ثبت شرکت در قبرس شمالی

ثبت شرکت در قبرس شمالی از راه‌های سریع و نسبتا آسان سرمایه‌گذاری در این کشور است. دولت قبرس شمالی شرایط مناسبی را برای تاسیس شرکت‌های خارجی فراهم کرده است. هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه و امکان دریافت اقامت و نیازنداشتن به دریافت ویزا، ازجمله این شرایط مناسب هستند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/7/30df845e-d75b-45f2-bb18-120b7ef1e849.jpg

مشاوره ثبت شرکت در قبرس شمالی

متخصصان شرکت بالدانو با داشتن سال‌ها تجربه و اطلاعات جامع در‌زمینه ثبت شرکت در کشورهای مختلف ازجمله قبرس شمالی، می‌توانند به شما برای ثبت شرکت در این کشور مشاوره دهند.

در این مقاله، تمام اطلاعات لازم درباره ثبت شرکت در قبرس شمالی را جمع‌آوری کرده‌ایم تا مطالعه آن بتوانید به پاسخ تمامی پرسش‌هایتان برسید. در‌صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع شرکت در کشور قبرس شمالی کدام اند؟

  انواع مختلف شرکت‌ها را در قبرس شمالی می‌توان ثبت کرد که هر‌کدام برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی شرایط ویژه‌ای دارند. به‌منظور تاسیس شرکت، ابتدا بهتر است که انواع شرکت در کشور قبرس شمالی را بشناسید.

  انواع شرکت در کشور قبرس شمالی عبارت‌اند از:

  • تاجران انفرادی
  • مشارکتی
  • شرکت‌های با مسئولیت محدود محلی
  • شعب شرکت‌های محدود خارجی
  • شرکت‌های منطقه آزاد
  • شرکت‌های تجاری بین‌المللی

  تاجران انفرادی

  افراد حقیقی که به‌منظور فعالیت‌های تجاری مانند فعالیت‌های کشاورزی، تولیدات، فعالیت‌های خدماتی و تعمیراتی قصد دارند در قبرس شمالی شرکت تاسیس کنند، باید کسب‌و‌کار خود را با عنوان شرکت تاجران انفرادی ثبت کنند.

  تاسیس شرکت به‌عنوان تاجران انفرادی در قبرس شمالی نسبتا ساده است. ناگفته نماند که مسئولیت کامل بدهی‌های کسب‌و‌کار بر‌عهده فرد حقیقی و موسس شرکت خواهد بود. همچنین، بهتر است به مالیات بر درآمد قبرس شمالی توجه کنید؛ چراکه این مالیات ممکن است به 30درصد هم برسد.

  طبق قانون شرکت‌ها در قبرس شمالی، هیچ محدودیتی برای تاسیس تجارت انفرادی وجود ندارد. شهروندان قبرسی و خارجی می‌توانند تجارت انفرادی خود را راه‌اندازی کنند.

  مشارکتی

  شرکت‌های مشارکتی (تضامنی) به شرکت‌هایی گفته می‌شود که تمام فعالیت‌های مدیریتی و مالی خود را انجام می‌دهند. یکی از نکات جالب درباره این نوع شرکت‌ها آن است که خود شرکت معاف از پرداخت مالیات بر درآمد است؛ ولی شرکای این شرکت‌ها موظف‌اند مالیات درآمد را بر‌اساس سهمشان از سود فعالیت‌های شرکت پرداخت کنند. همچنین، سود و زیان شرکت به‌صورت مستقیم روی شرکا تاثیر می‌گذارد.

  شرکت‌های با مسئولیت محدود محلی

  شرکت‌های با مسئولیت محدود محلی در دسته‌بندی شرکت‌های سهامی قرار می‌گیرند. در این نوع شرکت‌ها، سهام‌داران بر‌اساس میزان سهامشان، در اداره شرکت ایفای نقش خواهند کرد. همچنین، تعداد سرمایه‌گذاران این نوع شرکت‌ها می‌تواند از ۱ تا ۵۰ نفر باشد.

