تحصیل در فرانسه

متقاضیان زیادی هر ساله به تحصیل در فرانسه فکر می‌کنند اما انتخاب کدام دانشگاه برای تحصیل هوشمندانه‌تر است؟ کشور فرانسه، به دلیل کمتر بودن هزینه‌های تحصیل و داشتن دانشگاه‌های معتبر فراوان یکی از بهترین انتخاب‌های متقاضیان تحصیل است.

مشاوره تلفنی
2023/10/b6472d32-c952-4256-9443-cebfba1d9fab.jpg

مشاوره تحصیل در فرانسه

کشور فرانسه در سال ۲۰۲۲ پنجمین کشور محبوب به عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان در جهان شناخته شد. موارد زیادی این محبوبیت را به وجود آورده است. حدود ۳۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی در این کشور زیبا مشغول به تحصیل هستند. کشور فرانسه در حوزه شنگن قرار دارد و شما می‌توانید در صورت تحصیل در فرانسه، آزادانه به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کنید. امکانات رفاهی و نرخ بیکاری پایین در این کشور به شما کمک می‌کند که اقامت خوبی در این کشور را داشته باشید.

موسسه مهاجرتی بالدانو در زمینه پذیرش دوره زبان، پذیرش دانشگاه، آماده‌سازی مدارک و وقت سفارت می‌تواند به متقاضیان تحصیل در فرانسه خدمات ارائه کند. در ادامه این مقاله از موسسه مهاجرتی بالدانو با چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در این کشور بیشتر آشنا خواهیم شد.

فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما در بالدانو برای مشاوره بیشتر درباره تحصیل در فرانسه با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  شرایط تحصیل در فرانسه

  برای تحصیل در فرانسه نیاز است که حداقل ۱۸ ساله باشید و از یکی از دانشگاه‌های فرانسه پذیرش گرفته باشید. تعداد دانشگاه‌های دولتی در این کشور زیاد است. این دانشگاه‌ها خدمات آموزشی را با قیمت مقرون به‌صرفه‌ای به دانشجویان ارائه می‌دهد و حتی تحصیل به زبان فرانسوی در همه دانشگاه های فرانسه رایگان است؛ اما باید بتوانیم از پس مخارج زندگی در فرانسه برآییم. این کشور علاوه بر برخورداری از حدود ۷۰ دانشگاه دولتی، تعداد زیادی دانشگاه خصوصی را هم در خود جا داده است.

  سال تحصیلی در فرانسه در ماه اکتبر آغاز می‌شود؛ بنابراین اگر تصمیم به ادامه تحصیل در این کشور را دارید باید اقدامات لازم جهت پذیرش در دانشگاه های این کشور را قبل از شروع سال تحصیلی انجام داده‌ باشید.

  در دانشگاه های فرانسه دو دوره متفاوت آموزشی در جریان است که دوره اول را استاد به شکل سخنرانی محور پیش خواهد برد و دانشجو از صحبت‌های استاد یادداشت برداری می‌کند.

  نوع دوم این آموزش‌ها دوره‌هایی است که در آزمایشگاه، برای درک بهتر موارد ذکر شده در کلاس‌های تئوری است و حضور در این کلاس‌های عملی آزمایشگاهی اهمیت زیادی دارد.

  در مدت زمان تحصیل در فرانسه به شما ویزای تحصیلی داده می شود

  تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف تحصیلی

  تحصیل در فرانسه در همه مقاطع تحصیلی امکان‌پذیر است اما برای هر مقطع شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. برای این‌کار می‌توان هم با مدرک زبان فرانسوی و هم با مدرک زبان انگلیسی اقدام کرد. داشتن مدرک زبان فرانسوی برای دانشجو این امکان را فراهم می‌کند که در صورت تحصیل در دانشگاه‌های دولتی، هزینه‌ای به دانشگاه پرداخت نکند. امکان تحصیل به زبان لاتین در کشور فرانسه وجود دارد اما شانس این ویزا خیلی پایین است.

