ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا امکان تحصیل در این کشور و بهره‌مندی از سیستم آموزشی نوین و پیشرفته را برای شما فراهم می‌کند. امکان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا برای دانشجویان ایرانی نیز وجود دارد. با درنظر‌گرفتن شرایط خود، بهترین نوع ویزای تحصیلی را می‌توانید انتخاب کنید.

مشاوره تلفنی
2024/3/4549e15c-0aa7-4a4c-990d-274024a5483d.jpg

مشاوره اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

برای تحصیل در آمریکا در تمامی رشته‌ها و مقطع‌های تحصیلی، باید ویزای تحصیلی آمریکا را اخذ کنید. این کشور انواع مختلفی از ویزاهای تحصیلی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. ایرانیان با دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، می‌توانند در دانشگاه‌های معتبر این کشور تحصیل کنند و در آینده در شغل مرتبط با تحصیل خود، مشغول به کار شوند.

فرایند دریافت ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان ممکن است کمی دشوار به‌نظر برسد؛ اما با دریافت مشاوره از متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو، طی‌کردن این مسیر برایتان ساده‌تر خواهد بود.

به‌منظور مشاوره اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، فرم رایگان مشاوره را تکمیل کنید تا مشاوران ما در موسسه مهاجرتی بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای تحصیلی آمریکا
  انواع ویزای تحصیلی آمریکا

  انواع ویزای تحصیلی آمریکا برای تحصیل در سطوح آموزشی مختلف در این کشور در نظر گرفته شده‌اند. وجود ویزاهای تحصیلی مختلف این امکان را فراهم کرده‌اند تا با در‌نظر‌گرفتن شرایط خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  انواع ویزای تحصیلی آمریکا عبارت‌اند از:

  • ویزای F-1 تحصیلی آمریکا
  • ویزای M-1 تحصیلی آمریکا
  • ویزای J-1 تحصیلی آمریکا

  ویزای F-1 تحصیلی آمریکا

  ویزای F-1 تحصیلی آمریکا گسترده‌ترین ویزای تحصیلی است که از مقاطع تحصیلی ابتدایی تا دانشگاهی را شامل می‌شود. برای دریافت این نوع ویزا، باید از دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی این کشور پذیرش دریافت کرده باشید. سپس، فرم I-20 و DS-160 را به‌صورت آنلاین تکمیل و هزینه آن را پرداخت کنید. درنهایت، مدارک را ارسال و خود را برای انجام مصاحبه دریافت ویزای F-1 آماده کنید. 

  فرم I-20 یکی از فرم‌های مهم برای تحصیل در آمریکا و نوعی گواهی صلاحیت دانشجویان است که دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید، آن را صادر می‌کند. بدون تکمیل‌کردن این فرم، امکان دریافت ویزا و تحصیل در کشور آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی وجود ندارد. 

  شرایط و مدارک مورد‌نیاز برای دریافت ویزای F-1 تحصیلی آمریکا بدین‌شرح‌اند:

  • تکمیل فرم DS-160 
  • پرداخت هزینه درخواست ویزای F-1
  • صورت‌حساب بانکی ۳ سال گذشته
  • سوابق مالیاتی ۳ سال گذشته
  • فیش حقوقی شغل قبلی
  • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور آمریکا
  • ارائه بورسیه تحصیلی (درصورت وجود)
  • پرداخت شهریه ۱ ترم یا ۱ سال تحصیلی (اختیاری)

  همسر می‌تواند با دریافت ویزای F-2 شما را همراهی کند؛ اما درصورت تمایلش به تحصیل، باید ویزای خود را به F-1 تغییر دهد. فرزندان نیز با داشتن ویزای F-2، می‌توانند در مدارس آمریکا درس بخوانند. با داشتن ویزای F-1 می‌توانید حین تحصیل، هفته‌ای ۲۰ ساعت کار کنید.

