اقامت کانادا

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی و گردشگری میان همه مردم دنیا است. بسیاری از مهاجران پس از ورود به این کشور برای دریافت اقامت کانادا اقدام می‌کنند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/bfc17b8f-cfbd-4674-aa66-17c6c20f0634.jpg

مشاوره اخذ اقامت کانادا

آموزش باکیفیت و پیشرفته، امنیت بالا، هزینه‌های پایین خدمات درمان، نرخ پایین بیکاری، حمایت‌ از کسب‌وکارهای نوپا، تحصیل در دانشگاه‌هایی با رنکینگ بالا و درآمد مناسب باعث شده شمار زیادی از مهاجران به قصد دریافت اقامت کانادا یا دریافت شهروندی و تابعیت این کشور، اقدام کنند.

روش‌های مختلفی برای گرفتن اقامت کانادا که هر متقاضی بسته به شرایط خود باید روش خاصی را انتخاب کند. برای گرفتن هر نوع اقامت در کانادا، باید الزامات مشخصی را رعایت کنید و بر اساس نوع اقامت مورد نظر خود مراحل مختلفی را طی کنید. در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو شما را با جدیدترین روش‌ها و شرایط دریافت اقامت کانادا آشنا می‌کنیم.

اگر در مورد اقامت کانادا نیاز به مشاوره دارید فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  کشور کانادا برای اقامت

  کشور کانادا به پایتختی شهر اتاوا، یکی از کشور‌های پیشرفته جهان است که در بخش شمالی قاره آمریکا قرار دارد. این کشور غالبا سردسیر است و زمستان‌های سرد و طولانی دارد. بر اساس آمارهایی که از همه‌پرسی‌ها اعلام شده است، مردم کانادا از شرایط رفاهی حاکم بر این کشور بسیار راضی هستند، به‌طوری که این کشور از نظر میزان شادی و رضایت مردم رتبه ۱۴ دنیا را کسب کرده است.

  اگر چه کشور کانادا از وسیع‌ترین کشورهای جهان است اما تنها ۳۹ میلیون نفر جمعیت دارد؛ بنابراین با توجه به نسبت کم جمعیت به مساحت در این کشور، دولت کانادا در طی سال‌های گذشته برنامه‌ها و سیاست‌هایی را در نظر گرفته است تا مهاجران زیادی را با روش‌های مختلف جذب کند.

  انواع اقامت کانادا

  به زبان ساده اقامت به این معنی است که شما می‌توانید به‌صورت رسمی و قانونی در کشور موردنظرتان زندگی کنید. اقامت هر کشوری به دو نوع اقامت دائم و اقامت موقت تقسیم‌ می‌شود. برای دریافت اقامت کشور کانادا باید در هر دوره پنج ساله به‌مدت دو سال یعنی معادل ۷۳۰ روز در این کشور حضور داشته باشید. پس از گذشت پنج سال اداره مهاجرت کشور کانادا مدت زمان حضور شما در این کشور را همراه سایر شرایط شما بررسی می‌کند و نظر نهایی را صادر می‌کند.

  اقامت دائم کانادا

  اقامت دائم بدین معنا است که فرد غیر بومی کشور کانادا می‌تواند برای همیشه و به‌صورت قانونی در این کشور زندگی کند و به فعالیت بپردازد. فردی که اقامت دائم کانادا را دارد از تمامی حقوق و مزایای شهروندی برخوردار است. این فرد می‌تواند به‌راحتی از مزایای زندگی در کانادا بهره ببرد و در کار، تحصیل و بخش‌های دیگر زندگی پیشرفت کند.

  اقامت موقت کانادا

  نوع دیگر اقامت کانادا، اقامت موقت است. در این روش شما فقط اجازه دارید در مدت زمان مشخصی در کشور کانادا زندگی کنید. در اقامت موقت کانادا شما از حقوق و شرایط برابر با شهروندان کانادایی برخوردار نیستید و راه پیشرفت برای شما محدودتر است. مثلا دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، اقامت موقت این کشور را اخذ می‌کنند و از حقوق و مزایای برابر با شهروندان و افراد بومی برخوردار نیستند.

