مهاجرت به دبی

دبی یکی از شهرهای مهم کشور امارات و حاشیه خلیج‌فارس است. رفاه و استاندارد‌های مطلوب زندگی و اقتصاد قدرتمند باعث شده است تا افراد زیادی از کشورهای مختلف، ازجمله ایران، مهاجرت به دبی را در برنامه زندگی‌شان قرار دهند.

مشاوره تلفنی
2024/4/dc28ae23-24f2-4110-a1fc-992e2df8928b.jpg

مشاوره مهاجرت به دبی

دبی با بهره‌مندی از اقتصاد پایدار و امنیت شغلی فراوان، به یکی از قطب‌های اصلی سرمایه‌گذاری و تجاری آسیا و حتی جهان تبدیل شده است. حضور شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی ایجاد شغل‌های متنوع و پر‌درآمد را در این شهر به‌دنبال داشته است و از عوامل مهم جذب مهاجر محسوب می‌شود.

مهاجرت به دبی روش‌های مختلفی دارد که در این مقاله، آن‌ها را معرفی و بررسی خواهیم کرد. مشاوره چگونگی مهاجرت به دبی از تخصص‌های موسسه مهاجرتی بالدانو است.

به‌منظور کسب اطلاعات کامل از مهاجرت به دبی می‌توانید فرم مشاوره را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  راه های مهاجرت به دبی

  راه‌های مهاجرت به دبی متنوع‌اند که هرکدام ویژه افرادی با شرایط متفاوت هستند. برای اینکه بدانید کدام روش مناسب شما است، باید از آن‌ها شناختی نسبی به‌دست آورید. راه‌های مهاجرت به دبی عبارت‌اند از: تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، خرید ملک، ثبت شرکت، ازدواج و تولد فرزند. درادامه، هرکدام از این روش‌ها را توضیح می‌دهیم.

  مهاجرت به دبی از طریق تحصیل

  بی‌شک دبی یکی از مقاصد تحصیلی معتبر برای دانشجویان خارجی است؛ زیرا بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا در این شهر نیز شعبه دارند. مرکزهای آموزشی و دانشگاه‌های امارات متحده عربی به‌دلیل برخورداری از استانداردهای پیشرفته آموزشی در تمام جهان شهرت دارند.

  تحصیل در دانشگاه‌های دبی یکی از روش‌های مهاجرت به این شهر است. مهاجرت به دبی از طریق تحصیل نیازمند گرفتن ویزای تحصیلی کشور امارات است. برای گرفتن این نوع ویزا باید، انواع آن را بشناسید تا به‌درستی دست به انتخاب بزنید. ویزاهای تحصیلی دبی عبارت‌اند از:

  ویزای تحصیلی با حمایت والدین

  دانشجویان بین‌المللی تمام‌وقت که در یکی از موسسه‌های آموزشی دبی ثبت‌نام کرده‌اند، برای اخذ ویزای تحصیلی امارات با ‌حمایت مالی والدینشان می‌توانند درخواست بدهند.

  ویزای تحصیلی با حمایت موسسه آموزشی

  درصورتی‌که موسسه آموزشی مدنظرتان واجد‌شرایط حمایت مالی از دانشجویان بین‌المللی باشد و عملکرد درخشانی در مقطع تحصیلی قبلی‌تان از خود نشان داده باشید، دریافت این ویزا برایتان مناسب خواهد بود.

  ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت دبی

  اگر مدت‌زمان اقامت تحصیلی شما در دبی محدود است و فقط برای دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت به ویزا نیاز دارید، این نوع ویزا برایتان مناسب خواهد بود.

