اقامت استرالیا

اقتصاد پیشرفته، فرصت‌های شغلی فراوان، دانشگاه‌های معتبر و امکانات رفاهی عالی موجب شده است تا افراد زیادی به‌دنبال گرفتن اقامت استرالیا باشند. اگر شما هم به‌دنبال مهاجرت و اقامت در کشوری پیشرفته هستید‌‌، اقامت در استرالیا انتخاب درستی است.

مشاوره تلفنی
2024/4/a46d6bd4-e3b1-4827-9ca3-fdaca6bbffb4.jpg

مشاوره اخذ اقامت استرالیا

اخذ اقامت استرالیا و مهاجرت به این کشور محبوبیت زیادی در میان مهاجران، به‌ویژه ایرانیان، پیدا کرده است. شهرهای بزرگ استرالیا، از‌جمله سیدنی و ملبورن و بریزبن هرساله به‌عنوان شهرهای برتر جهان برای سکونت انتخاب می‌شوند. با اخذ اقامت استرالیا می‌توانید در کشوری زیبا با طبیعت شگفت‌انگیز و آب‌وهوایی معتدل، آینده بهتری برای خود و فرزندانتان بسازید.

برای دریافت اقامت دائم و موقت کشور استرالیا، باید از شرایط و قوانین مهاجرتی این کشور آگاهی کامل داشته باشید و با متخصصان این حوزه مشورت کنید. کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو تمام اطلاعات لازم برای اخذ اقامت استرالیا را در‌اختیارتان قرار می‌دهند.

در‌صورت تمایل به مشاوره اخذ اقامت استرالیا، می‌توانید فرم رایگان مشاوره را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع اقامت استرالیا

  برای زندگی و کار در استرالیا یا حتی بازدید از این کشور، به اقامت این کشور نیازمندید. این یعنی اداره مهاجرتی استرالیا اجازه حضور و فعالیت در این کشور را به شما اعطا می‌کند. انواع اقامت استرالیا براساس مدت‌زمان اقامت به ۲ گروه اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می‌شوند. در‌ادامه اطلاعات لازم را درباره انواع اقامت استرالیا توضیح می‌دهیم.

  اقامت موقت استرالیا

  اقامت موقت استرالیا نوعی اقامت است که با داشتن آن شخص برای مدت محدودی اجازه حضور و فعالیت در کشور استرالیا را پیدا می‌کند. این نوع از اقامت به متقاضیان ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی یا ملاقات با خانواده تعلق می‌گیرد. اقامت موقت انواع مختلفی دارد که هریک شرایط متفاوتی دارند.

  برای اخذ اقامت موقت استرالیا، معمولا باید به اداره مهاجرت این کشور ثابت کنید که پس از اتمام مدت‌زمان ویزا، به کشور خود باز می‌گردید. واجدان اقامت موقت استرالیا در اغلب مواقع دسترسی محدودی به خدمات دولتی دارند و مشمول شرایط خاصی می‌شوند که در ویزای آن‌ها قید شده است؛ مانند محدودیت کاری یا شرایط تحصیل.

  هریک از انواع اقامت موقت استرالیا می‌توانند در شرایط خاصی به اقامت دائم این کشور تبدیل شوند.

  اقامت دا‌ئم استرالیا

  با اخذ اقامت دائم استرالیا این حق را خواهید داشت که برای مدت‌زمان نامحدود در این کشور زندگی و کار کنید. پس از گذشت ۵ سال از داشتن اقامت دائم استرالیا و ۴ سال سکونت در این کشور، می‌توانید برای شهروندی و اخذ پاسپورت استرالیا اقدام کنید. ساکنان دائم این کشور بیشتر حقوق و امتیازهای شهروندان استرالیایی، ازجمله دسترسی به خدمات دولتی مانند خدمات بهداشتی و درمانی را خواهند داشت.

