین کم کنید.

  تحصیل دکترا در چین

  کشور چین با توجه به سیستم آموزشی قدرتمندی که دارد اما یکی از ارزان‌ترین کشورهای دنیا برای تحصیل در مقطع دکتری در رشته‌های مختلف است. این کشور در سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی را برای تحصیل در مقطع دکترا ایجاد کرده است و شما می‌توانید با تحصیل در چین به این مزایا و برنامه‌ها دسترسی پیدا کنید.

  دانشجویان دکترا که از دانشگاه‌های چین فارغ التحصیل می‌شوند فرصت‌های کاری بسیار زیادی را برای زندگی و پیشرفت در نقاط مختلف دنیا به دست می‌آورند و به راحتی می‌توانند به کشورهای دیگر سفر کنند. تحصیل در مقطع دکترا در چین بین ۳ تا ۴ ساله است و دانشجویان مشغول به تحصیل در این مقطع می‌توانند به بررسی پژوهش‌ها به صورت پاره وقت نیز بپردازند.

  بورسیه های تحصیلی چین

  کشور چین از جمله کشورهایی است که علاقه شدیدی به جذب محصلان برای ادامه تحصیل در چین دارد و به همین جهت برنامه‌های مختلفی را نیز در نظر گرفته است. یکی از این برنامه‌ها اعطای بورسیه‌های مختلف برای تحصیل در چین است که به دانشجویان خارجی واجد شرایط اعطا می‌شود.

  شرایط دریافت این بورسیه‌ها بیشتر وابسته به خود متقاضی دارد به طوری که اگر متقاضی رزومه تحصیلی خوب، توصیه نامه، انگیزه نامه، مدرک زبان و سن مناسبی داشته باشد، میتواند به راحتی از یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور چین که رنکینگ بالایی نیز دارد، بورسیه تحصیلی دریافت کند.

  کسانی که بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند بخش اعظمی از هزینه‌های زندگی در چین را کاهش می‌دهند و از پرداخت شهریه دانشگاه معاف می‌شوند یا بخش زیادی از شهریه را نمی‌پردازند. به طور کلی برای تحصیل در چین می‌توانید از ۶ بورسیه تحصیلی زیر استفاده کنید. بورسیه‌های اعطا شده توسط دولت چین از ارزش مالی بسیار زیادی برخوردارند چرا که برخی از این بورسیه‌ها تا ۳۰ هزار دلار ارزش دارند:

  معرفی بورسیه های تحصیلی

  بورسیه دولتی چین یا CSC

  این بورسیه به هر دانشجویی، در هر رشته و مقطع تحصیلی ارائه می‌شود و متقاضیان تحصیل در چین می‌توانند از این بورسیه تحصیلی با مدرک زبان انگلیسی یا چینی استفاده کنند. در حال حاضر بیشتر از ۲۸۰ دانشگاه در کشور چین این بورسیه را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. شما با استفاده از این بورسیه دیگر نباید هزینه شهریه و خوابگاه را بپردازید و می‌توانید کمک هزینه نیز دریافت کنید. میزان این کمک هزینه به شرح زیر است:

  کارشناسی۲۵۰۰ یوان چین
  کارشناسی ارشد۳۰۰۰ یوان چین
  دکترا۳۵۰۰ یوان چین

  بورسیه دانشگاهی چین

  این بورسیه نیز به دانشجویان دارای مدرک زبان چینی و انگلیسی ارائه می‌شود و هزینه مسکن شما را پوشش نمی‌دهد. شما با دریافت این بورسیه تنها می‌توانید از پرداخت هزینه شهریه معاف شوید و کمک هزینه تحصیلی دریافت کنید که این اتفاق زندگی شما را برای تحصیل در چین آسان‌تر می‌کند. میزان کمک هزینه تحصیلی در هر مقطعی متفاوت خواهد بود:

