اقامت فرانسه

اقامت فرانسه به دو دسته اقامت دائم و اقامت موقت تقسیم می‌شود. برای دریافت اقامت فرانسه روش‌های متفاوتی وجود دارد که از جمله آن می‌توان به اقامت تحصیلی، اقامت از طریق کار، اقامت از روش سرمایه‌گذاری و ازدواج اشاره کرد.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/11/2b70d6a8-9d12-47a6-925b-1e76882d6747.jpg

مشاوره اخذ اقامت فرانسه

راه های مختلفی برای دریافت اقامت فرانسه وجود دارد. اقامت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری و موارد دیگر جزو یکی از دو نوع اقامت موقت و دائم فرانسه به حساب می‌آیند. مدت زمانی که شما می‌توانید در کشور فرانسه سپری کنید باتوجه به نوع اقامت متفاوت است. افرادی که قصد دریافت اقامت فرانسه را دارند ابتدا لازم است علاوه بر مطالعه درباره چگونگی امکان دریافت اقامت، بتوانند بهترین روش اقامت فرانسه را با توجه به شرایط و نیاز خود بشناسند.

بالدانو باسابقه چندساله در زمینه دریافت اقامت فرانسه، تجربه لازم برای کمک کردن به متقاضیان را دارد. متخصصین ما در مؤسسه مهاجرتی بالدانو آماده کمک به شما در انتخاب نوع اقامت و ارائه مشاوره به شما هستند.

برای مشاوره بیشتر درباره اخذ اقامت فرانسه فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا مشاوران ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع اقامت فرانسه

  اقامت در فرانسه همان‌طور که گفته شد دو نوع است که شامل اقامت موقت و اقامت دائم می‌شود. دریافت اجازه اقامت برای تمامی افرادی که قصد کار، تحصیل و یا زندگی در فرانسه را دارند لازم است تا بتوانند به وسیله آن از خدمات شهروندی در این کشور برخوردار شوند.

  به جهت دریافت اقامت موقت باید در ابتدا یک ویزای طولانی مدت اقامت فرانسه را دریافت و بعد از مهاجرت به فرانسه طی یک فرصت ۳ ماهه برای تأیید آن اقدام کرد. دریافت این نوع اقامت، نیازمند داشتن مجوز اقامت است. این نوع مجوزها به شکل مجوز اقامت یک ساله و چند ساله ارائه می‌شوند.

  دریافت این نوع مجوزها، گام مثبتی در مسیر دریافت اقامت دائم فرانسه است. بعد از این‌که مجوز اقامت چند ساله را دریافت کردید، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

  مجوز اقامت دائم فرانسه به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. برای دریافت این مجوز می‌توان به صورت آنلاین اقدام کرد.

  انواع مجوزهای اقامت در فرانسه

  در این قسمت به انواع مجوزهای اقامت در فرانسه اشاره می‌کنیم و می‌گوییم برای دریافت هر یک از آن‌ها چه اقداماتی را باید انجام دهید. دریافت این نوع مجوزها به اقامت دائم شما در فرانسه کمک می‌کند و می‌توان گفت لازمه اقامت دائم فرانسه، دریافت مجوزهای اقامتی است که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

  مجوز اقامت یک ساله فرانسه

  مجوز اقامت یک ساله فرانسه به اعضای خانواده داده می‌شود و تقریبا دو ماه پس از پایان اعتبار ویزای بلند مدت قابل ارائه است. دریافت این مجوز در خاک فرانسه انجام می‌شود و متقاضیان برای دریافت، نیازی به بازگشت به کشور خود ندارند اما برای این درخواست لازم است مراحلی را که در ادامه به‌آن اشاره می‌شود را پشت سر بگذارند.