  اقامت دائم استرالیا را می‌توانید از راه‌های مختلفی مانند مهاجرت ازطریق تخصص یا حمایت مالی خانواده یا ویزای استعدادهای خاص به‌دست بیاورید. همچنین، در مراکز آموزشی معتبر استرالیا می‌توانید تحصیل و برای اقامت دائم اعضای خانواده‌تان از آنان حمایت و بدون محدودیت به داخل و خارج از استرالیا سفر کنید.

  راه های دریافت اقامت استرالیا

  راه های دریافت اقامت استرالیا متنوع است و هر فرد بنابر شرایط سنی، وضعیت مالی، تحصیلی و شغلی‌اش، یکی از آن‌ها را برای زندگی و کار در کشور استرالیا می‌تواند انتخاب کند. ازدواج، تحصیل، سرمایه‌گذاری، کار و تخصص ازجمله راه های دریافت اقامت استرالیا محسوب می‌شوند. در‌ادامه، درباره هریک از این روش‌ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

  اقامت استرالیا از طریق ازدواج

  ازدواج یکی از راه‌هایی است که با آن می‌توانید به‌‌راحتی اقامت استرالیا را بگیرید. گفتنی است که پس از گذشت مدت‌زمان معین و اثبات حقیقی‌بودن ازدواج، شهروندی کشور استرالیا به شما تعلق خواهد گرفت.

  ویزای ۳۰۰ یکی از راه‌های دریافت اقامت استرالیا از‌ طریق ازدواج است. اگر بخواهید در آینده با شهروندی استرالیایی ازدواج کنید، باید شما و همسرتان که شهروندی استرالیا را دارد، برای ازدواج درخواست دهید. در این صورت، ویزای ۹ماهه استرالیا به شما تعلق می‌گیرد تا بتوانید در این مدت ازدواج کنید. پس از ازدواج، برای ویزای ۸۲۰ که ویزای همسر این کشور است، می‌توانید درخواست دهید.

  با گذشت حداقل ۲ سال از دریافت ویزای ۸۲۰، می‌توانید ویزای ۸۰۱ اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. ناگفته نماند که در برخی شرایط استثنائی، می‌توانید هم‌زمان برای اخذ ویزای موقت و دائمی استرالیا اقدام کنید. در‌صورتی‌که شما و همسرتان حداقل ۲ سال با یکدیگر زندگی کرده و فرزند مشترک داشته باشید، ویزای موقت و دائمی را در یک زمان می‌توانید دریافت کنید. بااین‌حال، اگر فرزند مشترک نداشته باشید، باید قبل از اخذ ویزا، حداقل ۳ سال به‌طور مشترک زندگی کرده باشید.

  اگر با شهروندی استرالیایی در خارج از کشور استرالیا ازدواج کرده باشید، باید در ابتدا ویزا موقت ۳۰۹ را دریافت کنید که روند گرفتن آن بین ۱۳ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد. برای اخذ این ویزا، باید سلامت جسمی و روانی شما ارزیابی شود و برخی معاینه‌ها و آزمایش‌ها را پشت‌سر بگذارید. همچنین، گواهی عدم سوءپیشینه خود را از کشور یا کشورهایی که در ۱۰ساله گذشته در آن اقامت کرده‌اید، ارائه دهید.

  پس از دریافت ویزای ۳۰۹، می‌توانید با ویزای ۱۰۰ استرالیا اقامت دائم این کشور را به‌دست آورید. برای اخذ این ویزا شما و همسرتان باید حداقل ۲ سال زندگی مشترک و رابطه‌ای صمیمانه با یکدیگر داشته باشید. روند دریافت این ویزا بین ۱۹ تا ۳۹ ماه زمان می‌برد و شرط اصلی آن تک‌همسری است.