  کارشناسی۲۰۰۰ یوان چین
  کارشناسی ارشد۳۰۰۰ یوان چین
  دکترا۳۵۰۰ یوان چین

  بورسیه محلی دولت چین

  این بورسیه به دانشجویانی که به زبان چینی یا انگلیسی به تحصیل می‌پردازند، ارائه می‌شود و تنها هزینه شهریه تحصیلی و بیمه را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و یک کمک هزینه برای تامین هزینه‌های زندگی به شما اعطا می‌کند. میزان این کمک هزینه در هر مقطع تحصیلی به شرح زیر است:

  کارشناسی۲۰۰۰ یوان چین
  کارشناسی ارشد۳۰۰۰ یوان چین
  دکترا۳۵۰۰ یوان چین

  بنابراین اگر موفق شوید تا این بورسیه تحصیلی را دریافت کنید باید هزینه مسکن خود را بپردازید، چرا که این بورسیه شامل هزینه مسکن شما برای تحصیل در چین نمی‌شود.

  بورسیه کنفوسیس چین

  یکی از بهترین بورسیه‌های تحصیلی برای تحصیل در چین که فقط به دانشجویان خارجی زبان چینی اعطا می‌شود، بورسیه کنفوسیس چین است. این بورسیه توسط بهترین و سطح بالاترین دانشگاه‌های چین ارائه می‌شود. شما با دریافت این بورسیه در هر رشته و هر مقطعی که باشید، از پرداخت شهریه و هزینه مسکن معاف می‌شوید و کمک هزینه نیز دریافت می‌کنید:

  کارشناسی۲۵۰۰ یوان چین
  کارشناسی ارشد۳۰۰۰ یوان چین
  دکترا۳۵۰۰ یوان چین

  بورسیه BRI چین

  این بورسیه بیشتر مخصوص کسانی است که نمی‌توانند هزینه شهریه را بپردازند و نگرانی بابت تهیه مسکن برای تحصیل در چین ندارند. مقدار کمک هزینه در این شهریه عبارتند از:

  کارشناسی۲۰۰۰ یوان چین
  کارشناسی ارشد۳۰۰۰ یوان چین
  دکترا۳۵۰۰ یوان چین

  بورسیه MOFCOM چین

  این بورسیه بهترین بورسیه برای دانشجویان خارجی است و تقریبا همه هزینه‌های شما را پوشش می‌دهد و مزایای زیادی به شما ارائه می‌کند. شما با دریافت این بورسیه کار راحتی برای تحصیل در چین دارید چرا که از پرداخت هزینه‌های زیر معاف می‌شوید:

  • هزینه خوابگاه
  • هزینه‌های تحصیل و خریدهای تحصیلی
  • هزینه برنامه آموزشی زبان انگلیسی
  • هزینه‌های مربوط به کارهای پایان نامه
  • هزینه‌های پزشکی
  • هزینه بلیط آمد به چین

  همچنین از مزایای زیر نیز بهره مند می‌شوید:

  • دریافت بلیط رایگان برای بازدید داخل کشور ( یک بار در سال)
  • دریافت کمک هزینه تحصیلی ۳۶ هزار یوان در کارشناسی ارشد و ۴۰ هزار دلار در دکترا

  تحصیل در چین بدون مدرک زبان

  شما می‌توانید بدون نیاز مدرک زبان چینی یا انگلیسی برای تحصیل در چین و مهاجرت به این کشور اقدام کنید؛ اما به یاد داشته باشید که شرایط برای هر یکی از این دو زبان متفاوت است:

  تحصیل در چین بدون مدرک چینی

  اگر دانشجو هر رشته‌ای هستید باید خودتان را برای شرکت در آزمون مقدماتی و متوسطه آشنا کنید تا به سوالات HSK پاسخ دهید. برای پاسخ به این سوالات به مدرک زبان چینی نیاز ندارند و تنها باید کمی با این زبان آشنا شوید؛ اگر نتوانید این آزمون را با موفقیت سپری کنید باید دوره زبان چینی را سپری کنید که یک دوره یک یا دو ساله است.

