ثبت شرکت در مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. یکی از مزیت‌های ثبت شرکت در مجارستان، مالیات کمی است که از افراد دریافت می‌کند و باعث جذب صاحبان کسب‌وکار در سراسر دنیا می‌شود.

مشاوره تلفنی
2024/4/5265ded8-1157-4808-ada6-8979dd62699d.jpg

مشاوره ثبت شرکت در مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای حوزه شنگن به‌شمار می‌رود که محیط تجاری مطلوب را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. این کشور زیرساخت‌های قوی و نیروی کار ماهر دارد؛ به‌همین‌دلیل، برای کسانی که به‌دنبال ثبت شرکت هستند، گزینه‌ای مطلوب و پرطرفدار به‌شمار می‌رود. با ثبت شرکت در مجارستان می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کرده و به‌همراه خانواده‌تان به مجارستان مهاجرت کنید.

کارشناسان باتجربه ما در موسسه مهاجرتی بالدانو، اطلاعات کاملی از ثبت شرکت در مجارستان دارند و می‌توانند به شما کمک کنند تا به اهداف خود درزمینه ثبت شرکت در مجارستان برسید.

برای مشاوره ثبت شرکت در مجارستان، ابتدا فرم مشاوره را تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما در بالدانو باشید تا سوال‌هایتان را درباره ثبت شرکت در مجارستان بپرسید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع شرکت در مجارستان

  مجارستان با تصویب مالیات ۹ درصدی که پایین‌ترین نرخ دریافت مالیات بر درآمد در اروپا محسوب می‌شود به یکی از مقصد‌های محبوب برای ثبت شرکت تبدیل شده است. قانون مدنی مجارستان ۴ نوع شرکت را تعیین کرده است که سرمایه‌گذاران می‌توانند با انتخاب یکی از آن‌ها فعالیت تجاری‌شان را در این کشور آغاز کنند. علاوه‌بر آن ۴ نوع، ۲ نوع شرکت دیگر هم معرفی کرده است که اگر شخصی از این ۲ نوع  ثبت شرکت استفاده کند، اجازه اقامت در مجارستان را دریافت می‌کند.

  انواع شرکت‌ها در مجارستان بدین شرح‌اند:

  • شرکت با مسئولیت محدود در مجارستان (Kft)
  • شرکت سهامی خصوصی در مجارستان (Zrt)
  • شرکت سهامی عمومی در مجارستان (Nyrt)
  • شرکت با مشارکت محدود در مجارستان (Bt)
  • شرکت با مشارکت عمومی در مجارستان (Kkt)
  • دفاتر شعب یا نمایندگی در مجارستان

  شرکت با مسئولیت محدود در مجارستان (Kft)               

   در شرکت مسئولیت محدود در مجارستان (korlátolt felelősségű társaság)، شخص با سرمایه‌گذاری ۳میلیون فورینت (۸هزار یورو) در این کشور، می‌تواند شرکتش را ثبت کند و مسئولیتش به تامین سرمایه اولیه شرکت محدود است. اگر تعداد سرمایه‌گذاران بیشتر باشد، مسئولیتشان برابر با میزان سرمایه‌ای است که در شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

    اعضای شرکت با مسئولیت محدود، نمی‌توانند با دعوت عمومی وارد این شرکت شوند، بلکه باید از قبل مشخص شده باشند. سهم هرکدام از این اعضا به‌صورت سپرده اصلی یا همان آورده اولیه تامین می‌شود و باقی می‌ماند. سهم هر فرد ممکن است با دیگری متفاوت باشد. کمترین میزان سهم هر شخص  باید ۱۰۰هزار فورینت (۲۵۰ یورو) باشد. شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند حتی با داشتن ۱ عضو در مجارستان فعالیت کند.

  شرکت سهامی خصوصی در مجارستان (Zrt)

   شرکت سهامی خصوصی در مجارستان (zártkörűen működő részvénytársaság)، جزو شرکت‌هایی محسوب می‌شود که می‌توان آن را با ۱ نفر و با میزان سرمایه ۵میلیون فورینت (۱۳هزار یورو) تاسیس کرد. سهامی خصوصی به‌صورت سهامی عادی، سهام کارمند، سهام قابل بازخرید، سهام ممتاز یا سهام بابهره عرضه می‌شود.

