ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا یکی از راه‌های سریع دریافت اقامت موقت و اقامت دائم و به‌دنبال آن شهروندی کشور اسپانیا برای سرمایه‌گذار و اعضای خانواده او است. اقتصاد پررونق این کشور زمینه مناسبی برای راه‌اندازی کسب‌وکارها در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده است.

مشاوره تلفنی
2024/4/ede5e28c-93a8-45fe-b464-79832c253343.jpg

مشاوره ثبت شرکت در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای ایدئال اروپایی برای راه‌اندازی کسب‌وکار محسوب می‌شود. نرخ مالیات شرکت‌ها در اسپانیا در‌مقایسه‌با سایر کشورهای اروپایی کمتر است و امکان زندگی با هزینه مناسب در آن وجود دارد. با ثبت شرکت در اسپانیا، می‌توانید پس از گذشت ۵ سال از اقامت دائم، برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید. در سال‌های اخیر، اسپانیا در صنایع مختلفی رشد چشمگیری کرده است؛ به‌همین‌دلیل، کشور ایدئالی برای فعالیت شرکت‌ها محسوب می‌شود.

متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو مسیر ثبت شرکت در اسپانیا را کاملا می‌شناسند.

برای اخذ مشاوره ثبت شرکت در اسپانیا، فرم مشاوره را تکمیل کنید تا متخصصان ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع شرکت در کشور اسپانیا

  انواع ساختارهای حقوقی شرکت‌های موجود در اسپانیا این امکان را فراهم کرده‌اند تا با در‌نظر‌گرفتن شرایط مالی و اهداف خود، شرکت مناسبی را تاسیس کنید.

  انواع شرکت در کشور اسپانیا عبارت‌اند از:

  • شرکت با مالکیت انحصاری در اسپانیا (Sole Proprietorship)
  • شرکت با چند شریک در اسپانیا (Partnership)
  • شرکت با مسئولیت محدود در اسپانیا (Limited Liability Company)
  • شرکت سهامی عام در اسپانیا (Public Limited Company)
  • شرکت تعاونی در اسپانیا (Cooperative Company)
  • شرکت مشارکت محدود در اسپانیا (Limited Partnership)
  • مشارکت محدود با سهام دولتی در اسپانیا (Limited Partnership with Shares)
  • شرکت اجتماعی با منافع اقتصادی در اسپانیا (Economic Interest Grouping)
  • شرکت اروپایی در اسپانیا (European Company)
  • دفاتر شعب یا نمایندگی در اسپانیا (Branch Office) 

  شرکت با مالکیت انحصاری در اسپانیا (Sole Proprietorship)

  شرکت با مالکیت انحصاری ساده‌ترین نوع شرکت است که امکان مدیریت انفرادی شرکت را برای افراد فراهم می‌کند. این نوع شرکت برای افرادی مناسب است که قصد دارند به‌تنهایی کار کنند و مسئولیت کامل بدهی‌ها و تعهدهای شرکت را برعهده بگیرند. شرکت با مالکیت انحصاری در اسپانیا بسیار رایج و محبوب است.

  در‌حال‌حاضر، بیش از ۳میلیون شرکت با مالکیت انحصاری در اسپانیا فعالیت می‌کنند. یکی از مزایای اصلی این نوع شرکت‌ها، هزینه راه‌اندازی اندک آن‌ها است. به‌عنوان شخص خارجی برای ثبت شرکت با مالکیت انحصاری، باید در سازمان تامین اجتماعی و مالیات ثبت‌نام و کد شناسه مالیاتی (NIE) دریافت کنید. سپس، مجوزهای لازم را دریافت و برای انجام فعالیت‌های تجاری خاص در اداره ثبت کسب‌و‌کار اسپانیا ثبت‌نام کنید. ثبت‌ شرکت در این اداره برای فعالیت در برخی حوزه‌ها الزامی است.