  ویزای M-1 تحصیلی آمریکا

  ویزای M-1 مناسب دانشجویانی است که قصد دارند در رشته‌های فنی‌و‌حرفه‌ای ادامه‌تحصیل دهند. برای دریافت ویزای M-1، باید از موسسه‌های آموزشی کشور آمریکا در رشته تحصیلی مدنظرتان پذیرش گرفته باشید. مدت‌زمان اعتبار این نوع ویزا ۱ سال است و به‌عنوان دانشجو اجازه ندارید حین تحصیل کار کنید. همچنین، این نوع ویزا را تا ۳ سال می‌توانید تمدید کنید. درصورت تمایل به اقامت بیشتر در کشور آمریکا، می‌توانید ویزای M-1 جدید دریافت کنید.

  شرایط و مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای M-1 تحصیلی آمریکا ازاین‌قرارند:

  • تسلط بر زبان انگلیسی
  • ارائه مدارکی دال بر بازگشت به کشور پس از اتمام تحصیل
  • تمکن مالی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در آمریکا
  • پاسپورت با اعتبار ۶ ماه پس از تاریخ انقضای ویزا
  • بورسیه تحصیلی (درصورت وجود)
  • مدارک تحصیلی
  • رسید پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا
  • تکمیل فرم DS-160

  همسر و نیز فرزندان کوچک‌تر از ۲۱ سال و تحت‌تکفل شما با دریافت ویزای M-2‌، می‌توانند شما را همراهی کنند؛ اما اجازه ندارند در آمریکا کار کنند. فرزندان شما می‌توانند تا مقطع دوازدهم با ویزای M-2 در مدارس آمریکا درس بخوانند.

  ویزای J-1 تحصیلی آمریکا

  ویزای J-1 تحصیلی آمریکا که به آن ویزای تبادل اطلاعات و ویزای فرصت مطالعاتی نیز گفته می‌شود، نوعی ویزای غیرمهاجرتی است. برای دریافت این نوع ویزای تحصیلی آمریکا، باید از حمایت مالی کشور مبدا برخوردار باشید. 

  ازجمله شرایط دریافت ویزای J-1 داشتن دعوت‌نامه از دانشگاه‌‌ها و مرکزهای آموزشی آمریکا است. با اخذ این ویزا به‌مدت ۲ سال امکان اقامت در این کشور وجود دارد. ناگفته نماند که مدت‌زمان اعتبار ویزا باتوجه‌به برنامه تحصیلتان ممکن است متفاوت باشد. پس از اتمام اعتبار ویزای J-1 تحصیلی آمریکا، باید به کشور خود برگردید و حداقل ۲ سال در آنجا زندگی کنید.

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا عبارت‌اند از: 

  • دریافت گواهی صلاحیت دانشجویان (I-20)
  • شرکت در مصاحبه حضوری برای متقاضیان بزرگ‌تر از ۱۴ سال
  • پذیرش از دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی تاییدشده SEVP
  • نداشتن سوءسابقه کیفری
  • اثبات بازگشت به کشور مبدا پس از اتمام دوره تحصیل

  میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا

  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا

  میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا به مدت‌زمان دوره تحصیلی شما در این کشور بستگی دارد. در فرم I-20 میزان تمکن مالی موردنیاز برای ۱ سال تحصیلی ذکر شده است که برای دریافت ویزا باید آن را ارائه دهید. 

  اگر در فرم I-20 مقدار هزینه لازم برای تحصیل و زندگی در کشور آمریکا ۲۵هزار دلار ذکر شده است و تحصیل شما ۲ سال طول می‌کشد، باید ۵۰هزار دلار بودجه داشته باشید. معمولا میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی F-1 آمریکا برای هر سال تحصیلی، ۱۸هزار تا ۲۰هزار دلار است. نکته مهم اینکه دانشگاه‌ها و سفارت‌خانه‌های آمریکا پول نقد را به اسناد مالی ترجیح می‌دهند. 

  درصورتی‌که هزینه لازم برای تامین هزینه‌‌های تحصیل و زندگی در آمریکا را ندارید، می‌توانید درخواست وام دهید و مدرکی مرتبط با آن ارائه کنید تا تمکن مالی شما اثبات شود.