  راه‌ های اخذ اقامت کانادا

  اگر شما هم به‌دنبال مهاجرت و دریافت اقامت کانادا هستید، باید در ابتدا با روش‌های مختلفی که برای این کار وجود دارد، آشنا شوید. در ادامه این روش‌ها را معرفی می‌کنیم.

  دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

  روش‌های متنوعی مثل ثبت شرکت، خرید بیزینس و کارآفرینی برای دریافت اقامت کانادا به روش سرمایه‌گذاری وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از این روش‌ها اقامت این کشور را به دست آورید.

  دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

  از راه‌هایی که شما می‌توانید با حداقل سرمایه‌ یعنی مبلغی‌ بین ۱۵۰ تا ۸۰۰ هزار دلار اقامت کشور کانادا را به دست آورید، استفاده از برنامه owner operator یا ثبت شرکت است. در این روش که نوعی کارآفرینی محسوب می‌شود، شما می‌توانید خیلی سریع، بدون نیاز به مدرک زبان و تحصیلات آکادمیک سرمایه خود را به‌صورت قانونی به کشور کانادا منتقل کنید و اقامت این کشور را به دست آورید.

  مراحل ثبت شرکت برای اقامت کانادا به شرح زیر است:

  • تایید شرایط شما توسط موسسه ارزیابی
  • جمع‌آوری مدارک و اسناد موردنیاز
  • برگزاری جلسات مربوطه
  • انتخاب حوزه شغلی موردنظر با بررسی بازار کار در کشور کانادا
  • نوشتن برنامه کاری (بیزینس پلن) با توجه به مشخصات و شهر انتخابی
  • ثبت کردن در اداره مهاجرت کانادا همراه با نامه دفاعی وکیل مهاجرت
  • تاییدیه اداره کار
  • اخذ ویزای کار کشور کانادا

  پس از دریافت ویزای کار کشور کانادا با توجه به شرایط خود می‌توانید نسبت به دریافت اقامت کانادا اقدام کنید.

  دریافت اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس

  شما می‌توانید با راه‌اندازی و انجام یک کار تجاری در کشور کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. این روش یکی ازگران‌ترین روش‌های مهاجرتی است. شما حداقل به مبلغی نزدیک به از ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیاز دارید یا بایستی حداقل ۵۰ درصد از سهام کسب‌وکار را خریداری کنید. برای دریافت اقامت به این روش غالبا به زمانی کم بین دو تا سه ماه زمان نیازدارید.

  علاوه بر سرمایه، برای دریافت اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • مدرک تحصیلی: حداقل دیپلم
  • دانش زبان: در این روش به هیچ نوع مدرک زبانی نیاز ندارید اما هرچه از دانش بیشتری برخوردار باشید، شرایط بهتری خواهید داشت.
  • رزومه کاری: بهتر است حداقل سه سال در حوزه مدیریتی سابقه کار داشته باشید.

  اگر با این روش مهاجرتی به کشور کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید از مزایای زیر استفاده کنید:

  • در سال اول ورود به کانادا می‌توانید برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنید.
  • به‌همراه خانواده خود به کشور کانادا مهاجرت کنید.
  • اجازه کار و تحصیل رایگان برای اعضای خانواده خود به دست آورید.

  دریافت اقامت کانادا به روش کاریابی

  یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت اقامت کانادا، پیدا کردن کار در این کشور است. این روش در بین مردم بسیار پرطرفدار است و انواع مختلفی مثلا اکسپرس اینتری و جاب آفر را شامل می‌شود. در ادامه این روش‌ها را توضیح می‌دهیم.

  دریافت اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی

  یکی از روش‌های دریافت اقامت کانادا با استفاده از ویزای کاری، روش خود اشتغالی است. در این روش نیازی به سرمایه هنگفت و مدرک زبان نیست و تنها ملزم هستید که برای خود شغلی را ایجاد کنید. جالب است بدانید که این روش بیشتر مناسب هنرمندان وورزشکارانی است که قصد دریافت اقامت کانادا را دارند.