  شرکت با چند شریک در اسپانیا (Partnership)

  شرکت با چند شریک در اسپانیا شامل دو یا چند نفر شریک می‌شود که با راه‌اندازی کسب‌وکار به‌صورت مشارکتی، در سودوزیان آن با یکدیگر شریک می‌شوند. شرکا می‌توانند مهارت‌ها و سرمایه خود را برای تاسیس شرکت به‌اشتراک بگذارند. تعهدهای شرکت بین شرکا تقسیم می‌شود و این تقسیم‌بندی می‌تواند براساس میزان سهم هر شخص انجام شود. 

  برای راه‌‌اندازی شرکت با چند شریک، باید اعتماد و تعهد کامل بین شرکا وجود داشته باشد. در ابتدای مسیر راه‌اندازی شرکت، باید قرارداد مشارکت تنظیم و در آن، میزان سهم شرکا و ساختار مدیریت شرکت ذکر شود.

  شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت با چند شریک در اسپانیا ازاین‌قرارند:

  • محضری‌بودن قرارداد و ثبت آن در اداره ثبت تجاری
  • تهیه مدارکی مانند شناسنامه و گواهی مالیاتی
  • رسید پرداخت هزینه ثبت شرکت

  شرکت با مسئولیت محدود در اسپانیا (Limited Liability Company)

  شرکت با مسئولیت محدود در اسپانیا یکی از ساختارهای محبوب و رایج برای شرکت‌ها است که در آن، منافع اقتصادی سهام‌داران و شرکت هم‌زمان حفظ می‌شود. این نوع شرکت با مشارکت افراد شکل می‌گیرد و هر سهام‌دار براساس میزان سهمش، مسئولیت‌های شرکت را برعهده می‌گیرد. 

  برای راه‌اندازی این نوع شرکت، شرکا باید اساس‌نامه تهیه و شرکت را در اداره ثبت تجاری و اداره مالیاتی ثبت و شناسه مالیاتی دریافت کنند. همچنین، سرمایه اولیه را باید به حساب بانکی واریز و گواهی سپرده دریافت کنند. در این نوع شرکت، دارایی‌های شخصی سهام‌داران درمعرض خطر قرار نمی‌گیرد. حداقل سرمایه لازم برای راه‌اندازی شرکت با مسئولیت محدود در اسپانیا، ۳هزار یورو است. 

  شرکت سهامی عام در اسپانیا (Public Limited Company)

  شرکت سهامی عام در اسپانیا برای شرکت‌های بزرگی در نظر گرفته شده است که به سرمایه زیادی نیاز دارند. سهام این نوع شرکت‌ها در بازار سهام معامله می‌شود و شرکت‌ها از این طریق سرمایه بیشتری جذب می‌کنند. برای راه‌اندازی این نوع شرکت، بنیان‌گذاران باید اساس‌نامه شرکت را تنظیم و شرکت را در اداره مالیات ثبت و شماره شناسایی مالیات دریافت کنند. 

  شرکت سهامی عام در اسپانیا را هیئت‌مدیره اداره می‌کند و اعضای هیئت‌مدیره مسئولیت نظارت بر روند کاری شرکت را برعهده دارند. سهام‌دارانی که براساس میزان سهم خود مالک بخشی از شرکت هستند، حق دخل‌وتصرف در هیئت‌مدیره و اعضای آن را دارند.

  نظارت قانونی بر این نوع شرکت‌ها بیشتر و ساختار مدیریتی آن‌ها پیچیده‌تر است. شرکت سهامی عام در اسپانیا باید حداقل ۱ نفر مدیر و هیئت‌مدیره داشته باشد. حداقل سرمایه لازم برای راه‌اندازی این نوع شرکت، ۶۰هزار یورو است. 

  شرکت تعاونی در اسپانیا (Cooperative Company)

  هدف از تاسیس شرکت تعاونی در اسپانیا ایجاد رفاه اقتصادی و اجتماعی ازطریق ارائه کالا یا خدمات است. حداقل ۳ نفر عضو در راه‌اندازی این شرکت باید دخیل باشند و آنان باید اساس‌نامه شرکت را تنظیم و امضا کنند. شرکت تعاونی در اسپانیا نیز مانند سایر شرکت‌ها، باید در اداره ثبت تجاری و اداره مالیات ثبت شود و شناسه مالیاتی داشته باشد. 