  هرچند که تحصیل در این کشور باعث اعطای اقامت دائم در فرانسه نمی‌شود اما خوب است بدانید بعد از گذراندن دوران تحصیلی خود، کشور فرانسه به شما فرصتی می‌دهد تا کار پیدا کنید و اگر در یافتن کار موفق شدید، بعد از پنج سال می‌توانید برای دریافت اقامت دائم در فرانسه اقدام کنید.

  تحصیل کارشناسی در فرانسه

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه، باید مدارک و رزومه تحصیلی خود را به همراه مدرک زبان، در سطح B۲ به دانشگاه ارائه دهید. ارائه مدرک زبان امکان تحصیل رایگان در دانشگاه را به شما می‌دهد. اما اگر بخواهید در دانشگاه های خصوصی درس بخوانید باید مبلغی بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو را با توجه به دانشگاه و شهری که دانشگاه در آن واقع شده است، بپردازید.

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی، باید حداقل ۱۸۰ واحد درسی را بگذرانید؛ با این حساب، یک دانشجوی تمام وقت با گذراندن هرسال ۶۰ واحد درسی، می‌تواند طی سه سال مقطع کارشناسی را به پایان برساند. رشته‌هایی که مبتنی بر پژوهش هستند ممکن است بیشتر از سه سال طول بکشد.

  مدرک B۱ (متوسط) برای ارائه در اکثر دانشگاه‌های فرانسه کافی است اما تعداد معدودی از دانشگاه‌ها از دانشجویان، مدرک C۱ (پیشرفته) را درخواست می‌کنند. دیگر مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی، یه شرح زیر است:

  • تکمیل درخواست برای پذیرش دانشگاه
  • ریز نمرات دبیرستان
  • کپی پاسپورت و یک قطعه عکس
  • مدارک زبان (فرانسه و انگلیسی)
  • کپی شناسنامه
  • مدارکی که تمکن مالی برای تحصیل در فرانسه را تایید می‌کند (مبلغی حدود ۹۰۰۰ یورو)
  • سایر مدارک درخواست شده از سوی دانشگاه

  تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه بین یک تا دو سال طول می‌کشد. دو نوع مدرک در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های فرانسه وجود دارد که یکی مدرک کارشناسی ارشد تخصصی و دیگری رشته‌های MBA است. تحصیل در رشته‌های تخصصی بسیار رقابتی است و دانشجو باید در پایان دوره تحصیل خود، یک پایان‌نامه را ارائه دهد و یا در یک پروژه پژوهشی گسترده شرکت کند. رشته‌های MBA هم هرچند که در ابتدا در آمریکا ارائه شد اما فرانسه، اولین کشوری بود که این رشته‌ها را در اروپا ارائه داد.

  از رشته‌های محبوب در نزد دانشجویان کشور فرانسه، می‌‌توان به حسابداری، امور مالی، مدیریت فشن و مدیریت مالی اشاره کرد.

  در ادامه فهرست مدارک مورد نیاز برای ارائه به دانشگاه، جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را شرح می‌دهیم.

  • کپی پاسپورت
  • عکس پاسپورتی
  • مجوز پردیس فرانسه
  • کپی ریز نمرات و مدارک فارغ‌التحصیلی کارشناسی
  • گواهی مسئولیت مدنی
  • مدرک زبان
  • اثبات داشتن تمکن مالی برای تحصیل در فرانسه (۹۰۰۰ یورو)

  برای تحصیل در دوره‌ کارشناسی ارشد، نیازمند مدرک سطح B۲ زبان فرانسوی هستید که البته برخی دانشگاه‌ها از شما مدرک پیشرفته (C۱) می‌خواهند. همچنین داشتن نمره تافل ۷۶ و آیلتس ۶ حیاتی است.

  تحصیل دکترا در فرانسه

  تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های فرانسه، معمولا سه تا چهار سال طول می‌کشد؛ در حالت عادی مقطع دکترا ۶ ترم است. در این مدت دانشجویان با توجه به رشته‌ خود پس از گذراندن واحدهای درسی وارد فاز تحقیقات در رشته خود می‌شوند. یادآوری می‌شود قبل از شروع مراحل باید از استاد راهنما پذیرش دریافت کنید.

  هرچند که تحصیل در فرانسه با تسلط بر زبان انگلیسی هم امکان‌پذیر است اما، داشتن مدرک زبان و ارائه آن، باعث می‌شود که استاد راهنمای شما، دید مثبتی به شما داشته باشد.