  • ارسال برخی مدارک (ممکن است مدارکی باشد که قبلا برای دریافت ویزای طولانی مدت ارسال کرده باشید)
  • پرداخت هزینه درخواست (۲۲۵ یورو)
  • شرکت در مصاحبه حضوری و ارائه اسناد و اطلاعات بیومتریک

  مجوز اقامت چند ساله فرانسه

  دومین مجوز اقامتی که برای دریافت آن لازم است برای دریافت آن اقدام کنید، مجوز اقامت موقت چند ساله فرانسه است. این کارت معمولا برای ۴ سال اعتبار دارد؛ اما اگر فرد شرایط خاصی داشته باشد، این مدت ممکن است بیشتر شود. برای مثال برای دانشجویان در حال تحصیل این مجوز تا پایان دوران تحصیل اعتبار خواهد داشت.

  شما می‌توانید برای دریافت مجوز اقامت چند ساله فرانسه به صورت آنلاین هم اقدام کنید. دو ماه قبل از این‌که اعتبار مجوز یک ساله شما به پایان برسد باید مدارک خود را جهت بررسی ارسال کنید. سپس برای یک مصاحبه حضوری آماده شوید تا ثابت کنید که وضعیت شما همچنان پایدار است و تغییری نکرده است. بعد از تأیید مدارک به شما سندی داده می‌شود که این سند ثابت می‌کند شما برای دریافت مجوز اقدام کرده‌اید. لازم به یادآوری است که این نوع مجوز را به افراد خاصی ارائه می‌دهند که واجد شرایط زیر باشند:

  • افرادی که اقامت یک ساله خود را برای سه سال تمدید کرده باشند.
  • خانواده مهاجرینی که درحال حاضر شهروند فرانسه به شمار می‌روند.
  • مهاجرینی که قصد دارند در این کشور بازنشسته شوند.
  • پدر و مادر کودکی که در فرانسه متولد شده است.

  انواع روش های دریافت اقامت فرانسه

  روش‌های زیادی برای دریافت اقامت فرانسه وجود دارد که برخی از آن‌ها از طریق تحصیل، برخی از طریق کار و برخی به کمک سرمایه گذاری انجام می‌شود. در کنار این راه‌ها، برخی روش‌ها از جمله ازدواج و تولد فرزند هم متداول است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

  اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

  اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری در این کشور یکی از روش‌های متداول دریافت اقامت است که شرایط خاصی را لازم دارد. افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند در ابتدا باید، اطلاعات خود درباره بازار و اقتصاد این کشور را افزایش دهند. متقاضیان می‌توانند به دو روش در این کشور سرمایه گذاری کنند که در ادامه به بررسی آن پرداخته‌ایم:

  اخذ اقامت فرانسه با ثبت شرکت

  اخذ اقامت فرانسه با ثبت شرکت که با نام ویزای نخبگان هم شناخته می‌شود برای مؤسسین و مدیران شرکت، همچنین صاحبان کسب و کار مناسب است. این افراد باید تمامی مراحل کار خود را که شامل برنامه‌های تجاری و ارائه دلایلی که ثابت کند طرح پیشنهادی برای اقتصاد فرانسه مفید است را به همراه میزان حقوقی که برای پرداخت به کارمندان در نظر دارند به دولت فرانسه ارائه کنند.

  مجوز اقامتی که از طریق اخذ اقامت فرانسه با ثبت شرکت اعطا می‌شود ۴ ساله است. به جهت ثبت شرکت لازم است ۳۰ هزار یورو را به عنوان سرمایه اولیه در نظر بگیرید. اگر موفق به دریافت این نوع اقامت شدید، می‌توانید ویزای همراهی برای همسر و فرزندان خود را هم دریافت کنید. با دریافت این ویزا حق اشتغال به همسر و حق تحصیل به فرزندان تعلق خواهد گرفت.

  اقامت فرانسه با سرمایه گذاری در بخش‌های اقتصادی

  ویزای سرمایه گذاری در فرانسه باید منجر به ایجاد شغل در بخش‌های صنعتی و اقتصادی فرانسه شود. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در فرانسه حداقل باید ۳۰۰ هزار یورو را به عنوان سرمایه اولیه در نظر گرفت.