  یکی از مزایای اصلی شرکت تعاونی در اسپانیا ایجاد شرایط مناسب برای استفاده از مهارت‌ها و تخصص‌های اعضا است. وجود منافع مشترک در شرکت‌های تعاونی حس همبستگی را در اعضا و جامعه تقویت می‌کند. این نوع شرکت مناسب افرادی است که قصد دارند هدفی مشترک را دنبال کنند یا محصول و خدمات خاصی را ارائه دهند.

  در راه‌اندازی شرکت تعاونی در اسپانیا، باید اساس‌نامه شرکت تهیه و ساختار مدیریتی و تمامی اطلاعات شرکت در آن ذکر شود. براساس ساختار مدیریتی این نوع شرکت، سود باید به‌طور عادلانه بین اعضا تقسیم شود. 

  شرکت مشارکت محدود در اسپانیا (Limited Partnership)

  شرکت با مسئولیت محدود نوعی ساختار حقوقی مناسب برای شرکت‌های کوچک و متوسط است. در این نوع شرکت‌ها، حداقل ۲ نفر شریک وجود دارند. یکی از شرکا مسئولیت بدهی‌ها و تعهدهای شرکت را برعهده دارد و شریک دیگر فقط سرمایه خود را وارد می‌کند و مسئولیت کمتری دارد. به‌همین‌دلیل، افرادی که قصد دارند در راه‌اندازی شرکت مشارکت کنند؛ اما به مشارکت در اداره آن تمایلی ندارند، این نوع ساختار را انتخاب می‌کنند.

  حداقل سرمایه لازم برای راه‌اندازی شرکت با مسئولیت محدود ۳هزار یورو است. ناگفته نماند که سهام این نوع شرکت را به‌صورت عمومی نمی‌توان معامله کرد. برای راه‌اندازی شرکت یادشده نیز، باید قرارداد مشارکت تنظیم و در آن ساختار مدیریت و نحوه توزیع سود و زیان را مشخص کنید. 

  مشارکت محدود با سهام دولتی در اسپانیا (Limited Partnership with Shares)

  مشارکت محدود با سهام دولتی در اسپانیا نوعی شرکت است که ترکیبی از ویژگی‌های شرکت‌های سهامی عام و محدود را دارد. این نوع شرکت‌ها باید سرواژه S.C.A را در نام خود داشته باشند. برای ثبت شرکت مشارکت محدود با سهام دولتی در اسپانیا، شرکا باید اساس‌نامه را تنظیم و امضا و شرکت را در دفتر ثبت تجاری ثبت کنند.

  شرکت باید در اداره مالیات ثبت شود و شرکا شناسه مالیاتی دریافت کنند. در این نوع شرکت نیز، شرکای با مسئولیت محدود در اداره شرکت نقشی ندارند و براساس میزان سهمشان، سود شرکت را دریافت می‌کنند. 

  شرکت اجتماعی با منافع اقتصادی در اسپانیا (Economic Interest Grouping)

  شرکت اجتماعی با منافع اقتصادی در اسپانیا به دو یا چند شرکت امکان مشارکت در پروژه و فعالیت تجاری بزرگ را می‌دهد. درواقع، اصلی‌ترین هدف این نوع شرکت ترکیب منابع و دانش و تخصص چند شرکت برای رسیدن به هدفی مشترک است. بدین‌ترتیب، کیفیت کلی پروژه و نتیجه نهایی بهتر خواهد شد. 

  ازآنجاکه با این روش امکان دسترسی به منابع بیشتری وجود دارد، امکان انجام پروژه‌های بزرگ برای شرکت‌ها فراهم می‌شود؛ پروژه‌هایی که ممکن است شرکت‌ها به‌تنهایی نتوانند آن‌ها را انجام دهند. برای راه‌اندازی شرکت اجتماعی با منافع اقتصادی در اروپا، باید در اساس‌نامه شرکت، نام و اهداف آن به‌طور دقیق ذکر شود. 