  تحصیل در چین بدون مدرک انگلیسی

  بیشتر دانشگاه‌های چین برای سهولت تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور، زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود پذیرفته اند.  تحصیل بدون مدرک زبان انگلیسی ممکن است اما دشواری‌های زیادی دارد و تعداد دانشگاه‌های خیلی کمی هستند که بدون مدرک زبان به شما پذیرش اعطا کنند. تنها در صورتی که به زبان چینی مسلط باشید یا شرایط خاصی را داشته باشید( مثلا در مقطع تحصیلی قبلی به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید) می‌توانید به تحصیل در چین بپردازید و از بیشتر دانشگاه‌های معتبر این کشور پذیرش دریافت کنید.

  همانطور که در ابتدا نیز گفتیم اگر به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی هستید باید مدرک زبان انگلیسی یا چینی داشته باشید و در آزمون‌های معتبر و بین المللی زبان شرکت کنید در غیر این صورت شانس شما برای تحصیل در چین بسیار کاهش پیدا می‌کنند.

  بدانید که سخت‌گیری زیادی بر نوع مدرک زبان شما وجود ندارد و شما می‌توانید از سایر مدرک زبان مثل دولینگو بجای آیلتس یا تافل استفاده کنید.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی چین

  پس از دریافت پذیرش از دانشگاهی در چین، برای دریافت ویزای تحصیلی چین و مهاجرت تحصیلی به این کشور باید مدارک زیر را جمع آوری کنید تا برای تحصیل در چین آماده شوید:

  • پاسپورت معتبر
  • نامه پذیرش از دانشگاه( اصل و کپی)
  • تکمیل کردن فرم درخواست ویزا
  • عکس پاسپورتی
  • فرم درخواست پذیرش تایید شده دانشجویان بین الملل( این آیتم فقط برای متقاضیان ویزای x۱ است)

  بهترین دانشگاه های چین

  بسته به رشته‌ای که برای ادامه تحصیل در چین انتخاب کرده‌اید، دانشگاه‌های زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارند که از اعتبار، سیستم آموزشی باکیفیت و شرایط بسیار خوبی برخوردار هستند.

  ما در این قسمت بهترین دانشگاه های چین را بررسی کردیم.

  برترین دانشگاه ها

  دانشگاه سینگوا

  رنک ۱ کشور و ۱۷ جهان را دارد و در شهر پکن واقع شده است. این دانشگاه بیشتر در رشته‌های فنی پذیرش دارد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور است. علاوه بر رشته‌های فنی مهندسی شما می‌توانید در رشته‌های پزشکی، علوم انسانی، هنر و … نیز به فعالیت بپردازید. این دانشگاه برنامه‌هایی بسیار خوبی را برای دانشجویان خود در نظر دارد و می‌تواند بهترین انتخاب برای تحصیل در چین باشد.

  دانشگاه پکن

  یکی دیگر از دانشگاه‌های قدیمی و نام آشنا در شهر پکن پایتخت چین که بهترین امکانات تحقیقاتی و پژوهشی را برای رشته‌های مختلف دانشگاهی در نظر گرفته است. این دانشگاه رنک ۳۰ جهان را دارند و در رشته‌های مختلف علوم پایه، علوم انسانی، زبان، فنی و … دانشجو جذب می‌کند.

  دانشگاه فودان

  رنک ۴۴ دنیا را دارد و حدود یک دهم دانشجویان آن را دانشجویان خارجی تشکیل داده‌اند به همین دلیل می‌تواند انتخاب خوبی برای تحصیل در چین باشد. این دانشگاه خوابگاه نیز دارد و بیشتر در رشته‌های زبان و ادبیات، علوم انسانی و مدیریتی دانشجو جذب می‌کند.

  دانشگاه علوم و فناوری چین

  این دانشگاه نیز مانند دانشگاه فودان حدود یک دهم جمعیت خود را به دانشجویان خارجی اختصاص داده است. این دانشگاه در رشته‌های متنوعی در ۱۵ پردیس فعال است و دارای دو آزمایشگاه ملی، بی نظیر و با امکانات فراوان است.