  اقامت استرالیا از طریق تحصیل

  اقامت استرالیا از طریق تحصیل به‌صورت موقت امکان‌پذیر است. این یعنی با مهاجرت تحصیلی نمی‌توانید اقامت دائم این کشور را به‌دست آورید. ویزای تحصیلی استرالیا بسته به مدت‌زمان تحصیلات شما بین ۲ تا ۴ سال متغیر است. هنگام تحصیل می‌توانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید؛ البته دوره‌های کارآموزی جزو ساعات کاری شما محسوب نمی‌شود.

  برای دریافت اقامت استرالیا از طریق تحصیل، باید در ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه‌های این کشور را گرفته باشید. سپس با در دست داشتن مدارک لازم، به سفارت استرالیا مراجعه کنید و برای ویزای دانشجویی درخواست ‌دهید. گفتنی است که پس از اتمام تحصیلتان، می‌توانید برای اجازه کار و ویزای ۴۸۵ اقدام کنید.

  ویزای ۴۸۵ به شما اجازه می‌دهد تا بین ۱۸ تا ۴۸ ماه در استرالیا کار و زندگی کنید. برای اخذ این ویزا، باید در ۶ ماه اخیر تحصیلات خود را تمام کرده باشید و دوره تحصیلی‌تان حداقل ۲ سال زمان برده باشد. همچنین، باید شغل متناسب با رشته تحصیلی خود را انتخاب کرده باشید تا این ویزا به شما تعلق بگیرد. اگر از مقاطع پایین‌تر از کارشناسی فارغ‌التحصیل شده باشید، ۱۸ ماه و در‌صورت فارغ‌التحصیلی از مقاطع عالی‌تر، ۲ یا ۳ یا ۴ سال اجازه خواهید داشت کار کنید.

  پس از دریافت ویزای ۴۸۵، می‌توانید تا مدت‌زمان تعیین‌شده در استرالیا کار و زندگی کنید و برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. فراموش نکنید که با داشتن سابقه کار مرتبط، می‌توانید امتیاز بیشتری در سیستم امتیازدهی اقامت استرالیا به‌دست آورید.

  اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

  اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری یکی از راه‌های آسان دریافت اقامت دائم و موقت این کشور محسوب می‌شود. گرفتن اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری نیازمند الزاماتی است که هر مورد امتیاز خاصی دارد. برای دریافت ویزا باید در سیستم نمره‌دهی استرالیا، حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشید. ناگفته نماند که گاهی با افزایش میزان دارایی می‌توانید کسری امتیازتان را جبران کنید.

  هنگام درخواست برای گرفتن اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری، سن شما باید کمتر از ۵۵ سال باشد. البته اگر سن شما بیشتر باشد، امکان دریافت این ویزا برای شما محال نیست و با استفاده از تبصره‌های موجود‌، می‌توانید اجازه اقامت بگیرید. علاوه‌بر‌این، باید کسب‌وکاری داشته باشید که حداقل ۲ سال فعال باشد. این کسب‌وکار می‌تواند سهام شرکت یا جواز کسب یا پروانه مطب باشد.

  یکی دیگر از شروط اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری این است که باید در ۲ سال از ۴ سال اخیر، بین ۴۰هزار تا ۵۰هزار دلار سود به‌دست آورده باشید. همچنین، ارزش اموال شما و همسرتان باید حداقل ۸۰هزار دلار باشد.

  پس از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری، می‌توانید فعالیت خود را در استرالیا آغاز کنید و بعد از مدتی برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. دریافت اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری حدود ۱۸ ماه زمان می‌برد و در تمام مدت این فرایند، بهتر است در استرالیا حضور داشته باشید تا مشکلی برای درخواستتان به‌وجود نیاید.

  در ابتدا باید کسب‌وکار خود را در این کشور راه‌اندازی یا حداقل ۲۰۰هزار دلار سرمایه‌‌گذاری کنید. سپس باید حداقل ۲ نفر کارمند استخدام کنید و حداقل حقوق استرالیا را به آن‌ها بپردازید. در مرحله بعد، باید در سال دوم حداقل ۳۰۰هزار دلار سود به‌دست آورده باشید.

