ویزای آلمان

آلمان جزء کشورهایی است که همیشه تقاضای زیادی برای ورود به دانشگاه‌ها و بازار کار آن وجود دارد. برای اخذ ویزای آلمان راه‌های مختلفی وجود دارد که به اهداف و زمان‌های خاص دسته‌بندی و ایجاد شده‌اند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/9714a479-a3fa-4d9c-9f7c-525bc9a1a8d6.jpg

مشاوره اخذ ویزای آلمان

آلمان یکی از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای اروپا و همچنین از قدرت‌های برتر سیاسی و اقتصادی جهان است که فرصت‌های بسیاری را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. این کشور با محیط تجاری قدرتمند، موسسات آموزشی فوق‌العاده و شرایط فرهنگی ویژه، سالانه میلیون‌ها مسافر را جذب می‌کند؛ با این‌که در حال حاضر دریافت ویزای آلمان کمی پیچیده است، اما هنوز می‌توان با آگاهی از مقررات اداره مهاجرت آلمان، برای ویزا اقدام کرد.

از روش‌های پرطرفدار مهاجرت به این کشور که موسسه مهاجرتی بالدانو به صورت تخصصی در آنها فعالیت دارد و از نقطه آغاز تا دریافت ویزای آلمان کنارتان خواهد بود، می‌توان به دوره‌های آوسبیلدونگ (کارآموزی همراه با حقوق)، پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌ها و جاب آفر (یافتن شغل برای متقاضیان) اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای آلمان

  همه کشورها برای ورود اتباع خارجی به کشور خود، ویزاهای مختلفی را ایجاد و معرفی کرده‌اند. آلمان نیز به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپا، ویزاهای گوناگونی را به خارجی‌ها اعطا می‌کند. برخی از این ویزاها، مخصوص اقامت کوتاه‌مدت و برخی نیز بلندمدت هستند. منظور از اقامت کوتاه‌مدت، زیر ۹۰ روز است.

  انواع ویزای آلمان

  ویزای فرودگاهی آلمان

  ویزای فرودگاهی آلمان مخصوص اشخاصی است که هواپیمای آن‌ها در فرودگاه کشور آلمان فرود می‌آید تا بتوانند از پرواز دیگری برای رسیدن به مقصد اصلی خود استفاده کنند. در واقع، این ویزا به دارندگان اجازه می‌دهد پرواز خود را در کشور آلمان به کشورهایی که عضو شینگن نیستند، تغییر دهند.

  اشخاصی که دارای ویزای فرودگاهی هستند، می‌توانند تنها به مدت ۲۴ ساعت در منطقه فرودگاهی بمانند. این افراد تا پرواز بعدی و خروج از آلمان نمی‌توانند از منطقه فرودگاهی خارج شوند.

  ویزای شینگن آلمان

  ویزای شینگن یا ویزای توریستی، یک ویزای کوتاه‌مدت است. افرادی که دارای ویزای شینگن هستند، می‌توانند تا ۹۰ روز در آلمان بمانند. از آنجایی که تقاضا برای ویزای شینگن بسیار زیاد است، پروسه پردازش این ویزا طولانی‌تر است. به همین دلیل، برای دریافت آن بهتر است از مدت‌ها قبل، درخواست خود را ارائه کنید. در حال حاضر، به‌طور متوسط ​​۱۵ روز طول می‌کشد تا درخواست ویزای شینگن شما پس از رسیدن به کنسولگری بررسی شود.

  ویزای تجاری آلمان

  ویزای تجاری آلمان تقریبا از نوع ویزای شینگن است و کوتاه‌مدت به‌حساب می‌آید. دارندگان این ویزا می‌توانند در زمان ورود به آلمان، اقدامات و فعالیت‌های مربوط به تجارت و کسب و کار خود را انجام دهند. ویزای تجاری آلمان هر ساله به متقاضیانی که مایل به شرکت در جلسات تجاری، کنفرانس‌های مرتبط یا انجام تجارت در خارج از کشور هستند، اعطا می‌شود. با دریافت این نوع ویزا می‌توانید تا ۹۰ روز در کشور آلمان بمانید.

