مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا راهی برای دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور است. استرالیا هشتمین کشور شاد جهان است و سیستم آموزشی و موقعیت‌ کاری بسیار خوبی دارد. سالانه بسیاری از افراد از سراسر جهان متقاضی مهاجرت به این کشور پیشرفته هستند.

مشاوره تلفنی
2024/4/0cdb1064-0e53-44de-a46a-aa6a7b1e0d24.jpg

مشاوره مهاجرت به استرالیا

کیفیت زندگی در استرالیا در سطح مطلوبی قرار دارد. به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از افراد از ایران و سراسر جهان به این کشور مهاجرت می‌کنند. کشور استرالیا برای ساده‌ترکردن فرآیند مهاجرت انواع مختلفی از ویزاها را ارائه می‌دهد. شما بسته به شرایط و اهدافی که دارید، می‌توانید روش مناسب برای مهاجرت به استرالیا را انتخاب کنید.

موسسه مهاجرتی بالدانو طی سال‌ها فعالیت خود به افراد مختلفی در زمینه مهاجرت به استرالیا کمک کرده است. برای مهاجرت به استرالیا باید با شرایط، هزینه‌ها و روش‌های موجود آشنایی داشته باشید.

جهت دریافت مشاوره مهاجرت به استرالیا کافی است فرم رایگان مشاوره را پر کنید تا متخصصان ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  راه های مهاجرت به استرالیا

  سالانه بسیاری از افراد از سراسر جهان با استفاده از روش‌های موجود، به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند.

  راه های مهاجرت به استرالیا به ۵ نوع اصلی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

  • تحصیل
  • کار
  • سرمایه گذاری
  • تولد
  • ازدواج

  کشور استرالیا برای هریک از روش‌های ذکرشده ویزای مشخصی را ارائه می‌کند. شما با توجه به میزان تمکن مالی، شرایط سنی و اهداف خود، می‌‌توانید بهترین راه را برای مهاجرت به استرالیا انتخاب کنید.

  مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

  مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل برای افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند، گزینه بسیار مناسبی است. دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور استرالیا در سطح جهانی از اعتبار بالایی برخوردارند و پس از فارغ‌التحصیل‌شدن، می‌توانید در موقعیت‌های شغلی موجود در کشور استرالیا و سایر کشورهای تراز اول جهان مشغول به کار شوید. 

  اولین شرط لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور است. با داشتن نامه پذیرش و سایر مدارک موجود، می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی درخواست دهید. پس از اتمام دوره تحصیل نیز، ۳۰ تا ۶۰ روز برای پیداکردن کار و دریافت ویزای کاری فرصت دارید. 

  به‌عنوان دانشجو در کشور استرالیا می‌توانید هفته‌ای ۲۰ ساعت به انجام کارهای پاره‌وقت مشغول شوید.

  انواع ویزاهای استرالیا در زمینه تحصیل در این کشور به شرح زیر هستند:

  • ویزای تحصیلی ساب کلاس ۵۰۰:‌ پس از اخذ پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا باید برای دریافت ویزای ساب کلاس ۵۰۰ درخواست دهید. مدت‌زمان اعتبار این ویزا ۵ سال است و درصورت داشتن شرایط لازم،‌ می‌توانید آن را تمدید کنید. پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانید برای ویزای کاری موقت فارغ‌التحصیلان ۴۸۵ درخواست دهید. 
  • ویزای گاردین ساب کلاس ۵۹۰: این نوع ویزا برای همراهان و سرپرست دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال در نظر گرفته شده است. 
  • ویزای آموزش شغلی و مهارتی ساب کلاس ۴۰۷: با دریافت ویزای آموزش شغلی و مهارتی می‌توانید به‌مدت ۲ سال در کشور استرالیا زندگی کنید و به یادگیری مهارت‌های شغلی و کسب تجربیات عملی بپردازید.