   تمام سرمایه شرکت سهامی خصوصی را موسسان آن هنگام تاسیسس شرکت تامین می‌کنند. مدیر شرکت سهامی خصوصی نمی‌تواند خارج از سیستم سرمایه‌گذاران باشد. هنگامی که می‌خواهید شرکت سهامی خصوصی را ثبت کنید، باید قبل یا بعد از نام شرکت عبارت سهامی خاص را در تمام اوراق و اعلامیه‌ها و آگهی‌های شرکت به‌طور شفاف و روشن درج کنید.

  شرکت سهامی عمومی در مجارستان (Nyrt)

   شرکت سهامی عمومی در مجارستان  (nyilvánosan működő részvénytársaság)ازطریق ۱ پیشنهاد عمومی تاسیس می‌شود و در آن سهام به مردم ارائه می‌شود. این سهام می‌تواند همان اشکال سهامی خصوصی را داشته باشد. این نوع شرکت در مجارستان باید با سرمایه اولیه ۲۰میلیون فورینت (۵۰هزار یورو) تاسیس ‌شود. مبلغ نقدی در زمان تاسیس نباید کمتر از ۳۰درصد از کل سرمایه باشد.

  شرکت با مشارکت محدود در مجارستان (Bt)

  در ثبت شرکت با مشارکت محدود در مجارستان، همه اعضای آن درقبال تعهدهای تجاری مسئولیت مشترک دارند و به سرمایه سهام نیاز نیست. کمترین تعداد اعضا باید ۲ نفر باشد که یکی از آن‌ها همه مسئولیت‌های شرکت را برعهده دارد. توزیع سود در شرکت با مشارکت عمومی متناسب با سرمایه ارائه می‌شود.

  شرکت با مشارکت عمومی در مجارستان (Kkt)

  شرکت با مشارکت عمومی در مجارستان، یکی از شرکت‌هایی به‌شمار می‌رود که برخی از اعضا، به‌طور کامل مسئول هستند و برخی دیگر مسئولیت محدودی دارند. برای ثبت این نوع شرکت به سرمایه نیاز نیست. شرکت با مشارکت عمومی باید با ۲عضو تشکیل شود. در این شرکت هر عضو ضامن یکدیگر هستند.

  دفاتر شعب یا نمایندگی در مجارستان

  یکی دیگر از راه‌های ثبت شرکت در مجارستان، دفاتر شعب یا نمایندگی است. دفتر شعبه، واحد سازمانی ۱ شرکت خارجی است که می‌تواند مستقل به فعالیت‌های تجاری خود بپردازد. ناگفته نماند که دفتر شعبه نمی‌تواند به نمایندگی از ۱ شرکت خارجی عمل کند. دفتر نمایندگی بازرگانی از ۱ شرکت مادر دریافت می‌شود. سرمایه‌گذار خارجی، مذاکره و عقد قرارداد و تبلیغات را باید ازطرف شرکت مادر انجام دهد. دفتر نمایندگی اجازه فعالیت‌های تجاری نداشته و شخصیت حقوقی ندارد.

  روش‌های ثبت شرکت در مجارستان

  روش‌های ثبت شرکت در مجارستان عبارت‌اند از:

  • انجام امور اداری توسط شخص
  • انجام امور اداری ثبت شرکت ازطریق وکیل

  برای ثبت شرکت در مجارستان ازطریق وکیل، باید به وکیلتان وکالت تمام و رسمی دهید. این وکالت‌نامه باید به شخص یا موسسه حقوقی معتبر داده شود.

  درصورت دادن وکالت به شخص حقیقی، وکالت باید در مجارستان ارائه شود و مدیر اصلی شرکت باید در دفتر اسناد رسمی حضور پیدا کند. درمورد شخص حقوقی، وکالت باید در کشور مبدا به آن‌ها داده شود و مدیر شرکت باید در دفتر اسناد رسمی آن کشور حضور داشته باشد.

  شرایط ثبت شرکت در مجارستان

  افراد خارجی که برای اولین‌بار می‌خواهند در مجارستان ثبت شرکت داشته باشند، فقط می‌توانند شرکتی از نوع مسئولیت محدود را در این کشور ثبت کنند. در شرکت با مسئولیت محدود، فقط می‌توان ۱ سهام‌دار را معرفی کرد. سهام‌دار معرفی‌شده می‌تواند از هر ملیت و شخص  حقوقی یا حقیقی باشد. برای ثبت شرکت باید ۱ قرارداد تقسیم سهام و درخواست ثبت شرکت و اساس‌نامه را تنظیم کنید و به سفارت مجارستان تحویل دهید.

