ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند جزو ویزاهایی است که دانشجویان غیراروپایی برای تحصیل در این کشور می‌توانند، دریافت کنند و یکی از ویزاهای پرطرفدار این کشور محسوب می‌شود.

مشاوره تلفنی
2024/4/b6c9d858-e9d6-4ce3-a733-9275e3cb7e54.jpg

مشاوره اخذ ویزای تحصیلی هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند برای دانشجویان ایرانی گزینه مناسب به‌شمار می‌رود؛ زیرا احتمال صدور ویزای تحصیلی این کشور از کشورهای دیگر عضو شنگن بیشتر است. با ویزای تحصیلی هلند می‌توانید از کیفیت مطلوب نظام آموزشی هلند بهره‌مند شوید و از دانشگاه‌های این کشور مدرک معتبر دریافت کنید.

متخصصان ما در موسسه بالدانو، درزمینه مشاوره اخذ ویزای تحصیلی هلند بسیار باتجربه هستند و اطلاعات مورد نیاز را دراختیارتان قرار خواهند داد و به شما کمک می‌کنند تا با آگاهی و اطلاعات کامل، ویزای تحصیلی هلند را دریافت کرده و از مزایای تحصیل در این کشور استفاده کنید.

برای گرفتن مشاوره اخذ ویزای تحصیلی هلند از شرکت مهاجرتی بالدانو، پس از تکمیل فرم، مشاوران ما در سریع‌ترین زمان با شما تماس می‌گیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای تحصیلی هلند

  انواع ویزای تحصیلی هلند

  ویزای تحصیلی هلند را می‌توانید در ۳ نوع دریافت کنید. ویزای کوتاه مدت و ویزای تحصیلی فنی و حرفه‌ای و ویزای بلند مدت از انواع ویزای تحصیلی هلند محسوب می‌شوند. هر کدام از این ویزاها ویژگی‌ها و شرایط خاصی دارند که درادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

  ویزای کوتاه مدت تحصیلی هلند

  گرفتن ویزای کوتاه مدت تحصیلی هلند (MVV) درصورتی امکان‌پذیر است که مدت‌ اقامت تحصیلی شما در این کشور به کمتر از ۳ ماه زمان نیاز داشته باشد. درواقع، این ویزا، همان ویزای شنگن است. شما می‌توانید در مدت‌زمان ۳ ماه، با صادرشدن کارت دانشجویی خود برای ویزاهای تحصیلی دیگر درخواست دهید و اقامتتان را در این کشور تمدید کنید.

  ویزای تحصیلی فنی و حرفه ای هلند

  این نوع ویزا برای دوره‌های متوسطه و فنی و حرفه‌ای کاربرد دارد. ویزای تحصیلی فنی و حرفه‌ای هلند معمولا به دانش‌آموزان کشورهای سورینام و اندونزی و آفریقای جنوبی اعطا می‌شود؛ اما دانشجویان سایر کشورها هم ممکن است بتوانند این نوع ویزا را دریافت کنند. خانواده دانشجویان باید در هلند زندگی کنند و دانشجویان باید بتوانند به زبان هلندی بنویسند و بخوانند.

  ویزای تحصیلی بلندمدت هلند

  ویزای تحصیلی بلندمدت هلند (VVR) به‌عنوان مجوز اقامت دانشجویی شناخته می‌شود، این ویزا به  دانشجویان اجازه می‌دهد که تحصیلات خود را تا ۵ سال در هلند ادامه داده و تکمیل کنند. معمولا دانشگاه‌ها ازطرف شما برای دریافت اجازه اقامت (VVR) اقدام می‌کنند. بعد از دریافت این ویزا و ورود به کشور هلند، باید در پایگاه داده‌های سوابق شخصی شهرداری (BPR) در شهرداری محل زندگی خود، ثبت‌نام کنید.

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند

  برای اخذ ویزای تحصیلی هلند، ابتدا باید در دانشگاه مدنظرتان پذیرفته شده باشید. پس از پذیرش در دانشگاه، موسسه آموزشی، ازطرف شما درخواست ویزا را ارسال می‌کند و هم‌زمان برای ویزای کوتاه مدت و اجازه اقامت دانشجویی شما درخواست می‌دهد.