  مهاجرت به استرالیا از طریق کار

  مهاجرت به استرالیا از طریق کار برای افرادی ‌که در زمینه شغلی خود از تخصص و مهارت کافی برخوردارند، روش مناسبی است. کشور استرالیا در برخی از زمینه‌ها با کمبود نیروی متخصص مواجه است و شما به‌عنوان فرد خارجی می‌توانید از این فرصت برای مهاجرت به استرالیا استفاده کنید. 

  کشور استرالیا ۲۴ نوع ویزای کاری برای متقاضیان کار در این کشور در نظر گرفته است. شما با توجه به تخصص و مهارت خود می‌توانید ویزای مناسب را از میان آن‌ها انتخاب کنید. یکی از شرایط اصلی مهاجرت به استرالیا از طریق کار، دریافت دعوت‌نامه کاری از کارفرمای مستقر در استرالیا است. با داشتن دعوت‌نامه می‌توانید برای دریافت ویزای کاری به سفارت استرالیا مراجعه کنید. 

  مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

  اگر از سرمایه کافی برخوردارید، مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری برای شما مناسب است. از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان اقامت موقت و دائم کشور استرالیا را به دست آورد. حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به استرالیا حداقل ۲۰۰هزار دلار است.

  کشور استرالیا دو نوع اصلی ویزای سرمایه گذاری را ارائه می‌دهد که عبارت‌اند از:

  • ویزای موقت کار‌آفرینی و سرمایه گذاری: این نوع ویزا که تحت عنوان ساب کلاس ۱۸۸ ارائه می‌شود، اعتبار ۵ ساله دارد و می‌توان از آن برای راه‌اندازی کسب و کار و سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا استفاده کرد.
  • ویزای دائم کار‌آفرینی و سرمایه گذاری: این نوع ویزا که تحت عنوان ساب کلاس ۸۸۸ ارائه می‌شود، مناسب افرادی است که با ویزای ۱۸۸ کسب و کار خود را در استرالیا راه‌اندازی کرده‌اند و ۲ سال از به‌ثمر‌رسیدن آن می‌گذرد. با دریافت این ویزا امکان ادامه فعالیت و حضور در کشور استرالیا برای این افراد فراهم می‌شود.

  مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

  مهاجرت به استرالیا از طریق تولد درصورتی امکان‌پذیر است که حداقل یکی از والدین کودک متولدشده، شهروند استرالیا باشند. نوع اقامت کودک در استرالیا مشابه وضعیت اقامت والدینش خواهد بود. نکته مهم اینکه صرف به‌دنیا‌آوردن کودک در خاک استرالیا، باعث نمی‌شود که اقامت این کشور به او تعلق ‌گیرد. 

  مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

  مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج نسبت به روش‌های دیگر مهاجرت، آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. برای مهاجرت از طریق این روش، باید با یک شهروند استرالیا ازدواج کنید. حداقل سن لازم برای انجام این کار ۱۸ سال است و باید مدارکی مبنی بر رسمی و واقعی‌بودن رابطه خود ارائه دهید.

  برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج ابتدا باید ویزای موقت همراه (ساب کلاس ۸۲۰) دریافت کنید و برای دریافت آن باید در استرالیا حضور داشته باشید. پس از گذشت ۲ سال،‌ می‌توانید برای دریافت ویزای دائم همراه درخواست دهید. 

  کشور استرالیا برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج انواع ویزای نامزدی یا ازدواج آینده (ساب‌کلاس ۳۰۰) و ویزای پارتنر (ساب‌کلاس ‍۱۰۰، ۳۰۹، ۸۰۱ و ۸۲۰) را در نظر گرفته است. 

