ویزای تحصیلی لهستان

دانشجویان بین‌المللی به‌دلیل شرایط بسیار خوب تحصیل در لهستان، به‌دنبال دریافت ویزای تحصیلی لهستان هستند. دریافت ویزای تحصیلی لهستان فرآیند سختی نیست و با داشتن شرایط مناسب و مدارک کافی، می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید و در مراکز آموزشی لهستان درس بخوانید.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/1/4956ae6b-8f89-481f-a51f-fc279778866b.jpg

مشاوره اخذ ویزای تحصیلی لهستان

دریافت ویزای تحصیلی یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که باید برای تحصیل در لهستان انجام دهید. شرایط خوب دانشگاه‌های لهستان، بسیاری از دانشجویان را به‌سمت دریافت ویزای تحصیلی لهستان سوق می‌دهد. خوشبختانه شرایط بسیار مناسبی برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان وجود دارد و با فرآیند سختی روبه‌رو نخواهید شد.

موسسه مهاجرتی بالدانو طی سال‌ها فعالیت حرفه‌ای خود، به افراد زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان و تحصیل در این کشور کمک کرده است. متخصصان بالدانو تمامی شرایط و مدارکی را که باید برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان داشته باشید، می‌شناسند.

برای دریافت مشاوره اخذ ویزای تحصیلی لهستان، فرم مشاوره را پر کنید تا متخصصان بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}

فهرست مطالب

  انواع ویزای تحصیلی لهستان

  ویزای تحصیلی لهستان به دو گروه C و D تقسیم می‌شوند: 

  • ویزای تحصیلی گروه C لهستان: ویزای گروه C لهستان مناسب افرادی است که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت را دارند. اعتبار ویزای تحصیلی گروه C لهستان حداکثر ۹۰ روز است. 
  • ویزای تحصیلی گروه D لهستان: ویزای تحصیلی گروه D لهستان مناسب افرادی است که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی بلندمدت را دارند. دانش‌آموزان و دانشجویان باید از این نوع ویزا استفاده کنند. ویزای لهستان از نوع شینگن است و مزایای متعددی دارد. 

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی لهستان

  لهستان ازجمله کشورهایی است که شرایط بسیار خوبی برای پذیرش دانش‌آموزان و دانشجویان در نظر گرفته است. شرایط اخذ ویزای لهستان سه بخش اصلی دارد:

  • داشتن تمکن مالی
  • شرایط سنی مشخص
  • مدرک زبان 

  میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی لهستان

  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی لهستان نشان می‌دهد که شما قادر به پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در لهستان هستید. میزان تمکن مالی برای این ویزا به مدت‌زمان اقامت متقاضی در لهستان بستگی دارد. میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی لهستان حداقل ۸۰۰۰ یورو است. متقاضی باید گواهی تمکن مالی را از بانک‌های معتبر کشور خود دریافت کند و به سفارت لهستان تحویل دهد. 

  شرایط سنی ویزای تحصیلی لهستان

  لهستان محدودیت سنی برای دانشجویان در نظر نگرفته است اما درصورت داشتن وقفه تحصیلی زیاد و سن نامناسب ممکن است در دریافت ویزای تحصیلی لهستان مشکل ایجاد شود. شرایط سنی ویزای تحصیلی لهستان برای دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف در جدول زیر آمده است:

  مقطع تحصیلیحداکثر سن دریافت ویزا تحصیلی لهستان
  کارشناسی ۲۷ سال
  کارشناسی ارشد۳۵ سال
  دکتری۴۰ سال

  مدرک زبان برای ویزای تحصیلی لهستان

  آموزش در عموم مراکز آموزشی لهستان به زبان انگلیسی انجام می‌شود. برای تحصیل در کشور لهستان به ارائه مدرک زبان لهستانی نیاز نیست، اما باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید و مهارت خود را در این زبان ثابت کنید. درصورتی که زبان مادری شما انگلیسی باشد یا از موسسات آموزش عالی انگلیسی‌زبان فارغ‌التحصیل شده باشید، به ارائه مدرک زبان برای ویزای تحصیلی لهستان نیاز نخواهد بود.