  اگر شرکت مسئولیت محدود محلی بخواهد مالکیت دفتر شرکت را داشته باشد، سهام‌داران و هیئت‌مدیره‌اش نباید از اشخاص حقیقی یا حقوقی خارجی تشکیل شده باشند.

  شعب شرکت‌های محدود خارجی

  شعب شرکت‌های محدود خارجی می‌توانند دفتر شعبه‌شان را در قبرس شمالی تاسیس کنند. شرکت‌های بزرگ جهانی مجازند که دفاتر شعبه خود را راه‌اندازی کنند و تنها با دفتر مرکزی در ارتباط باشند. حداقل سرمایه موردنیاز برای تاسیس هر شعبه در قبرس شمالی حدود ۱۰۰هزار دلار آمریکا تخمین زده می‌شود.

  در این روش از ثبت شرکت در قبرس شمالی، به ثبت سرمایه اولیه نیازی نیست‌؛ چراکه دفتر نمایندگی وابسته به شرکت مادر مسئولیت بازاریابی و فروش در قبرس را بر‌عهده دارد.

  تاسیس شعبه یا دفتر نمایندگی یکی از راه‌های ایدئال برای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی است. گفتنی است که برای ثبت شعبه یا دفتر نمایندگی، باید مجوز شورای وزیران قبرس شمالی را دریافت کنید.

  شرکت‌های منطقه آزاد

  یکی دیگر از گزینه‌های ثبت شرکت در قبرس شمالی، شرکت‌های منطقه آزاد واقع در بندر فاماگوستا است. این بندر به‌دلیل موقعیت جغرافیایی مطلوبش، به‌عنوان مرکز تجاری در قبرس شمالی شناخته می‌شود. از مزایای مهم ثبت شرکت در منطقه آزاد قبرس شمالی می‌توان به معافیت مالیاتی برای مدت ۱۵ سال اشاره کرد.

  گفتنی است که شرکت‌های منطقه آزاد فقط مشمول پرداخت مالیات بیمه اجتماعی و صندوق مالی کارکنان می‌شوند. نرخ مالیات اندک در قبرس شمالی فرصتی عالی برای راه‌اندازی و توسعه کسب‌و‌کار است. فرایند ثبت شرکت در این منطقه نیز بسیار ساده و بدون دردسر است.

  شرکت‌های تجاری بین‌المللی

  شرکت‌های بین‌المللی می‌توانند در خارج از قبرس شمالی فعالیت کنند. این شرکت‌ها فقط مالیات ‌بر درآمد و حق بیمه و سهم صندوق ذخیره کارکنان را پرداخت می‌کنند.

  شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی چیست؟

  شرکت‌های قبرس شمالی با‌توجه‌به ویژگی‌هایشان‌، هرکدام شرایط ثبت نسبتا متفاوتی خواهند داشت؛ با‌این‌حال، برخی از شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی برای تمامی شرکت‌ها یکسان هستند.

  شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی از‌این‌قرارند:

  • هر شرکت باید ۲ نفر سهام‌دار داشته باشد.
  • شرکت‌ها برای شروع فعالیت به ۱ نفر مدیر نیاز دارند.
  • ثبت شرکت مستلزم استخدام حسابدار و منشی است.
  • برای ثبت شرکت به نشانی واقعی و ثبت‌شده نیاز است.
  • برای مدیر یا مدیران شرکت باید ضمانت‌نامه مالیاتی ۳۰هزار‌لیری ارائه داد.
  • برای ثبت شرکت ارائه تمکن مالی ۱۰۰‌هزاردلاری ضروری است.