  شرایط مهاجرت به استرالیا

  شرایط مهاجرت به استرالیا تا حدی به نوع روشی که برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. در برخی روش‌های مهاجرتی مانند تحصیلی، داشتن مهارت در زبان انگلیسی در سطح تعیین‌شده توسط دانشگاه بسیار مهم است. استرالیا با درنظرگرفتن فاکتورهای مختلف مانند مهارت در زبان انگلیسی و سن متقاضی، به آن‌ها امتیاز می‌دهد. امتیاز گرفته‌شده تعیین می‌کند که آیا واجد شرایط ورود به این کشور هستید یا خیر. 

  به‌صورت عمومی شرایط مهاجرت به استرالیا عبارت‌اند از:

  • حداکثر سن ۴۵ سال
  • حداقل امتیاز کسب‌شده ۶۵
  • بیمه سلامت
  • نداشتن سوء‌سابقه کیفری
  • داشتن مدرک آیلتس یا PTE‌ زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶)

  در نظر داشته باشید که اگر سن شما از ۴۵ سال گذشته باشد همچنان شانس مهاجرت به استرالیا را دارید. اگر سرمایه کافی داشته باشید، می‌توانید برای دریافت ویزای تجاری و ویزای موقت تحت حمایت کارفرما (ساب کلاس ۴۸۲)‌ اقدام کنید. همچنین درصورت انتخاب روش مهاجرت کاری به استرالیا، در نظر داشته باشید که میزان تجربه کاری شما در امتیازدهی بسیار تاثیرگذار است. 

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا عبارت‌اند از:

  • تکمیل فرم درخواست ویزای استرالیا
  • گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت
  • مدارک سوابق شغلی
  • مدارک سوابق تحصیلی
  • عکس بیومتریک
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • رسید پرداخت هزینه‌های دولتی 
  • مدارک معتبر در زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE
  • دعوت‌نامه (درصورت وجود)
  • گواهی تمکن مالی
  • مدارک رزرو بلیت هواپیما
  • مدارک مربوط به وضعیت اسکان در کشور استرالیا

  هزینه های زندگی در استرالیا

  استرالیا کشور نسبتا گرانی برای زندگی است. بخش اصلی هزینه های زندگی در استرالیا مربوط به هزینه مسکن، خورد و خوراک و حمل و نقل می‌شود. روشی که برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید نیز بر مقدار هزینه های زندگی در استرالیا تاثیرگذار است. به‌عنوان مثال اگر روش سرمایه گذاری را انتخاب کرده‌اید، باید بخشی از سرمایه خود را برای راه‌اندازی کسب و کار در این کشور و تامین هزینه‌های جانبی صرف کنید. هر ۱ دلار استرالیا معادل ۶۶/۰ دلار آمریکا است و هزینه‌هایی که در ادامه می‌آیند بر مبنای دلار آمریکا هستند. 

  به‌طور عمومی هزینه های زندگی در استرالیا برای یک نفر ماهانه ۱۱۴۵ دلار و برای یک خانواده ۴ نفره ماهانه ۴۰۰۰ دلار است. هزینه‌های ذکرشده بدون درنظرگرفتن اجاره‌خانه هستند. هزینه اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر، ماهانه ۱۶۹۸ دلار است. با این حال در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در استرالیا به سبک زندگی هر شخص و نوع مخارج او نیز بستگی دارد. 

  اخذ تابعیت استرالیا

  اخذ تابعیت استرالیا پس از مهاجرت به این کشور و داشتن اقامت دائم امکان‌پذیر است. برای اخذ تابعیت استرالیا باید شرایط لازم را داشته باشید و در آزمون شهروندی استرالیا شرکت کنید. داشتن مهارت در زبان انگلیسی ازجمله الزامات دریافت تابعیت این کشور است. پیش از ارائه درخواست تابعیت باید ۴ سال در این کشور زندگی کرده و در ۱۲ ماه گذشته اقامت دائم را دریافت کرده باشید. همچنین در ۱۲ ماه گذشته نباید از کشور استرالیا خارج شده باشید. داشتن سوابق کیفری در مدت‌زمان اقامت در استرالیا، می‌تواند به رد درخواست اخذ تابعیت استرالیا منجر شود. 