  ویزای دوره زبان آلمان

  یکی دیگر از ویزاهایی که می‌توانید برای ورود به آلمان تهیه کنید، ویزای دوره زبان آلمانی است. این ویزا برای اشخاصی که قصد دارند در دوره‌های فشرده زبان آلمانی به مدت سه تا ۱۲ ماه شرکت کنند، صادر می‌شود. در این دوره‌ها باید حداقل ۱۸ ساعت درس را در هفته بگذرانید. چنانچه قصد ندارید در آلمان تحصیل کنید، می‌توانید ویزای دوره زبان آلمان را تا یک سال نیز تمدید کنید. 

  موضوع مهم در مورد ویزای دوره زبان آلمان این است که فقط به درخواست‌های بالای 6 ماه ویزا داده می‌شود و این روش ریسک بالایی دارد. گفتنی است متقاضی باید تا سطح A2 زبان آلمان تسلط داشته باشد.

  ویزای تحصیلی آلمان

  هر ساله تعداد مهاجرانی که برای تحصیل به دانشگاه‌های آلمان اپلای می‌کنند، روبه افزایش است. افراد برای اینکه بتوانند در این دانشگاه‌ها تحصیل کنند، باید برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنند. برای این منظور در ابتدا باید نامه پذیرش از دانشگاه‌های آلمان دریافت کنید. سپس برای ارائه درخواست ویزای تحصیلی، به سفارت آلمان مراجعه کنید. شرایط تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی آلمان، متفاوت است.

  تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان که به زبان آلمانی انجام می‌شود، تقریبا رایگان است. کسانی که می‌خواهند دوره آموزشی خود را به زبان انگلیسی بگذرانند، باید شهریه بیشتری بپردازند. با اخذ ویزای تحصیلی آلمان می‌توانید در کنار تحصیل، سالانه ۱۲۰ روز به صورت تمام وقت و ۲۴۰ روز به صورت نیمه‌وقت کار کنید.

  از آنجایی که تقاضا برای ویزای تحصیلی آلمان بالا است، وقت سفارت شما ممکن است برای یک سال بعد تنظیم شود. به‌طور کلی، تقریبا بین پنج تا هشت هفته بعد از اتمام تمامی مراحل و تکمیل مدارک، در صورت عدم هر گونه نقص و شکل در پرونده، نتیجه درخواست مشخص خواهد شد.

  ویزای آلمان

  ویزای تحقیقاتی آلمان

  آلمان، دروازه‌های خود را به روی همه کسانی که مایل به انجام پژوهش‌های علمی هستند، باز کرده است. وجود دانشگاه‌های معتبر و امکانات لازم برای انجام تحقیقات باعث شده است محققان زیادی برای رفتن به آلمان اقدام کنند. اگر به عنوان یک دانشمند یا پژوهشگر مایل به انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در آلمان هستید، باید ویزای تحقیقاتی آلمان را دریافت کنید.

  چنانچه قصد دریافت ویزای تحقیقاتی را دارید، در ابتدا باید با یک موسسه یا دانشگاه درباره پروژه خود یک قرارداد منعقد کنید یا از آن پذیرش بگیرید. سفارت، این قرارداد را به عنوان دعوت‌نامه تحصیلی از شما می‌پذیرد. موسسه تحقیقاتی به صورت کتبی متعهد می‌شود که هزینه‌های زندگی و سفر شما را پوشش دهد. این تعهد حداکثر تا ۶ ماه پس از پایان موقعیت پژوهشی اعمال می‌شود. اگر موقعیت تحقیقاتی شما عمدتاً توسط بودجه عمومی تأمین می‌شود، این بند قابل اجرا نیست.

  ویزای تحقیقاتی آلمان قابل تمدید است. با این نوع ویزا می‌توانید برای همسر و فرزندان مجرد خود نیز ویزای همراه دریافت کنید.

  ویزای کار آلمان

  آلمان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان با دستمزدهای بالا، شرایط کاری خوب و گستره وسیع فرصت‌ها برای نیروها و متخصصان حوزه‌های مختلف، افراد بسیاری را به دنبال این فرصت‌ها سوق داده است.

  ویزای کار آلمان به افراد واجد شرایط اجازه می‌دهد در این کشور زندگی و در رشته مورد نظر خود کار کنند. با ویزای کار آلمان می‌توانید وارد کشور شوید و تا دو سال با فرصت تمدید ویزا و درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا یا سایر انواع مجوزهای اقامت پس از آن، کار کنید.