  شرکت اروپایی در اسپانیا (European Company)

  شرکت اروپایی در اسپانیا نوعی ساختار حقوقی است که در کشور اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی وجود دارد. این نوع ساختار برای شرکت‌هایی که در چند کشور اروپایی فعالیت می‌کنند، در نظر گرفته شده است تا از این طریق و با وجود چهارچوب قانونی مشترک، شرایط آسان‌تری برای انجام مبادلات برون‌مرزی وجود داشته باشد. 

  برای راه‌اندازی شرکت اروپایی در اسپانیا، ابتدا باید شرکت در قالب هلدینگ یا شرکت سهامی عام فعالیت کند. سپس شرکت هلدینگ باید اساس‌نامه تهیه کند و در آن مجوز فعالیت در کشور اسپانیا را به سهام‌داران بدهد. 

  دفاتر شعب یا نمایندگی در اسپانیا (Branch Office)

  دفاتر شعب یا نمایندگی در اسپانیا برای گروهی از شرکت‌ها در نظر گرفته‌ شده‌اند که قصد دارند به‌عنوان شعبه شرکت خارجی در اسپانیا فعالیت کنند. دفتر تاسیس‌شده در اسپانیا از‌لحاظ حقوقی به شرکت اصلی وابسته است و شرکت اصلی مسئولیت فعالیت‌های آن را برعهده دارد. 

  برای ثبت دفاتر شعب یا نمایندگی در اسپانیا، ابتدا شرکت خارجی باید در اداره ثبت تجاری و مالیات ثبت شود. همچنین، باید نماینده قانونی برای نظارت بر امور شعبه در اسپانیا تعیین شود. شرکت‌هایی که قصد دارند برای کوتاه‌مدت در کشور اسپانیا حضور یابند یا به‌دنبال بررسی بازار هستند، می‌توانند از این نوع ساختار حقوقی استفاده کنند. 

  روش های ثبت شرکت در اسپانیا

  روش های ثبت شرکت در اسپانیا عبارت‌اند از:

  • انجام امور اداری به‌واسطه خود شخص
  • انجام امور مربوط به ثبت شرکت به‌واسطه وکیل

  برای ثبت شرکت از طریق وکیل، باید به نماینده و وکیل خود وکالت‌نامه قانونی و رسمی دهید. این وکالت‌نامه باید به شخص یا موسسه حقوقی‌ای اعطا شود که از اعتبار کافی برخوردار است. 

  درصورت دادن وکالت به شخص حقیقی، وکالت باید در اسپانیا ارائه شود و مدیر اصلی شرکت در دفتر اسناد رسمی حضور پیدا کند. درباره شخص حقوقی، وکالت باید در کشور مبدا به وی داده شود و مدیر شرکت در دفتر اسناد رسمی آن کشور حضور داشته باشد. ناگفته نماند که وکالت‌نامه نیز باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد.

  شرایط ثبت شرکت در اسپانیا

  شرایط ثبت شرکت در اسپانیا براساس نوع شرکت انتخابی ممکن است تا حدودی متفاوت باشد.

  شرایط ثبت شرکت در اسپانیا از‌این‌قرارند:

  • تعیین نام منحصربه‌فرد برای شرکت
  • ثبت شرکت در اداره ثبت تجارت
  • ثبت شرکت در اداره مالیات و دریافت شناسه مالیاتی
  • داشتن مجوزهای لازم برای فعالیت شرکت
  • ایجاد قرارداد مشارکت کتبی (شرکت‌های مشارکتی)
  • تعیین اساس‌نامه شرکت
  • تعیین مدیر شرکت یا هیئت‌مدیره

  قوانین ثبت شرکت در اسپانیا

  قوانین ثبت شرکت در اسپانیا بدین‌شرح‌اند:

  • ثبت نام تعیین‌شده برای شرکت
  • ثبت شرکت در اداره ثبت تجارت
  • دریافت شماره شناسایی مالیاتی شرکت
  • داشتن مجوزهای ضروری براساس نوع شرکت و زمینه فعالیت آن
  • افتتاح حساب بانکی برای شرکت
  • ثبت نام شرکت در سازمان تامین اجتماعی 
  • ثبت نام شرکت برای ارائه مالیات بر ارزش افزوده درصورت گردش مالی سالانه بسیار زیاد

  بخش مهمی از قوانین ثبت شرکت در اسپانیا به مالیات شرکت‌ها مربوط است. اگر گردش مالی سالانه شرکت از مقدار تعیین‌شده فراتر برود، باید مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنید.