  پس از طی مراحل ذکرشده، می‌توانید برای ویزای ۸۸۸ یا اقامت دائم استرالیا درخواست دهید. بعد از ۱ سال اقامت دائم استرالیا، می‌توانید برای اخذ شهروندی و پاسپورت استرالیا اقدام کنید.

  اقامت استرالیا از طریق کار

  اخذ اقامت استرالیا از طریق کار به ۲ صورت دائمی و موقت امکان‌پذیر است که در ابتدا باید برای اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور درخواست بدهید. استرالیا ویزاهای کاری متنوعی دارد که تنها ۴ نوع از آن‌ها شامل ایرانیان می‌شود. پس از مدتی اقامت موقت کاری در این کشور، می‌توانید برای اقامت دائم استرالیا درخواست دهید.

  ویزای ۱۸۹ یا ویزای مهارتی مستقل یکی از ویزاهای کاری پرطرفدار استرالیا است. اگر از مهارت و تخصص موردنیاز این کشور برخوردار باشید، این ویزا شامل حال شما می‌شود و اجازه کار و تحصیل در استرالیا را پیدا می‌کنید. برای دریافت این ویزا باید کمتر از ۴۵ سال داشته باشید. همچنین، به دعوت‌نامه کاری از کارفرمای استرالیایی و کسب نمره حدنصاب سیستم نمره‌دهی این کشور نیاز دارید.

  ویزای ۱۹۰ یکی دیگر از راه های اخذ اقامت استرالیا ازطریق کار است که اغلب شرایط آن مانند ویزای ۱۸۹ است؛ اما برای دریافت این ویزا باید شخص یا شرکت استرالیایی حامی مالی شما شود تا اجازه کار و زندگی در این کشور به شما داده شود.

  ویزای ۴۹۱ یا ویزای اسپانسر مناطق کم‌جمعیت ازجمله اقامت‌هایی است که به افراد کوچک‌تر از ۴۵ سال اعطا می‌شود. این ویزا برای جبران کمبود نیروی کار در مناطق کم‌جمعیت استرالیا است که طبق آن می‌توانید ۵ سال در این کشور کار و زندگی کنید. برای دریافت این ویزا به معرف استرالیایی یا دعوت‌نامه اقوام درجه‌یک ساکن این کشور و کسب حداقل ۶۵ نمره در سیستم امتیاز‌دهی استرالیا نیاز خواهید داشت.

  ویزای ۴۷۶ بیشتر مخصوص فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی است که به آنان اجازه می‌دهد تا حداقل ۱۸ ماه در این کشور سکونت و کار کنند. دانشجویان و فارغ‌التحصیلان می‌توانند تا قبل از ۳۱سالگی برای این ویزای کاری درخواست دهند. این ویزا ‌تمدیدکردنی نیست؛ اما امکان تبدیل آن به انواع دیگر ویزاها وجود دارد.

  اقامت استرالیا از طریق تخصص

  اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص یکی از راه‌‌هایی است که دولت این کشور به‌دلیل درصد اندک بیکاری افراد متخصص و استفاده کم از بودجه‌های دولتی و کمبود نیروی کار ماهر، شرایط آسان‌تری برای آن در نظر گرفته است. با استفاده از ویزای تخصص استرالیا، می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ و برای مدت‌زمان تعیین‌شده‌ای در این کشور کار و زندگی کنید. همچنین درصورت داشتن شرایط لازم، می‌توانید برای شهروندی استرالیا درخواست بدهید.

  هر سال فهرستی از مشاغل موردنیاز کشور استرالیا و امتیاز لازم برای دریافت ویزای تخصص این کشور اعلام می‌شود که طبق آن، می‌توانید شرایط خود را برای دریافت اقامت این کشور بسنجید. هر‌چه امتیاز شما بیشتر باشد، سریع‌تر ویزا دریافت می‌کنید. اقامت استرالیا از طریق تخصص روش مقرون‌به‌صرفه‌ای است که با استفاده از آن می‌توانید خانواده خود را به این کشور ببرید.