  برای دریافت مجوز کار باید یک پیشنهاد شغلی تایید شده داشته باشید. علاوه بر این، باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد شغل مورد نظر نمی‌تواند توسط یک نیروی اتحادیه اروپا یا نیروی دیگری که زودتر درخواست داده، پر شود. مجوز کار معمولا برای یک سال اعطا می‌شود، اما امکان تمدید آن وجود دارد. کارمندان بسیار ماهر، مجوزهای متفاوتی را دریافت خواهند کرد که برای چندین سال اعتبار دارد.

  مدت و هزینه ویزای کار

  درخواست ویزای کار در آلمان یک فرآیند پیچیده است که نیاز به آماده‌سازی و برنامه‌ریزی دقیق دارد. بنابراین توصیه می‌شود که در مراحل اولیه، اطلاعات لازم را در مورد الزامات و تشریفات لازم آن به دست آورید و در صورت لزوم، از وکلای حرفه‌ای کمک بگیرید.

  مدت زمان رسیدگی به ویزای کار، با توجه به حجم کاری سفارت یا کنسولگری مسئول در زمان درخواست، متفاوت است. این فرآیند ممکن است بین یک تا سه ماه طول بکشد. پیشنهاد می‌کنیم زودتر مدارک خود را ارسال کنید؛ زیرا زمان پردازش غیرقابل‌پیش‌بینی است. به همین دلیل، کارفرمای آینده شما در آلمان باید بداند که شما نمی‌توانید بلافاصله پس از دریافت پیشنهاد شغلی شروع به کار کنید. ویزای کار آلمان تا زمانی که قرارداد کار معتبر باشد، معتبر است.

  هزینه ویزای کار در مجموع ۷۵ یورو است. با این حال، ممکن است با توجه به موقعیت یا کشور مبدا شما تغییراتی داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود قبل از درخواست، با سفارت آلمان در کشور خود مشورت کنید. توجه داشته باشید که در صورت رد درخواست شما، هزینه قابل‌استرداد نیست.

  ویزای پیوست به خانواده

  افراد زیادی از سراسر جهان به دلیل وجود فرصت‌های شغلی متنوع در آلمان، به این کشور مهاجرت می‌کنند. هنگامی که این افراد کار پیدا کردند و در آلمان مستقر شدند، حق دارند خانواده خود را نیز به این کشور بیاورند. مقامات مهاجرت در آلمان، این ویزا را به منظور پیوستن به خانواده ایجاد کرده‌اند. اما همه افراد مشمول این ویزا نمی‌شوند.

  برای دریافت این ویزا شما باید یک اسپانسر داشته باشید. اسپانسر به شخصی گفته می‌شود که به‌طور قانونی در کشور آلمان اقامت دارد و می‌خواهد اعضای خانواده خود را به این کشور بیاورد. او باید از خانواده خود حمایت مالی کند و فضای زندگی کافی را برای آن‌ها به وجود بیاورد. یک اسپانسر باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • پروانه سکونت
  • مجوز اقامت بلندمدت اتحادیه اروپا
  • مجوز اقامت
  • کارت آبی اتحادیه اروپا
  • داشتن توانایی مالی

  فرد پیوست شونده باید سطح A1 زبان آلمانی را داشته باشد

  ویزای استارتاپ آلمان

  ویزای استارتاپ کشور آلمان نوعی ویزای سرمایه‌گذاری به همراه ثبت شرکت است. از طریق این ویزا می‌توانید اقامت کشور آلمان را به دست آورید و به‌راحتی به دیگر کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. با این ویزا شما می‌توانید خانواده را نیز به آلمان ببرید و به‌راحتی با دیگر کشورهای اروپایی تجارت کنید.

  مانند ویزای استارتاپ دیگر کشورها، برای راه‌اندازی استارتاپ در آلمان نیز به یک طرح تجاری کامل نیاز دارید. طرح شما باید ثابت کند که برای اقتصاد کشور آلمان مفید است. مهم‌ترین شرایط برای دریافت ویزای استارتاپ آلمان عبارت‌اند از:

  • پنج سال سابقه مرتبط
  • داشتن حداقل ۵۰ هزار یورو سرمایه
  • داشتن حداقل مدرک کارشناسی در حوزه مرتبط کسب و کار
  • داشتن دست‌کم ۱۸ سال و حداکثر ۴۵ سال سن
  • دانش زبان آلمانی
  • ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری
  • نداشتن سوء پیشینه
  • ارائه گواهی پزشکی

  ویزای آلمان

  ویزای سرمایه‌گذاری آلمان

  کشور آلمان مانند برخی از کشورهای دیگر، ویزای طلایی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. تنها راه برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در اقتصاد آلمان، درخواست ویزای خوداشتغالی است که به ویزای کارآفرینی نیز معروف است. این موضوع در ماده ۲۱ قانون اقامت آلمان ذکر شده است و شما را قادر می‌سازد با ایجاد یک شرکت یا تجارت، مقیم و در نهایت شهروند آلمان شوید.