  طرح تجاری یا بیزینس پلن نقش بسیار مهم در ثبت شرکت در مجارستان دارد. طرح تجاری نشان می‌دهد کدام بخش از بازار محلی یا جهانی به‌دنبال استفاده از محصول یا خدمات شما خواهند بود. اگر طرح تجاری شما، ایده‌ای نو و خلاقانه باشد، دولت تا ۵۰درصد وام به کسب‌وکارتان اختصاص می‌دهد. مشخص‌کردن مکان اقامت یکی از شرایط ثبت شرکت در مجارستان به‌شمار می‌رود. باید مدارکی را ارائه دهید و ثابت کنید که شما برای مسکن و مکان اقامت خود مشکل نخواهید داشت.

  مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در مجارستان

  در مجارستان می‌توانید شرکت‌ها را به روش الکترونیکی یا استاندارد ثبت کنید. در روش استاندارد پس از ارسال اسناد و درخواست، ۱۵ روز کاری طول می‌کشد تا دادگاه درمورد ثبت شرکت تصمیم‌گیری کند. در روش الکترونیکی، دادگاه ثبت مجارستان ظرف مدت ۱ روز کاری از زمان ارسال درخواست و ارائه مدارک، برای ثبت شرکت تصمیم می‌گیرد.

  قوانین ثبت شرکت در مجارستان

  اولین قدم برای ثبت شرکت در مجارستان انتخاب ساختار قانونی مناسب برای فعالیت شرکت است. این قوانین از جنبه‌های مختلف تشکیل می‌شوند و فعالیت شرکت را کنترل می‌کنند.

  میزان سرمایه‌ای که برای هر نوع ثبت شرکت در مجارستان نیاز است، با یکدیگر تفاوت دارد. هنگام ثبت شرکت باید به این مورد توجه کنید؛ به‌عنوان مثال، برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، به کمترین میزان سرمایه ۳میلیون فورینت (معادل ۸هزار یورو) نیاز دارید با حداقل ۳۰درصد سرمایه سهامی که در طول فرایند ثبت باید پرداخت ‌شود. تهیه اساس‌نامه که شامل اهدف شرکت، میزان سرمایه سهام، ساختار مدیریت و ویژگی‌های دیگر شرکت می‌شود، یکی از چالش‌های حقوقی پیش‌روی کارفرمایان است. برای اطمینان از صحت و منطبق‌بودن اساس‌نامه با مقررات مجارستان به گواهی ثبت محضری نیاز دارید.

  شما باید برای انجام مکاتبات رسمی، آدرس دفتر ثبت‌شده خود در مجارستان را به دولت ارائه کنید. آدرس می‌تواند فیزیکی یا آدرس ۱ نماینده ثبت‌شده باشد.

  نکاتی که ذکر شد،  قوانین کلی از ثبت شرکت در مجارستان بود. الزامات و قانون‌ها ممکن است به عواملی مانند ماهیت کسب‌وکار متفاوت باشند.  برای اطمینان از رعایت قوانین ثبت شرکت در مجارستان با مشاور حقوقی مشورت کنید.

  مالیات شرکت‌ ها در مجارستان

  مالیات شرکت ‌ها در مجارستان پایین‌ترین نرخ را به خود اختصاص داده است.

  نرخ مالیاتی در کشور مجارستان بدین شرح‌اند:

  • مالیات بر سود سهام: 15درصد از آنچه شما به‌عنوان مالک از کسب‌وکارتان کسب می کنید.
  • مالیات بر حقوق و دستمزد: 13درصد بیشتر از حقوق ناخالص کارمندان شما
  • مالیات مشاغل محلی: 2درصد از درآمد شما به شهرداری محلی پرداخت می‌شود.
  • مالیات بر ارزش‌افزوده (که به‌عنوان مالیات بر فروش نیز شناخته می‌شود): 27درصد از قیمت خالص محصولات شما که مشتریان باید پرداخت کنند.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مجارستان

  برای ثبت شرکت در مجارستان باید مدارکی را تهیه کنید.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مجارستان عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر برای همه اعضا

   برای ثبت شرکت در مجارستان، پاسپورت معتبر برای همه اعضای شرکت (سهام‌داران و مدیران) لازم است. تاریخ انقضای پاسپورت باید  تا زمان ثبت شرکت معتبر باشد. 