  در ابتدا شما باید در یک برنامه مرتبط فرهنگی یا ورزشی توانایی‌های خود را به اثبات برسانید. پس از آنکه شایستگی شما اثبات شد، ملزم هستید که شرایط زیر را داشته باشید تا بتوانید اقامت کانادا را دریافت کنید:

  • تجربه کار و فعالیت در حوزه فعالیت ورزشی یا فرهنگی که نشان‌دهنده‌ این باشد که شما توانایی خوداشتغالی در کانادا را دارید.
  • داشتن شرایط پزشکی (از لحاظ جسمی و روحی باید سلامت کامل را داشته باشید تا اختلالی در عملکرد کاری شما ایجاد نشود.)
  • داشتن شرایط امنیتی (فرار مالیاتی یا بدهکاری و سوء سابقه کیفری نداشته باشید.)

  در این روش شرط سنی و تحصیلی وجود ندارد و مدرک زبان نیز اجباری نیست ولی شما با تحصیلات بالا، مدرک زبان و رنج سنی مشخصی می‌توانید امتیاز بیشتری را کسب کنید و سریع‌تر‌ اقامت کانادا را بگیرید. جدول امتیازات این روش در زیر آمده است.

  تحصیلات

  حداکثر ۲۵ امتیاز برای مدرک ارشد و دکترا

  دیپلم ۵ امتیاز، فوق دیپلم و کارشناسی ۲۰ امتیاز

  مدرک زبانبسته به شهر و استانی که برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنید ممکن است مدرک زبان فرانسه نیزاهمیت داشته باشد، اما به‌طور کلی مدرک زبان انگلیسی مهم است. امتیاز این بخش برای دریافت اقامت اینکشور برای هر فرد با توجه به شرایط او متفاوت است.
  انطباق‌پذیریحداکثر امتیاز این بخش ۶ است و بسته به شرایط هر فردی متفاوت است.
  سابقه خوداشتغالی

  حداکثر ۳۵ امتیاز برای ۵ سال سابقه

  ۴ سال: ۳۰ امتیاز، ۳ سال: ۲۵ امتیاز، ۲ سال: ۲۰ امتیاز

  دریافت اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ

  در ابتدا شما باید موفق شوید ویزای استارتاپ را به دست بیاورید تا بتوانید اقامت کشور کانادا را دریافت کنید. با توجه به محدودیتی که در ظرفیت این روش وجود دارد (تنها پنج خانواده)، این راه برای همه مناسب نخواهد بود. در این روش شما باید برنامه کاری سنجیده و تایید شده‌ای را ارائه دهید که پول‌ساز و آینده‌دار باشد. پس از ارائه، سرمایه‌گذاران باید مجاب شوند تا ایده شما را بپذیرند و روی ایده شما سرمایه‌گذاری کنند.

  مدارک موردنیازبرای دریافت اقامت کشور کانادا از روش استارتاپ:

  • مدارک هویتی مثل شناسنامه و پاسپورت (شامل مدارک متقاضی و همه اعضای خانواده او)
  • ارائه مدارکی که نشان‌دهنده سابقه و رزومه کاری و تحصیلی متقاضی باشد و تجربه شغلی، دانش و تحصیلات او را نشان دهد.
  • پر کردن فرم اختصاصی موردنظر
  • ارائه مدارک مالی یا مدارک ملکی متقاضی و خانواده متقاضی

  دریافت اقامت کانادا از طریق دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی

  یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت کشور کانادا استفاده از جاب آفر یا پیشنهاد کاری است. در این روش اگرکارفرما موفق به جذب نیروی کار کانادایی نشود، می‌تواند از طریق اداره مهاجرت برای استخدام یک فرد یا یک نیروی کار خارجیاقدام کند. شما می‌توانید با استفاده از وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف رزومه و شرایط کاری خود را به اشتراک بگذاریدتا با استفاده از جاب آفر کانادا به این کشور مهاجرت کنید و در ادامه بتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