  برای ویزای کارآفرینی یا خوداشتغالی آلمان چیزی به‌عنوان حداقل سرمایه‌گذاری ذکر نشده است. با این حال، یک توصیه غیر رسمی این است که باید حداقل ۳۶۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنید. با سرمایه‌گذاری این مبلغ، خیالتان از بابت شرایط تعیین شده توسط دولت آلمان آسوده خواهد شد.

  روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشور آلمان وجود دارند که تعدادی از آن‌ها منجر به اخذ اقامت نمی‌شوند. برخی از این روش‌ها عبارت‌اند از:

  ثبت شرکت

  با ثبت شرکت می‌توان ویزای سرمایه‌گذاری آلمان را دریافت کرد. در این روش باید یک تجارت جدید را در این کشور ثبت و راه‌اندازی کنید. برای این منظور شما باید یک طرح تجاری قدرتمند ارائه دهید تا مورد تایید دولت آلمان قرار بگیرد. میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان، بین ۲۵ تا ۳۰ هزار یورو است.

  خوداشتغالی

  اصلی‌ترین روش برای مهاجرت به آلمان با سرمایه‌گذاری، روش خوداشتغالی است. این روش نیز به طرح تجاری موفق برای اهداف خوداشتغالی نیاز دارد.

  سرمایه‌گذاری در ملک

  یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور آلمان، خرید ملک است. حضور در بازار املاک این کشور می‌تواند سودآور باشد. به یاد داشته باشید که با خرید ملک در کشور آلمان، سرمایه‌گذار نمی‌تواند اقامت دریافت کند.

  کارآفرینی

  کسانی که ایده مناسبی در زمینه کارآفرینی دارند، می‌توانند با ارائه یک طرح تجاری قدرتمند و سرمایه‌گذاری روی طرح خود، ویزا دریافت کنند. طرح شما باید قابلیت دریافت تاییدیه از دولت آلمان را داشته باشد. 

  سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه و سهام

  یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور آلمان که به دریافت ویزا و اقامت منجر نمی‌شود، سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی و بازار سهام است. در این روش شما به سرمایه اولیه و حساب کارگزاری نیاز دارید. سهام متنوعی مانند بوش، بنز و زیمنس در آلمان معامله می‌شوند که می‌توانند برای سرمایه‌گذاری مناسب باشند.

  خرید بیزینس

  سرمایه‌گذاران خارجی امکان خرید یک بیزینس در کشور آلمان را دارند. شرط اصلی در این زمینه، این است که آن بیزینس باید فعال باشد. در این روش باید سهام شرکت خریداری شده از طریق یک دفتر رسمی به متقاضی انتقال داده شود. خرید بیزینس نیز زیرمجموعه ویزای خوداشتغالی است.

  ویزای پزشکی آلمان

  جمهوری فدرال آلمان مقصد شماره یک در بخش گردشگری سلامت محور و پزشکی است. تخمین زده می‌شود سالانه حدود ۲۵۰ هزار نفر از ۱۷۷ کشور در آلمان تحت درمان پزشکی قرار می‌گیرند. این بیماران عمدتاً از کشورهای همسایه مانند فرانسه، هلند و لهستان هستند. این کشور سالانه حدود ۱٫۲ میلیون یورو از گردشگری پزشکی سود می‌برد.

  ویزای پزشکی آلمان مجوزی است که به دارنده اجازه می‌دهد با هدف جستجو و دریافت درمان پزشکی وارد آلمان شود. این ویزا به خارجی‌ها این حق را می‌دهد تا زمانی که توانایی مالی آن را داشته باشند، هر نوع خدمات پزشکی مورد نیاز خود را در داخل آلمان دریافت کنند. این ویزا برای حداکثر ۹۰ روز صادر می‌شود و در صورت نیاز، قابل تمدید است. برای دریافت این ویزا، شخص بیمار باید بتواند بر اساس توصیه‌های پزشک، از یک بیمارستان آلمانی پذیرش بگیرد.