  شرایط دریافت اقامت استرالیا

  شرایط دریافت اقامت استرالیا با‌توجه‌به مدت‌زمان حضور شما در این کشور ارزیابی می‌شود. برای دریافت اقامت دائم استرالیا، باید با ویزای معتبر ۴ سال اخیر را در این کشور سکونت کرده و در ۱۲ ماه گذشته، مجموعا بیشتر از ۹۰ روز خارج از خاک استرالیا نباشید. ناگفته نماند که این شرایط ویژه افراد بزرگ‌تر از ۱۷ سال است و کودکان به رعایت این محدودیت‌ها نیازی ندارند.

  مدارک لازم برای دریافت اقامت استرالیا

  مدارک لازم برای دریافت اقامت استرالیا بسته به ویزای کاری یا تحصیلی یا ازدواج می‌تواند متفاوت باشد؛ اما به‌طور کلی، مدارکی وجود دارند که باید به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهید تا اقامت استرالیا را دریافت کنید.

  مدارک لازم برای دریافت اقامت استرالیا عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر
  • گواهی تولد
  • گواهی ازدواج
  • گواهی سلامت
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • مدارک تحصیلی
  • مدرک زبان
  • سوابق کاری و رزومه

  مراحل دریافت اقامت استرالیا

  امکان دریافت اقامت موقت استرالیا با روش‌های مختلف وجود دارد که هریک مراحل خاص خود را دارند؛ اما برای دریافت اقامت دائم (PR) کشور استرالیا، باید مراحل مشخصی را طی کنید تا بتوانید اجازه کار و زندگی در این کشور را برای طولانی‌مدت به‌دست آورید.

  مراحل دریافت اقامت استرالیا عبارت‌اند از:

  1. ابتدا باید مطمئن شوید که واجد‌شرایط دریافت اقامت استرالیا هستید یا خیر. برای مثال، می‌توانید شغل و مهارت مدنظرتان و نیز امتیازی که باید به‌دست آورید، بررسی کنید.
  2. مهارت‌ها و تحصیلات و شرایط خود را با کمک شخص متخصص و آگاه به حوزه اقامت در استرالیا براساس استانداردهای ارزیابی استرالیا بررسی کنید.
  3. مرحله بعدی جمع‌آوری مدارک موردنیاز و در دست داشتن مدرک زبان است. اداره مهاجرت کشور استرالیا مدارک آزمون‌های آیلتس و تافل و کمبریج را می‌پذیرد.
  4. به وبسایت SkillSelect استرالیا مراجعه و فرم آنلاین مربوط به دریافت اقامت را تکمیل کنید. در این فرم، باید به سوالات مربوط به مهارت‌های خود و شغلتان جواب دهید تا براساس آن بتوانید برای PR استرالیا اقدام کنید. پس از ارسال درخواست خود، نامه یا گواهی (ITA) به شما داده می‌شود تا بتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید.
  5. طی مدت ۶۰ روز باید درخواست اقامت دائم خود را به‌همراه مدارک موردنیاز به اداره مهاجرت استرالیا ارسال کنید تا ارزیابی شود. پس از گذشت مدتی، پاسخ اقامت دائم شما به اطلاعتان می‌رسد.

  هزینه اخذ اقامت استرالیا

  هزینه اخذ اقامت استرالیا براساس ارزیابی مهارت و شرایط پرونده، از متقاضی‌ای به متقاضی دیگر متفاوت است. به‌طور کلی، هزینه اخذ اقامت این کشور شامل هزینه درخواست بررسی پرونده، هزینه ارزیابی مهارت شغلی، هزینه آزمون زبان و گواهی سلامت است که بسته به پرونده‌تان، باید بین ۴۹۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار استرالیا پرداخت کنید.