  ثبت شرکت در قبرس شمالی توسط ایرانیان چگونه است؟

  جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) ثبت شرکت را برای سرمایه‌گذاران خارجی بدون درنظرگرفتن ملیتشان در نظر گرفته است؛ درنتیجه، ثبت شرکت در قبرس شمالی برای ایرانیان مانند مردم کشورهای دیگر است. تمامی مزایای مهم ثبت شرکت در این کشور، مانند برخی از معافیت‌های مالیاتی و امکان اقامت برای ایرانیان نیز فراهم است.

  قوانین ثبت شرکت در قبرس شمالی

  طبق قوانین جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC)، برای ثبت شرکت در این کشور باید چندین قانون را رعایت کنید.

  قوانین ثبت شرکت در قبرس شمالی بدین‌شرح‌اند‌:

  • دفتری که به‌عنوان محل اصلی شرکت در نظر گرفته‌اید، به مالکیت کامل نیازی ندارد و می‌تواند به‌‌صورت استیجاری باشد.
  • حداقل سرمایه ۱۰۰هزاردلاری یا معادل آن باید در یکی از بانک‌های معتبر جمهوری ترک قبرس شمالی سپرده‌گذاری شود. گفتنی است که این سرمایه تا زمان تاسیس شرکت مسدود خواهد ماند.
  • پس از سپرده‌گذاری سرمایه اولیه، بانک مدنظر نامه‌ای به‌عنوان مدرکی دال بر رعایت الزامات ثبت شرکت را به اداره ثبت شرکت‌های قبرس شمالی ارائه می‌دهد. بعد از تکمیل فرایند، سرمایه اولیه شما قابل‌استفاده خواهد شود.
  • درصورتی‌که در ترکیب هیئت‌مدیره، مدیران خارجی حضور داشته باشند، هر‌یک از آن‌ها باید به‌مدت 18 ماه ضمانت‌نامه بانکی به‌مبلغ ۳۰‌هزار لیر ترکیه را از یکی از بانک‌ها در قبرس‌شمالی ارائه دهند. این ضمانت‌نامه به‌عنوان وثیقه‌ای برای هرگونه بدهی مالیاتی احتمالی در نظر گرفته می‌شود. ضمانت‌نامه بانکی به اداره مالیات TRNC ارائه و در‌مقابل، گواهینامه امنیت مالیاتی دریافت می‌شود.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

  اگر قصد دارید در قبرس شمالی شرکت ثبت کنید، باید مدارک ضروری را تکمیل کنید. تمامی این مدارک باید صحیح و معتبر باشند؛ وگرنه در فرایند ثبت شرکت با مشکل مواجه خواهید شد.

  برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس شمالی ازاین‌قرارند:

  • گذرنامه معتبر (اصل و کپی) برای همه مدیران و سهام‌داران
  • کارت ‌ملی و شناسنامه به‌همراه کپی
  • عکس جدید پاسپورتی
  • مدارک تحصیلی و سابقه کاری (اختیاری)
  • عکس از محل اقامت معتبر همه مدیران و سهام‌داران و مدارکی مانند قبض آب یا برق
  • فرم‌های تکمیل‌شده برای ثبت شرکت در قبرس شمالی
  • فرم ثبت شرکت
  • نام و نشانی و امضای مدیران و مدیر
  • گواهی عدم سوءپیشینه به زبان ترکی یا انگلیسی برای همه مدیران و سهام‌داران
  • اثبات توان مالی برای تامین سرمایه اولیه موردنیاز
  • گواهی موجودی ۱۰۰هزاردلاری در حساب یکی از بانک‌های قبرس شمالی
  • اساس‌نامه شرکت
  • گواهینامه امنیت مالیاتی برای همه مدیران
  • طرح تجاری شرکت
  • مدرک دریافت کد مالیاتی
  • سوابق کاری
  • مدارک سوابق تحصیلی

  مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی

  به‌منظور ثبت شرکت در قبرس شمالی، باید مراحل خاصی را طی کنید. گفتنی است که هر متقاضی خارجی می‌تواند برای ثبت شرکت اقدام کند؛ اما ثبت درخواست باید به‌واسطه وکیلی انجام شود که از کانون وکلای قبرس شمالی مجوز دارد.

  مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی ازاین‌قرارند:

  ۱. انتخاب نام شرکت

  ابتدا باید نام شرکت خود را انتخاب کنید. انتخاب نام شرکت باید طبق قوانین قبرس شمالی انجام شود. توجه کنید که نام شرکت یکی از عوامل مهم موفقیت شرکت است. در‌صورت نداشتن نام مناسب برای شرکت، می‌توانید به‌صورت آنلاین نام‌های پیشنهادی را بررسی کنید.

  ۲. تهیه اساسنامه و مدارک قانونی

  اساس‌نامه برای تعیین اعضای شرکت و توزیع سهام و مسئولیت هر عضو تهیه می‌شود. تمام اعضای شرکت در حضور حداقل ۱ شاهد اساس‌نامه را باید امضا کنند.

  ۳. مشاوره و کمک از وکیل مهاجرتی

  بهتر است برای تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت و تهیه مدارک موردنیاز، از وکیل مهاجرتی مجاز کمک بگیرید. وکیل می‌تواند در تهیه اساس‌نامه نیز به شما کمک کند.

  ۴. تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت

  وکیل مهاجرتی به شما در تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت کمک خواهد کرد. تمامی اطلاعات واردشده در این فرم باید صحیح و قانونی باشد.

  ۵. ثبت شرکت

  پس از تایید درخواست، شرکت خود را در اداره ثبت شرکت‌های قبرس شمالی می‌توانید ثبت کنید و هزینه‌های مرتبط را بپردازید.

  ۶. تعیین نشانی شرکت

  در زمان ثبت شرکت، باید نشانی دقیق شرکت خود را مشخص کنید.

  ۷. افتتاح حساب بانکی

  به‌منظور انتقال سرمایه شرکت، به افتتاح حساب بانکی در قبرس نیاز دارید.

  ۸. دریافت کد مالیاتی

  برای دریافت کد مالیاتی شرکت، باید به اداره مالیات مراجعه کنید. همچنین، کد بیمه را لازم است از اداره بیمه دریافت کنید.

  ۹. استخدام منشی و حسابدار

  قبل از استخدام سایر کارمندان، ۱ نفر منشی برای رسیدگی امور اداری و ۱ نفر حسابدار برای رسیدگی امور مالی شرکت خود باید استخدام کنید.

  هزینه ثبت شرکت در قبرس شمالی

  به‌منظور ثبت شرکت در قبرس شمالی، باید برخی از هزینه‌های ثبت شرکت را تامین کنید. در جدول زیر، هزینه ثبت شرکت در قبرس شمالی را ذکر کرده‌ایم.

  هزینه‌های ثبت شرکت در قبرس شمالیقیمت
  انتخاب نام شرکت۱۰۴۵ لیر
  تنظیم تفاهم‌نامه و اساس‌نامه شرکت به‌کمک وکیل۳۵هزار لیر
  ارائه مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها۷هزار لیر

   

  مالیات ثبت شرکت در قبرس شمالی

  قبرس شمالی به‌دلیل نرخ اندک مالیات، به یکی از مقاصد محبوب برای سرمایه‌گذاری خارجی تبدیل شده است. در‌واقع، نرخ مالیات ثبت شرکت در قبرس شمالی حدود ۱۰است. این نرخ برای شرکت‌های تجارت بین‌‌المللی ۱درصد در نظر گرفته شده است.

  ثبت شرکت در قبرس شمالی یکی از مسیرهای رسیدن به بازار اروپا است. این شرکت همواره شرایط ویژه‌ای را به‌منظور سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر می‌گیرد تا بتواند رژیم مالیاتی مطلوبش را حفظ کند.