  ویزای توریستی آلمان

  کسانی که می‌خواهند برای مقاصد گردشگری یا دیدار با دوستان برای مدت کمتر از ۹۰ روز به آلمان سفر کنند، باید ویزای توریستی بگیرند. برای دریافت این ویزا باید شرایطی را رعایت کرد که عبارت‌اند از:

  • رزرو بلیت رفت و برگشت یا برنامه سفر. سندی که شامل تاریخ و شماره پرواز است که ورود و خروج از منطقه شنگن را مشخص می‌کند.
  • بیمه سلامت مسافرتی. مدرکی مبنی بر خرید بیمه درمانی که اورژانس‌های پزشکی را با حداقل ۳۰ هزار یورو برای کل مدت اقامت خود در آلمان پوشش می‌دهد.
  • مدرک اقامت. شواهدی که نشان می‌دهد شما در طول مدت اقامت خود در شینگن در کجا اقامت خواهید داشت. این کار می‌تواند با مدارک زیر انجام شود:
  • رزرو هتل/ خوابگاه با نام، آدرس کامل، تلفن و ایمیل، برای تمام مدتی که در منطقه شینگن خواهید بود.
  • قرارداد اجاره در صورتی که مکانی را در این کشور اجاره کرده باشید.
  • نامه برگزارکننده تور اگر با آژانس، تور مسافرتی خواهید داشت.
  • اثبات تمکن مالی. شواهدی که نشان می‌دهند شما پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در شینگن دارید.
  • نامه دعوت از میزبان در آلمان به همراه کپی گذرنامه یا مجوز اقامت آن‌ها در آلمان

  ویزای آلمان

  مدارک ویزای آلمان

  لیست مدارکی که برای دریافت ویزای کشور آلمان باید داشته باشید، به شرح زیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • فرم درخواست ویزا
  • دو قطعه عکس پاسپورتی
  • کپی ویزای قبلی (در صورت وجود)
  • اثبات تمکن مالی برای سفر
  • مدرک اقامت
  • انگیزه نامه
  • بیمه سلامت مسافرتی آلمان

  مراحل اخذ ویزای آلمان

  اولین کاری که هنگام درخواست ویزای آلمان باید انجام دهید، این است که به سفارت آلمان مراجعه کنید و مراحل زیر را انجام دهید:

  • پر کردن فرم درخواست ویزای آنلاین
  • آماده کردن مدارک مورد نیاز
  • تعیین تاریخ مصاحبه در سفارت
  • شرکت در مصاحبه ویزا
  • ثبت اثر انگشت
  • پرداخت هزینه درخواست ویزا

  به یاد داشته باشید بنا بر نوع ویزای انتخابی، ممکن است نیاز به انجام مراحل دیگری نیز وجود داشته باشد.

  هزینه ویزای آلمان

  ویزای کوتاه‌مدت آلمان برای متقاضی اصلی ۸۰ یورو هزینه دارد. با این حال، هزینه‌ها بر اساس نوع ویزای کشور آلمان که برای آن درخواست می‌دهید و سن شما، تغییر می‌کند. به عنوان مثال، اگر کودک زیر ۶ سال دارید، درخواست ویزای آن‌ها رایگان است. در حالی که برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال، هزینه به ۴۰ یورو کاهش می‌یابد. هزینه انواع ویزای طولانی‌مدت آلمان که به عنوان ویزای ملی (D) نیز شناخته می‌شود، ۷۵ یورو است.

  معمولا بعد از پایان مصاحبه، از شما خواسته می‌شود هزینه را پرداخت کنید. گاهی اوقات، می‌توانید هنگام پر کردن فرم درخواست آنلاین ویزا، پرداخت ویزا را انجام کنید. این مورد از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

  مهم است که به یاد داشته باشید هزینه ویزای آلمان غیر قابل‌استرداد است؛ حتی اگر درخواست ویزای شما رد شود. علاوه بر این، هزینه را باید با پول نقد یا کارت بانکی پرداخت کنید. چون اکثر سفارت‌های آلمان از کیف پول‌های دیجیتالی مانند Apple Pay یا Google Pay پشتیبانی نمی‌کنند.