  برخی از برترین وب‌سایت‌های کاریابی کانادا عبارت‌اند از:

  سایتزبان سایت
  Indeedانگلیسی- فرانسوی
  CareerBuilderانگلیسی
  Monsterانگلیسی- فرانسوی
  Workopolisانگلیسی- فرانسوی
  Jobboomانگلیسی- فرانسوی
  Jobillicoانگلیسی- فرانسوی
  LinkedInزبان پایه انگلیسی است ولی می‌توانید زبان موردنظرتان را انتخاب کنید.
  Job Bankانگلیسی- فرانسوی
  Simply Hiredانگلیسی
  Glassdoorانگلیسی
  Roberthalfانگلیسی
  FlexJobsانگلیسی

  دریافت اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری

  یکی از ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش‌های دریافت اقامت کشور کانادا، روش اکسپرس اینتری است. در این روش اگر شما موفق به دریافت هیچ پیشنهاد کاری یا جاب آفری از کشور کانادا نشده باشید، ولی سابقه کاری یا سابقه تحصیلی معتبری داشته باشید، باز هم می‌توانید اقامت این کشور را به دست آورید.

  اکسپرس اینتری یکی از ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برایدریافت اقامت دائم کانادا است که به عوامل مختلفی وابسته است:

  1. شرایط سنی:

  برای دریافت اقامت کانادا به روش اکسپرس اینتری، شرایط سنی خاصی وجود ندارد و شما با هر سنی می‌توانید برای آن اقدام کنید، اما کسانی که در محدوده سنی بین ۱۹ تا ۲۹ سال هستند، امتیاز و در نتیجه شانس بالاتری دارند.

  1. شرایط تحصیلی:

  برای کسب امتیاز بیشتر و افزایش شانس آخرین مدرک تحصیلی شما مهم است. هرچه آخرین مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد، شانس شما نیز بیشتر خواهد شد.

  1. زبان:

  برای دریافت اقامت دائم کانادا به روش اکسپرس اینتری باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ را کسب کرده باشید؛ البته بسته به اینکه کدام استان را برای اقامت انتخاب کرده‌اید، ممکن است مدرک زبان فرانسه نیز قابل ‌قبول باشد. هرچه نمره مدرک زبان شما بالاتر باشد، شانس شما برای دریافت اقامت کانادا به روش اکسپرس اینتری بیشتر خواهد بود.

  1. سابقه کاری:

  سابقه و رزومه کاری در روش اکسپرس اینتری از اهمیت بالایی برخوردار است و شما به حداقل سه سال سابقه کاری نیاز دارید.

  دریافت اقامت کانادا به روش کارآفرینی

  یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت اقامت کانادا دریافت ویزای کارآفرینی است. در این روش شما با دریافت ویزای کانادا می‌توانید به‌همراه تمامی اعضای خانواده‌تان به این کشور مهاجرت کنید. برای دریافت ویزای کارآفرینی باید در ابتدا مدارک موردنیاز را برای استان مد نظرتان در کشور کانادا ارسال کنید.

  پس از بررسی، باید یک طرح بیزینسی و کاری ارائه کنید و در ادامه متعهد شوید که می‌توانید از طریق ایده موردنظر، برنامه‌های کارآفرینی خود را اجرا کنید. برای دریافت ویزای کارآفرینی باید بیزینس خود را در کشور کانادا به ثبت برسانید و در مصاحبه قبول شوید.

  برای موفقیت در مصاحبه کافی است بتوانید به این چند سوال به‌درستی پاسخ دهید:

  • چه برنامه بیزینسی دارید و آینده‌نگری شما در این حوزه به چه صورت است؟ (بهتر است برنامه بیزینسی و آینده‌نگری خودرا به‌صورت تمام و کمال ارائه کنید.)
  • چه انگیزه‌ای برای کارآفرینی در کشور کانادا دارید؟
  • میزان سرمایه‌گذاری شما چقدر است؟

  با این روش شما به‌راحتی می‌توانید اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده‌تان به دست آورید و بدون نیاز به دانش زبان و مدرک تحصیلی از بهترین امکانات رفاهی بهره‌مند شوید.