   دانشگاه نتیجه ویزا را ازطریق نمایندگی هلند به شما اعلام خواهد کرد. با پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های هلند، احتمال دریافت ویزای تحصیلی بیشتر می‌شود. برای دریافت ویزا باید از سفارت هلند وقت بگیرید. دانشجویان ایرانی در طول فرایند درخواست ویزا، باید مشخصات بیومتریک خود مانند اثرانگشت و عکسشان را ارائه دهند.

  میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی هلند

  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی هلند

  میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی هلند، برای هر ماه ۹۲۵ یورو درنظر گرفته شده است که در یک سال، حدود ۱۱هزار و ۱۰۰ یورو برآورد می‌شود. برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک مالی خود را  که نشان می‌دهند شما توانایی پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در مدت تحصیلتان را دارید، به اداره مهاجرت هلند ارائه دهید.

  شرایط سنی ویزای تحصیلی هلند

  شرایط سنی ویزای تحصیلی هلند برای دانشجویان خارجی باتوجه‌به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است. بسیاری از دانشگاه‌های هلند، سن تعیین‌شده برای مقطع کارشناسی را ۲۳ سال درنظر  گرفته‌اند.

   سن مشخص‌شده در مقطع کارشناسی‌ارشد از ۳۰ سال تا ۳۲ سال و برای مقطع دکتری از ۳۵ سال تا ۴۰ سال است. بااین‌حال، شرایط سنی برای همه مقاطع تحصیلی باتوجه‌به شرایط دانشگاه‌های مختلف، متغیر است. هیچ قانون مشخصی برای شرایط سنی در قوانین آموزشی هلند ثبت نشده است و دانشگاه‌ها براساس رویکرد خود در این مورد تصمیم‌ می‌گیرند.

  مدرک زبان برای ویزای تحصیلی هلند

  مدرک زبان برای ویزای تحصیلی هلند

  داشتن مدرک زبان برای ویزای تحصیلی هلند، برای تحصیل در این کشور بسیار اهمیت دارد. در بیشتر دانشگاه‌های هلند به زبان انگلیسی تدریس می‌شود؛ درنتیجه برای پذیرفته‌شدن در این دانشگاه‌ها حتما به مدرک زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. مدرک زبان مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی هلند به مقطع تحصیلی بستگی دارد و به شرح زیر است:

  • کارشناسی: مدرک زبان در سطح B2
  • کارشناسی‌ارشد: مدرک زبان در سطح C1
  • دکتری: مدرک زبان در سطح C2

   مدرک آیلتس هم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند پذیرفته می‌شود و نمره آن باید بیشتر از ۶ باشد. اگر نمره آیلتس دانشجو از ۶ کمتر باشد، دانشجو باید دوباره در کلاس‌های ۶‌ماهه تا ۱ساله آیلتس شرکت کرده و نمره خود را به حد مورد قبول دانشگاه برساند.

  ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان

  دریافت ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان امکان‌پذیر نیست. برای تحصیل در بیشتر دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی هلند باید یکی از مدارک زبان انگلیسی مانند، آیلتس  با نمره ۶ و تافل با رتبه ۵۵۰ و GRE یا  GMAT داشته باشید.

  مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند

  مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند

  1. درخواست پذیرش به یکی از دانشگاه‌های مدنظرتان در هلند

  اولین قدم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند ارسال درخواستتان برای دانشگاه مدنظرتان در هلند است. بعد از این مرحله، باید منتظر گرفتن تاییده از دانشگاه باشید.

  1. گرفتن تاییده از دانشگاه

  بعد از پذیرفته‌شدن نامه درخواست شما در دانشگاه مدنظر، شرایط پرداخت هزینه تحصیل و هزینه مربوط به گرفتن ویزای کوتاه مدت، ازسوی دانشگاه برای شما ارسال می‌شود.

  1. گرفتن وقت سفارت

  بعد از پرداخت‌ هزینه‌های دانشگاه و ویزا، دانشگاه هماهنگی‌های لازم برای گرفتن وقت سفارت برای شما را انجام خواهد داد.