  مجوز اقامتی که با سرمایه گذاری در بخش‌های اقتصادی اعطا می‌شود ۴ ساله است. امکان پیوستن سریع خانواده به سرمایه‌گذارانی که این روش را برای اقامت انتخاب کرده‌اند، وجود دارد.

  دریافت اقامت فرانسه از طریق تحصیل

  دریافت اقامت فرانسه از طریق تحصیل، انتخاب مناسبی برای دانشجویان به شمار می‌رود. دلایل زیادی برای این مسئله وجود دارد که از جمله مهم‌ترین آن امکان تحصیل رایگان در این کشور است.

   برای تحصیل در کشور فرانسه، داوطلبان در بسیاری از موارد لازم نیست مدرک زبان فرانسوی را ارائه دهند زیرا دانشگاه‌های این کشور، بسیاری از دوره‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.

  از دیگر مزایای تحصیل در فرانسه، وجود دانشگاه‌های معروف و مورد تأیید نظام رتبه بندی QS است که خیال دانشجو را از نظر رتبه‌ علمی دانشگاه آسوده می‌کند. دانشجویانی که کشور فرانسه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند می‌توانند مجوز اقامت ۴ ساله در این کشور را از آن خود کنند.

  دانشجو باید بعد از مدت زمان تحصیل خود کشور فرانسه را ترک کند؛ مگر در زمانی که بتواند برای خود شغلی را انتخاب کند و مالیات بپردازد. دانشجو در این صورت می‌تواند درخواست اقامت ده ساله خود را ثبت کند. دولت فرانسه این امکان را به متقاضیان می‌دهد که بعد از گذشت ۵ سال از زندگی در فرانسه برای اقامت در این کشور درخواست دهند.

  اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

  اخذ اقامت فرانسه از طریق کار این امکان را به شما می‌دهد که در مدت زمانی که یک شغل مشخص دارید در این کشور اقامت کنید. اولویت استخدام در این کشور در ابتدا شهروندان این کشور است ولی در بعضی بخش‌ها کمبود نیروی کار داخلی این اجازه را به کارفرمایان می‌دهد که از نیروی کار خارجی دعوت به کار کنند.

  اگر می‌خواهید از طریق کار اجازه اقامت در کشور فرانسه را دریافت کنید باید شرایط زیر را فراهم کنید:

  • داشتن مهارت و تجربه حرفه‌ای در یک کار و ارائه مدارک مربوطه
  • ارائه مدرک پیشنهاد کاری که از سوی کارفرما به شما داده شده است
  • ارائه قرارداد کاری حداقل یک ساله از طرف کارفرمای فرانسوی

  خوب است بدانید که به ازای هر ۳۵ ساعت کاری که در فرانسه انجام می‌شود به کارمندان حقوق ۴۰ ساعت کار در هفته تعلق می‌گیرد و کارمند اگر ۵ سال در فرانسه یه کار مشغول باشد و مالیات پرداخت کند می‌تواند برای دریافت پاسپورت این کشور درخواست بدهد.

  اقامت فرانسه از طریق  راه اندازی استارتاپ

  اقامت فرانسه از طریق راه اندازی استارتاپ کار آسانی نیست، اما برای افرادی که در حوزه فناوری فعالیت دارند بسیار جالب خواهد بود. دولت فرانسه قصد دارد که این کشور را به مکانی تبدیل کند که استعدادهای بین‌المللی در حوزه فناوری، در این کشور شروع به‌ کار کنند. افرادی که بتوانند یک استارتاپ در فرانسه را راه‌اندازی کنند، موفق به دریافت یک مجوز ۴ ساله اقامت در این کشور می‌شوند. ویزای فناوری فرانسه برای سه دسته از استعدادهای فناوری در دسترس است: کارکنان، بنیان‌گذاران و سرمایه گذاران

  سوال این‌جاست که برای دریافت این نوع اقامت چه مسیری را باید طی کرد؟ در ادامه شرایط اخد اقامت از طریق راه اندازی استارتاپ را شرح می‌دهیم:

  • نوآورانه و خلاقانه بودن پروژه
  • دریافت تأییدیه پروژه
  • اثبات تمکن مالی
  • توجه به محدودیت سنی (برای فرد اصلی شرکت کننده در طرح حداکثر ۴۰ سال در نظر گرفته شده است)

  برای دریافت امکان اقامت از این روش نیازی نیست که تمکن مالی خود را با ارائه سند ملکی اثبات کنید. در این روش هیچ محدودیتی برای مدرک تحصیلی برای متقاضیان در نظر گرفته نشده است و در نهایت خوب است بدانید که برای این کار نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی ندارید.

  اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد

  دریافت اقامت فرانسه از طریق تولد به کودکانی تعلق می‌گیرد که حداقل یکی از والدین آن‌ها تابعیت فرانسوی داشته باشند. این کشور جزو کشورهای تابع اصل خون بوده و تولد نوزاد دارای والدین غیر فرانسوی هیچ حق اقامتی برای فرزند و والدینش ایجاد نخواهد کرد.

  فرزندی که از پدر و مادر غیر فرانسوی متولد شود، برای دریافت تابعیت فرانسه، باید به ۱۸ سال رسیده باشد و از ۱۱ سالگی به مدت ۵ سال در کشور فرانسه زندگی کرده باشد.

  اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

  اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج امکان‌پذیر است اما برای آن شرایطی هم تعریف شده است. افراد می‌توانند با ازدواج با فردی که تابعیت فرانسوی دارد یا مقیم فرانسه است، اقامت فرانسه را از آن خودش کند.

  به جهت مهاجرت از این طریق باید ازدواج رسمی باشد و برای شروع زندگی یکی از زوجین وضع مالی مناسبی را داشته باشد. متقاضی برای این روش باید مدارکی دال بر داشتن تمکن مالی را ارائه دهد.

  اگر زوجین سه سال بی وقفه در کشور حضور داشته باشند می‌توانند اقامت خود را دریافت کنند و حتما باید ۴ سال سابقه زندگی مشترک داشته باشند.

  مدارک لازم برای اخد اقامت فرانسه

  مدارک لازم برای اخد اقامت فرانسه ظرف دو ماه بعد از سکونت در خاک فرانسه باید به دولت این کشور ارائه داده شود. این مدرک شامل موارد زیر است:

  • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
  • گذرنامه و کپی صفحات اصلی آن
  • دو نسخه از فرم درخواست اداره مهاجرت فرانسه
  • چهار قطعه عکس
  • گواهی تولد
  • گواهی ازدواج
  • تأیید محل سکونت
  • گواهی بیمه درمانی
  • قرارداد استخدام
  • اثبات تمکن مالی
  • نداشتن سابقه کیفری
  • رسید پرداخت ۲۵۰ یورو به دولت

  هزینه دریافت اقامت فرانسه

  در این قسمت هزینه دریافت اقامت فرانسه برای شما شرح خواهیم داد:

  درخواست ویزای طولانی مدت۹۹ یورو
  دریافت اعتبار برای ویزای طولانی مدت۲۰۰ یورو (قابل پرداخت در طی سه ماه پس از ورود به فرانسه)
  دریافت مجوز اقامت یک ساله۲۲۵ یورو
  دریافت مجوز اقامت چند ساله۲۲۵ یورو
  دریافت مجوز دائم فرانسه۲۲۵ یورو

  مدت زمان دریافت اقامت فرانسه

  مدت زمان دریافت مجوز اقامت فرانسه به نوع اقامت بستگی دارد و از شش ماه تا یک سال طول می‌کشد. مواردی که بر زمان صدور اقامت تأثیرگذار هستند عبارت است از:

  • موقت یا دائمی بودن نوع اقامت
  • روش اقامت (استارتاپی، تحصیلی، ازدواج)
  • زمان صرف شده برای تهیه اسناد و مدارک
  • شرایط شخصی فرد
  • شرایط مالی متقاضی
  • وضعیت دیپلماتیک کشورها