  اقامت تحصیلی در دبی، تنها راهی برای ورود به کشور امارات است و به‌تنهایی برای مهاجرت کافی نیست. فراموش نکنید که ابتدا ویزای تحصیلی‌تان کوتاه‌مدت است و در‌صورتی‌که جزو دانشجویان ممتاز باشید، ویزای کوتاه‌مدت شما به ویزای ۵ساله تبدیل می‌شود. برای دریافت اقامت دائم بعد از ورود به دبی با ویزای تحصیلی، پس از پیدا‌کردن شغل مناسب باید برای گرفتن ویزای کاری درخواست دهید. ویزای کاری به مدت اقامت شما می‌افزاید.

  مداک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دبی ازاین‌قرارند:

  • پاسپورت معتبر
  • ۴ سری کپی از پاسپورت
  • ۱۲ قطعه عکس جدید پاسپورتی با پس‌زمینه سفید
  • نامه پذیرش از دانشگاه مدنظر
  • نامه تمکن مالی از بانک
  • مدارک مربوط به مکان اقامت
  • ارائه نامه استفاده از تسهیلات اقامتی از دانشگاه (در‌صورت نداشتن مکانی برای اقامت)
  • رسید پرداخت شهریه ۱ سال دانشگاه
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • مدارک تحصیلی به‌همراه ریز‌نمره‌ها

  بعد از دریافت ویزای تحصیلی و رسیدن به دبی، باید به مراکز پزشکی تاییدشده نظام آموزشی امارات بروید و برای کسب اطمینان از سلامت جسمانی، آزمایش‌های پزشکی را پشت‌سر بگذارید. متقاضیان اقامت تحصیلی در دبی درصورت ابتلا به بیماری خاصی مانند HIV یا هپاتیت B‌، به کشورشان بازگرداننده می‌شود.

  ناگفته نماند که دانشجویان بین‌المللی بعد از کسب اجازه از دانشگاه محل تحصیلشان، می‌توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته (روزانه ۴ ساعت)  به‌صورت پاره‌وقت در کتابخانه و دیگر بخش‌های دانشگاه مشغول کار شوند.

  مهاجرت به دبی از طریق کار

  مهاجرت به دبی از طریق کار یکی از روش‌های پرطرفدار اقامت در این شهر است. برای اخذ ویزای کاری دبی، باید از یکی از کارفرمایان ساکن این شهر پیشنهاد کار دریافت کرده باشید. در مهاجرت به دبی از طریق کار، کارفرما به‌عنوان حامی مالی شما شناخته خواهد شد. مدت اقامت مجاز در دبی از طریق کار بسته به نوع کار و شرایط کارفرما، از ۱ تا ۳ سال متغیر است.

  بعد از اتمام دوره ویزا، در‌صورت توافق با کارفرما باید برای تمدید ویزایتان اقدام کنید. فراموش نکنید که با داشتن ویزای کاری، نمی‌توانید اقامت دائم امارات را بگیرید و بعد از اتمام قرارداد و به‌توافق‌نرسیدن با کارفرما، باید به کشورتان بازگردید.

  ساعت کار مجاز در دبی هفته‌ای ۴۰ تا ۴۸ ساعت است. کارکنان خارجی در دبی از مزایایی مانند کمک‌هزینه تامین محل سکونت و بیمه درمانی بهره‌مند می‌شوند. برای اخذ ویزای کاری و شروع فعالیت در دبی، کارجو باید مدارک زیر را داشته باشد:

  • قرارداد کار با کارفرمای مشغول به کار در یکی از شرکت‌های فعال در دبی
  • مدارک مربوط به محل اقامت، مثل اجاره‌نامه
  • مدارک هویتی ازجمله پاسپورت و شناسنامه و درصورت تاهل، مدارک مربوط به ازدواج
  • مدارک تمکن مالی

  کارفرما موظف است برای ورود شما به دبی و استخدام رسمی‌تان، مدارک موردنیاز را دراختیار وزارت منابع انسانی امارات قرار دهد و تاییدیه‌های ورود شما را بگیرد.

