مهاجرت به آلمان

اگر خواهان مهاجرت به کشورهای اروپایی باشید، قطعا یکی از اولین انتخاب‌های شما برای مهاجرت به آلمان است. کشور آلمان یکی از کشورهای توسعه‌یافته، صنعتی و مهاجرپذیر است که شرایط بسیار خوبی را برای مهاجرت ایرانیان به دارد. شما می‌توانید با مشاوره گرفتن از موسسه مهاجرتی بالدانو مراحل این مهاجرت را تسریع کنید.

مشاوره تلفنی
2023/10/ffb23e06-f75d-4846-bc79-2a0e5cd9061b.jpg

مشاوره مهاجرت به آلمان

شرایط زندگی برای مهاجران در آلمان به قدری مناسب است که این کشور همواره یکی از اولویت‌ها و انتخاب‌های اول برای مهاجرت به قاره اروپا در بین مهاجران سراسر دنیا از جمله مهاجران ایرانی است. نرخ پایین بیکاری، فرصت‌های متعدد شغلی برای فارغ التحصیلان، کیفیت بالای سیستم آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی، آینده مطمئن برای خود و خانواده‌تان، قرار داشتن در بین کشورهای اتحادیه اروپا و جذب مهاجران به روش‌های مختلف باعث شده تا کشور آلمان به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی دنیا تبدیل شود.

در موسسه مهاجرتی بالدانو قصد داریم تا شما را با انواع روش‌های مهاجرت به آلمان آشنا کنیم؛ بنابراین اگر دوست دارید تا به طور کامل با شرایط مهاجرت به آلمان آشنا شوید با بالدانو همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما در بالدانو برای مشاوره بیشتر درباره مهاجرت به آلمان با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  مهاجرت به آلمان

  راه های مهاجرت به آلمان

  هر چه رزومه کاری یا تحصیلی خود را بیشتر تقویت کنید، بودجه بیشتری داشته باشید، از دانش زبان انگلیسی یا آلمانی خوبی برخوردار باشید و در بازه سنی مناسبی قرار داشته باشید، شانس شما برای مهاجرت به آلمان نیز بیشتر خواهد شد. در ادامه شما را با راه‌های مهاجرت به کشور آلمان آشنا می‌کنیم:

  مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

  سیستم آموزشی در کشور آلمان از شرایط بسیار خوبی برخوردار است به طوری که این کشور یکی از کشورهای پیشرو در تولید علم لقب گرفته است. حضور دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس متعدد با کیفیت و اعتبار بالا در هر شهر و استانی باعث شده تا علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی نگاه ویژه‌ای به کشور آلمان داشته باشند. یکی از مواردی که در دانشگاه‌‌های آلمان بسیار قابل توجه است، شهریه پایین و امکان دریافت فاند یا بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان خارجی است.

  اگر شما هم دوست دارید تا برای ادامه تحصیل خود به کشور آلمان مهاجرت کنید، در ابتدا باید بتوانید تا از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش دریافت کنید. دیپلم در کشور آلمان ۱۳ ساله است و اگر بخواهید از ایران به آلمان بروید یک سال تحصیلی را باید در کالج های آلمان سپری کنید. معدل دیپلم شما برای ورود به کالج های آلمان باید بالای ۱۴ باشد و باید مدرک زبان آلمانی B2 داشته باشید.

  پس از دریافت پذیرش باید مدارک مورد نیاز خود را برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان جمع آوری کنید، تا در نهایت بتوانید به این کشور مهاجرت کنید. شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان به شرح زیر است:

  نامه پذیرش دانشگاه

  در ابتدا باید موفق شوید تا از یکی از دانشگاه‌های آلمان پذیرش دریافت کنید. دریافت پذیرش اولین قدم برای مهاجرت به کشور آلمان است.

  تمکن مالی

  باید بتوانید تا با مدارکی توانایی مالی خود را برای یک سال زندگی در آلمان اثبات کنید. برای این کار باید حداقل مبلغی معادل ۱۱.۲۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشید. همچنین می‌توانید از نمایندگی دانشگاه یا شرکت مهاجرتی معتبر نیز استفاده کنید.