  فرانسه برای بررسی درخواست شهروندی ۱۸ ماه تا دو سال زمان صرف می‌کند

  مزایای اقامت در کشور فرانسه

  در این قسمت مزایای اقامت در فرانسه را برای شما شرح می‌دهیم، زندگی در این کشور مزایای بسیاری دارد:

  • ارزشمند بودن پاسپورت فرانسه (این پاسپورت در رتبه هفتم جهان قرار دارد)
  • رفت و آمد آسان بین مرزهای حوزه شنگن
  • وجود تعادل بین کار و زندگی
  • خدمات درمانی مناسب
  • پایین بودن هزینه زندگی
  • طبیعت بکر و زیبا
  • برقراری امنیت در فرانسه
  • دارا بودن فرهنگ غنی
  • حمل و نقل عمومی ارزان و پیشرفته
  • امنیت شغلی

  سوالات متداول

  هزینه دریافت اقامت فرانسه چقدر است؟
  هزینه دریافت اقامت فرانسه در هر بخش متفاوت است و شما باید از دریافت اقامت کوتاه مدت تا دائم، فرآیند پرداخت هزینه را طی کنید.
  بدون اقامت دائم می‌توانم در کشور فرانسه کار کنم؟
  بدون اقامت دائم و تنها با داشتن اقامت موقت هر فرد می‌تواند در خاک فرانسه با مجوز کار شروع به کار کند.
  مدت زمان دریافت اقامت فرانسه چقدر است؟
  مدت زمان دریافت اقامت فرانسه برای هر فرد با توجه به شرایط او متفاوت است اما باید بدانید که این فرآیند از شش ماه تا یک سال زمان لازم دارد.
  برای دریافت اقامت فرانسه حتما باید زبان فرانسوی بلد باشم؟
  برای دریافت اقامت فرانسه حتما نیازی به ارائه مدرک زبان فرانسه نیست. اما برای مهاجرت به هر کشوری آموختن زبان آن کشور به افراد کمک زیادی خواهد کرد.
  برای اخذ اقامت فرانسه از کجا شروع کنم؟
  برای اخذ اقامت فرانسه باید در ابتدا از جمع‌آوری مدارک و انتخاب توع روش دریافت اقامت شروع کنید.
  آیا با ثبت شرکت در فرانسه می‌توان به اقامت دائم این کشور رسید؟
  بله؛ ثبت شرکت یکی از راه‌هایی است که دولت فرانسه از آن استقبال می‌کند و برای افرادی که این روش را در نظر دارند، امکانات فراوانی را درنظر دارد.
  راحت‌ترین روش برای اخذ اقامت فرانسه کدام است؟
  همه روش‌ها برای اخذ اقامت فرانسه شامل فرآیند خاص خود می‌شوند و برای دریافت هرکدام لازم است مسیری را طی کنیم اما روش کاری از همه آسان‌تر است.
  ارزان‌ترین راه‌های دریافت اقامت به فرانسه کدام است؟
  ارزان‌ترین راه دریافت اقامت فرانسه، با توجه به شرایط تعریف می‌شود. هزینه دریافت اقامت، در روش‌های مختلف تقریبا ثابت است.
  بهترین روش برای دریافت اقامت در فرانسه کدام است؟
  بهترین روش برای دریافت اقامت فرانسه برای هر فرد با توجه به شرایط و موقعیت او متفاوت است. برخی افراد از طریق تحصیل و برخی افراد به کمک سرمایه‌گذاری و دیگر روش‌ها این کار را انجام می‌دهند.
  چرا دریافت اقامت فرانسه از محبوبیت بالایی برخوردار است؟
  دریافت اقامت فرانسه از محبوبیت بالایی برخوردار است زیرا این کشور عضو حوزه شنگن است و رفت و آمد در بین مرزهای این کشورها آسان است. علاوه بر آن تبدیل اقامت موقت به دائم برای افراد از راه‌های مختلف بسیار محتمل است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات بالدانو در کشور فرانسه