ویزای قبرس شمالی

قبرس شمالی کشوری زیبا با اقتصادی پویا است که بسیاری از افراد آن را برای گردش، کار، سرمایه‌گذاری و تحصیل انتخاب می‌کنند. ویزای قبرس شمالی باتوجه‌به نوع هدف شما برای ورود به این کشور صادر می‌شود.

مشاوره تلفنی
2024/3/bd3ae084-b3f9-4cc4-8ba2-cd7f6069e90a.jpg

مشاوره دریافت ویزای قبرس شمالی

سالانه تعداد زیادی از افراد برای کار و سرمایه‌گذاری و تجارت به قبرس شمالی سفر می‌کنند. ویزای قبرس شمالی در انواع مختلف کوتاه‌مدت و بلندمدت صادر می‌شود و امکان حضور در این کشور با هر نوع هدفی را برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از هریک از ویزاهای قبرس شمالی، می‌توانید مدت زمان مشخصی در آن حضور داشته باشید.

موسسه مهاجرتی بالدانو طی سال‌ها فعالیت خود، به افراد زیادی درزمینه اخذ ویزای قبرس شمالی کمک کرده است. متخصصان ما در این حوزه شرایط شما را می‌سنجند و با‌توجه‌به آن بهترین نوع ویزا را معرفی می‌کنند.

برای مشاوره دریافت ویزای قبرس شمالی، می‌توانید فرم مشاوره را تکمیل کنید تا متخصصان بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای قبرس شمالی

  انواع ویزای قبرس شمالی

  با هر نوع هدفی که قصد داشته باشید به قبرس شمالی وارد شوید، باید ویزای مرتبط با آن را اخذ کنید. ویزاهای قبرس شمالی به ۲ نوع کوتاه‌مدت و بلندت‌مدت تقسیم می‌شوند. مدت زمان اعتبار ویزاهای کوتاه‌مدت حداکثر ۳ ماه و مدت زمان اعتبار ویزاهای بلندمدت بیشتر از ۳ ماه است. ویزاهای بلندمدت امکان چندین بار ورود به قبرس شمالی را فراهم می‌کنند.

  انواع ویزای قبرس شمالی عبارت‌‌اند از:

  • ویزای تجاری قبرس شمالی
  • ویزای توریستی قبرس شمالی
  • ویزای بازدید از اقوام قبرس شمالی
  • ویزای کاری قبرس شمالی
  • ویزای فرهنگی و ورزشی قبرس شمالی

  ویزای تجاری قبرس شمالی

  برای ورود به قبرس شمالی به قصد تجارت و شرکت در کنفرانس‌ها و همایش‌ها، باید ویزای تجاری قبرس شمالی را دریافت کنید. درصورتی‌که از شرکتی مستقر در این کشور برای سفر تجاری دعوت‌نامه دارید، برای اخذ ویزا باید آن را ارائه دهید. ویزای تجاری قبرس شمالی به شما امکان می‌دهد تا در این کشور به‌مدت ۹۰ روز حضور پیدا کنید. 

  ویزای توریستی قبرس شمالی

  جاذبه‌های قبرس شمالی به‌گونه‌ای است که بسیاری از افراد آن را برای سفر و تعطیلات خود انتخاب می‌کنند. ویزای توریستی قبرسی شمالی برای گردشگرانی در نظر گرفته شده است که قصد دارند در این کشور گردش و تفریح کنند. با استفاده از ویزای توریستی، می‌توانید حداکثر ۳۰ روز در این کشور اقامت کنید. اگر پیش‌از‌این نیز ویزای توریستی دریافت کرده باشید، ممکن است مدت زمان اعتبار ویزا به ۹۰ روز برسد.

  ایرانیان برای سفر توریستی به قبرس شمالی به اخذ ویزا از قبل نیازی ندارند و ویزای آنان پس از ورود به فرودگاه این کشور صادر می‌شود. 