  تمدید اقامت استرالیا

  تمدید اقامت استرالیا براساس نوع ویزا و اقامت تعلق‌گرفته به شما متفاوت است. اگر بخواهید مدت بیشتری در خاک استرالیا بمانید، باید برای تمدید اقامت درخواست دهید. برخی از انواع ویزای استرالیا مانند ویزای ۶۰۰ یا ویزای توریستی را نمی‌توان تمدید کرد.

  در‌صورتی‌که ویزای تحصیلی استرالیا را داشته باشید و دوره تحصیلی‌ شما بیشتر از اجازه اقامتتان زمان ببرد، آن را می‌توانید تمدید کنید؛ در‌غیر‌این‌صورت، باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. اغلب ویزاهای کاری استرالیا قابلیت تمدید و تبدیل به اقامت دائم این کشور را دارند.

  مزایای دریافت اقامت استرالیا

  استرالیا ازجمله کشورهای مهاجرپذیری است که از سال‌های بسیار دور، یکی از گزینه‌های اصلی مهاجرت محسوب می‌شده است. این کشور امکانات و استانداردهای زندگی مطلوبی دارد که باعث می‌شود تا به مکانی ایدئال برای ساختن آینده خود و فرزندانتان تبدیل شود. مزایای دریافت اقامت استرالیا عبارت‌اند از:

  فرهنگ مهاجرپذیر

  کشور استرالیا از سال‌های گذشته یکی از گزینه‌های محبوب برای مهاجران محسوب می‌شده و همین موضوع باعث شده است تا تعداد مهاجران در این کشور زیاد باشد. در این شرایط، تنوع فرهنگی در این کشور بیشتر شده است و تمام شهروندان از ملیت‌های مختلف درکنار یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیزی دارند.

  درآمد مناسب

  درآمد مشاغل در کل شهرهای استرالیا، به‌ویژه شهرهای بزرگ مانند ملبورن و سیدنی، بسیار مناسب است. اگر در حوزه یکی از مشاغل پرتقاضای این کشور فعالیت کنید، احتمالا درآمد بیشتری از متوسط جامعه خواهید داشت. دستمزدها و درآمد شغل میان‌رده در استرالیا می‌تواند تمام هزینه‌های زندگی‌تان را پوشش دهد.

  سطح زندگی

  خدمات بهداشتی و درمانی، حمل‌ونقل، ساعت کار بهینه، تعطیلات عمومی زیاد و زیرساخت‌های قوی و به‌روز باعث شده‌اند تا استرالیا به یکی از کشورهای ایدئال برای کار و زندگی تبدیل شود. سطح زندگی و امکانات رفاهی این کشور بسیار زیاد است و با خانواده خود می‌توانید در کشوری آرام و پیشرفته زندگی کنید.

  آموزش باکیفیت

  استرالیا دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی معتبر و مطرحی دارد که در تمام جهان شناخته‌شده هستند. نظام آموزشی این کشور نیز استانداردهای روز دنیا را رعایت می‌کند که موجب می‌شود تا دانش‌آموزان از‌لحاظ علمی و اجتماعی به‌درستی رشد پیدا کنند.

  معایب دریافت اقامت استرالیا

  زندگی در استرالیا و دریافت اقامت این کشور با وجود تمام مزایایش، معایبی نیز دارد که پیش از تصمیم‌گیری برای مهاجرت به این کشور، باید از آن‌ها آگاه باشید. معایب دریافت اقامت استرالیا بدین‌شرح‌اند:

  هزینه زندگی گران

  هزینه زندگی در کشور استرالیا گران است که بیشتر این هزینه را اجاره مسکن تشکیل می‌دهد. برای زندگی در شهرهایی مانند ملبورن و سیدنی باید هزینه زیادی برای مسکن بپردازید؛ اما گرانی استرالیا به مسکن محدود نیست و به‌طور کلی، هزینه زندگی و به‌ویژه خدمات بهداشتی و درمانی در استرالیا بیشتر از کشورهای اروپایی است.