  برای تحصیل در مقطع دکترا، مانند دیگر مقاطع باید مدارکی را جهت اخذ ویزای تحصیلی ارائه دهید، مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

  • تسلط به زبان فرانسه برای تحصیل به زبان فرانسوی و شرکت در آزمون‌هایی از قبیل DALF یا TCF
  • تسلط به زبان انگلیسی برای تحصیل به زبان انگلیسی با ارائه مدارک زبان و شرکت در آزمون‌های TOFEL و IELTS
  • نامه پذیرش از دانشگاه فرانسه
  • فرم درخواست ویزای تحصیلی
  • دو قطعه عکس پاسپورتی
  • گواهی در دوره‌هایی حضور یافته‌
  • گذرنامه
  • اثبات داشتن تمکن مالی به دانشگاه
  • پرداخت هزینه ویزا

  مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در فرانسه

  برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی در فرانسه احتیاج دارید که تمامی مراحل آن را بدانید. متقاضیانی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، حتما باید ویزا دریافت کنند که این ویزا به معنی اجازه اقامت در کشور فرانسه است. این ویزا یک سال اعتبار دارد و می‌توان آن‌را در صورت لزوم تمدید کرد. برای اخذ این ویزا لازم است فرم درخواست تکمیل شده، یک قطعه عکس پاسپورتی، مدارک صلاحیت برای تحصیل و گواهی عدم سوءپیشینه را ارائه دهید. شما باید در کنار همه‌ موارد ذکر شده یک بیمه درمانی را خریداری کنید که هزینه آن حدود ۲۰ تا ۵۰ یورو در ماه است.

  برای کمتر کردن هزینه‌های تحصیل خود می‌توانید در هفته تا ۲۰ ساعت کار دانشجویی انجام دهید اما باید به دانشگاه تمکن مالی خود را اثبات کنید و به دانشگاه اطلاع دهید که در زمان تحصیل به کار کردن احتیاج ندارید.

  در سال‌های اخیر امکان اقدام به صورت آنلاین برای گرفتن پذیرش در دانشگاه هم امکان‌پذیر شده است. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه مربوطه و جمع آوری مدارک جهت ارائه به دانشگاه بپردازند. برای دریافت پذیرش در برخی رشته‌ها هم باید آزمون‌هایی مانندGMAT ،GRE  و LSAT را پشت سر بگذارید و نمره قبولی را به دانشگاه مربوطه ارائه دهید. برای بیشتر شدن شانس قبولی، بهتر است مدارک را تنها برای یک دانشگاه نفرستید.

  اگر توانستید از دانشگاهی در فرانسه پذیرش بگیرید و در آن‌جا مشغول به تحصیل شوید می‌توانید برای خانواده خود ویزای همراهی بگیرید؛ در این صورت خانواده شما هم امکان حضور در این کشور را تا زمان مشخصی خواهند داشت که این مدت بین سه ماه تا یک سال در نوسان است.

  مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه

  برای تحصیل در فرانسه، لازم است مدارکی را برای ارائه به دانشگاه جمع‌آوری کنید و قبل از زمان مقرر جهت بررسی برای دانشگاه بفرستید. شاید دانشگاه از شما رزومه شغلی درخواست کند و یا از شما بخواهد جهت شرکت در یک مصاحبه ویدئویی آماده باشید. شما باید بعد از ارسال مدرک، هزینه‌ای را جهت بررسی رزومه بپردازید.

  اگر مدارک شما بعد از بررسی جهت پذیرش تایید شد، می‌توانید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی خود کنید و برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارکی را جهت ارائه آماده کنید که به شرح زیر است:

  • نامه پذیرش از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی در فرانسه
  • فرم درخواست ویزا
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • پاسپورت
  • چند قطعه عکس
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • گواهی تمکن مالی (حدود ۹۰۰۰ یورو)
  • مدرک زبان
  • مدرک پرداخت بیمه دانشجویی
  • توصیه‌نامه‌ها
  • انگیزه‌نامه
  • ریز نمرات مقاطع پیشین
  • کپی مدارک هویتی که به زبان فرانسه ترجمه شده است

  هزینه تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف متفاوت است

  برترین دانشگاه های فرانسه

  شناخت برترین دانشگاه های فرانسه برای دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند بسیار مهم است. همان‌طور که می‌دانیم انتخاب دانشگاه یکی از عواملی است که در آینده شغلی و سرنوشت هر فرد تاثیرگذار خواهد بود. در این قسمت برترین دانشگاه های فرانسه از نظر نظام رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۴ را با هم بررسی می‌کنیم.