  دریافت اقامت کانادا به روش اسکیل ورکر

  یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت دائم کشور کانادا روش اسکیل ورکر است که انواع مختلفی دارد. این روش بسیار شبیه به روش اکسپرس اینتری است و بسته به شرایط شما و میزان امتیاز نهایی که کسب می‌کنید مشخص می‌شود که آیا می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید یا خیر.

  شرایط و مدارک دریافت اسکیل ورکر کانادا به شرح زیر است:

  کسب حداقل امتیاز۶۷ امتیاز
  سنبازه سنی کمتر از ۴۰ سال
  مدرک تحصیلیلیسانس و بیشتر
  سابقه کاریمتناسب با رشته تحصیلی و حداقل سه سال و بیشتر
  مدرک زباننمره آیلتس حداقل ۵٫۶ و بیشتر
  مدارک موردنیازمدارکی از قبیل تمکن مالی، مدارک هویتی ترجمه‌شده، پرداخت هزینه اخذ ویزا، ترجمه ریز نمرات و نامه جاب آفر

  هزینه ویزای اسکیل ورکر کانادا به شرح زیر است:

  متقاضی۱۳۶۵ دلار کانادا
  همسر متقاضی۱۳۶۵ دلار کانادا
  هر فرزند۲۳۰ دلار کانادا

  میزان تمکن مالی نیز به شرح زیر است:

  یک نفر۱۳ هزار و ۳۱۰ دلار کانادا
  دو نفر۱۶ هزار و ۵۷۰ دلار کانادا
  سه نفر۲۰ هزار و ۳۷۱ دلار کانادا
  چهار نفر۲۴ هزار و ۷۳۳ دلار کانادا
  پنج نفر۲۸ هزار و ۵۲ دلار کانادا
  شش نفر۳۱ هزار و ۶۳۸ دلار کانادا
  هفت نفر۳۵ هزار و ۲۲۴ دلار کانادا
  هفت نفر و بیشتربه‌ازای هر نفر ۳۵۸۶ دلار کانادا اضافه می‌شود.

  دریافت اقامت کانادا به روش تمکن مالی

  اگر سرمایه قابل ‌توجهی دارید و به‌دنبال دریافت اقامت کانادا هستید، روش تمکن مالی سریع‌ترین و بی‌خطر‌ترین راه است.در این روش شما به کمک کشور مقصد نیازی ندارید و به‌صورت کاملا مستقل می‌توانید به این کشور سفر کنید. اما نکته قابل‌ توجه این است که ابتدا باید بتوانید استقلال مالی خود را اثبات کنید.

  شرایط دریافت اقامت کشور کانادا به روش تمکن مالی از این قرار است:

  • گردش حساب بانکی
  • فیش حقوقی (برای بازنشسته‌ها)
  • اجاره‌نامه ملکی و ترجمه آن
  • دریافت سود سهام از شرکتی که در بورس فعال است.
  • میزان سپرده بانکی و مدارکی که این میزان سود دریافت سپرده بانکی شما را اثبات کند.

  دریافت اقامت کانادا به روش تحصیلی

  یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت کشور کانادا، تحصیل در این کشور است. هرچند در خود دوران تحصیل اقامت شما موقت است ولی می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی در این کشور شروع به کار کنید و پس از آن اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

  مهم‌ترین مزیت تحصیل در کشور کانادا، بازار کار خوب آن برای دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی است. اگر شما از یکی از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل شوید، با توجه به بازار کار خوبی که در این کشور وجود دارد، می‌توانید به‌سرعت مشغول به کار شوید و پس از آن برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. همچنین اگر رشته تحصیلی شما موردنیاز کشور کانادا باشد، می‌توانید با استفاده از دعوت‌نامه استانی و بدون سابقه کار اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