  • آدرس مکان اقامت همه اعضا

  در فرایند ثبت شرکت در مجارستان، به آدرس محل زندگی همه اعضا نیاز است. آدرس‌هایی که به دولت مجارستان ارائه می‌شوند، باید دقیق و قابل‌تایید باشند.

  • اساس‌نامه

  اساس‌نامه شرکت، ۱ سند حقوقی است که شامل نوع شرکت، نام شرکت، آدرس شرکت، اهداف شرکت، سرمایه شرکت، سهام‌داران، مقررات مالی و... حقوقی می‌شود.

  • بیزینس پلن یا طرح تجاری

  بیزینس پلن یا طرح تجاری، سندی استراتژیک است که جوانب مختلف تجارتتان را پوشش می‌دهد. این طرح راهبرد‌ها، اهداف، برنامه‌ها و تحلیل‌های مربوط به شرکتتان را شرح می‌دهد. هنگام ثبت شرکت در مجارستان، باید بیزینس پلن یا طرح تجاری خود را به مقامات مجارستان ارائه دهید.

  • گواهی عدم سو‌ءپیشینه کیفری

  یکی از مدارک مهمی که باید هنگام ثبت شرکت در مجارستان ارائه دهید، گواهی عدم سو‌ءپیشینه کیفری است. این گواهی تایید می‌کند فرد در گذشته جرمی مرتکب نشده است. گواهی عدم سوءپیشینه ابزاری امنیتی و اعتبارسنجی به‌شمار می‌رود.

  مراحل ثبت شرکت در مجارستان

  برای ثبت شرکت در ۱ کشور خارجی باید قوانین داخلی آن کشور را بررسی کنید تا بتوانید به‌درستی این کار را انجام دهید. هر کشور برای ثبت شرکت، مراحل مخصوصی را تعیین کرده است.

  مراحل ثبت شرکت در مجارستان بدین شرح‌اند:‌

  1. ابتدا نام شرکتتان را انتخاب کنید. سخت‌گیری‌های زیادی برای تعیین نام وجود دارد؛ به‌همین‌خاطر پیشنهاد می‌کنیم که ۲ نام انتخاب کنید تا درصورت موافقت‌نکردن با نام شما بتوانید نام دیگری را جایگزین کنید.
  2. ساختار شرکت را مشخص ‌کرده و جایگاه اعضای شرکت را تعیین کنید.
  3. فهرست سهام‌دارن و نحوه توزیع سرمایه اصلی بین سهام‌داران را تعیین کنید.
  4. نمونه امضای تمامی اعضای شرکت و سهام‌داران را ارائه دهید.
  5. حوزه فعالیت تجاری شرکتتان را مشخص کنید.
  6. آدرس شرکت را تعیین کنید.
  7. بیزینس پلن یا طرح تجاری‌تان را ارائه دهید.
  8. اساس‌نامه شرکت را تنظیم کنید.
  9. برگه‌های ثبت شرکت را تکمیل کنید. این برگه‌ها شامل بسته اسناد درخواست حقوقی و حقیقی هستند و باید به‌دقت تکمیل شوند.
  10. شرکت را در دادگاه وزارت دادگستری مجارستان ثبت کنید و سپس گواهی ثبت را بگیرید.
  11. در اداره مالیات مجارستان ثبت‌نام کنید.
  12. نام شرکت را در اداره خدمات تامین‌اجتماعی و بیمه کشور مجارستان ثبت‌نام کنید.
  13. ۱ حساب بانکی شرکتی افتتاح کنید.
  14. سرمایه اولیه را به حساب بانکی واریز کنید.

  شما برای ثبت شرکت در مجارستان، به افتتاح حساب بانکی به نام شرکت نیاز دارید.