  دلایل ریجکتی ویزای آلمان

   اگر افسر کنسولی نتواند تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد متقاضی را به دست آورد، ممکن است با درخواست ویزا مخالفت شود. در صورت نداشتن چنین اطلاعاتی، افسر کنسولی قادر نخواهد بود تصمیم بگیرد که آیا نامزد واجد شرایط ویزا است یا خیر.

  از سوی دیگر، گاهی اوقات کنسولگری ممکن است اطلاعاتی را از متقاضی دریافت کند که غیرقابل قبول یا فراتر از رویه‌های ثابت باشد. گاهی اوقات فرد متقاضی، مستعد فعالیت‌های نامشروع یا غیر صادقانه است. در تمام موارد فوق‌الذکر، افسر درخواست ویزا را ریجکت می‌کند.

  برخی از مهم‌ترین دلایل رد ویزای آلمان عبارت‌اند از:

  ۱. داشتن سابقه کیفری

  داشتن سابقه کیفری می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین موانع برای دریافت ویزای آلمان باشد. سفارت آلمان قبل از اعطای مجوز به متقاضی، پیشینه او را به دقت تجزیه و تحلیل می‌کند. آن‌ها ممکن است احساس کنند متقاضی می‌تواند امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شنگن را تهدید کند. بنابراین نداشتن سوءپیشینه برای دریافت ویزای کشور آلمان، شرط مهمی است.

  ۲. مدارک ناقص یا نادرست

  یکی از دلایل رایج رد ویزای آلمان ارائه مدارک ناقص، جعلی یا نادرست است. مدارک پشتیبان برای بررسی پایبندی شما به مقررات و رعایت دستورالعمل‌های گردشگری کنسولگری الزامی هستند. یکی از نکات مهم برای درخواست موفق ویزای کشور آلمان این است که نوع ویزا را با توجه به هدف خود از سفر انتخاب کنید. به همین دلیل، توصیه می‌شود برای جلوگیری از ریجکتی ویزا، از کارشناسان مهاجرتی کمک بگیرید.

  ۳. عدم شفافیت مالی

  برخی از دلایل رایج برای رد ویزای آلمان مربوط به زمانی است که شما قادر به ارائه مدارک برای اثبات موارد زیر نیستید:

  • مدت اقامت در آلمان
  • تمکن مالی
  • بیمه سلامت مسافرتی
  • بازگشت بعدی به کشور مادری خود پس از اتمام ویزا
  • صورت حساب جاری

  کنسولگری برای چنین درخواست‌هایی، یک ثانیه هم وقت نمی‌گذارد. به همین دلیل، از کامل بودن تمامی اسناد و مدارک اطمینان حاصل کنید تا با درخواست ویزا شما موافقت شود.

  ۴. گذرنامه آسیب‌دیده / نامعتبر / منقضی شده

  درخواست ویزای کشور آلمان با پاسپورت آسیب‌دیده یا منقضی شده، می‌تواند روند اخذ ویزا را با مشکل مواجه کند. یکی از رایج‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای آلمان همین مورد است. بنابراین پاسپورت خود را همیشه در بهترین شرایط ممکن نگه دارید که مانعی برای برنامه‌های سفر شما ایجاد نکند. گذرنامه با صفحات پاره یا آسیب‌دیده، غیرقابل قبول است. سفر با پاسپورتی با اعتبار کمتر از ۶ ماه یا نداشتن دو صفحه خالی برای مهر ویزا، مطمئنا درخواست ویزا را با شکست مواجه خواهد کرد.

  ۵. تایید نکردن هدف خود از اقامت

  فرض کنید انگیزه یا هدف اقامت شما در آلمان یا هر منطقه شینگن توجیه یا تایید نشده است. در این صورت، کنسولگری ممکن است درخواست ویزای آلمان شما را رد کند، برخی موارد دیگر عبارت‌اند از:

  • از دست دادن یک حرفه یا شغل معتبر برای تأیید ثبات مالی شما
  • مشخص نکردن هدف خود از اقامت در منطقه شنگن
  • فقدان هر گونه اظهارنامه سفر دیگری که بتواند هدف اقامت شما را تایید کند.

  ۶. ارائه مدرک نامعتبر از محل اقامت

  یکی دیگر از عواملی که منجر به ریجکت شدن ویزای کشور آلمان می‌شود، ناتوانی در نشان دادن مکان مناسب برای اقامت در طول سفر به آلمان و سایر کشورهای حوزه شنگن است. به عنوان مثال، رزرو هتل نامعتبر، دعوت‌نامه نامعتبر یا مدرک نامعتبر از تور تنها برخی از دلایلی هستند که موجب می‌شوند کنسولگری ویزای شما را رد ‌کند.