  مراحل اخذ ویزای تحصیلی لهستان

  1. مراجعه به کنسولگری یا سفارت لهستان (تعیین وقت ملاقات از طریق سایت E-Konsulat)
  2. تکمیل فرم درخواست در سایت E-Konsulat
  3. جمع‌آوری مدارک مورد نیاز
  4. ارائه مدارک به‌صورت حضوری در زمان مقرر
  5. پرداخت هزینه ویزا
  6. شرکت در مصاحبه (درصورت لزوم)
  7. انتظار برای جواب ویزا

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی لهستان

  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای لهستان 
  • دو عکس در اندازه پاسپورتی 
  • گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار
  • بیمه مسافرتی (۳۰هزار یورو)
  • مدارک مرتبط با اثبات تمکن مالی (بین ۷ تا ‍۱۰هزار یورو)
  • مدارک مرتبط با محل اسکان و اقامت در لهستان 
  • نامه پذیرش از سمت دانشگاه در لهستان 
  • مدرک اثبات مهارت در زبان انگلیسی یا لهستانی
  • مدرک مرتبط با وضعیت تاهل یا تجرد
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • برنامه سفر (تاریخ پرواز و بلیت هواپیما)

  هزینه ویزای تحصیلی لهستان

  هزینه ویزای تحصیلی لهستان برای رسیدگی به درخواست ویزای متقاضی لازم است. هزینه ویزا را می‌توانید از طریق سایت E-Konsulat یا به‌صورت حضوری در کنسولگری لهستان پرداخت کنید. هزینه ویزای تحصیلی لهستان به ملیت و سن نیز بستگی دارد. در برخی موارد برای خدمات برخی مراکز درخواست ویزا مانند VFS نیز باید هزینه پرداخت شود. 

  هزینه بلیت رفت و برگشت نیز شامل هزینه ویزای تحصیلی لهستان می‌‌شود. هزینه ویزای تحصیلی لهستان بدون درنظرگرفتن بلیت سفر حدود ۶۰۰ یورو و با درنظرگرفتن هزینه بلیت حدود ۳۰۰۰ یورو است. 

  ویزای تحصیلی لهستان بدون مدرک زبان

  لهستان ازجمله کشورهای اروپایی است که سختگیری چندانی در رابطه با مدرک زبان ندارد. عموم مراکز آموزشی در این کشور دوره‌های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند و به اثبات مهارت در زبان لهستانی نیاز نیست. 

  عموما هریک از مراکز آموزشی سطح زبان مورد نیاز خود را تعیین می‌کنند و دانشجو باید مهارت کافی خود در زبان انگلیسی را نشان دهد. با دریافت مدارک زبان انگلیسی آیلتس و تافل، شانس دریافت ویزا بیشتر می‌شود. دریافت ویزای تحصیلی لهستان بدون مدرک زبان زمانی امکان‌پذیر است که از موسسات آموزشی عالی انگلیسی‌زبان فارغ‌التحصیل شده باشید یا زبان مادری شما انگلیسی باشد. 

  شرایط کار با ویزای تحصیلی لهستان

  دانشجویان با داشتن ویزای تحصیلی نوع D لهستان می‌توانند به‌صورت پاره‌وقت کار کنند. دانشجویان مجوز ۲۰ ساعت کار پاره‌وقت در هفته را در زمان تحصیل و مجوز انجام کار تمام‌وقت را در زمان تعطیلات دارند. دولت لهستان مانعی برای کار و تحصیل دانشجویان به‌صورت هم‌زمان ایجاد نکرده است. درواقع انجام کارهای پاره‌وقت و دانشجویی، راه مناسبی برای تامین مخارج روزمره است. با این حال توصیه می‌شود که تمرکز اصلی خود را بر تحصیل قرار دهید تا برای تمدید ویزا دچار مشکل نشوید. 

  تمدید ویزای تحصیلی لهستان

  ویزای تحصیلی لهستان تا پایان دوره تحصیلی دانشجو اعتبار دارد. درصورت نیاز به تمدید ویزای تحصیلی لهستان باید حداقل از دو ماه قبل اقدام کنید. شرایط تمدید ویزای تحصیلی لهستان عبارت‌اند از:

  • در حال تحصیل‌‌بودن دانشجو یا داشتن نامه پذیرش ترم سال تحصیلی پیش رو
  • به‌طور منظم گذراندن مراحل تحصیل
  • تمام‌وقت‌بودن آموزش
  • پرداخت هزینه تمدید و دریافت ویزا
  • نامه پرداخت شهریه دانشگاه

  یکی دیگر از راه‌های تمدید ویزا بازگشت به کشور مبدا و دریافت مجدد ویزا است. مدت‌زمان دریافت ویزای تحصیلی لهستان حدود ۱۴ تا ۲۱ روز کاری است.

  ویزای همراه تحصیلی لهستان

  دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی لهستان می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به‌عنوان همراه با خود به لهستان ببرند. ازدواج شما باید توسط قانون کشور لهستان به رسمیت شناخته شود. یکی از اصلی‌ترین شرایط دریافت ویزای همراه تحصیلی لهستان، داشتن تمکن مالی است. 