  بیمه درمانی

  داشتن بیمه درمانی یکی از ملزومات مهاجرت به آلمان است که شامل حال همه مهاجران می‌شود. در صورتی که بیشتر از سه ماه در آلمان به تحصیل بپردازید، بایستی بیمه درمان خصوصی دریافت کنید.

  دانش زبان

  بیشتر دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان خارجی خود، زبان انگلیسی را اولویت قرار می‌دهند و اجباری بر تسلط بر زبان آلمانی ندارند؛ اما اگر دوست دارید تا ویزای تحصیلی آلمان را راحت‌تر دریافت کنید و بتوانید در کنار تحصیل به کار نیز بپردازید بهتر است تا حداقل مدرک سطح B2 زبان آلمانی را داشته باشید. دانشجویانی که با زبان آلمانی آشنایی دارند می‌توانند از امکانات و تسهیلات بیشتری برای تحصیل در آلمان بهره ببرند.

  پرداخت هزینه‌ ویزا

  در نهایت پس از جمع آوری مدارک مورد نیازتان باید هزینه ویزا را بپردازید تا بتوانید ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنید.

  ویزای بلند مدت۷۵ یورو
  ویزای بلند مدت زیر ۱۸ سال۳۷.۵ یورو
  ویزای کوتاه مدت۸۰ یورو
  ویزای کوتاه مدت ۶ تا ۱۲ سال۴۰ یورو

  بسته به اینکه کدام دانشگاه آلمان را انتخاب کرده‌اید یا قصد دارید تا برای کدام مقطع تحصیلی به کشور آلمان مهاجرت کنید، مدارک مختلفی مورد نیاز است. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان از راه تحصیل به شرح زیر است:

  • نامه پذیرش مورد تایید از اداره مهاجرت
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی معتبر
  • ریز نمرات
  • ترجمه مدارک
  • عکس سه در چهار
  • رسید پرداخت شهریه
  • مدارک مالی
  • داشتن معدل بالا
  • معرفی نامه و توصیه نامه قوی از اساتید با تجربه
  • مقالات علمی ثبت شده در مجلات علمی معتبر
  • اثبات اینکه پس از تحصیل به کشور خود برمی‌گردید
  • ارائه یک برنامه تحصیلی دقیق و منظم
  • مدرک زبان با نمره بالا
  • تمکن مالی( بسته به شرایط)
  • نامه عدم سوء پیشینه
  راه های مهاجرت به آلمان

  مهاجرت به آلمان از طریق کار

  یکی دیگر از روش‌های مهاجرتی پرطرفدار به آلمان، مهاجرت از طریق کار است. از آنجایی که کشور آلمان یک کشور صنعتی و پیشرفته است، فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای علاقه‌مندان به مهاجرت کاری در این کشور وجود دارد. عواملی مثل نرخ بیکاری پایین، فرصت‌های شغلی متعدد، حضور کمپانی‌ها و شرکت‌های معتبر، اقتصاد پویا و دیگر عوامل کشور آلمان را به یکی از بهترین مقاصد مهاجرت کاری تبدیل کرده است.

  برای دریافت ویزای کاری آلمان ابتدا باید موفق شوید تا از طریق سایت‌های کاریابی و روش‌های دیگر یک کارفرمای آلمانی پیدا کنید تا شما را به عنوان کارمند خود استخدام کند. سپس کارفرما یا شرکتی که شما را استخدام کرده است باید از وزارت کار و امور اجتماعی آلمان، مجوز کار شما را دریافت کند. پس از این شما بایستی مدارک مورد نیاز خود را برای دریافت ویزای کاری آلمان ارسال کنید تا در نهایت بتوانید ویزای کاری خود را دریافت کنید:

  • پاسپورت معتبر و مدارک هویتی
  • تمکن مالی
  • مدارک مالی
  • نامه توصیه نامه کارفرمای پیشین
  • رزومه کاری
  • رزومه تحصیلی
  • مدرک زبان

  پس از این باید جهت دریافت ویزای کاری آلمان، درخواست خود را به سفارت آلمان در ایران ارسال کنید. دقت داشته باشید که برای تقدیم درخواست همه مدارک از جمله مدارک کارفرمای آلمانی خود را ارسال کنید.