  دانشگاه جیائو تونگ شانگهای

  از دانشگاه‌های قدیمی با رنک ۱۰۰ جهانی است که در رشته‌های کشاورزی، حقوق، ادبیات، پزشکی، هنر، مدیریت، مهندسی و اقتصاد در ۳۱ دپارتمان به فعالیت می‌پردازد. این دانشگاه بیشترین بودجه تحقیقاتی کشور را دریافت می‌کند و از این نظر برای کسانی که به کارهای تحقیقاتی علاقه دارند، انتخاب خوبی برای تحصیل در چین محسوب می‌شود.

  از دیگر دانشگاه‌های معتبر می‌توانیم به:

  1. دانشگاه ژجیانگ
  2. دانشگاه شیان جیائوتونگ
  3. دانشگاه نانجینگ
  4. موسسه فناوری هاربین

  اشاره کنیم.

  خوابگاه دانشجویی در چین

  به طور کلی خوابگاه‌ های دانشجویی که برای تحصیل در چین هستند به اقامتگاه‌های دانشجویی، اقامتگاه‌های داخل پردیس، آپارتمان‌های دانشجویی، خوابگاه دانشجویی، اقامتگاه‌های خارج از پردیس و … تقسیم بندی می‌شوند و شما باید براساس بودجه و شرایطی که دارید، یکی از این مکان‌ها را برای زندگی در چین انتخاب کنید.

  کیفیت خوابگاه‌های چین و اقامتگاه‌های دانشجویی بسیار خوب است به طوری که بیشتر آن‌ها از امکانات زیر برخوردار هستند:

  • امنیت مناسب
  • اتا‌های مبله
  • اینترنت رایگان
  • وعده‌های غذایی
  • تهویه مناسب
  • بخاری، آبگرمکن برای هر اتاق به صورت مجزا
  • سرویس بهداشتی مجزا برای هر اتاق
  • تلویزیون
  • و امکانات عمومی نظیر محوطه، آشپزخانه و لباسشویی در هر طبقه و اتاق مطالعه.

  هزینه خوابگاه‌ دانشجویی در چین

  بسته به شرایط خوابگاه و شهر محل زندگی شما هزینه خوابگاه‌های دانشجویی متغیر است و ممکن است شرایط تحصیل در چین برای دانشجو تغییر کند.

  نوع خوابگاهشرایط و هزینه‌ها
  اقامتگاه‌های دانشجویی( اتاق یک نفره)تقریبا ۲۲ هزار یوان  و هزینه اتاق مشترک تقریبا ۱۱ هزار یوان
  خوابگاه‌های دانشجویی( اتاق یک نفره)۵۰ یوان و اتاق مشترک ۲۵ یوان
  آپارتمان

  استودیویی: ۴۳۰ تا ۵۸۰ دلار در ماه

  آپارتمان یک خوابه به طور میانگین: ۴۳۵ دلار در ماه

  زندگی با یک خانواده چینی۲۰ تا ۴۰ دلار به ازای هر شب
  خوابگاه

  کار دانشجویی در حین تحصیل در چین

  دانشجویان خارجی می‌توانند در داخل و خارج دانشگاه در هر هفته ۸ ساعت و در ماه ۴۰ ساعت به کار بپردازند. این میزان ساعت کاری برای تعطیلات دو برابر و به هفته‌ای ۱۶ ساعت و ماهی ۴۰ ساعت می‌رسد.

  در صورتی که تاییدیه برای شروع یک کار دانشجویی را دریافت کنید، می‌توانید در بخش‌های مختلف در داخل و خارج از دانشگاه به فعالیت بپردازید و به مشاغلی مثل آموزش زبان‌های مختلف، مترجمی، دستیار استاد و دستیار دانشجو و … بپردازید و بسته به میزان فعالیت خود یا شغلی که دارید در ماه بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یوان درآمد کسب کنید.