  بهترین شهرهای قبرس شمالی برای ثبت شرکت کدام اند؟

  بهترین شهرهای قبرس شمالی برای ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری باتوجه‌به امکانات و اقتصاد و فرهنگشان، شامل ایسکله و فاماگوستا و گیرنه می‌شوند. این شهرها با تاریخچه غنی و زیرساخت‌های مناسب و فرصت‌های کاری متنوع، برای سرمایه‌گذاران از جذابیت‌های زیادی برخوردارند.

  ایسکله

  در سال‌های اخیر، ایسکله به یکی از شهرهای برتر قبرس شمالی با بازار پررونق املاک و مستغلات تبدیل شده است. قیمت املاک در این منطقه درمقایسه‌با سایر منطقه‌های قبرس شمالی مقرون‌به‌صرفه‌تر است؛ به‌همین‌دلیل، یکی از شهرهای ایدئال برای تاسیس شرکت‌های خدماتی و مهاجرتی است.

  گیرنه

  گیرنه شهر ساحلی زیبا با طبیعتی سرسبز و خیره‌کننده است. این شهر به‌دلیل قابلیت‌های چشمگیر گردشگری، تقاضای زیادی برای ثبت شرکت دارد. قدرت درخورتوجه گردشگری گیرنه را به یکی از قطب‌های تجاری قبرس شمالی تبدیل کرده است.

  فاماگوستا

  فاماگوستا یکی دیگر از شهرهای قبرس شمالی با بازار املاک و مستغلات پررونق است که باتوجه‌به اقتصادی قدرتمندش، ازجمله شهرهای برتر قبرس شمالی برای تاسیس انواع شرکت و فعالیت اقتصادی است. ناگفته نماند که افتتاح فرودگاه بین‌المللی ارجان در این منطقه، ظرفیت‌های اقتصادی فاماگوستا را تقویت کرده است.

  اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در قبرس شمالی

  اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در قبرس شمالی امکان‌پذیر است. هر فردی می‌تواند با ثبت شرکت در این کشور برای خود و اعضای خانواده درجه‌یکش، اقامت موقت دریافت کند. در‌نهایت، پس از ۶ تا ۷ سال تمدید سالانه اقامت موقت، درصورت نداشتن منع قانونی می‌توانید برای شهروندی درخواست دهید و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

  شرایط اخذ ویزای همراه

  ثبت شرکت در قبرس شمالی به شما امکان می‌دهد تا همسر و فرزندانتان را همراه خود به قبرس ببرید. برای اخذ ویزای همراه، کافی است تا سند ازدواج یا شناسنامه همسر و فرزندان خود را ارائه دهد.

  توجه کنید متقاضیان دارای فرزندان زیر سن قانونی می‌توانند برای اخذ ویزای همراه برای آنان نیز اقدام کنند. درصورتی‌که فرزندانتان بزرگ‌تر از ۱۸ سال باشند، برای مهاجرت به قبرس شمالی باید شخصا به‌صورت قانونی اقدام کنند.

  مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای همراه عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر همسر و فرزندان
  • سند ازدواج ترجمه‌شده
  • پرداخت هزینه صدور ویزای همراه
  • ۴ قطعه عکس
  • مدارک مربوط به تمکن مالی
  • اصل و کپی قرارداد محل سکونت

  مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی

  ثبت شرکت در قبرس شمالی یکی از روش‌های مهم سرمایه‌گذاری در این کشور است که مزایای زیادی نیز دارد. مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی ازاین‌قرارند:

  نرخ کم مالیات

  قبرس با نرخ مالیات ۱۲٫۵درصدی برای شرکت‌ها، به یکی از مقاصد جذاب برای آن دسته از کسب‌وکارهایی بین‌المللی تبدیل شده است که قصد دارند در اتحادیه اروپا حضور پیدا کنند.