  مدارکی که برای بازکردن حساب بانکی شرکت باید ارائه دهید، به‌شرح زیرند:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک مربوط به آدرس شرکت
  • مدارک ثبت شرکت
  • ارائه اطلاعات سهام‌داران و ذی‌نفعان

  هزینه ثبت شرکت در مجارستان

  هزینه ثبت شرکت در مجارستان، به عواملی متعددی مانند ساختار قانونی شرکت و خدمات آن شرکت بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین هزینه‌ها برای ثبت شرکت، هزینه‌های بانک‌داری برای ۱ سال اول است. یکی دیگر از هزینه‌های ثبت شرکت در مجارستان، هزینه دادگاه محسوب می‌شود  که باتوجه‌به مرجع ثبت، به دادگاه ثبت مجارستان یا دفتر اسناد رسمی پرداخت می‌شود. مبلغ براساس سرمایه شرکت محاسبه می‌شود. هرچقدر سرمایه بیشتر باشد، کارمزد بیشتری دریافت می‌شود. علاوه‌بر هزینه دادگاه ممکن است برای خدمات مختلفی مانند استفاده از خدمات دفتر وکالت و خدمات ارائه مشاوره حقوقی برای ثبت و تنظیم اساس‌نامه شرکت به هزینه‌های دیگر اضافه شود. هزینه ثبت شرکت در مجارستان باتوجه‌به پیچیدگی فرایند ثبت و سطح پشتیبانی متفاوت است.

  در جدول زیر، به‌طور میانگین هزینه‌های اولیه هنگام راه‌اندازی تجارت در مجارستان ذکر شده است.

  هزینه های ثبت شرکت در مجارستان
  خدمات اسناد رسمی و وکالت۵۰۰ یورو
  هزینه ثبت‌نام دولتی۵۰ تا ۲۵۰ یورو
  هزینه مرجع ثبت۲۰ یورو
  سرمایه مجاز حداقل ۷۷۰۰ یورو

  ثبت شرکت در مجارستان برای ایرانیان

  ثبت شرکت در مجارستان برای ایرانیان، مانند افراد کشورهای دیگر است. همه افراد برای ثبت شرکت در این کشور باید مراحل مشخص‌شده‌ای را طی کنند. بهترین نوع ثبت شرکت برای ایرانیان، ثبت شرکت با مسئولیت محدود محسوب می‌شود. بعد از تعیین نوع شرکت، ۱ حساب بانکی در مجارستان افتتاح کرده تا بتوانید سرمایه اولیه را در آن واریز کنید. 

  ایرانیان برای ثبت شرکت در مجارستان می‌توانند برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند. ویزای کاری مجارستان به‌مدت ۳۰ روز اعتبار دارد که باید در این مدت ویزای خود را به یکی از انواع ویزای فصلی و ویزای کسب‌وکار خصوصی یا ویزای استخدام تبدیل کنید. برای ثبت شرکت در مجارستان، بهتر است برای ویزای کسب‌وکار خصوصی درخواست دهید  که ۱ تا ۳ سال اعتبار دارد.

  بهترین شهرهای مجارستان برای ثبت شرکت

  انتخاب شهر مناسب برای ثبت شرکت در مجارستان، یکی از موردهای مهم است که باید درنظر بگیریم. هرچند که انتخاب بهترین شهر برای ثبت شرکت تا حد زیادی به سلیقه و شرایط شخصی هر فرد بستگی دارد؛ اما برخی از شهرهای مجارستان ازنظر اقتصادی قوی‌تر هستند.

  بهترین شهرهای مجارستان برای ثبت شرکت عبارت‌اند از:

  • بوداپست
  • دبرسن
  • ایگر

  ثبت شرکت در بوداپست

  پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت کشور مجارستان بوداپست است که ۳۰درصد از جمعیت این کشور در این شهر زندگی می‌کنند. بوداپست برای راه‌اندازی کسب‌وکار محیط مناسب و مطلوبی دارد. نیروی‌کار جوان و تحصیل‌کرده زیادی در این شهر زندگی می‌کنند که گزینه عالی برای استخدام در شرکت‌ها محسوب می‌شوند. ثبت شرکت در بوداپست، امکان فعالیت در محیطی پویا را برایتان فراهم می‌کند. برای ثبت شرکت در بوداپست باید مراحل عمومی ثبت شرکت در مجارستان را طی کنید.