  در مرحله بعدی باید هزینه ویزای کاری خود را بسته به نوع و مدت ویزا خود بپردازید.

  در مراحل پایانی دریافت ویزای کار، برخی از متقاضیان مهاجرت به آلمان برای بررسی میزان توانایی‌ها و شایستگی‌هایشان مجبور به انجام مصاحبه هستند.

  در پایان اگر تمامی مراحل بالا انجام شود، شما می‌توانید ویزای کاری خود را دریافت کنید و برای مهاجرت کاری به آلمان آماده شوید.

  مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

  یکی از گران‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور آلمان، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. روش سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد که شامل: خرید ملک، ثبت شرکت، تاسیس دفتر نمایندگی، راه اندازی کسب و کار و … است که شما باید بر اساس میزان بودجه مورد نظرتان برای مهاجرت به آلمان روش مناسبی را انتخاب کنید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان به روش سرمایه گذاری ۲۵ هزار یورو است. شما با استفاده از این روش به راحتی می‌توانید برای تمام افراد تحت تکفل خود( فرزندان زیر ۱۸ سال) اقامت آلمان را دریافت کنید.

  مهاجرت به آلمان به روش سرمایه گذاری یکی از مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش‌هایی است که شما می‌توانید برای مهاجرت به آلمان آن را انتخاب کنید. به طور کلی مدارک مورد نیاز در این روش عبارتند از:

  • مدارک هویتی معتبر
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک مالی مورد نیاز
  • رزومه کاری
  • مجوز کسب و کار برای روش راه‌ اندازی کسب و کار
  • مدارک شرکت فعال برای روش تاسیس شعبه و ثبت شرکت

  در این روش شما نیازی به مدرک زبان ندارید و به راحتی می‌توانید کار خود را در یکی از امن‌ترین اقتصادهای جهان گسترش دهید.

  مهاجرت کاری

  مهاجرت به آلمان از طریق تولد

  کشور آلمان از جمله کشورهایی است که بر اساس اصل خون و در شرایطی بر طبق اصل خاک یا اصل خاک اصلاح شده از طریق تولد تابعیت اعطا می‌کند به همین دلیل شما می‌توانید با استفاده از یکی از این دو روش اقامت و شهروندی آلمان را برای فرزند خود دریافت کنید. برای اینکه بتوانید نوزاد خود را در آلمان به دنیا بیاورید، حداقل به ۲۵۰۰ یورو نیاز دارید.

  • اصل خون: اگر یکی از والدین اصالتا آلمانی باشد، فرزند تابعیت این کشور را دریافت می‌کند.
  • اصل خاک اصلاح شده: اگر نوزادی در کشور آلمان متولد شود، می‌تواند تابعیت کشور آلمان را بدست بیاورد؛ البته این اصل شامل حال همه کودکانی که در کشور آلمان متولد می‌شوند نیست و بر اساس قوانین اگر نوزادی در کشور آلمان متولد شود، یکی از والدین باید شرایط زیر را داشته باشد:
  • اقامت دائم
  • ۸ سال اقامت قانونی در آلمان

  در صورتی که والدین به صورت رسمی ازدواج نکرده باشند و پدر نوزاد شهروند آلمان باشد، کودک باید پیش از رسیدن به ۲۳ سالگی باید اثبات قانونی یا به رسمیت شناختن پدر خود را انجام دهد. در صورتی که نوزاد تابعیت آلمانی دریافت کند، والدین می‌توانند تا اجازه اقامت الحاق خانوادگی  را دریافت کنند.

  مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

  آسان‌ترین و سریع‌ترین روش برای مهاجرت به آلمان که هزینه زیادی نیاز ندارد، مهاجرت به روش ازدواج است. قوانین ازدواج در آلمان برای دریافت ویزای ازدواج و تابعیت آلمان بسیار ساده است، به طوری که هر نوع ازدواج ثبت شده‌ای در هر کشوری مورد تایید است. برای تبدیل ویزای ازدواج حداقل باید سه سال به صورت پیوسته از ازدواج شما بگذرد تا بتوانید برای تابعیت آلمان درخواست دهید. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج به شرح زیر است:

  • مدارکی که ازدواج شما را تایید کند
  • مدارک شغلی و مالی همسر آلمانی
  • مدرک زبان A۱ متقاضی
  مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

  شرایط مهاجرت به آلمان

  به طور کلی شرایط عمومی مهاجرت به شرح زیر است:

  دانش زبان

  مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی یکی از مهم‌ترین مدارک برای مهاجرت به کشور آلمان است. بر اساس روش مهاجرتی شما ممکن است نیازی به مدرک زبان نداشته باشید یا نمره و سطح مدرک شما متفاوت باشد. بر این اساس اگر متقاضی مدرک زبان A1 نداشته باشد، نمی‌تواند به کشور آلمان مهاجرت کند.اگر می‌خواهید ویزای تحصیلی یا ویزای پیوست به همسر نیاز به مدرک B2 زبان آلمانی دارد.

  شرط سنی

  شرط سنی بیشتر برای مهاجرت به روش کاری و تحصیلی مدنظر است و سن شما برای مهاجرت به روش‌های دیگر اهمیت زیادی ندارد. به طور کلی افرادی که سن کمتری دارند، شانس بیشتری برای مهاجرت به آلمان و دریافت ویزا دارند. برای مهاجرت به روش ازدواج و سرمایه گذاری حداقل باید ۱۸ سال داشته باشید.

  داشتن مهارت‌های لازم

  بسته به روش مهاجرتی که انتخاب کرده‌اید، بایستی مهارت‌های لازم را برای زندگی یا کار در آلمان داشته باشید. این مهارت‌ها شامل مهارت‌های حرفه‌ای، تخصصی، کاری و … است.

  تحصیلات

  داشتن تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی، مسیر شما را برای مهاجرت به آلمان به هر روشی به ویژه روش کاری و تحصیلی آسان‌تر می‌کند.

  شرایط مالی

  برای مهاجرت به آلمان باید بتوانید تا هزینه‌های خود و خانواده‌تان را بپردازید، به همین دلیل نیازمند به بودجه‌ای مناسب برای مهاجرت هستید. میزان بودجه در هر روشی متفاوت است.

  بیمه درمانی

  داشتن بیمه درمانی یکی از مهم‌ترین شروط برای مهاجرت به این کشور است و شما باید بیمه درمانی یا بیمه سلامت معتبر داشته باشید.

  هزینه های زندگی در آلمان

  دانستن این موضوع که برای زندگی در آلمان باید چه هزینه‌هایی را بپردازید، یکی از شروط بسیار مهم برای مهاجرت به آلمان است، چرا که حتی ممکن است مسیر مهاجرتی شما را تغییر دهد. هزینه‌های زندگی در آلمان بسته به هر شهری و هر منطقه‌ای متفاوت است برای مثال هزینه زندگی در شهرهایی مثل مونیخ، هامبورگ و برلین بسیار بیشتر از سایر شهرها است. این مسئله می‌تواند بر حمل و نقل، سلامتی و تفریح شما نیز اثرگذار باشد. به طور کلی هزینه‌های زندگی در آلمان به شرح زیر است:

  هزینه مسکن

  هزینه مسکن در آلمان، مهم‌ترین بخش در هزینه‌ها است چرا که هزینه تهیه مسکن بسیار بالا است. می‌توان گفت که هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در شهرهای بزرگ به صورت میانگین ماهانه حدود ۸۰۰ یورو می‌باشد.

  آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر۸۸۰ یورو
  آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر۶۲۰ یورو
  آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر۱۵۹۰ یورو
  آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر۱۱۸۰ یورو

  هزینه مواد غذایی

  هزینه غذا نیز بالاست و غالبا یک شخص برای یک ماه به مبلغی حدود ۳۰۰ یورو نیاز دارد تا بتواند مواد غذایی با کیفیت را تهیه کند.

  یک لیتر شیر۰٫۷۰ یورو
  یک کیلوگرم برنج۲٫۱ یورو
  ۱۲ عدد تخم مرغ۱٫۸۲ یورو
  یک کیلوگرم مرغ۷٫۳ یورو
  یک کیلوگرم گوشت گاو۱۱٫۷ یورو

  هزینه حمل و نقل

  آلمان از جمله کشورهایی است که هزینه حمل نقل بالایی دارد؛ اما نگران نباشید چرا که می‌توانید از حمل و نقل عمومی استفاده کرد تا هزینه کمتری را بپردازید.

  بلیت‌های یک روزه( تا ساعت ۳ صبح)۶ تا ۸ یورو
  بلیت‌های گروهی۱۲ تا ۲۰ یورو
  هزینه یک روز کرایه دوچرخه۱۹ یورو
  تاکسیمسیرهای مشخص شده ۴ یورو و به ازای هر کیلومتر افزایش مسیر، هزینه تاکسی ۲ یورو بیشتر می‌شود.

  سلامتی

  سلامتی و داشتن بیمه درمانی از موارد جدا ناشدنی در بین هزینه‌های مهاجرت است چرا که بیماری خبر نمی‌کند. داشتن بیمه سلامتی برای هر فردی که در آلمان حضور دارد، لازم است و فرد باید بیمه درمانی معتبری را تهیه کند. بیمه درمانی در آلمان بخش عمده از هزینه‌های درمانی شما را پوشش می‌دهد. معمولا هزینه بیمه درمانی در آلمان بالا است و شما باید در ماه حدودا ۳۰۰ یورو برای بیمه درمانی کنار بگذارید. البته این را بدانید که اگر بیمه نداشته باشید هزینه‌های درمان شما برای یک بیماری ساده مثل سرما خوردگی بسیار زیاد می‌شود.

  به طور کلی کشور آلمان از جمله کشورهایی است که زندگی در آن بسیار گران است و بسته به شیوه زندگی شما و محل سکونت شما ممکن است این هزینه‌ها بیشتر یا کمتر شود. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه زندگی در آلمان برای یک شخص به طور میانگین حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه متغیر خواهد بود.

  هزینه های زندگی در آلمان

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی مثل شناسنامه، کارت ملی و گواهی ازدواج
  • ریز نمرات دانشگاه
  • مدارک پزشکی
  • تعدادی عکس سه در چهار
  • رسید پرداخت شهریه و نامه پذیرش دانشگاه برای مهاجران تحصیلی
  • نامه کارفرما برای مهاجران کاری
  • ترجمه مدارک از دارالترجمه معتبر
  • مدارک مالی
  • نامه تمکن مالی
  • برنامه کاری مشخص برای مهاجرت به روش کارآفرینی
  • مدارکی که نشان دهد شما بدهکاری مالیاتی ندارید
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • رزومه کاری
  • رزومه تحصیلی
  • مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی
  • نامه عدم سوء پیشینه

  آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  نمی‌توان به صورت دقیق درباره آسان‌ترین روش مهاجرت به آلمان صحبت کرد، اما می‌توان گفت که در بین روش‌های مختلفی که برای مهاجرت به آلمان معرفی شد، روش ازدواج و سرمایه گذاری سریع‌ترین روش برای مهاجرت به آلمان است که نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی، می‌تواند بهترین انتخاب و پناهندگی سخت‌ترین روش برای مهاجرت به آلمان باشد.

  البته بسته به شرایط هر فردی ممکن است آسان‌ترین روش برای مهاجرت به آلمان متفاوت باشد، برای مثال برای دانشجوی ممتازی که در یکی از بهترین دانشگاه‌های ایران تحصیل کرده و معدل بالایی داشته است، مهاجرت تحصیلی بهترین روش است.