  مالیات شرکت ها در اسپانیا

  مالیات شرکت ها در اسپانیا با نرخ ثابت ۲۵درصد محاسبه می‌شود. بااین‌حال، مقدار دقیق مالیات به سود تجاری شرکت‌ها نیز بستگی دارد و براساس آن می‌تواند تغییر کند. همچنین، امکان دریافت تسهیلات و مزایای مالیاتی برای شرکت‌های فعال در اسپانیا وجود دارد. نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای عموم کالاها ۲۱درصد و برای برخی از آن‌ها ۱۰درصد در نظر گرفته شده است. 

  شماری از شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه‌های خاص مانند فرهنگی و هنری از پرداخت مالیات در اسپانیا معاف هستند. درواقع، نرخ مالیات در کشور اسپانیا در‌مقایسه‌‌با بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر و رقابتی است.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسپانیا

  مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسپانیا عبارت‌اند از:

  • گواهی تعیین نام شرکت
  • اساس‌نامه شرکت
  • اسناد هویتی سهام‌داران و مدیران شرکت
  • شماره حساب بانکی شرکت
  • شماره شناسایی مالیاتی
  • اثبات سرمایه تاسیس شرکت
  • سند تاسیس محضری شرکت
  • گواهی عدم سوء‌پیشینه بنیان‌گذاران شرکت
  • رسید پرداخت هزینه‌های ثبت
  • مجوز تجاری شهرداری
  • نشانی شرکت 
  • مدارک ثبت‌نام در اداره تامین اجتماعی

  مراحل ثبت شرکت در اسپانیا

  1. درباره ساختار شرکت‌های موجود در اسپانیا تحقیقات لازم را انجام دهید و بهترین نوع را براساس اهداف و شرایط و بودجه خود انتخاب کنید.
  2. برای اشخاص حقوقی شماره شناسایی مالیاتی (NIF) و برای اشخاص حقیقی شماره شناسایی خارجی (NIE) دریافت کنید.
  3. برای کسب‌وکار خود ۵ نام به اداره ثبت تجاری پیشنهاد دهید. پس از گذشت ۲۴ تا ۴۸ ساعت، باید گواهی تایید نام شرکت را دریافت کنید.
  4. برای شرکت حساب بانکی افتتاح و سرمایه لازم را در آن واریز کنید.
  5. اساس‌نامه شرکت را در دفتر اسناد رسمی اسپانیا با حضور سهام‌داران ثبت کنید. فراموش نکنید که حداقل ۱ نفر باید به زبان اسپانیایی مسلط باشد؛ در‌غیر‌این‌صورت، به مترجم نیاز خواهید داشت. 
  6. سند ثبت شرکت را به اداره ثبت تجاری در اسپانیا برای ثبت شرکت ارسال کنید.
  7. قبل از شروع فعالیت، شرکت را در سازمان مالیات ثبت کنید. 
  8. اگر قصد دارید در شرکت کارمند استخدام کنید، باید برای دریافت شماره تامین اجتماعی درخواست دهید. 
  9. بعد از پشت‌سرگذاشتن تمام مراحل گفته‌شده، شرکت شما آمادگی لازم را برای شروع فعالیت دارد. 

  هزینه ثبت شرکت در اسپانیا

  هزینه ثبت شرکت در اسپانیا شامل هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت، افتتاح حساب بانکی برای شرکت، ثبت مالیات، حقوق منشی و تمام هزینه‌های دولتی است. هزینه ثبت شرکت در اسپانیا بین ۱۵۰۰ تا ۲هزار یورو متغیر است. همچنین، مقدار سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا براساس نوع شرکت ممکن است بین ۳هزار تا ۶۰هزار یورو متغیر باشد. 