  مسافت زیاد

  مسافت کشور استرالیا برای مهاجران ایرانی طولانی است و یکی از معایب دریافت اقامت استرالیا همین مسافت زیاد است؛ زیرا برای رفت‌وآمد به ایران، نیازمند صرف هزینه و زمان بیشتری هستید و در‌مقایسه‌با کشورهای اروپایی، به‌راحتی نمی‌توانید به کشور خود رفت‌وآمد کنید.

  جمع‌بندی

  استرالیا کشوری پیشرفته با اقتصادی قوی است که همیشه در کانون توجه مهاجران از سرتاسر دنیا قرار گرفته است. کیفیت زندگی در این کشور بسیار راضی‌کننده است؛ به‌طوری‌که شهرهای سیدنی و ملبورن و بریزبن هرساله جزو شهرهای ایدئال جهان برای زندگی محسوب می‌شوند.

  برای کار و زندگی و بازدید از این کشور، به اجازه اقامت استرالیا نیازمندید که به ۲ گروه اجازه اقامت موقت و اجازه اقامت دائم تقسیم می‌شوند. با دریافت اقامت موقت استرالیا، به شما برای مدت محدودی اجازه حضور و فعالیت در کشور استرالیا داده می‌شود. این نوع از اقامت به متقاضیان ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی یا ملاقات با خانواده تعلق می‌گیرد.

  اقامت اقامت دائم استرالیا به شما اجازه می‌دهد تا برای مدت‌زمانی نامحدود در این کشور زندگی و کار کنید. پس از گذشت ۵ سال از داشتن اقامت دائم استرالیا و ۴ سال سکونت در این کشور، می‌توانید برای شهروندی و اخذ پاسپورت استرالیا اقدام کنید. اقامت استرالیا را از راه‌‌های تحصیل، کار، ازدواج، تخصص و سرمایه‌گذاری می‌توانید دریافت کنید.

  برای گرفتن اقامت دائم استرالیا، باید همراه با ویزای معتبر ۴ سال اخیر را در این کشور سکونت کرده باشید. همچنین در ۱ سال گذشته، مجموعا بیشتر از ۹۰ روز در خارج از خاک استرالیا اقامت نکرده باشید. هزینه اخذ اقامت این کشور نیز بسته به نوع پرونده و شرایط شما، بین ۴۹۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار استرالیا خواهد بود.

  سوالات کاربران درباره اقامت استرالیا

  کم‌هزینه‌ترین روش اقامت استرالیا کدام است؟
  کم‌هزینه‌ترین روش اقامت استرالیا اخذ اقامت ازطریق ازدواج است.
  آیا می‌توانم مجوز اقامت استرالیا را تمدید کنم؟
  بله، اغلب ویزاهای کاری استرالیا ‌تمدیدشدنی هستند؛ اما مجوز اقامت توریستی قابلیت تمدید ندارد.
  مدارک مورد‌نیاز برای اخذ اقامت کشور استرالیا کدام است؟
  پاسپورت، گواهی تولد، گواهی ازدواج، گواهی عدم سوءپیشینه، گواهی سلامت، مدارک تحصیلی، سوابق کاری و رزومه و مدرک زبان، ازجمله مدارک مورد‌نیاز برای اخذ اقامت استرالیا به‌شمار می‌آیند.
  روش‌های دریافت اقامت استرالیا چیست؟
  ازدواج، تحصیل، کار، تخصص و سرمایه‌گذاری روش‌های دریافت اقامت استرالیا هستند.
  گرفتن اقامت استرالیا چقدر طول می‌کشد؟
  دریافت اقامت استرالیا بین ۸ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد.
  چگونه اقامت استرالیا بگیریم؟
  اقامت کشور استرالیا را می‌توانید ازطریق ازدواج، تحصیل، سرمایه‌گذاری، کار و تخصص به‌دست بیاورید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات بالدانو در کشور استرالیا