  مهاجرت به آلمان از طریق دوره های آوسبیلدونگ

  با توجه به اقتصاد پویا و پایدار کشور آلمان بیشتر متقاضیان مهاجرت کاری این کشور را صرفا برای رسیدن به پیشرفت کاری خود انتخاب می‌کنند. یکی از روش‌های مهاجرت به آلمان از طریق کار شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ که در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف کاری( بیش از ۳۲۰ حرفه کاری) است.

  برای شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ، در ابتدا به مدارک زیر نیاز دارید:

  • ویزای معتبر برای ورود به آلمان
  • سن بین ۱۸ تا ۲۵ سال ( برای پرستاری تا ۴۰ سال نیز قابل قبول است.)
  • مدرک زبان آلمانی B۲

  هنگام شرکت در دوره‌های کارآموزی آوسبیلدونگ، شما به عنوان کارآموز باید هزینه‌های آموزشی را پرداخت کنید، تا در نهایت موفق شوید تا دوره خود را به پایان برسانید. این دوره‌ها به شما کمک می‌کند تا در نهایت موفق شوید وارد بازار کار آلمان شوید. خوب است بدانید که در طول دوره شما بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو به صورت ماهانه و پس از پایان دوره بین ۱۸۰۰ تا ۳۸۰۰ یورو به صورت ماهانه دریافت می‌کنید.

  پس از پایان دوره حرفه‌ای، شما می‌توانید یک ویزای کار دریافت کنید و شغل مورد نظرتان در آلمان را پیدا کنید. همچنین، پس از چهار سال اقامت در آلمان نیز می‌توانید به دنبال اخذ اقامت دائم آلمان باشید. خوب است بدانید که در کل دوره‌های آوسبیلدونگ، باید به صورت حضوری و تمام وقت در این دوره‌ها و در کشور آلمان حضور داشته باشید.

  برای شرکت در این دوره‌ها سایت‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از طریق این سایت‌ها برای شرکت در این دوره‌ها اقدام کنید:

  مهاجرت به آلمان از طریق جاب سیکر

  دریافت ویزا جاب سیکر به شما این امکان را می‌دهد تا به مدت ۶ ماه در آلمان حضور پیدا کنید و با توجه به شرایط خود به دنبال شغل باشید. پس از پیدا کردن شغل می‌توانید ویزای جاب سیکر خود را به ویزای کاری تبدیل کنید اما اگر شغلی را پیدا نکنید باید آلمان را ترک کنید یا به دنبال تمدید ویزای خود باشید.

  شرایط دریافت ویزای جاب سیکر برای مهاجرت به آلمان:

  1. گردآوری مدارک لازم: برای دریافت ویزای جاب سیکر باید دارای مدارک مانند پاسپورت معتبر، مدارک هویتی مختلف، مدارک تحصیلی، رزومه کاری، رزومه تحصیلی، تجربیات کاری و … را باشید.
  2. دانش زبان آلمانی یا انگلیسی: برای دریافت ویزای جاب سیکر باید از دانش زبانی بالایی در زبان آلمانی یا زبان انگلیسی برخوردار باشید. نکته قابل توجه این است که دانش زبان آلمانی به شما کمک بیشتری می‌کند تا شغل مورد نظر خود را سریع‌تر پیدا کنید.
  3. بیمه درمانی: یکی از مهم‌ترین شرایط برای دریافت ویزای جاب سیکر داشتن بیمه درمانی است.
  4. تمکن مالی: برای دریافت ویزای جاب سیکر باید تمکن مالی کافی داشته باشید در غیر این صورت نمی‌توانید این ویزا را دریافت کنید.

  مهاجرت به آلمان به عنوان کارآفرین

  کشورهایی مثل آلمان که اقتصاد پویایی دارند و در زمره غول‌های اقتصادی دنیا شمرده می‌شوند، شرایط خوبی را برای کارآفرینان خود در نظر گرفته‌اند بنابراین اگر دوست دارید تا کسب و کاری را راه اندازی کنید یا کسب و کار خود را گسترش دهید، می‌توانید با جمع آوری مدارک مورد نیاز خود به کشور آلمان مهاجرت کنید.