  در جدول زیر، به هزینه ثبت شرکت در اسپانیا اشاره کرده‌ایم:

  هزینه های ثبت شرکت در اسپانیا
  خدمات حسابداری حدود ۱۰۰ یورو
  هزینه‌های دفتر اسناد رسمیحدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو
  ثبت شرکت در اداره ثبت تجاریحدود ۲۰۰ یورو

  ثبت شرکت در اسپانیا برای ایرانیان

  ثبت شرکت در اسپانیا برای ایرانیان نیز مانند دیگر افراد خارجی است. تمامی افراد باید برای ثبت شرکت در این کشور، مراحل مشخص‌شده را طی و شماره شناسایی خارجی (NIE) را دریافت کنند. ایرانیان برای ثبت شرکت در کشور اسپانیا باید علاوه‌بر NIE، ویزای کاری اسپانیا را اخذ کنند.

  شرکت انحصاری و شرکت با مسئولیت و مشارکت محدود ازجمله شرکت‌های ایدئالی هستند که ایرانیان می‌توانند در اسپانیا ثبت کنند.

  بهترین شهرهای اسپانیا برای ثبت شرکت

  انتخاب شهر مناسب برای ثبت شرکت در اسپانیا، یکی از نکات مهمی است که باید مدنظر قرار دهید. هرچند انتخاب بهترین شهر برای ثبت شرکت تا حد زیادی به ترجیحات و شرایط شخصی هر فرد بستگی دارد، برخی از شهرهای اسپانیا ازلحاظ اقتصادی قوی‌تر هستند.

  بهترین شهرهای اسپانیا برای ثبت شرکت عبارت‌اند از:

  • بارسلونا
  • مادرید
  • اسپانیا

  ثبت شرکت در بارسلونا

  بارسلونا شهری مدیترانه‌ای و پررونق با محیط تجاری عالی برای راه‌اندازی کسب‌وکار است. موقعیت جغرافیایی این شهر به‌گونه‌ای است که به سایر شهرها ازجمله مادرید دسترسی عالی دارد؛ به‌همین‌دلیل، فرایند مبادلات بین‌المللی ساده‌تر طی می‌شوند. نیروی کار جوان و تحصیل‌کرده‌ ساکن این شهر گزینه‌ای عالی برای استخدام در شرکت‌ها است. ثبت شرکت در بارسلونا امکان فعالیت در محیطی استارتاپی و پرجنب‌و‌جوش را برای شما فراهم می‌کند.

  کیفیت زندگی در شهر بارسلونا بسیار مناسب است و در این شهر، حمایت چشمگیری از کسب‌وکارها و کارمندها می‌شود. صنایع مختلفی ازجمله گردشگری و داروسازی و مد در این شهر فعالیت می‌کنند؛ ازاین‌رو، در حوزه‌های مختلفی می‌توانید فعالیت کنید. برای ثبت شرکت در بارسلونا، باید مراحل عمومی ثبت شرکت در اسپانیا را طی کنید.

  ثبت شرکت در مادرید

  پایتخت اسپانیا، مادرید، یکی از شهرهای برتر برای ثبت شرکت است. در‌حال‌حاضر، بیش از ۵۵۰هزار شرکت در این شهر فعالیت می‌کنند که این موضوع نشان‌دهنده محبوبیت آن برای کارآفرینان است. مادرید مرکز مالی کشور اسپانیا است و با ثبت شرکت در این شهر، می‌توانید در‌کنار شرکت‌های بزرگ دنیا فعالیت کنید.

  در شهر مادرید، از کسب‌وکارهای خارجی به روش‌های مختلفی مانند ارائه کمک‌های مالی حمایت می‌شود. صنایع پررونق مالی و گردشگری و فناوری زمینه را برای فعالیت شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف مهیا کرده‌اند. زیرساخت‌های پیشرفته شهری، ازجمله سیستم حمل‌و‌نقل عمومی کارآمد و اینترنت پرسرعت و شبکه مخابراتی پیشرفته امکان فعالیت شرکت‌ها به بهترین شکل ممکن را فراهم کرده‌اند. برای ثبت شرکت در مادرید، باید مراحل عمومی ثبت شرکت در اسپانیا را طی کنید.