  همراهان دانشجو حق زندگی و کار در لهستان را دارند. دانشجویان برای دریافت ویزای همراه تحصیلی لهستان باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • داشتن ویزای معتبر تحصیلی
  • تمکن مالی کافی برای خود و اعضای خانواده
  • اثبات شرایط مناسب برای اسکان

  مزایای دریافت ویزای تحصیلی لهستان

  • امکان انجام کار پاره‌وقت هم‌زمان با تحصیل
  • امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و دریافت اقامت دائم
  • امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر 
  • امکان تحصیل به دو زبان لهستانی و انگلیسی

  معایب دریافت ویزای تحصیلی لهستان

  • دشواری یادگیری زبان لهستانی برای زندگی در لهستان
  • کیفیت خدمات درمانی سطح متوسط

  جمع‌بندی

  لهستان ازجمله کشورهای اروپایی است که تحصیل در آن با هزینه کم امکان‌پذیر است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به‌دنبال دریافت ویزای تحصیلی لهستان هستند. با دریافت ویزای تحصیلی لهستان می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به‌عنوان همراه با خود به لهستان ببرید. 

  بسته به مدت‌زمان تحصیل در لهستان، می‌توانید دو نوع ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت و بلندمدت دریافت کنید. در عموم دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی لهستان، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. بنابراین به ارائه مدرک زبان لهستانی نیاز نیست و فقط باید مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهید. 

  دریافت ویزای تحصیلی لهستان بدون مدرک زبان در صورتی امکان‌پذیر است که زبان مادری شما انگلیسی باشد یا از موسسات عالی انگلیسی‌زبان فارغ‌التحصیل شده باشید. متخصصان موسسه مهاجرتی بالدانو مسیر دریافت ویزای تحصیلی لهستان را به‌خوبی می‌شناسند و شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند.

  سوالات کاربران درباره ویزای تحصیلی لهستان

  آیا می‌توان ویزای تحصیلی لهستان را تمدید کرد؟
  بله. می‌توان ویزای تحصیلی لهستان را حداقل دو ماه پیش از پایان اعتبار ویزا، تمدید کرد.
  آیا محدودیت سنی برای درخواست ویزای تحصیلی لهستان وجود دارد؟
  بهترین سن برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان در مقاطع کارشناسی حداکثر ۲۷ سال،‌ کارشناسی ارشد حداکثر ۳۵ سال و دکتری حداکثر ۴۰ سال است.
  آیا می‌توان برای ویزای تحصیلی لهستان بدون داشتن نامه پذیرش اقدام کرد؟
  خیر. برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان باید از یکی از دانشگاه‌های لهستان پذیرش گرفته باشید.
  آیا دریافت ویزای تحصیلی لهستان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟
  دریافت ویزای تحصیلی لهستان بدون مدرک زبان در صورتی امکان‌‌پذیر است که زبان مادری شما انگلیسی باشد یا از موسسات عالی انگلیسی‌زبان فارغ‌التحصیل شده باشید.
  آیا با ویزای تحصیلی لهستان می‌توانم در این کشور کار کنم؟
  بله. امکان انجام کار پاره‌وقت (۲۰ ساعت در هفته) با دریافت ویزای تحصیلی لهستان وجود دارد.
  مدت زمان صدور ویزای تحصیلی لهستان چقدر است؟
  مدت زمان صدور ویزای تحصیلی لهستان حدود ۱۴ تا ۲۱ روز کاری است.
  هزینه دریافت ویزای تحصیلی لهستان چقدر است؟
  هزینه دریافت ویزای تحصیلی لهستان بدون درنظرگرفتن هزینه بلیت هواپیما حدود ۶۰۰ یورو است.
  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی لهستان چیست؟
  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی لهستان عبارت‌اند از: تکمیل فرم درخواست ویزای لهستان، دو عکس در اندازه پاسپورتی، گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار، بیمه مسافرتی (۳۰هزار یورو)، اثبات تمکن مالی، اثبات اسکان و اقامت در لهستان، نامه پذیرش از سمت دانشگاه در لهستان، مدرک اثبات مهارت در زبان انگلیسی، نشان‌دادن وضعیت تاهل یا تجرد، رسید پرداخت هزینه ویزا، برنامه سفر (تاریخ پرواز و بلیت هواپیما)
  میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان چقدر است؟
  میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان حدود ۷ تا ۱۰هزار یورو است.
  ویزای تحصیلی لهستان چند نوع است؟
  ویزای تحصیلی لهستان به دو نوع ویزای کوتاه‌مدت تحصیلی و ویزای بلندمدت تحصیلی تقسیم می‌شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859