  ثبت شرکت در دبرسن

   دبرسن ازنظر جمعیت، دومین شهر بزرگ مجارستان به‌شمار می‌رود. این شهر مرکز اقتصادی و فرهنگی و علمی این  کشور است. دانشجو‌های زیادی در این شهر وجود دارند که باعث‌شده نیروی ماهر و تحصیل‌کرده زیادی در این کشور وجود داشته باشد. اگر نیروی تازه‌کار هستید، دبرسن برای شروع دوره‌های کارآموزی در شرکت‌های مختلف مناسب است. برای ثبت شرکت در دبرسن، باید مراحل عمومی ثبت شرکت در مجارستان را طی کنید.

  ثبت شرکت در ایگر

  شهر ایگر یکی دیگر از شهرهای کشور مجارستان محسوب می‌شود که مکان‌های تفریحی معروفی در آن وجود دارد. بیش از ۲۵درصد جمعیت کشور مجارستان در این شهر زندگی می‌کنند. شهر ایگر، برای تفریح و استراحت مناسب است و می‌توانید پس از هفته‌ها کارکردن در این شهر به استراحت و تفریح بپردازید. برای ثبت شرکت در ایگر مانند شهرهای دیگر باید مراحل عمومی ثبت شرکت در مجارستان را طی کنید.

  اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در مجارستان

  فرایند اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در مجارستان، شامل ۲ مرحله اقامت موقت و اقامت دائم می‌شود. اقامت موقت مجارستان از طریق ثبت شرکت، هرسال در این کشور صادر می‌شود. برای دریافت اقامت باید مدارک ثبت شرکت را به وزارت دادگستری و اداره مهاجرت مجارستان تحویل دهید.

  پس از ۱ سال فعالیت شرکت، می‌توانید برای تمدید اقامتتان اقدام کنید. متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست ویزای مجارستان و پس از آن درخواست کارت اقامت دهد. پس از ۵ سال اقامت موقت و داشتن شرایط می‌توانید برای اقامت دائم مجارستان اقدام کنید.

  شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان با ثبت شرکت

  سرمایه‌گذاران خارجی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در کشور مجارستان را دارند، از همان ابتدا می‌توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند. ویزای همراه در این روش مهاجرتی برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال صادر می‌شود. به‌دلیل تقاضای زیاد برای دریافت ویزای همراه مجارستان سفارت این کشور با دقت بسیاری این مدرک‌ها را بررسی می‌کنند.

  مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه در کشور مجارستان بدین شرح‌اند:

  • ارائه تمکن مالی
  • اظهارنامه محضری
  • اصل و کپی مدرک سکونت معتبر
  • ارائه مدرک خدمات جامع بیمه درمانی
  • فرم درخواست تکمیلی
  • دعوت‌نامه رسمی مورد تایید اداره مهاجرت مجارستان
  • مدارک شناسایی برای اثبات رابطه خانوادگی
  • فرم درخواست ویزای بلندمدت
  • گواهی ثبت‌نام
  • پاسپورت با اعتبار حداقل ۱۸ ماه

  مزایای ثبت شرکت در مجارستان

  ثبت شرکت در مجارستان مزایایی دارد که این کشور را به مقصدی مهم برای راه‌اندازی کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

  مزایای ثبت شرکت در مجارستان ازاین‌قرارند:

  • سیستم مالیاتی مطلوب

  مجارستان با نرخ مالیاتی ۹درصد پایین‌ترین نرخ مالیات در اروپا را دارد. این مزیت باعث‌شده این کشور به مقصدی پرطرفدار برای شرکت‌هایی باشد که به‌دنبال بهینه‌سازی مالیاتی هستند.

  • دسترسی به بازار اتحادیه اروپا

  مجارستان عضوی از اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که باعث‌شده کسب‌وکارهای زیادی به بازار جهانی دسترسی پیدا کنند. مجارستان از جابه‌جایی آزاد کالاها و خدمات و سرمایه سود بسیاری کسب می‌کند.

  • نیروی‌کار ماهر

  در مجارستان نیروی‌کار ماهر وجود دارد. ناگفته نماند که این کشور درزمینه مهندسی و فناوری در جایگاه خوبی قرار گرفته است.

  • موقعیت استراتژیک

  مجارستان به بازار اصلی منطقه دسترسی دارد و باعث‌شده صاحبان کسب‌وکار با مصرف‌کنندهای بسیاری آشنا شوند. این کشور از زیرساخت‌های حمل‌ونقل توسعه‌یافته استفاده می‌کند که تجارت با سایر کشورها را آسان کرده است.