  دریافت اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ

  یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرتی به‌خصوص برای مهاجرت‌های خانوادگی، برنامه اسپانسرشیپ است. در این برنامه مهاجرتی یکی از افرادی که در کانادا زندگی می‌کند و می‌تواند از همه لحاظ، به‌ویژه از لحاظ اقتصادی سایر اعضای خانواده راحمایت کند، به آن‌ها در دریافت ویزای کانادا کمک می‌کند. در این روش شما می‌توانید پدر، مادر، فرزندان تحت سرپرستی، پدربزرگ، مادربزرگ، سایر بستگان در شرایط خاص، همسر و شریک زندگی خود را به کشور کانادا ببرید.

  مهم‌ترین شرایط برای اسپانسرشیپ شدن متقاضی:

  • حداقل ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشد.
  • شهروند کانادا باشد.
  • تمکن مالی داشته باشد.

  دریافت اقامت کانادا به روش ازدواج

  یکی دیگر از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت کانادا، ازدواج است. در این روش اگر شما با فردی ازدواج کنید که بومی کشور کانادا است یا اقامت این کشور را دارد و قادر است اسپانسر مالی شما باشد، می‌توانید به‌راحتی اقامت این کشور رادریافت کنید.

  شرایط اسپانسرشیپ شدن:

  • سن فرد باید ۱۸ سال و بیشتر باشد.
  • شهروند کانادا باشد.
  • تمکن مالی داشته باشد.
  • از بودجه دولتی کمک‌هزینه‌ای را دریافت نکرده باشد.
  • سوءپیشینه نداشته باشد.
  • مجرد باشد و در پنج سال گذشته به‌عنوان همسر فرد دیگری برای اسپانسرشیپ درخواست نداده باشد.

  شرایط همسر فرد برای دریافت اقامت کانادا:

  • سوءپیشینه نداشتن
  • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • اقامت سه ساله در کانادا در طول چهار سال گذشته و ترک نکردن آن

  مدارک و اسناد موردنیاز:

  • مدارک هویتی
  • سند ازدواج
  • پاسپورت معتبر
  • گواهی سوءپیشینه نداشتن
  • مدارک مالی
  • کارت پایان خدمت سربازی
  • کپی از کارت CR اسپانسر

  دریافت اقامت کانادا به روش تولد

  بر اساس قانونی که در سال ۱۹۷۷ در کشور کانادا به تصویب رسید، هر کودکی که در کشور کانادا متولد شود، شهروند این کشور خواهد بود. این قانون فقط شامل حال نوزاد تازه متولد شده می‌شود و پدر و مادر برای دریافت تابعیت کانادا باید روش‌های دیگری را انتخاب کنند.

  البته کودکانی که والدین آن‌‌ها سفیر، دیپلمات و کارمند کشورهای دیگر باشند، شهروند کانادا محسوب نمی‌شوند و نمی‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

  مدارک موردنیاز برای دریافت پاسپورت کانادایی نوزاد:

  • گواهی تولد نوزاد
  • دو قطعه عکس
  • شاهد یا شاهدان تولد نوزاد
  • فیش پرداخت هزینه‌های لازم

  شرایط اقامت دائم کانادا

  همان‌طور که در بخش‌های پیشین نیز به این موضوع اشاره کردیم، روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت کشور کانادا وجود دارد. بسته به اینکه شخص چه شرایطی دارد، چه مقدار بودجه دارد، با استفاده از کدام یک از این روش‌ها به کشور کانادا سفر می‌کند، شرایط دریافت اقامت دائم کانادا برای او متفاوت خواهد بود.