  برای پیداکردن کار دلخواهتان، می‌توانید از موسسه‌های کاریابی استفاده کنید یا از طریق شبکه‌های اجتماعی با شرکت مدنظر خود در دبی وارد مذاکره شوید. بعد از یافتن کار مد‌نظرتان، باید مراحل زیر را به‌ترتیب پشت‌سر بگذارید:

  1. گرفتن گواهی کار از کارفرما
  2. اقدام برای صدور ویزای ۳۰روزه
  3. سفر به دبی برای دریافت مجوز اقامت ۶۰روزه
  4. دریافت مجوز کار از طریق کارفرما
  5. پشت‌سرگذاشتن آزمایش‌های پزشکی برای کسب اطمینان از سلامتی
  6. گرفتن مدارک شناسایی کشور امارات
  7. دریافت اقامت کاری

  مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

  مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری روش دیگری است که خود به چند زیرمجموعه تقسیم می‌شود. در سال‌های اخیر، این روش بیشتر از روش‌های دیگر با استقبال مواجه شده است؛ زیرا کشور امارات، به‌خصوص شهر دبی، از‌نظر اقتصادی بسیار قدرتمند است. سرمایه‌گذاری ۱۰میلیون درهم اجازه اقامت ۵ تا ۱۰ساله را برای سرمایه‌گذاران در پی دارد که با عنوان «ویزای طلایی امارات» نیز شناخته می‌شود. ناگفته نماند که اخذ شهروندی دبی از طریق سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر نیست.

  یکی دیگر از زیر‌مجموعه‌های مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری، کارآفرینی است. برای کارآفرینی در دبی باید طرح تجاری داشته باشید که سودآوری کسب‌وکار شما را به دولت امارات ثابت کند و حداقل به ۵میلیون درهم سرمایه نیاز خواهید داشت. با استفاده از این روش، می‌توانید اقامت ۵‌ساله دبی را به‌دست آورید و خانواده‌تان را نیز با خود به امارات ببرید.

  خرید اوراق قرضه هم از روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری در امارات است. برای خرید اوراق قرضه باید بیش از ۲۱ سال داشته باشید. خرید ملک و ثبت شرکت از دیگر زیرمجموعه‌های مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری هستند. توجه کنید که سرمایه‌گذاری مبالغ هنگفت در دبی، به گرفتن اقامت دائم آنجا ارتباطی ندارد و اخذ شهروندی و تابعیت دبی ممکن است تا ۳۰ سال طول بکشد. مدارک مورد‌نیاز برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در دبی ازاین‌قرارند:

  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای سرمایه‌گذاری
  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • مدارک مربوط به مجوز سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد دبی
  • آدرس ثبت‌شده مکان اسقرار شرکت
  • رزومه متقاضی سرمایه‌گذاری در دبی

  مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

  مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک یکی دیگر از راه‌های اقامت در این شهر است که زیرمجموعه بخش سرمایه‌گذاری در دبی به‌حساب می‌آید. خرید ملک در دبی حداقل به ۷۵۰هزار درهم سرمایه نیاز دارد. با خرید ملک در دبی، می‌توانید اقامت ۳ساله این شهر را دریافت کنید و همسر و فرزندانتان را نیز به‌همراه خود ببرید.

  هرچه مبلغ درنظرگرفته‌شده برای خرید ملک در دبی بیشتر از ۷۵۰هزار درهم باشد، در مناطق بهتر و گران‌تر می‌توانید ملک بخرید. برای خرید ملک در دبی‌، باید ثابت کنید که سرمایه خرید ملک را از روش گرفتن وام تامین نکرده‌اید. نکته مهم اینکه بعد از خرید ملک، تا ۳ سال اجازه ندارید آن را بفروشید.