  معایب ثبت شرکت در مجارستان

  ثبت شرکت در مجارستان معایب کمی دارد. یکی از مهم‌ترین معایب ثبت شرکت در مجارستان، زمان‌بر بودن فرایندهای اداری است. ازجمله فرایندهای اداری می‌توان به  تکمیل فرایند پرداخت مالیات و دریافت انشعاب برق برای شرکت و تکمیل فرایند اجرای قراردادها اشاره کرد.

  یکی دیگر از دشواری‌ها و مشکلات ثبت شرکت در مجارستان، شامل بازرسی‌های متعددی است که نهادهای دولتی انجام می‌دهند.

  جمع‌بندی

  ثبت شرکت در مجارستان یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت دائم این کشور محسوب می‌شود. امکان ثبت انواع شرکت‌ها با مسئولیت محدود، سهامی خصوصی، سهامی عمومی، مشارکت محدود، مشارکت عمومی و دفاتر شعب یا نمایندگی وجود دارد. مهم‌ترین مزیت ثبت شرکت در مجارستان، دریافت پایین مالیات شرکتی محسوب می‌شود. مالیات بر درآمد شرکت‌ها فقط ۹ درصد تعیین شده است.

  کمترین میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مجارستان ۳هزار فارینت (۸هزار یورو) است. درحالی‌که برای ثبت شرکت به‌صورت سهامی به کمترین میزام سرمایه اولیه  ۲۰هزار فارینت (۵۹هزار یورو) نیاز دارید.

  با ثبت شرکت در شهرهای مجارستان دولت این کشور به‌طور کامل از شما حمایت خواهد کرد. برای دریافت راهنمایی‌های لازم دراین‌زمینه می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو درارتباط باشید.

  سوالات کاربران درباره ثبت شرکت در مجارستان

  آیا بدون داشتن سرمایه می‌توان در مجارستان شرکت ثبت کرد؟
  خیر، شما حداقل باید سرمایه اولیه‌ را برای ثبت شرکتتان درنظر داشته باشید و آن را به دولت مجارستان ارائه دهید.
  انواع مجوز ثبت شرکت در مجارستان کدام است؟
  انواع مجوز ثبت شرکت در مجارستان، براساس زمینه فعالیت شرکت و نوع ساختار حقوقی آن متفاوت است.
  انواع شرکت در کشور مجارستان چیست؟
  انواع شرکت‌ در مجارستان شامل شرکت‌هایی با مسئولیت محدود، سهامی خصوصی، سهامی عمومی، مشارکت محدود، مشارکت عمومی و دفاتر شعب یا نمایندگی می‌شود.
  برای ثبت شرکت مجارستان حتما نیاز به اجاره یا خرید دفتر در مجارستان داریم؟
  بله، برای ثبت شرکت مجارستان اجاره یا خرید دفتر برای ارائه آدرس شرکت به اداره دادگاه وزارت دادگستری مجارستان نیاز داریم.
  آیا می‌توان بدون ثبت شرکت در مجارستان بیزینس خود را شروع کرد؟
  بله، افراد خود اشتغال بدون ثبت شرکت در مجارستان می‌توانند به ارائه خدمات بپردازند.
  سن مجاز برای ثبت شرکت در مجارستان چقدر است؟
  سن مجاز برای ثبت شرکت در مجارستان حداقل ۱۸ سال است.
  حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در مجارستان چقدر است؟
  حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در مجارستان ۸هزار یورو برآورد شده است.
  هزینه ثبت شرکت در مجارستان چقدر است؟
  هزینه ثبت شرکت در مجارستان، باتوجه‌به ساختار و نوع شرکت متفاوت هستند.
  بهترین نوع ثبت شرکت در مجارستان برای ایرانیان چه نوع شرکتی است؟
  بهترین نوع ثبت شرکت در مجارستان، شرکت با مسئولیت محدود است.
  آیا با ثبت شرکت در مجارستان می‌توان اقامت گرفت؟
  بله، با ثبت شرکت در مجارستان می‌توانید پس از گذشت ۵ سال از اقامت موقت خود، پاسپورت کشور مجارستان را دریافت کنید.
  مدت زمان ثبت شرکت در مجارستان چقدر است؟
  مدت زمان ثبت شرکت در مجارستان، پس از تصمیم‌گیری دادگاه مجارستان ۳ تا ۴ روز طول می‌کشد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859