  موقعیت استراتژیک

  قبرس در تقاطع قاره‌های اروپا و آسیا و آفریقا قرار دارد؛ ازاین‌رو، برای کسب‌وکارهایی که به‌دنبال گسترش به این مناطق هستند، آن را به قطب ایدئالی تبدیل می‌کند.

  محیط مناسب برای کسب وکار

  قبرس با داشتن اقتصاد باثبات و نیروی کار ماهر و سیستم حقوقی قوی، محیط مناسبی را برای کسب‌و‌کارها فراهم می‌کند.

  فرایند ثبت آسان شرکت

  فرایند ثبت شرکت در قبرس نسبتا ساده است. شما می‌توانید با پرداخت کمترین هزینه، شرکت خود را بین ۷ تا ۱۰ روز کاری ثبت کنید.

  معایب ثبت شرکت در قبرس شمالی

  ثبت شرکت در قبرس شمالی یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری ایدئال است؛ ولی معایب خاص خود را نیز دارد. معایب ثبت شرکت در قبرس شمالی عبارت‌اند از:

  • نیروی کار در قبرس شمالی کمتر از کشورهای اطراف است؛ درنتیجه، پیداکردن نیروی متخصص ممکن است دشوار باشد.
  • برای دریافت اقامت قبرس شمالی به ۵ سال زمان نیاز خواهید داشت و در طول این مدت، باید اقامت مواقت خود را تمدید کنید که زمان نسبتا زیادی است.

  جمع‌بندی

  ثبت شرکت در قبرس شمالی یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری ایدئال برای ایرانیان است که می‌تواند به گرفتن پاسپورت این کشور منجر شود. بعد از گذشت ۵ سال از ثبت شرکت و دریافت اقامت موقت، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنید؛ البته فراموش نکنید که در این مدت، باید مالیات‌‌های خود را به‌موقع پرداخت کرده باشید.

  همچنین، هیچ‌گونه منع قانونی نباید در پرونده شما وجود نداشته باشد. با ثبت شرکت در قبرس شمالی، می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز همراهتان به این کشور ببرید.

  سوالات کاربران درباره ثبت شرکت در قبرس شمالی

  آیا بدون داشتن سرمایه می‌توان در قبرس شمالی شرکت ثبت کرد؟
  خیر، ثبت شرکت در قبرس شمالی به حداقل سرمایه اولیه ۱۰۰هزاردلاری نیاز دارد.
  برای ثبت شرکت قبرس شمالی حتما نیاز به اجاره یا خرید دفتر در قبرس شمالی داریم؟
  بله، برای ثبت شرکت قبرس شمالی باید مکان شرکت را مشخص کنید. این مکان می‌تواند اجاره‌ای یا متعلق به شما باشد.
  حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی چقدر است؟
  حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی ۱۰۰هزار دلار آمریکا است.
  هزینه ثبت شرکت در قبرس شمالی چقدر است؟
  هزینه ثبت شرکت در قبرس شمالی حدود ۱۰۰هزار دلار به‌همراه هزینه‌های جانبی است.
  بهترین نوع ثبت شرکت در قبرس شمالی برای ایرانیان چه نوع شرکتی است؟
  شرکت‌های مسئولیت محدود و مشارکتی از بهترین انواع ثبت شرکت در قبرس شمالی برای ایرانیان است.
  آیا با ثبت شرکت در قبرس شمالی می‌توان اقامت گرفت؟
  بله، با ثبت شرکت در قبرس شمالی و بعد از گذشت ۵ سال ، درصورتی‌که منع قانونی نداشته باشید، اقامت این کشور را می‌توانید بگیرید.
  انواع شرکت در کشور قبرس شمالی چیست؟
  شرکت‌های تاجران انفرادی، مشارکتی، مسئولیت محدود محلی، شعب شرکت‌های خارجی، شرکت‌های مناطق آزاد و تجارت بین‌المللی از انواع شرکت در قبرس شمالی هستند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859