  نام دانشگاهرتبه جهانی QSرتبه در فرانسه
  دانشگاه PSL فرانسه۲۴۱
  دانشگاه اکول پلی تکنیک۳۸۲
  دانشگاه سوربن۵۹۳
  دانشگاه پاریس ساکلی۷۱۴
  مدرسه عالی لیون۱۸۴۵
  موسسه علم و فناوری پاریس۱۹۲۶
  دانشگاه پاریس۲۳۶۷
  دانشگاه گرونوپل آلپ۲۹۴۸
  دانشگاه ساینس پو پاریس۳۱۹۹
  دانشگاه پانتئون سوربن۳۲۸۱۰

  قصد داریم در این قسمت شما را با سه دانشگاه برتر فرانسه بیشتر آشنا کنیم و جزئیات بیشتری در مورد آن‌ها را در اختیار شما قرار دهیم.

  دانشگاه PSL فرانسه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد. تحصیل در این دانشگاه، هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی امکان‌پذیر است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۹ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد. در این دانشگاه، رشته‌های متنوعی تدریس می‌شوند، از پزشکی و مهندسی گرفته تا علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر. لازم به ذکر است که این دانشگاه در لیست دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته‌های مربوط به این حوزه را دارند می‌توانند به اعتبار این رشته‌ها در ایران اعتماد کنند.

  دانشگاه اکول پلی تکنیک فرانسه، دومین دانشگاه معتبر در فرانسه است و در حوزه‌ علم و فناوری فعالیت می‌کند. این دانشگاه در سال ۱۷۹۴ تأسیس شد. این دانشگاه را می‌توان پیشروترین دانشگاه فرانسه در حوزه علم و فناوری برشمرد. تمرکز این دانشگاه در حوزه علوم پایه و فناوری است. از دانشکده های موجود در این دانشگاه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دپارتمان زیست شناسی
  • دپارتمان شیمی
  • دپارتمان اقتصاد
  • دپارتمان علوم انسانی
  • دپارتمان زبان و فرهنگ
  • دپارتمان ریاضیات
  • دپارتمان فیزیک
  • دپارتمان مدیریت

  دانشگاه سوربن فرانسه، آخرین دانشگاهی است که در این بخش از آن صحبت می‌کنیم. این دانشگاه، در شهر پاریس قرار گرفته و شهرتی جهانی دارد. این دانشگاه در حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی و علوم پایه فعالیت بسیار کارآمدی داشته و علاوه بر آموزش با کیفیت، به دلیل دولتی بودن دانشگاه، تحصیل در آن رایگان است. دانشگاه سوربن امکانات رفاهی منحصر به‌فردی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد؛ در دانشگاه سوربن تعداد زیادی کافه تریا برای استفاده دانشجویان قرار گرفته است. در این دانشگاه خدمات درمانی برای دانشجویان با تعیین وقت قبلی رایگان است و در تمامی حوزه‌های سلامت فعالیت دارد.

  حداقل معدل برای تحصیل در فرانسه

  شما برای تحصیل در فرانسه، علاوه بر مدارکی که در مباحث قبل از آن صحبت کردیم، احتیاج به دانستن شرایط معدل برای اقدام به دریافت پذیرش دارید. این شرایط ممکن است در هر مقطعی با مقطع دیگر متفاوت باشد. در این قسمت جزئیات آن را برای شما بازگو خواهیم کرد.