  ۷. برنامه نامشخص برای سفر

  اگر برنامه مشخصی برای اقامت خود در آلمان و منطقه شینگن ارائه نکنید، ویزای آلمان شما ممکن است لغو یا به تعویق بیفتد. سایر موارد رد ویزای عبارت‌اند از:

  • ارسال درخواست اشتباه در سفارت
  • نداشتن محل اقامت مناسب،
  • همراه نداشتن بلیت پرواز معتبر برای هر متقاضی در لیست سفر
  • عدم اعتبار سفر ترانزیت شما در یکی از مناطق شنگن

  مکان‌های توریستی و گردشگری شگفت‌انگیزی برای بازدید در آلمان وجود دارند. بنابراین مطمئن شوید که قبل از درخواست ویزا، برنامه سفر مناسبی را برنامه‌ریزی کرده‌اید.

  ۸. تایید بازگشت به کشور مادری

  این علت رد خیلی رایج نیست؛ اما به هر قیمتی نمی‌توان آن را حذف کرد. تایید مدت اقامت خود و ارائه دلایل کافی برای بازگشت به کشور محل اقامت خود، شرط ضروری است که توسط کنسولگری آلمان تعیین شده است. از هدف خود از اقامت مطمئن باشید و اسناد مربوطه را برای تایید بازگشت به کشور مبدا ارائه دهید.

  ۹. پوشش ناکافی بیمه سفر

  یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت درخواست ویزای کشور آلمان، داشتن بیمه مسافرتی نامناسب برای پوشش کل سفر و مدت اقامت شما است. بنابراین، از پوشش بیمه مسافرتی و اعتبار آن در سراسر مناطق شنگن، اطمینان حاصل کنید.

  ۱۰. شرایط نامساعد یا اجتناب‌ناپذیر

  همه‌گیری کرونا یکی از بهترین نمونه‌های شرایط نامطلوب است که منجر به لغو بسیاری از درخواست‌های ویزای شینگن از جمله سفر به آلمان شد. برخی از دلایل متداول عدم موفقیت ویزای آلمان، ارائه یک مرجع معتبر برای رعایت محدودیت‌های ویزای شینگن، اقامت بیش از حد در منطقه شینگن یا ارائه نکردن یک برنامه سفر کاملا تعریف شده است.

  ۱۱. معرفی‌نامه نامعتبر یا نادرست

  دعوت‌نامه اشتباه یا غیر رسمی که حاوی مشخصات تماس میزبان صادرکننده نامه است نیز یکی از دلایل رایج رد ویزای آلمان است. دعوت‌نامه نباید مربوط به بیش از سه ماه قبل از تاریخ درخواست ویزا باشد. در برخی موارد نیز عدم امضای نویسنده در پای نامه باعث رد شدن ویزا می‌شود. 

  برخی از دلایل دیگر برای رد ویزای کشور آلمان:

  • موفق به ارائه گواهی تولد یا ازدواج مجاز نشدید.
  • فرم‌های درخواست ویزای را بدون پاسخ یا ناقص ارسال کرده‌اید.
  • پیش‌تر، ۹۰ روز را در ۶ ماه گذشته در منطقه شینگن گذرانده‌اید.

  ویزای آلمان

  جواب ویزای آلمان چقدر طول می‌کشد؟

  رسیدگی به درخواست ویزای کشور آلمان تا ۱۵ روز کاری طول می‌کشد. اگر برای ویزای بلندمدت درخواست می‌دهید، زمان رسیدگی به درخواست شما ممکن است چندین ماه طول بکشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که مدت زمان مورد نیاز برای پردازش درخواست ویزا، به عوامل مختلفی از جمله کارکنان موجود در دفتر ویزا و زمان درخواست ویزا بستگی دارد. برای نتیجه‌گیری سریع‌تر، بهتر است مدارک خود را بدون کم‌وکاست و به صورت کامل ارسال کنید.