  ثبت شرکت در والنسیا

  ثبت شرکت در والنسیا یکی دیگر از گزینه‌هایی است که برای ثبت شرکت در کشور اسپانیا پیش رویتان قرار دارد. این شهر به بزرگی شهرهای مادرید و بارسلونا نیست؛ اما همچنان مرکز تجاری مهمی در این کشور محسوب می‌شود. والنسیا به‌دلیل آب‌و‌هوای مناسب و هزینه‌های کم برای شروع تجارت، شهر مناسبی برای ثبت شرکت است. 

  والنسیا دسترسی مناسبی به سایر شهرهای بزرگ اسپانیا دارد؛ به‌همین‌دلیل، می‌توان فعالیت‌های تجاری بین‌المللی را در این شهر انجام داد. گفتنی است که دانشگاه‌های معتبری نیز در والنسیا وجود دارند که نیروی کار متخصص و ماهر از آن‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند. فضای استارتاپ در شهر والنسیا رو به رشد است و از کار‌آفرینان حمایت کامل صورت می‌گیرد. 

  ثبت شرکت در والنسیا در‌مقایسه‌با شهرهای مادرید و بارسلونا هزینه‌های جانبی کمتری به‌همراه دارد. هزینه زندگی در این شهر نیز مقرون‌به‌صرفه است و بابت اجاره دفتر و استخدام نیروی کار، هزینه‌های کمتری پرداخت می‌کنید.

  اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا

  اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا سریع‌تر از سایر روش‌ها است. پس از گذشت ۳ سال از راه‌اندازی کسب‌وکار خود، اقامت دائم اسپانیا و بعد از گذشت ۵ سال از اقامت دائم، پاسپورت این کشور را می‌توانید دریافت کنید. برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا، باید طی بازه حضور خود در این کشور، مرتکب جرم و جنایت نشده و مالیات‌های شرکت را به‌موقع پرداخت کرده باشید. افزون‌براین، در این مدت باید سودآوربودن شرکتتان ثابت شده باشد. 

  شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا با ثبت شرکت

  شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا با ثبت شرکت بد‌ین‌صورت است که اگر ایده شما برای ثبت شرکت یا راه‌اندازی کسب‌وکار موردتایید بخش اقتصادی اداره مهاجرت اسپانیا قرار بگیرد، در سال اول می‌توانید برای همراهان خود اقامت اسپانیا را دریافت کنید؛ در‌غیر‌این‌صورت، می‌توانید در ابتدای سال دوم برای اقامت اعضای خانواده‌تان درخواست دهید. همچنین، اگر از تمکن مالی کافی برخوردارید، امکان گرفتن اقامت برای اعضای خانواده در سال اول وجود دارد. 

  مزایای ثبت شرکت در اسپانیا

  • دسترسی به بازارهای اروپا و آسیا و آمریکای‌لاتین
  • دریافت اقامت موقت و اقامت دائم و پاسپورت کشور اسپانیا در سریع‌ترین زمان ممکن
  • نیروی کار ماهر و تحصیل‌کرده و متخصص در حوزه‌های مختلف
  • کیفیت زندگی مطلوب
  • حمایت از کسب‌وکارها 
  • نرخ مالیات رقابتی

  معایب ثبت شرکت در اسپانیا

  • فرایند‌های پیچیده اداری برای ثبت شرکت، به‌خصوص برای خارجی‌ها
  • یادگیری زبان اسپانیایی برای تعامل با مردم
  • قوانین کار نسبتا پیچیده

  جمع‌بندی

  ثبت شرکت در اسپانیا یکی از راه‌های برتر و سریع دریافت اقامت دائم این کشور برای افرادی است که از تمکن مالی کافی برخوردارند و ایده مناسبی برای راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور دارند. امکان ثبت انواع شرکت‌های با مالکیت انحصاری، مشارکتی، مسئولیت محدود، سهامی عام، تعاونی، مشارکت محدود، مشارکت محدود با سهام دولتی، اجتماعی با منافع اقتصادی، اروپایی و نمایندگی در کشور اسپانیا وجود دارد. 