  ویزای بازدید از اقوام قبرس شمالی

  درصورتی که قصد دارید برای دیدار با خویشاوندانتان به قبرس شمالی سفر کنید، باید ویزای بازدید از اقدام قبرس شمالی را دریافت کنید. این ویزا از نوع کوتاه‌مدت است و به شما امکان می‌دهد تا ۶۰ روز در این کشور اقامت کنید. برای اخذ ویزای بازدید از اقوام قبرس شمالی، باید از بستگان خود دعوت‌نامه داشته باشید. 

  ویزای کاری قبرس شمالی

  اقتصاد رو‌به‌رشد قبرس شمالی فرصت‌های کاری متنوعی را در‌اختیار متقاضیان قرار داده است. ویزای کاری قبرس شمالی امکان کار در این کشور را برای شما فراهم می‌کند. برای اخذ این نوع ویزا، باید از کارفرمای مستقر در قبرس شمالی دعوت‌نامه دریافت کرده باشید. ویزای کاری تمدیدشدنی است و پیش از اتمام اعتبار ویزا، باید برای تمدید آن اقدام کنید.

  اگر قصد دارید پس از حضور در قبرس شمالی کار پیدا کنید، این امکان وجود دارد که حداکثر ۳۰ روز پس از حضور در این کشور، مشغول کار شوید. پس از استخدام، می‌توانید ویزای کاری خود را اخذ کنید.

  ویزای فرهنگی و ورزشی قبرس شمالی

  ویزای فرهنگی و ورزشی قبرس شمالی برای اعضای هیئت‌علمی و محققان، اعضای اتحادیه‌های سیاسی و اقتصادی، گروه‌های هنری و ورزشی و متخصصان بین‌المللی در نظر گرفته شده است. برای دریافت این نوع ویزا، باید از موسسه و سازمان خود در داخل کشور نامه رسمی اخذ کنید و آن را همراه با سایر مدارکتان ارائه دهید.  اعتبار ویزای فرهنگی و ورزشی قبرس شمالی حداکثر ۹۰ روز است و متناسب با مدت زمان جشنواره‌‌های فرهنگی یا رویدادهای ورزشی صادر می‌شود.

  شرایط ویزای قبرس شمالی برای ایرانیان

  شرایط ویزای قبرس شمالی برای ایرانیان

  به‌عنوان ایرانی برای ورود به قبرس شمالی، به دریافت ویزا از قبل نیازی ندارید و پس از ورود به فرودگاه این کشور، ویزای شما صادر می‌شود.

  شرایط ویزای قبرس شمالی برای ایرانیان بدین‌شرح‌اند:

  • گذرنامه شما حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. 
  • تمکن مالی یکی از شرایط اخذ ویزای قبرس شمالی است. برای این منظور، باید جزئیات حساب ۶ ماه اخیر خود را دراختیار سفارت قرار دهید. 
  • برای سفر تجاری یا بازدید از اقوام، از شرکت و بستگان خود باید دعوت‌نامه دریافت کرده باشید (اختیاری).
  • بیمه درمانی شما حداقل ۳۰هزار یورو را پوشش دهد. 
  • درصورت تمایل به اخذ ویزای تحصیلی، باید از دانشگاه یا مرکز آموزشی مستقر در قبرس شمالی پذیرش گرفته باشید.
  • برای سفر مادر همراه با کودک به قبرس شمالی، رضایت پدر لازم است. 

  شرایط ذکرشده به‌صورت عمومی هستند؛ بنابراین، بهتر است پس از انتخاب نوع ویزا، ازطریق سفارت این کشور از شرایط موردنیاز برای اخذ آن مطلع شوید. 

  مراحل اخذ ویزای قبرس شمالی

  مراحل اخذ ویزای قبرس شمالی

  برای دریافت ویزای قبرس شمالی، باید همراه با مدارک کامل خود به این کشور سفر کنید. در بدو ورود، پلیس فرودگاه مدارکتان را بررسی و ویزای شما را صادر می‌کند.