  دریافت اقامت‌های طولانی در دبی مستلزم افزایش مبلغ سرمایه‌گذاری به ۲ تا ۱۰میلیون درهم است. با خرید ملک در دبی، بسته به میزان سرمایه‌گذاری‌تان می‌توانید تا ۱۰ سال اجازه اقامت این شهر را اخذ کنید. تا زمانی‌که ملک خریده‌شده را در تملک خود داشته باشید، اقامتتان در دبی تمدید خواهد شد.

  مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت

  مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در دبی است که طرفداران بسیاری دارد. سرمایه لازم برای ثبت شرکت در دبی دقیقا مشخص نیست؛ ولی بسته به نوع شرکت، ممکن است از ۱۵هزار تا ۴۵هزار درهم متغیر باشد.

  برای ثبت شرکت در دبی، باید مراحل قانونی زیر را طی کنید:

  1. دریافت تاییدیه ابتدایی از دولت امارات
  2. ثبت شرکت در اداره اقتصادی امارات
  3. گرفتن اقامت ۲ساله برای ثبت شرکت

  برای ثبت شرکت در دبی ۳ نوع مجوز وجود دارد که هرکدام بسته به نوع فعالیت شرکت، ویژگی‌های خود را دارند.

  انواع مجوز برای ثبت شرکت در دبی عبارت‌اند از:

  • مجوز حرفه‌ای  (Professional License)

  این مجوز برای شرکتی با فعالیت‌های پزشکی، فناوری، حسابداری، وکالت و مشاوره صادر می‌شود.

  • مجوز صنعتی (Industrial License)

  این مجوز برای شرکت‌هایی صادر می‌شود که فعالیتشان براساس تولیدات است.

  • مجوز تجاری (Commercial License)

  این مجوز برای شرکت‌های تجاری و بازرگانی صادر می‌شود.

  با ثبت شرکت در دبی، می‌توانید همراه با همسر و فرزندانتان در این شهر زندگی کنید. فراموش نکنید که مجوز فعالیت شرکت هر ۲ سال باید تمدید شود تا بتوانید به اقامت خود در این کشور ادامه دهید.

  مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

  مهاجرت به دبی از طریق ازدواج نیز امکان‌پذیر است. قوانین ازدواج در امارات با کشورهای دیگر کمی متفاوت هستند که درادامه، به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • ازدواج مرد اماراتی با زنی خارجی

  اگر مرد اماراتی با زن خارجی در خاک امارات ازدواج کند، بعد از گذشت ۳ سال و اثبات حقیقی‌بودن ازدواج، زن می‌تواند اقامت کشور امارات را دریافت کند. گفتنی است که از شروط مهم گرفتن اقامت، لغو ملیت قبلی زن است.

  • ازدواج زن اماراتی با مرد خارجی

  اگر مرد خارجی با زن اماراتی در خاک این کشور ازدواج کند، فقط اقامت امارات به او اعطا می‌شود. همچنین، بعد از گذشت ۳ سال باید اقامت خود را تمدید کند.

  مهاجرت به دبی از طریق تولد

  مهاجرت به دبی از طریق تولد همیشه امکان‌پذیر نیست؛ چراکه امارات از قانون تابعیت خون پیروی می‌کند. اگر پدرومادر تابعیت امارات را داشته باشند، تابعیتشان از‌طریق خون به فرزندشان منتقل می‌شود و شهروند این کشور به‌حساب می‌آیند. تنها در‌صورتی تابعیت اماراتی فرزند پذیرفته می‌شود که پدرش اماراتی باشد.

  شرایط مهاجرت به دبی

  شرایط مهاجرت به دبی بسته به نوع مهاجرت متفاوت خواهد بود. ازجمله شرایط مهاجرت به دبی می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

  • مهاجرت کاری

  در روش مهاجرت کاری، باید از کارفرمای اماراتی پیشنهاد کار دریافت کرده باشید و سنتان بیشتر از ۱۸ سال باشد. در این نوع مهاجرت، اقامتتان موقت و تمدیدشدنی خواهد بود.