  برای پیدا کردن کار دانشجویی می‌توانید از سایت‌های مختلف یا موسسات کاریابی معتبر کار دانشجویی خود را انتخاب کنید:

  • Chinasemester
  • Echinacities
  • chinajob
  • Hiredchina

  برای کار دانشجویی در چین باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • حداقل ۱۸ سال سن
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس باید یک سال از زمان تحصیلشان بگذرد
  • مجوز اقامت معتبر با اعتبار حداقل ۶ ماه
  • مجوز کتبی از دانشگاه
  • عدم لطمه خوردن به درس

  مزایای تحصیل در چین

  برخی از مزایای تحصیل در چین عبارتند از:

  • دانشگاه‌های معتبر و سطح بالا متعدد
  • امکان کار دانشجویی برای دانشجویان خارجی
  • تعداد زیاد دانشگاه‌های انگلیسی زبان
  • روش‌های مختلف برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی مختلف
  • بورسیه‌های تحصیلی با پوشش دهی مناسب
  • سیستم آموزشی با کیفیت
  • آشنایی با زبان و فرهنگ چینی که یکی از سخت‌ترین زبان‌ها و قدیمی‌ترین فرهنگ‌ها را دارد
  • فرصت‌های کاری بسیار زیاد پس از فارغ التحصیلی
  • هزینه‌های مناسب برای تحصیل و زندگی دانشجویان خارجی
  • سفر به شهرهای مختلف و آشنایی بیشتر با مناطق گوناگون با هزینه کم

  مشاوره تحصیل در چین با بالدانو

  کشور چین بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳ یکی از برترین مقاصد مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان لقب گرفته است. این کشور شرایط بسیار خوبی را برای جذب دانشجویان بین المللی و خارجی ایجاد کرده است و علاقه مندان به تحصیل در چین می‌توانند خیلی راحت از شرایط تحصیلی و کاری مناسب در این کشور بهره‌مند شوند و به راحتی در زندگی تحصیلی و کاری خود پیشرفت کنند و آینده خوبی را برای خود و حتی خانواده‌شان ایجاد کنند.

  در این مطلب از گروه مهاجرتی بالدانو سعی کردیم تا شما را با همه جوانب برای تحصیل در چین آشنا کنیم. موسسه مهاجرتی بالدانو یکی از موسسات پیشرو و با سابقه در مهاجرت است و با کادر مجرب خود می‌تواند به آسانی شما را به آرزوی مهاجرتی که مد نظر دارید، برساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با گروه مهاجرتی بالدانو می‌توانید صفحات ما را در شبکه‌های مجازی دنبال کنید و در صورت نیاز به مشاوره برای کار‌های مهاجرت با استفاده از راه‌های ارتباطی با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل نمایید

  سوالات متداول

  آیا امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل در چین هست؟
  بله؛ دانشجو باید پس از فارغ التحصیلی از طریق کار یا سرمایه گذاری ویزای تحصیلی خود را به ویزای بلند مدت تغییر دهد.
  آیا امکان اخذ ویزای همراه با تحصیل در چین وجود دارد؟
  خیر؛ در چین چیزی به عنوان ویزای همراه وجود ندارد ولی شما می‌توانید با استفاده از ویزای Q و S بستگان درجه یک خود و اقوامتان ویزا دریافت کنید.
  آیا تحصیل در چین رایگان است؟
  خیر؛ اما شما می‌توانید با دریافت بورسیه یا وام‌های تحصیلی مختلف به صورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازید.
  آیا در حین تحصیل در چین امکان کار وجود دارد؟
  بله؛ همانطور که توضیح داده شد، دانشجویان خارجی می‌توانند در حین تحصیل 40 ساعت در ماه در روزهای تعطیل و 80 ساعت در ماه در روزهای دیگر به کار‌های پژوهشی، علمی یا دیگر مشاغل بپردازند. میزان درآمد این مشاغل بین 1000 تا 5000 یوان در ماه است.
  برای تحصیل در چین چه مدرک زبانی لازم است؟
  اگر بخواهید به زبان انگلیسی در چین تحصیل کنید، باید حتما مدرک زبان آیلتس یا تافل را ارائه دهید. هر چند که برخی از دانشگاه‌ها مدرک زبان‌های دیگر را قبول دارند و برخی دیگر اجباری برای مدرک زبان ندارند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859