  مراحل اخذ ویزای قبرس شمالی برای اخذ اقامت این کشور ازاین‌قرارند:

  1. مدارک خود را در وبسایت مربوط به اخذ ویزای قبرس شمالی بارگذاری کنید.
  2. پس از بارگذاری مدارک، افسر مهاجرتی زمانی را برای دریافت مدارک تعیین می‌کند.
  3. در زمان تعیین‌شده، مدارک را تحویل دهید.
  4. پس از تایید مدارک، هزینه آزمایش‌های سلامت مانند خون و HIV و هپاتیت را بپردازید.
  5. پس از اخذ نتیجه آزمایش، هزینه مالیات سالانه را پرداخت کنید.
  6. ویزای شما صادر می‌شود و آن را می‌توانید تحویل بگیرید.

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای قبرس شمالی

  مدارک لازم برای گرفتن ویزای قبرس شمالی

  برخی مدارک به‌صورت عمومی برای دریافت ویزای قبرس شمالی موردنیاز هستند. برای اخذ هریک از ویزاهای این کشور ممکن است نیاز باشد که مدارک خاصی ارائه دهید. فراموش نکنید که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای قبرس شمالی از‌این‌قرار‌ند:

  • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی
  • صورت‌حساب بانکی ۶ ماه اخیر
  • کپی گذرنامه متقاضی 
  • مدارک هویتی متقاضی
  • ارائه برنامه دقیق شرکت در کنفرانس‌ها و همایش‌ها به زبان انگلیسی
  • دعوت‌نامه (در‌صورت وجود)

  هزینه دریافت ویزای قبرس شمالی

  هزینه های ویزای قبرس شمالی

  ازآنجاکه ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به قبرس شمالی سفر کنند، از پرداخت هزینه‌ ویزا معاف هستند. درواقع، درصورتی‌که قصد دارید در این کشور اقامت کنید، باید هزینه تکمیل فرم درخواست و بیمه و مالیات راب ه مبلغ حدود ۱۲۷ دلار بپردازید. عمده هزینه سفر به قبرس شمالی مربوط به هزینه هتل و تمکن مالی و بلیت هواپیما است.

  گرفتن وقت سفارت برای ویزای قبرس شمالی

  قبرس شمالی زیرنظر کشور ترکیه اداره می‌شود و در‌حال‌حاضر، در مجامع بین‌المللی به‌عنوان کشور مستقل شناخته نمی‌شود؛ بنابراین، سفارت جمهوری ترکیه امور مربوط به ویزای آن را انجام می‌دهد. ایرانیان برای اخذ ویزای کوتاه‌مدت به گرفتن وقت سفارت برای ویزای قبرس شمالی نیازی ندارند.

  براساس وبسایت رسمی سفارت قبرس شمالی،‌ شهروندان کشورهای سوریه و ارمنستان و نیجریه باید امور مربوط به دریافت ویزا را از‌طریق سفارت ترکیه پیگیری کنند.

  در ایران، کارگزاری BLS‌ وظیفه ارائه خدمات مربوط به ویزاهای بلندمدت قبرس شمالی را برعهده دارد.

  مدت زمان صدور ویزای قبرس شمالی

  براساس اطلاعات موجود در وبسایت رسمی وزارت امور خارجه جمهوری ترک قبرس شمالی، صدور ویزای قبرس شمالی بین ۳ تا ۷ روز کاری طول می‌کشد. ازاین‌رو، توصیه می‌کنیم که درخواست ویزای قبرس شمالی را حداقل یک ماه پیش از تاریخ سفرتان ارائه دهید. 

  درباره مدت زمان صدور ویزای قبرس شمالی این نکته را باید مدنظر قرار دهید که این موضوع به نوع پرونده شما هم بستگی دارد. در‌صورت وجود نقص در مدارک، مدت زمان پردازش درخواست ویزای قبرس شمالی بیشتر به‌طول خواهد انجامید. همچنین، این بازه زمانی به میزان تقاضای افراد بستگی دارد. 

  رد شدن ویزای قبرس شمالی

  رفع ریجکتی ویزای قبرس شمالی

  درخواست ویزای قبرس شمالی ممکن است به‌دلایل مختلفی رد شود؛ ازجمله نامشخص‌بودن هدف سفر، نداشتن بیمه مسافرتی، بودجه ناکافی و ارائه‌نکردن مدارک اثبات بازگشت به کشور. ناگفته نماند که درصورت ردشدن درخواست ویزا، فرصت ارائه درخواست تجدیدنظر برایتان وجود دارد. برای این منظور، باید در نامه‌ای رسمی دلایل خود را برای رفع ریجکتی ویزای قبرس شمالی ذکر کنید. 