  • مهاجرت تحصیلی

  در روش مهاجرت تحصیلی، باید سنتان بیش از ۱۸ سال باشد و مدرک آیلتس با نمره ۶ را ارائه دهید. در این روش، تمکن مالی به‌منظور پرداخت شهریه بسیار اهمیت دارد. اقامت شما در این نوع روش مهاجرتی ۵‌ساله خواهد بود.

  • مهاجرت سرمایه‌گذاری

  در روش مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری، به ۷۵۰هزار تا ۱۰میلیون درهم سرمایه نیاز دارید. همچنین، باید بیش از ۱۸ سال داشته باشید. در این روش، مدت اقامت مجاز ۲ تا ۱۰ سال خواهد بود و امکان تمدید آن نیز وجود خواهد داشت.

  • مهاجرت ازدواج

  در روش مهاجرت از طریق ازدواج، باید بیش از ۱۸ سال داشته باشید و حقیقی‌بودن ازدواج خود را بتوانید ثبت کنید. در این روش مهاجرت، اقامت شما ۳ساله با قابلیت تمدید یا به‌صورت دائم خواهد بود.

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به دبی

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به دبی بسته به نوع مهاجرت متفاوت خواهد بود؛ با‌این‌حال، مهاجرت به دبی به مدارکی عمومی نیاز دارد که در تمامی روش‌ها مشترک هستند.

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به دبی بدین‌شرح‌اند:

  • مدارک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه
  • عکس جدید پاسپورتی با پس‌زمینه سفید
  • مدارک مالی برای بررسی تمکن مالی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • گواهی سلامت

  هزینه های زندگی در دبی

  هزینه های زندگی در دبی با‌توجه‌به سبک زندگی هر شخص و محل زندگی‌اش متفاوت خواهد بود. هزینه زندگی در این شهر بیشتر از بسیاری از پایتخت‌های کشورهای اروپایی است؛ ولی اقتصاد قدرتمند این شهر تعادل بین درآمد و مخارج را به‌خوبی برقرار کرده است. میانگین هزینه‌های زندگی هر شخص بین ۶هزار تا ۱۲هزار درهم در ماه است؛ درحالی‌که هزینه‌های زندگی خانواده ۴نفره بین ۱۵هزار تا ۲۵هزار درهم در ماه برآورد می‌شود.

  مهم‌ترین هزینه زندگی در دبی هزینه مسکن است. اجاره خانه در نقاط مختلف دبی و بسته به تعداد اتاق‌ها از ۳‌هزار تا ۱۶‌هزار درهم در ماه متغیر است. خانواده‌های ۳نفره ماهانه مبلغی درحدود ۳هزار تا ۴هزار درهم نیز برای خورد‌و‌خوراک خود باید در نظر بگیرند.

  اخذ تابعیت دبی

  اخذ تابعیت دبی برای اتباع خارجی تقریبا کاری ناممکن است. در برخی از روش‌های مهاجرتی مانند ازدواج، اگر مرد اماراتی با زن خارجی ازدواج کند، زن احتمال اخذ تابعیت دبی را خواهد داشت. روش‌های دیگر فقط برای گرفتن اقامت‌‌های تمدیدشدنی مناسب هستند. بعد از سال‌ها زندگی در دبی و تمدید سالانه اقامت، ممکن است با صلاح‌دید دولت امارات، بتوانید تابعیت این کشور را کسب کنید. فراموش نکنید فرایند دریافت تابعیت ممکن است تا ۳۰ سال طول بکشد.

  آسان ترین راه های مهاجرت به دبی برای ایرانیان

  در سال‌های اخیر، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به‌دلیل وضع قوانین جدید و تسهیل سرمایه‌گذاری و جذب نیروی کار خارجی جزو آسان ترین راه های مهاجرت به دبی برای ایرانیان به‌شمار می‌آید. در این روش، تمدید اقامت آسان‌تر و سریع‌تر از روش‌های مهاجرتی دیگر است.