  1. ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت

  بعد از زمان مشخص‌شده ازسوی دانشگاه، برای ارائه مدارک باید به سفارت هلند بروید و برای مدارک بیومتریک مانند اثرانگشت، درخواست دهید.

  1. گرفتن ویزای کوتاه‌مدت تحصیلی

  بعد از انجام کارهای مربوط به مدارک بیومتریک و بررسی مدارک شما توسط سفارت، قرار بعدی سفارت برای دریافت ویزای کوتاه مدت با ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود.

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی هلند

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی هلند

  • مدارک و سوابق ترجمه‌شده تحصیلی در کشور خود
  • ‌نامه پذیرش دانشگاه در هلند
  • ارائه دلیل تحصیل در برنامه تحصیلی
  • ارائه نامه تمکن مالی از بانک
  • داشتن پاسپورت معتبر
  • مدارک مربوط به زبان انگلیسی
  • فرم درخواست ویزا
  • ۲ قطعه عکس جدید
  • اصل و کپی مدارک هویتی
  • اطلاعات انگشت‌نگاری
  • بیمه مسافرتی و درمانی
  • مدارک مربوط به رزرو هتل و محل اقامت

  همه مدارکی که به سفارت هلند عرضه می‌کنید، باید مهر تایید رسمی داشته باشند و به‌صورت رسمی ترجمه شده باشند و اصل و کپی آن‌ها را ارائه دهید.

  هزینه ویزای تحصیلی هلند

  هزینه ویزای تحصیلی هلند

  درحال‌حاضر، هزینه درخواست ویزای تحصیلی هلند ۱۷۴ یورو مشخص شده است. بعد از پرداخت هزینه درخواست ویزا، باید ۳۲۷ یورو برای دریافت ویزای کوتاه مدت تحصیلی بپردازید.

  شرایط کار با ویزای تحصیلی هلند

   با ویزای تحصیلی هلند امکان‌ کارکردن در این کشور وجود دارد. دانشجویان بین‌المللی معمولا کار‌های پاره‌وقت را برای کسب درآمد انتخاب می‌کنند که تداخلی در برنامه‌های درسی دانشگاهشان نداشته باشد. کار پاره‌وقت فقط تا ۱۰ ساعت در هفته برای دانشجویان امکان‌پذیر است.

  امکان انجام کارهای فصلی هم برای دانشجویان خارجی در هلند وجود دارد؛ اما فقط در ماه‌های ژوئن و جولای و اگوست و ۱۶ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. فراموش نکنید که به‌عنوان ۱ دانشجو با داشتن ویزای تحصیلی نمی‌توانید هر کاری را انتخاب کنید؛ زیرا گرفتن مجوز کار برای شما بر عهده کارفرما خواهد بود.

  تمدید ویزای تحصیلی هلند

  تمدید ویزای تحصیلی هلند باید حدود ۳ ماه قبل از به اتمام رسیدن ویزا، انجام شود. تمدیدنکردن ویزا برای دانشجویان خارجی مشکل‌ساز می‌شود.

   مراحل تمدید ویزای تحصیلی هلند عبارت‌اند از:

  • ثبت‌نام در سایت اداره مهاجرت هلند
  • پرداخت شهریه دانشگاه
  • ثبت‌نام در منطقه شهرداری محل تحصیل
  • ارائه مجدد مدارک تمکن مالی
  • پرداخت ۲۱۰ یورو بابت هزینه مهاجرت
  • پرداخت هزینه بیمه 

  دریافت ویزای همراه تحصیلی هلند

  دریافت ویزای همراه تحصیلی هلند

  گرفتن ویزای همراه تحصیلی هلند برای دانشجویان خارجی امکا‌ن‌پذیر است. این ویزا در شرایطی خاص به خانواده درجه‌یک دانشجو اجازه می‌دهد که همراه او به هلند سفر کنند. اگر دانشجو متاهل باشد یا فرزند زیر ۱۸ سال داشته باشد، می‌تواند برای آن‌ها ویزای همراه بگیرد.