  نامه یادشده را دراختیار سفارت این کشور قرار دهید و درنهایت، افسری که درخواستتان را رد کرده است، پرونده شما را بررسی می‌کند. پردازش درخواست رفع ریجکتی ویزای قبرس شمالی بین ۷ تا ۹۰ روز کاری زمان می‌برد.

  آیا ویزای قبرس شمالی شینگن است؟

  منطقه شینگن از ۲۶ کشور اروپایی تشکیل شده که رفت‌و‌آمد از این کشورها به یکدیگر بسیار آسان است. ازآنجا‌که قبرس شمالی عضو منطقه شینگن نیست، ویزای این کشور نیز شینگن محسوب نمی‌شود. درواقع، بسیاری از کشورهای دنیا قبرس شمالی را به‌رسمیت نمی‌شناسند و سفارت ترکیه انجام خدمات مربوط به ویزای آن را برعهده دارد.

  جمع‌بندی

  قبرس شمالی زیرنظر کشور ترکیه اداره می‌شود؛ به‌همین‌دلیل، این دو کشور از‌لحاظ فرایند دریافت ویزا تا حد زیادی مشابه یکدیگرند. ویزای قبرس شمالی برای اهداف مختلفی همچون تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و توریستی صادر می‌شود. 

  براساس قوانین موجود، تنها شهروندان کشورهای ارمنستان و سوریه و نیجریه برای اخذ ویزاهای کوتاه‌مدت قبرس شمالی، باید ازطریق سفارت این کشور اقدام کنند. اخذ ویزاهای کوتاه‌مدت برای شهروندان سایر کشورها، ازجمله شهروندان ایرانی هنگام ورود به این کشور امکان‌پذیر است.

  هزینه اخذ ویزای قبرس شمالی برای ایرانیان رایگان است و درصورت تمایل به اخذ اقامت این کشور، باید حدود ۱۲۷ دلار پرداخت کنید. ازجمله مزایای دریافت ویزای قبرس شمالی می‌توان به شرایط آسان اخذ ویزا اشاره کرد. بدین‌ترتیب، با داشتن تمکن مالی کافی و رزرو بلیت هواپیما و هتل می‌توانید به آنجا سفر کنید. متخصصان موسسه مهاجرتی بالدانو راهنمایی‌های لازم را برای اخذ ویزای قبرس شمالی دراختیارتان قرار می‌دهند. 

  سوالات کاربران درباره ویزای قبرس شمالی

  آیا ویزای قبرس شمالی شینگن است؟
  خیر، قبرس شمالی ازجمله کشورهای عضو منطقه شینگن نیست و ویزای آن شینگن محسوب نمی‌شود.
  گرفتن ویزای قبرس شمالی چقدر طول می‌کشد؟
  گرفتن ویزای قبرس شمالی بین ۳ تا ۷ روز کاری طول می‌کشد.
  مدارک لازم برای دریافت ویزای قبرس شمالی چیست؟
  مدارک لازم برای دریافت ویزای قبرس شمالی عبارت‌اند از: گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی، صورت‌‌حساب بانکی ۶ ماه اخیر، کپی گذرنامه متقاضی، مدارک هویتی متقاضی، ارائه برنامه دقیق شرکت در کنفرانس‌ها و همایش‌ها به زبان انگلیسی و دعوت‌نامه (در‌صورت وجود).
  هزینه صدور ویزای قبرس شمالی چقدر است؟
  هزینه صدور ویزای قبرس شمالی برای ایرانیان رایگان است و برای اخذ اقامت باید حدود ۱۲۷ دلار بپردازید.
  آیا ایرانی‌ها برای سفر به قبرس باید ویزا بگیرند؟
  خیر، ایرانی‌ها برای سفر به قبرس به اخذ ویزا نیازی ندارند و ویزای آنان در بدو ورود به فرودگاه صادر می‌شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  خدمات بالدانو در کشور قبرس شمالی