  اسناد و مدارک موردنیاز برای دریافت اقامت کانادا

  • اسناد هویتی: مدارک شناسایی مختلف از جمله شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت، ویزای متقاضی و اعضای خانواده متقاضی
  • مدرک تحصیلی: بسته به اینکه با استفاده از چه روشی به کانادا مهاجرت کردید ممکن است نیاز داشته باشید تا همه مدارک تحصیلی خود راهمراه ببرید؛ اما تجربه نشان داده است که معمولا آخرین مدرک تحصیلی کفایت می‌کند.
  • مدرک مالی: تمکن مالی و ارائه مدارک مالی متقاضی و اعضای خانواده متقاضی لازم است اما در صورتی که ملک یا خانه‌ای در کانادادارید باید مدارک مربوط به ملک خود را نیز با خود ببرید.
  • مدرک شغلی: اگر با استفاده از ویزای کاری به این کشور بروید، مدارک شغلی شما نقش مهمی خواهند داشت و باید سعی کنید تمام مدارکیرا که فکر می‌کنید در دریافت اقامت کانادا به شما کمک می‌کنند با خود ببرید. مهم‌ترین مدرک شغلی شما سابقه کاری شمااست.

  دیگر مدارک مهاجرتی برای دریافت اقامت کانادا بسته به روش مهاجرتی شما متفاوت خواهد بود اما مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌انداز:

  • رزومه کاری و تحصیلی
  • عکس پرسنلی
  • تکمیل کردن فرم‌های موردنیاز
  • ترجمه مدارک
  • گواهی سوء‌پیشینهنداشتن
  • بیمه‌نامه
  • مدرک زبان
  • گردش حساب سه ماهه
  • تمکن مالی

  مدرک زبان موردنیاز برای اقامت در کانادا

  در بخشی که به معرفی روش‌های دریافت اقامت کشور کانادا پرداختیم درباره هر روش و شرط مدرک زبان به‌طور کامل توضیح دادیم. یکی از مواردی که نقش مهمی در دریافت اقامت کشور کانادا دارد، مدرک زبان است. شما باید بسته به روش مهاجرتی و شهر مقصد خود بتوانید در آزمون‌های زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی حداقل نمره موردنیاز را در آزمون‌های بین‌المللی مثل آیلتس و تافل کسب کنید و با ارائه این مدرک اقامت کانادا را دریافت کنید.

  شرایط سنی برای اقامت در کانادا

  یکی دیگر از مهم‌ترین شروط برای دریافت اقامت کشور کانادا شرایط سنی است. شرایط سنی بیشتر در روش‌هایی تحصیلی و کاری اهمیت دارد. اگر شما قصد دریافت اقامت کشور کانادا به روش سرمایه‌گذاری را دارید، شرط سنی خاصی برای شما وجود ندارد.

  مراحل اخذ اقامت کانادا

  مراحل دریافت و اخذ اقامت در کشور کانادا در هر روشی متفاوت است و بسته به اینکه شما کدام روش را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید، مراحل متفاوتی را پشت سر می‌گذارید.

  برای دریافت اقامت کانادا پس از ورود به کشور کانادا می‌توانید با توجه به شرایط خود اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. برای مثال در روش تحصیلی شما اقامت موقت کانادا را تا پایان فارغ‌التحصیلی دارید اما اگر بخواهید اقامت موقت را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنید باید با استفاده از یکی از روش‌ها، برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. به‌طور کلی شما می‌توانید اقامت موقت کانادا را با روش‌های کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی،خویشاوندی و خوداشتغالی، به اقامت دائم تبدیل کنید.

  مدت زمان اخذ ویزای کانادا

  بسته به روشی که برای دریافت ویزای کانادا انتخاب می‌کنید، مدت زمان متفاوتی را نیز تجربه می‌کنید، اما به‌طور کلی نهایتا بین یک تا دو سال زمان برای دریافت ویزای کانادا نیاز دارید که در این بین سریع‌ترین روش ازدواج و سرمایه‌گذاری و کندترین روش دریافت ویزای تحصیلی و ویزای کاری هستند.

  هزینه اقامت در کانادا

  برای زندگی در کانادا و اقامت در این کشور باید مثل کشورهای دیگر هزینه‌های مختلفی را بپردازید. به‌طور کلی بسته به نوع روش انتخابی برای دریافت اقامت کشور کانادا مبلغ موردنظر نیز متغیر خواهد بود. در این بین روش سرمایه‌گذاری گران‌ترین روش برای دریافت اقامت (بین ۱۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار) و روش ازدواج، تحصیلی و کاری ارزان‌ترین روش (بین ۱۵۰۰ دلار تا ۹۰ هزار دلار) خواهد بود.