  مزایای مهاجرت به دبی

  مهاجرت به دبی مزایای بسیاری برای مهاجران خواهد داشت. برخی از مزایای مهاجرت به دبی ازاین‌قرارند:

  • اقتصاد قدرتمند و ثبات سیاسی امارات
  • امنیت اجتماعی فراوان
  • درآمد مکفی
  • مالیات کمتر درمقایسه‌با بسیاری از کشورهای جهان
  • سرعت چشمگیر رشد اقتصادی

  معایب مهاجرت به دبی

  مهاجرت به دبی درکنار مزایای بسیارش معایبی نیز دارد. معایب مهاجرت به امارات عبارت‌اند از:

  • نبودن امکان اخذ تابعیت یا طولانی‌بودن روند آن
  • نداشتن مزایای اجتماعی به‌اندازه شهروندان امارات
  • اخراج مهاجران درصورت نداشتن سرمایه کافی برای کار و زندگی و تحصیل

  جمع‌بندی

  مهاجرت به دبی سطح زندگی افراد را از‌نظر اقتصادی و اجتماعی چندین سطح رشد می‌دهد. اقتصاد قوی این شهر برای مهاجران، به‌خصوص برای سرمایه‌گذاران، به‌معنی داشتن امنیت شغلی است.

  مهاجرت به دبی به‌معنی گرفتن تابعیت کشور امارات نیست. برای دریافت اقامت دبی، می‌توانید از روش تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، خرید ملک، ثبت شرکت و ازدواج استفاده کنید. در تمامی روش‌های مهاجرتی، بعد از چند سال به تمدید اقامتتان در دبی نیاز خواهید داشت. هزینه زندگی در دبی بسیار سرسام‌آور است؛ باوجوداین، دریافت درآمد مناسب می‌تواند تعادل مناسبی بین دخل‌و‌خرج شما ایجاد کند.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت به دبی

  مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت چگونه است؟
  مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت بدین‌صورت است که ابتدا باید تاییدیه ابتدایی را از دولت امارات دریافت کنید و سپس شرکت خود را در اداره اقتصادی امارات ثبت کنید و در‌نهایت اقامت ۲ساله دبی را بگیرید.
  آیا با مهاجرت به دبی می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟
  خیر، با مهاجرت به دبی نمی‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؛ چراکه برای داشتن پاسپورت دبی باید تبعه این کشور باشید و مهاجرت به دبی به مفهوم داشتن تابعیت نیست.
  مزایای مهاجرت به دبی چیست؟
  مزایای مهاجرت به دبی عبارت‌اند از: امنیت شغلی، امنیت اجتماعی، درآمد مکفی، مالیات کم و سرعت درخورتوجه رشد اقتصادی.
  کم‌هزینه‌ترین راه برای مهاجرت به دبی کدام است؟
  کم‌هزینه‌ترین راه برای مهاجرت به دبی، ثبت‌کردن شرکا است که هزینه آن حدود ۱۵هزار تا ۴۵هزار درهم تخمین زده می‌شود.
  حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به دبی چقدر است؟
  حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت حدود ۱۵هزار درهم و حداقل سرمایه برای سرمایه‌گذاری در این شهر حدود ۷۵۰هزار تا ۱۰میلیون درهم خواهد بود.
  آسان‌ترین راه مهاجرت به دبی برای ایرانیان چیست؟
  آسان‌ترین راه مهاجرت به دبی برای ایرانیان، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است؛ زیرا دولت امارات قوانین سرمایه‌گذاری در این شهر را آسان‌تر از گذشته کرده است. با استفاد از این روش، می‌توان تا ۱۰ سال اقامت دبی را دریافت کرد.
  راه‌های مهاجرت به دبی کدام‌اند؟
  تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک و ازدواج ازجمله راه‌های مهاجرت به دبی محسوب می‌شوند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859