  براساس قوانین ثبت شرکت در اسپانیا، باید نام شرکت خود را به‌طور رسمی در اداره ثبت تجارت ثبت و مجوزهای لازم برای فعالیت شرکت را دریافت کنید. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا، بین ۳هزار تا ۶۰هزار یورو است. ایرانیان برای ثبت شرکت در اسپانیا، لازم است ویزای کاری این کشور را دریافت کنند. 

  از‌جمله شهرهای مهم برای ثبت شرکت در اسپانیا می‌توان به بارسلونا و مادرید و والنسیا اشاره کرد. با ثبت شرکت در این شهرها، از حمایت کامل دولت اسپانیا برخوردار خواهید شد. برای دریافت راهنمایی‌های لازم در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو در ارتباط باشید.

  سوالات کاربران درباره ثبت شرکت در اسپانیا

  آیا بدون داشتن سرمایه می‌توان در اسپانیا شرکت ثبت کرد؟
  خیر، برای ثبت شرکت در اسپانیا به حداقل سرمایه برای اجاره دفتر و انجام امور ثبت شرکت و استخدام کارمندان نیاز است.
  آیا می‌توان بدون ثبت شرکت در اسپانیا بیزینس خود را شروع کرد؟
  بله، افراد خوداشتغال بدون ثبت شرکت در اسپانیا می‌توانند خدمات ارائه دهند.
  انواع شرکت در کشور اسپانیا چیست؟
  انواع شرکت در اسپانیا عبارت‌اند از: شرکت‌ با مالکیت انحصاری، شرکت‌ مشارکتی، شرکت‌ مسئولیت محدود، شرکت‌ سهامی عام، شرکت‌ تعاونی، شرکت‌ مشارکت محدود، شرکت‌ مشارکت محدود با سهام دولتی، شرکت‌ اجتماعی با منافع اقتصادی، شرکت‌ اروپایی و شرکت‌ نمایندگی.
  انواع مجوز ثبت شرکت در اسپانیا کدام است؟
  انواع مجوز ثبت شرکت در اسپانیا براساس زمینه فعالیت شرکت و نوع ساختار حقوقی آن ممکن است متفاوت باشد.
  برای ثبت شرکت در اسپانیا به اجاره یا خرید دفتر در اسپانیا نیاز داریم؟
  بله، برای ثبت شرکت در اسپانیا به اجاره یا خرید دفتر به‌منظور ارائه نشانی شرکت به اداره ثبت تجاری اسپانیا نیاز است.
  سن مجاز برای ثبت شرکت در اسپانیا چقدر است؟
  سن مجاز برای ثبت شرکت در اسپانیا حداقل ۱۸ سال است.
  حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا چقدر است؟
  برای راه‌اندازی برخی شرکت‌ها حداقل سرمایه در نظر گرفته نشده است؛ اما معمولا حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا ۳هزار یورو است.
  هزینه ثبت شرکت در اسپانیا چقدر است؟
  هزینه ثبت شرکت در اسپانیا جدا از سرمایه لازم برای راه‌اندازی شرکت، بین ۱۵۰۰ تا ۲هزار یورو است.
  بهترین نوع ثبت شرکت در اسپانیا برای ایرانیان چه نوع شرکتی است؟
  بهترین نوع ثبت شرکت در اسپانیا شرکت مشارکتی، شرکت با مالکیت انحصاری، شرکت با مسئولیت و مشارکت محدود هستند.
  آیا با ثبت شرکت در اسپانیا می‌توان اقامت گرفت؟
  بله، با ثبت شرکت در اسپانیا می‌توانید اقامت موقت و بعد از ۳ سال اقامت دائم و پس از ۵ سال از اقامت موقت، پاسپورت اسپانیا را دریافت کنید.
  مدت‌زمان ثبت شرکت در اسپانیا چقدر است؟
  مدت‌زمان ثبت شرکت در اسپانیا بین ۲ تا ۵ هفته است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859