  آسان ترین راه های مهاجرت به استرالیا

  انتخاب آسان‌ ترین راه‌ های مهاجرت به استرالیا به شرایط شخصی شما بستگی دارد. به‌عنوان مثال اگر سن شما بیشتر از ۴۴ سال است و امکان مهاجرت به روش کاری برایتان وجود ندارد، آسان ترین راه، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. 

  با این حال اگر بخواهیم به‌صورت کلی بررسی کنیم، آسان ترین راه مهاجرت به استرالیا ازدواج با یک شهروند استرالیا است. در این روش همسر استرالیایی می‌تواند حامی مالی متقاضی باشد و پس از گذشت حداقل ۲ سال از ازدواج، متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند. 

  از طرف دیگر اگر در حرفه خود از تخصص برخوردارید یا سوابق تحصیلی خوبی دارید، مهاجرت‌های کاری و تحصیلی برای شما مناسب‌تر هستند.

  مزایای مهاجرت به استرالیا

  • امکان زندگی در هشتمین کشور شاد دنیا
  • مهاجرپذیری استرالیا از سراسر دنیا
  • وجود بیش از ۸۰۰هزار موقعیت شغلی برای متخصصان ماهر
  • امکان اخذ شهروندی نسبتا آسان
  • سطح درآمد مطلوب

  معایب مهاجرت به استرالیا

  • بالابودن هزینه زندگی و اجاره مسکن
  • فاصله جغرافیایی زیاد استرالیا نسبت به سایر کشورها، ازجمله ایران

  جمع‌بندی

  مهاجرت به کشور استرالیا از طریق راه‌های مختلفی مانند کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه گذاری امکان‌پذیر است. برای مهاجرت به این کشور باید روش مهاجرتی متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. برای مهاجرت‌‌های تحصیلی و کاری، شرط اصلی داشتن پذیرش از دانشگاه و دعوت‌نامه از کارفرمای مستقر در استرالیا است. 

  پس از ۴ سال زندگی در کشور استرالیا می‌توانید برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید. البته نداشتن سوءسابقه کیفری و داشتن مهارت در زبان انگلیسی ازجمله شرایط مهم برای دریافت تابعیت استرالیا هستند. استرالیا هشتمین کشور شاد جهان است و موقعیت‌های شغلی متنوعی دارد که می‌توانید در آن‌ها مشغول به کار شوید. متخصصان ما در بالدانو به سوالات و ابهامات شما درباره مهاجرت به استرالیا پاسخ می‌دهند.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت به استرالیا

  آیا با مهاجرت به استرالیا می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟
  بله، پس از گذشت ۴ سال زندگی در استرالیا می‌توان پاسپورت و تابعیت این کشور را دریافت کرد.
  مزایای مهاجرت به استرالیا چیست؟
  مزایای مهاجرت به استرالیا عبارت‌اند از: امکان زندگی در هشتمین کشور شاد دنیا، مهاجرپذیربودن استرالیا، وجود بیش از ۸۰۰هزار موقعیت شغلی برای متخصصان ماهر در این کشور، اخذ شهروندی نسبتا آسان و سطح درآمد مطلوب.
  کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به استرالیا کدام است؟
  کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به استرالیا ازدواج با یک شهروند استرالیایی است.
  حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به استرالیا چقدر است؟
  حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به استرالیا ۲۰۰هزار دلار است.
  آیا مدرک تحصیلی جزء مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا است؟
  برای مهاجرت به روش تحصیلی و کاری باید مدارک تحصیلی قبلی خود را ارائه دهید و در این روش‌ها مدرک تحصیلی جزء مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا است.
  آسان ترین راه مهاجرت به استرالیا چیست؟
  آسان ترین راه مهاجرت به استرالیا ازدواج با یک شهروند استرالیایی است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859