   شرایط دریافت ویزای همراه تحصیلی هلند، بدین شرح است:

  • داشتن حداقل ۲۱ سال برای همسر
  • داشتن سن زیر ۱۸ سال برای فرزندان
  • توانایی حمایت مالی از همسر و فرزندان

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه تحصیلی هلند عبارت‌اند از:

  • سند ازدواج
  • کپی هویت شناسایی همسر و فرزندان
  • کپی ویزای اقامت دانشجو
  • تمکن مالی تا ۱۲هزار یورو در سال
  • گواهی نداشتن سوءپیشینه برای همسر و فرزندان

  جمع‌بندی

  دانشجویان برای اخذ این ویزا، باید در دانشگاه مدنظرشان پذیرفته شوند و در مرحله بعد، ازطریق دانشگاه ویزای کوتاه مدت و سه‌ماهه دریافت کنند. بعد از صدور کارت دانشجویی، دوباره می‌توانند ازطریق دانشگاه برای گرفتن ویزای بلندمدت تحصیلی اقدام کنند.

  یکی از شرط‌های اساسی برای گرفتن ویزای تحصیلی داشتن مدارک تمکن مالی تا ۱۱هزار یورو در سال است.  نمره بالای ۶ در امتحان آیلتس برای پذیریش در دانشگاه الزامی خواهد بود. ویزای تحصیلی هلند، امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور را برای ایرانی‌ها فراهم می‌کند. گرفتن ویزای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی گزینه بسیار مناسبی است؛ زیرا تحصیل در این کشور از بیشتر کشورهای حوزه شنگن هزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری دارد.

  سوالات کاربران درباره ویزای تحصیلی هلند

  آیا می‌توان ویزای تحصیلی هلند را تمدید کرد؟
  بله، امکان تمدید ویزای تحصیلی هلند وجود دارد. برای تمدید ویزای تحصیلی در این کشور باید ۳ ماه قبل از به پایان‌رسیدن آن اقدام کنید.
  آیا محدودیت سنی برای درخواست ویزای تحصیلی هلند وجود دارد؟
  محدودیت سنی به قوانین دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد؛ اما به‌طورکلی، سن مورد قبول برای مقطع کارشناسی ۲۳ سال و برای مقطع کارشناسی‌ارشد از ۳۰ سال تا ۳۲ سال و برای مقطع دکتری از ۳۵ سال تا ۴۰ سال است.
  آیا می‌توان برای ویزای تحصیلی هلند بدون داشتن نامه پذیرش اقدام کرد؟
  خیر، اولین مرحله برای گرفتن ویزای تحصیلی هلند، داشتن پذیرش‌نامه دانشگاه است.
  آیا دریافت ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟
  خیر، دریافت ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست. برای دریافت ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی به سطح زبان B2 و در مقطع کارشناسی‌ارشد به سطح C1 و در مقطع دکتری به سطح زبان C2 نیاز خواهید داشت.
  آیا با ویزای تحصیلی هلند می‌توانم در این کشور کار کنم؟
  بله، امکان انجام کارهای فصلی و پاره‌وقت برای دانشجویان وجود دارد. برای کارهای فصلی تا ۱۶ ساعت در هفته و برای کارهای پاره‌وقت تا ۱۰ ساعت در هفته، مجوز کارکردن خواهید داشت.
  مدت زمان صدور ویزای تحصیلی هلند چقدر است؟
  صدور ویزای تحصیلی هلند حدود ۹۰ روز کاری طول می‌کشد.
  هزینه دریافت ویزای تحصیلی هلند چقدر است؟
  هزینه دریافت ویزای تحصیلی هلند حدود ۵۰۰ یورو خواهد بود.
  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی هلند چیست؟
  نامه پذیرش ازسوی دانشگاه و نامه تمکن مالی و پاسپورت معتبر و مدارک زبان انگلیسی و پاسپورت معتبر و برنامه تحصیلی و بیمه مسافرتی و درمانی از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی هلند هستند.
  میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی هلند چقدر است؟
  تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی هلند ۱۱هزار یورو است.
  ویزای تحصیلی هلند چند نوع است؟
  برای تحصیل در هلند ۳ نوع ویزای تحصیلی وجود دارد. ویزای کوتاه مدت و ویزای تحصیلی فنی و حرفه‌ای و ویزای بلند مدت از انواع ویزای تحصیلی هلند محسوب می‌شوند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859