  اعتبار ویزای آلمان

  اعتبار ویزای آلمان بر اساس ویزای انتخابی، متفاوت است. در جدول زیر، می‌توانید مدت اعتبار انواع ویزاهای کشور آلمان را مشاهده کنید:

  نوع ویزامیزان اعتبار
  ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان۲۴ ساعت
  ویزای شینگن (توریستی) آلمان۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه
  ویزای تجاری آلمان۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه
  ویزای تحصیلی آلمانبه برنامه تحصیلی شما بستگی دارد
  ویزای جاب سیکر (جستجوی کار) آلمان۶ ماه
  ویزای پژوهشی و دانشمند مهمان آلمانسه ماه تا ۶ ماه (با توجه به پژوهش شاید بیشتر طول بکشد)
  ویزای فریلنسر بلندمدتیک تا سه سال
  ویزای دوره زبان آلمانسه ماه
  مجوز کار موقت آلمانیک تا سه سال (بستگی به قرارداد کاری دارد)
  ویزای ملاقات با خانواده آلمانیک سال (در ابتدا)
  کارت آبی اتحادیه اروپا آلمانچهار سال (با امکان تمدید)

  تمدید ویزای آلمان

  تمدید ویزای کشور آلمان، بر اساس ویزای انتخابی متفاوت است. به‌طور کلی، در شرایط زیر می‌توانید برای تمدید ویزا اقدام کنید:

  • فورس ماژور. این می‌تواند هر نوع رویدادی باشد که خارج از کنترل شما است؛ مانند زلزله، طوفان یا به دلایلی نمی‌توانید وارد کشور خود شوید.
  • دلایل شخصی. دلایل شخصی شامل تجارت فوری که به‌طور غیرمنتظره رخ داده است یا مسائل مربوط به خانواده است.
  • دلایل بشردوستانه نمونه‌هایی از دلایل بشردوستانه عبارت‌اند از بیماری ناگهانی، چه برای شما اتفاق بیفتد یا یکی از اعضای نزدیک خانواده.
  • ورود با تاخیر. شما دیرتر از زمان صدور ویزا وارد خاک آلمان شده‌اید و از تمام زمان ویزا استفاده نکرده‌اید.

  برای تمدید اقامت و ویزای خود در آلمان، باید در دفتر اتباع خارجی در برلین، درخواست دهید. برای فرآیند درخواست، به مدارک زیر نیاز دارید:

  • پاسپورت معتبر
  • ویزای معتبر
  • فرم تمدید ویزای کشور آلمان
  • اثبات درآمد
  • بیمه سلامت
  • هر نوع اسناد و مدارکی که به نوع ویزای شما مربوط باشد.

  توجه داشته باشید که برای تمدید ویزا باید از طریق ایمیل از دفتر اتباع خارجی وقت بگیرید. اگر درخواست شما برای تمدید موفقیت‌آمیز باشد، ویزای شما در همان روز تمدید خواهد شد.

  اگر تمدید ویزا به دلایل شخصی یا ورود با تاخیر باشد، باید ۳۰ یورو برای تمدید آن بپردازید. با این حال، اگر دلایل بشردوستانه یا فورس ماژور دارید، نیازی به پرداخت هزینه تمدید ویزا ندارید. در مواقع دیگر، هزینه تمدید ویزا برای بزرگسالان ۶۰ یورو و برای خردسالان ۳۰ یورو است.

  سوالات متداول

  آیا با ویزای کار آلمان می‌توان ویزای الحاق گرفت؟
  کسانی که مجوز اقامت آلمان، محل زندگی مشخص و توانایی مالی برای حمایت از خانواده خود داشته باشند، می‌توانند خانواده خود را به آلمان ببرند. کسانی که با ویزای جاب سیکر اقدام می‌کنند، تا زمان پیدا کردن شغل و دریافت اجازه اقامت قانونی نمی‌توانند خانواده خود را به آلمان ببرند.
  آیا مهاجرت به آلمان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟
  برای دریافت ویزای کاری آلمان تنها در صورتی که از طریق خوداشتغالی اقدام کنید، به مدرک زبان نیاز ندارید. در دیگر روش‌ها شما باید تا حدودی به زبان آلمانی تسلط داشته باشید.
  صدور ویزای آلمان چقدر طول می‌کشد؟
  صدور ویزای آلمان در صورت تکمیل مدارک و داشتن پیشنهاد شغلی بین یک تا سه ماه زمان می‌برد.
  آیا بدون مدرک تحصیلی می‌توان ویزای کاری آلمان را گرفت؟
  افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند، در صورت برخورداری از مدرک فنی حرفه‌ای و تجربه کاری مرتبط می‌توانند برای ویزای کاری آلمان اقدام کنند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859