  شرایط و حداقل معدل لازم برای مقطع کارشناسی

  • معدل بالای ۱۵
  • حداقل داشتن ۱۸ سال و حداکثر داشتن ۲۰ سال (اگر سن متقاضی بیشتر باشد صرفا به معنای عدم پذیرش او نیست و داشتن بازه سنی ذکر شده کار پذیرش را آسان‌تر می‌کند)
  • داشتن مدرک B۲ زبان فرانسه

  در مقطع کارشناسی امکان استفاده از بورسیه تحصیلی وجود ندارد اما، دانشجویان این مقطع می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند و در ماه ۸۰ ساعت در مراکز مختلف کار دانشجویی انجام بدهند.

  شرایط و حداقل معدل لازم برای مقطع کارشناسی ارشد

  • معدل بالای ۱۵
  • داشتن مقاله ISI
  • نباید از فارغ‌التحصیلی شما بیش از سه سال گذشته باشد.
  • مدرک B۲ زبان فرانسه

  شرایط و حداقل معدل لازم برای مقطع دکترا

  • باید دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد باشید و یا حداکثر سه سال از فارغ‌التحصیلی شما گذشته باشد.
  • حداقل معدل ۱۴
  • داشتن مدرک زبان سطح B۲
  • داشتن مقاله ISI برای دریافت بورسیه

  اقامت در فرانسه بعد از تحصیل

  تحصیل در فرانسه این امکان را به شما نمی‌دهد که در این کشور اقامت دائم دریافت کنید. اما دولت این کشور به شما فرصتی می‌دهد که پس از تحصیل بتوانید کار پیدا کنید و بعد از حداقل ۵ سال پس از اشتغال، می‌توانید اقامت دائم بگیرید. پرداخت مالیات، نداشتن سوءپیشینه، آموختن زبان فرانسه و آشنایی با فرهنگ این کشور، به شما کمک می‌کند که پاسپورت فرانسوی خود را به آسانی دریافت کنید.

  بعد از اخذ اقامت دائم فرانسه، شما شهروند فرانسه خواهید بود و تنها، در مسائل سیاسی نمی‌توانید نقش تعیین کننده‌ای داشته باشید و یا در این موارد تصمیم‌گیرنده باشید؛ اما شما می‌توانید از بقیه امکانات شهروندی برخوردار باشید. امکاناتی از قبیل تحصیل رایگان برای فرزندان، داشتن خدمات درمانی رایگان و هم‌چنین استفاده از خدمات مالی و بانکی کشور فرانسه.

  مزایای تحصیل در فرانسه

  شما می‌توانید کشور فرانسه را برای تحصیل خود انتخاب کنید. مردم این کشور برای هنر و فرهنگ ارزش زیادی قائل هستند. بسیاری از مکاتب ادبی و هنری از این کشور برخاسته‌اند و هنرمندان بسیاری در این کشور به اوج شهرت رسیده‌اند. اما از نظر دلایل تحصیلی و علمی هم انتخاب این کشور منطقی است. در ادامه به جزئیات بیشتری از این موضوع می‌پردازیم.

  • هشت دانشگاه از دانشگاه‌های فرانسه جزو ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند.
  • هزینه تحصیل در فرانسه به نسبت دیگر کشور‌ها، بسیار کم است و فرانسه حتی کمک هزینه‌هایی را برای کمک به دانشجو تدارک دیده است.
  • هزینه‌های حمل و نقل برای دانشجویان بسیار پایین است و برای دانشجویان تخفیفاتی در نظر گرفته شده است.
  • برای اسکان، به دانشجویان کمک هزینه‌هایی پرداخت می‌شود که حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو است و برای دانشجویان اجازه پرداخت دیر موقع اجاره امکان‌پذیر است.
  • اجازه اقامت یک‌ ساله بعد از تحصیل به منظور پیدا کردن کار در فرانسه (لازم به ذکر است که دریافت این اجازه در بسیاری از کشور‌ها اصلا ساده نیست).
  • در این کشور دوره‌هایی به زبان انگلیسی هم ارائه می‌شود و دانشگاه‌ها برای مدرک زبان اصلا سخت‌گیر نیستند.
  • فرانسه تاکید بسیار زیادی بر پژوهش و توسعه دارد. بزرگترین مرکز تحقیقات علمی جهان (CNRS) در این کشور قرار دارد.
  • می‌توانید بهترین موزه‌ها و مراکز گردشگری جهان را در این کشور بیابید.
  • در دوره کالج فرانسه متقاضی می‌تواند کار کند؛ موضوعی که در دیگر کشورها دیده نمی‌شود.
  • امکان مهاجرت آسان با کورس های زبان وجود دارد. در این روش متقاضی با داشتن مدرک A2 فرانسه می‌تواند در حدود ۶ ماه کارهای مهاجرت خود را انجام دهد و بعد به دانشگاه برود.

  هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه

  هزینه زندگی در فرانسه بسیار به شهری که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد. اگر می‌خواهید هزینه زندگی شما در فرانسه در حین تحصیل در این کشور کاهش یابد، بهتر است در شهر‌های کوچک فرانسه اقامت کنید؛ اما به‌عنوان دانشجو شما موظف به پرداخت برخی هزینه‌ها هستید که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  هزینه اسکان دانشجو یکی از مهم‌‌ترین هزینه‌های زندگی در فرانسه برای دانشجویان است؛ خوابگاه‌های دانشجویی موجود در فرانسه، در ماه از ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو هزینه دارند. این خوابگاه‌ها بسیار پر متقاضی هستند. اگر تصمیم دارید که یک خانه را برای اقامت اجاره کنید باید بدانید که حدود ۴۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه هزینه دارد و شما می‌توانید در شهر‌های کوچک‌تر فرانسه خانه‌هایی را با قیمت کمتر اجاره کنید.

  برای خرید مواد غذایی در پاریس لازم است ماهانه، چیزی حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ یورو هزینه کنید و اگر در شهرهای کوچکتر اقامت داشته باشید،  این هزینه قطعا کمتر خواهد بود.

  هزینه حمل و نقل در فرانسه، اصلا گران نیست و حدود ۳۰ تا ۷۵ یورو در ماه را باید به این مسئله اختصاص دهید. بهتر است بدانید که شما می‌توانید با اجاره دوچرخه در فرانسه، هم رفت و آمد لذت بخشی را تجربه کنید و هم هزینه کمتری را بپردازید.

  یک دانشجو، برای خرید کتاب و جزوات خود لازم است حدود ۵۰ یورو در ماه را صرف کند.

  نکته بسیار مهم این است که دولت فرانسه برای پرداخت اجاره خانه به دانشجویان کمک هزینه پرداخت می‌کند.

  تحصیل رایگان در فرانسه با دریافت بورسیه امکان پذیر است

  سوالات متداول

  شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه چیست؟
  اقامت پس از تحصیل در فرانسه مستلزم پیدا کردن کار در این کشور و داشتن حداقل 5 سال سابقه کار است. همچنین پرداخت مالیات و نداشتن سوءپیشینه از شروط مهم دریافت اقامت بعد از تحصیل است.
  تمکن مالی برای تحصیل در فرانسه چقدر است؟
  تمکن مالی تعریف شده برای تحصیل در فرانسه حداقل مبلغ 9000 یورو است به علاوه باید شهریه یک سال آموزش در مؤسسات آموزشی را داشته باشد.
  آیا امکان اخذ ویزای همراه با تحصیل در فرانسه وجود دارد؟
  بله، امکان اخذ ویزای همراه با تحصیل برای خانواده‌های دانشجویان وجود دارد و بین 3 ماه تا یک سال امکان‌پذیر است.
  آیا تحصیل در فرانسه رایگان است؟
  تحصیل در فرانسه در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است. اما اگر دانشجوی مراکز خصوصی باشید باید هزینه تحصیل خود را بپردازید.
  آیا در حین تحصیل در فرانسه امکان کار وجود دارد؟
  بله در حین تحصیل در فرانسه، هر دانشجو امکان کار تا حداکثر 20 ساعت در هفته را دارد.
  برای تحصیل در فرانسه چه مدارک زبانی لازم است؟
  برای تحصیل در فرانسه، اگر بخواهید به زبان فرانسه تحصیل کنید باید مدرک B2 را داشته باشید اما باید بدانید که فرانسه برای ارائه مدرک زبان، زیاد سخت‌گیر نیست و دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی را هم در دوره‌های آموزشی خود دارند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات بالدانو در کشور فرانسه