  مزایای دریافت اقامت کانادا

  کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت است زیرا بیشتر شهروندان آن از شرایط اقتصادی و رفاهی خوبی برخوردارند و می‌توانند شغل موردنظر خود را به‌راحتی پیدا کنند. علاوه بر وضعیت رفاهی مناسب، طبیعت زیبا و بکر کانادا نیز یکی از عوامل مهمی است که باعث افزایش آمار مهاجرت به این کشور شده است.

  دیگر مزایای دریافت اقامت کانادا و زندگی در این کشور عبارت‌اند از:

  • استفاده از مزایای رفاهی مختلفی مثل خدمات پزشکی و هزینه‌های پایین درمانی با کیفیت بالا، خدمات آموزشی ارزان‌قیمت و بازنشستگی
  • اخذ اقامت دائم کانادا پس از دو سال زندگی در این کشور ( آن دسته از متقاضیانی که برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرتمی‌کنند پس از سه تا سه سال و نیم تحصیل در این کشور می‌توانند برای اقامت کانادا درخواست دهند و پس از گذشت پنج سالاقامت دائم این کشور را دریافت کنند.)
  • مهاجرت قانونی افراد خانواده متقاضی با استفاده از روش‌های مختلف
  • استفاده از خدمات دولتی کانادا
  • جمعیت کم نسبت به وسعت
  • نرخ پایین بیکاری
  • تحصیل در دانشگاه‌های معتبر با قیمت بسیار ارزان
  • شانس بالا برای پیدا کردن شغل مناسب با حقوق بالا پس از تحصیل طبیعت زیبا و بکر
  • وضعیت اقتصادی مناسب
  • امنیت بالا
  • هزینه‌های مناسب برای زندگی
  • حضور چشم‌گیر و فراوان ایرانیان در این کشور

  سوالات متداول

  آیا شرط سنی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد؟
  خیر، هیچ محدودیت سنی برای اخذ اقامت کانادا وجود ندارد. البته در کل افرادی که سن کمتری دارند، شانس بیشتری خواهند داشت.
  برای اخذ ویزای کانادا داشتن مدرک دانشگاهی مهم است؟
  در روش اکسپرس اینتری مدرک دانشگاهی اهمیت دارد این در حالی است که در روش سرمایه‌گذاری مدرک دانشگاهی اهمیتی ندارد.
  آیا داشتن اقوامی در کانادا به اخذ اقامت این کشور کمکی می‌کند؟
  بله؛ در صورتی که یکی از اعضای درجه یک خانواده متقاضی ساکت کانادا باشد و اسپانسر متقاضی شود، می‌تواند کمک قابل‌ توجهی به او بکند تا اقامت کانادا را دریافت کند. همچنین در صورتی که شرایط بالا را داشته باشید، می‌توانید از راه «اخذ اقامت از طریق خویشاوندی» نیز اقدام کنید.
  اخذ اقامت کانادا چقدر طول می‌کشد؟
  برای مهاجرت به کانادا بین 6 ماه تا 2 سال زمان نیاز دارید. ۲ سال پس از ورود به کانادا هم می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.
  اقامت کانادا از چه روشی آسان‌تر است؟
  ازدواج و سرمایه‌گذاری آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا هستند.
  هزینه اقامت کانادا چقدر است؟
  بسته به روش انتخابی شما برای دریافت اقامت کانادا، هزینه اقامت نیز متغیر خواهد بود. برای مثال برای سرمایه‌گذاری بین 100 هزار دلار تا یک میلیون دلار پول نیاز دارید.
  شرایط دریافت اقامت کانادا چیست؟
  پس از اینکه به کانادا مهاجرت می‌کنید، اقامت موقت این کشور را به دست می‌آورید. معمولاً شما می‌توانید دو سال پس از مهاجرت، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859