  برای مهاجرت از این روش باید برنامه کاری یا ایده خود را به مسئولین مربوطه ارائه دهید و پس از تایید ایده و برنامه‌تان مدارک مورد نیاز خود را برای مهاجرت جمع آوری کنید.

  روش دیگری که برای مهاجرت از طریق کارآفرینی وجود دارد، شرکت در برنامه‌های حمایتی برای کارآفرینان است چرا که دولت آلمان تسهیلات ویژه‌ای را به کارآفرینان اعطا می‌کند و متقاضی این روش می‌تواند با شرکت در این برنامه‌ها کسب و کار خود را در آلمان راه‌اندازی کند.

  شرایط مهاجرت به روش کارآفرینی به شرح زیر است:

  • داشتن تجربه کاری و رزومه کاری معتبر برای راه اندازی یک کسب و کار موفق
  • تمکن مالی کافی
  • تسلط به زبان آلمانی
  • جمع آوری مدارکی مثل پاسپورت، مدارک هویتی، رزومه کاری، رزومه تحصیلی و … .

  مزایای مهاجرت به آلمان

  برخی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به آلمان عبارتند از:

  • کشور آلمان دارای فرصت‌های شغلی بسیاری زیادی در صنایع مختلف است.
  • شرایط اقتصادی مناسب، نرخ پایین بیکاری، حقوق بالای کارگران، شرایط کاری مناسب
  • این کشور یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان را دارد؛ حضور در دانشگاه‌های برتر جهانی با رنکینگ بالا تاییدیه بر این موضوع است. بیشتر دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند که برای دانشجویان خارجی دسترسی به آموزش بهتر و ساده‌تر خواهد بود.
  • شما با تلاش و سخت کوشی در آلمان به راحتی می‌توانید در چند سال یک زندگی مرفه را برای خود و اعضای خانواده‌تان ایجاد کنید.
  • سیستم بهداشت و درمانی در کشور آلمان از پیشرفته‌ترین سیستم‌های درمانی در سراسر دنیا است. تمامی شهروندان آلمان به بیمه‌ی بهداشتی خود دسترسی دارند و هزینه‌های درمانی نیز بسیار مناسب است.
  • از آنجایی که آلمان جزو اتحادیه اروپا است، در صورتی که اقامت این کشور را به دست بیاورید می‌توانید به همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کنید.
  • آلمان از جمله کشورهایی است که یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا را دارد و شما می‌توانید با داشتن پاسپورت آلمان به کشور دنیا بدون نیاز به ویزا به ۱۵۷ کشور دنیا سفر کنید.
  • آلمانی‌ها اعتقاد دارند که باید به محیط زیست احترام گذاشت و همواره آن را پاکیزه نگه داشت به همین دلیل محیط زیست در این کشور بسیار زیبا و تمیز است به طوری که بیشتر شهرهای آن باغ‌ها و فضاهای سبز فراوان و زیبایی دارد.

  اخذ تابعیت آلمان

  اخذ تابعیت آلمان غالبا پس از مهاجرت به آلمان اتفاق می‌افتد و بسته به شرایط هر فردی راه‌های مختلفی را پیش رو دارید تا تابعیت این کشور را دریافت کنید. افرادی موفق به دریافت تابعیت آلمانی می‌شوند که یا در این کشور متولد شده باشند یا با استفاده از روش‌های گوناگون به این کشور سفر کرده باشند. شرایط عمومی دریافت تابعیت آلمان به صورت زیر است:

  1. اقامت معتبر: معمولا بایستی پنج سال اقامت معتبر در آلمان داشته باشید، این در حالی است که در مهاجرت از طریق ازدواج نیاز دارید تا ۳ سال در آلمان بمانید تا تابعیت این کشور را دریافت کنید.
  2. دانش کافی در زبان آلمانی: یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها برای دریافت تابعیت آلمان، داشتن مهارت‌های لازم در زبان آلمانی است. برای اینکه بتوانید توانایی‌های خود را ثابت کنید باید بتوانید تا زبان آلمانی را بخوانید و بنویسید و به راحتی به مکالمه بپردازید.
  3. پاسخگویی به مسائل مربوط به قانون و امنیت کشور آلمان: برای اخذ تابعیت آلمان، باید بتوانید تا به مسائل مربوط به قانون و امنیت به راحتی پاسخ دهید.
  4. جمع آوری مدارک لازم: برای دریافت تابعیت آلمان، باید دارای مدارک مورد نیاز مانند پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، ویزا، مدارک تحصیلی و کاری، تمکن مالی و مدارک محل اقامت خود را ارائه کنید.
  5. پرداخت هزینه‌های مربوط برای اخذ تابعیت: در گام آخر باید هزینه‌های مربوط به درخواست تابعیت را پرداخت کنید تا بتوانید تابعیت آلمان را بدست آورید.

  مشاوره مهاجرت به آلمان

  کشور آلمان یکی از مطمئن‌ترین انتخاب‌ها برای مهاجرت به کشورهای اروپایی است و هر سال تعداد زیادی از مهاجران را از طریق روش‌های مختلف می‌پذیرد؛ بنابراین انتخاب کشور آلمان برای مهاجرت می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

  در این مقاله از موسسه مهاجرتی بالدانو سعی کردیم تا شما را با ۰ تا ۱۰۰ مهاجرت به آلمان آشنا کنیم. گروه مهاجرتی بالدانو آماده است تا شما را به صورت کامل با روش‌های مهاجرتی متنوع به کشورهای مختلف آشنا کند تا شما بتوانید به آسانی و به سرعت کارهای مهاجرتی خود را انجام دهید و ویزای خود دریافت کنید. شما می‌توانید با استفاده از راه‌های ارتباطی مختلف با کارشناسان و وکلای مجرب ما تماس حاصل کنید تا شما را برای مهاجرت به آلمان یا دیگر کشورها راهنمایی کنند. علاوه بر این شما می‌توانید با دنبال کردن ما در سایت و صفحات اجتماعی به اطلاعات و آخرین اخبار دست پیدا کنید و در صورتی که سوالی داشتید در قسمت نظرات برای ما یادداشت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت به آن پاسخ دهند.

  سوالات متداول

  کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به آلمان کدام است؟
  بسته به شرایط هر متقاضی کم‌ هزینه‌ترین راه برای مهاجرت به آلمان متغیر است؛ برای مثال پناهندگی و ازدواج از روش‌های ارزان مهاجرتی است.
  آیا کشور آلمان کشور مناسبی برای مهاجران است؟
  بله؛ شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در آلمان به قدری مناسب است که شما می‌توانید به راحتی در این کشور به کار و تحصیل بپردازید و زندگی خوبی را برای خود و خانواده‌تان ایجاد کنید.
  حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به آلمان چه میزان است؟
  بسته به شرایط هر متقاضی و روش انتخابی برای مهاجرت به آلمان، حداقل سرمایه لازم متفاوت است.
  آیا مدرک تحصیلی جزء مدارک لازم برای مهاجرت به آلمان می باشد؟
  اگر برای تحصیل و کار به آلمان مهاجرت کنید، باید گفت بله. البته که داشتن مدارک تحصیلی به شما در پروسه مهاجرت به هر روشی کمک می‌کند.
  به چه مدرک زبانی برای مهاجرت به آلمان نیاز است؟
  اگر با زبان آلمانی به این کشور مهاجرت کنید، بسته به روش انتخابی شما برای مهاجرت شرایط متفاوت است. برای مثال در روش پناهندگی و سرمایه گذاری نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید اما اگر به روش کاری مهاجرت کنید به حداقل مدرک A2 و روش تحصیلی به حداقل B1 و مدرک آیلتس یا تافل نیاز دارید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859