  شرایط سنی ویزای تحصیلی آمریکا

  در‌حال‌حاضر، محدودیتی درزمینه شرایط سنی ویزای تحصیلی آمریکا وجود ندارد؛ اما درصورت داشتن گپ تحصیلی، ممکن است در فرایند دریافت ویزا با مشکل روبه‌رو شوید. به‌طور کلی، کودکان و دانشجویان در تمامی گرو‌ه‌های سنی می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مقطع مدنظرشان درخواست دهند. با‌این‌حال، این نکته را باید مدنظر قرار دهید که اقدام در سن مناسب، بخت دریافت ویزای تحصیلی را افزایش می‌دهد.

  دانش‌‌آموزان کوچک‌تر از ۱۸ سال برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در این کشور باید قیم قانونی داشته باشند. قیم باید شهروندی یا اقامت دائم آمریکا را داشته باشد. 

  مدرک زبان برای ویزای تحصیلی آمریکا

  مدرک زبان برای ویزای تحصیلی آمریکا

  مدرک زبان برای ویزای تحصیلی آمریکا مزیتی مهم محسوب می‌شود و نشان‌دهنده سطح مهارت مناسب شما در زبان انگلیسی است. عموم دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی آمریکا مدارک زبان آیلتس و تافل و PTE را معتبر می‌دانند. 

  هریک از دانشگاه‌های آمریکا حداقل نمره‌ای را برای مدارک ذکرشده در نظر گرفته‌اند. باوجوداین، بسیاری از دانشگاه‌های این کشور مدرک آیلتس زبان انگلیسی با نمره ۶ و مدرک تافل زبان انگلیسی با نمره ۶۱ و مدرک PTE با نمره ۵۰ را می‌پذیرند.

  اگر زبان مادری شما انگلیسی است یا پیش‌از‌این دوره‌های‌ تحصیلی‌تان را به زبان انگلیسی گذرانده‌اید، ممکن است از ارائه مدرک زبان برای ویزای تحصیلی آمریکا معاف باشید.

  ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

  امکان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان وجود دارد‌؛ اما بخت دریافت ویزای تحصیلی کمتر است. در برخی شرایط که در رزومه تحصیلی شما ویژگی‌های چشمگیرتری وجود دارد، بدون ارائه مدرک زبان می‌توانید ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید. بااین‌همه داشتن مدرک تافل یا آیلتس زبان انگلیسی، بخت شما را برای دریافت ویزا افزایش می‌دهد. 

  این موضوع را در نظر بگیرید که هریک از دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی آمریکا شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجویان دارند. به‌عنوان مثال، بعضی از آن‌ها دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را برگزار می‌کنند که پیش از شروع دوره تحصیلی خود، می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. همچنین، برخی دیگر امکان تحصیل و یادگیری زبان انگلیسی به‌طور هم‌زمان را فراهم کرده‌اند. بنابراین برای اطلاع دقیق از الزامات مربوط به مدارک زبان انگلیسی، بهتر است وبسایت رسمی دانشگاه را بررسی کنید.

  مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

  مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

  1. از دانشگاه‌ها یا مرکزهای آموزشی تاییدشده SEVP پذیرش بگیرید.
  2. فرم I-20 ارسال‌شده دانشگاه را تکمیل کنید. در این فرم، کد سویس (SEVIS) و کد دانشگاه و نوع ویزایی که می‌توانید دریافت کنید، ذکر شده است.
  3. هزینه سویس (SEVIS) را پرداخت کنید.
  4. فرم آنلاین درخواست ویزای تحصیلی آمریکا DS-160 را تکمیل و همراه با سایر مدارک خود ارسال کنید.
  5. از سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه، مانند ترکیه یا ارمنستان وقت سفارت رزرو کنید.
  6. در روز تعیین‌شده، به سفارت آمریکا بروید و در مصاحبه شرکت کنید.
  7. ممکن است درخواست شما وارد فرایند بک‌گراند چک یا فرایند اداری شود؛ پس برای دریافت نتیجه ویزای تحصیلی خود باید صبر کنید.
  8. پس از تایید درخواست ویزا، باید گذرنامه خود را برای لیبل ویزا به سفارت آمریکا ارسال کنید.
  9. با داشتن ویزای تحصیلی آمریکا، می‌توانید ۳۰ روز پیش از شروع ترم تحصیلی وارد این کشور شوید. پس از پایان دوره تحصیل نیز، تا ۶۰ روز می‌توانید در این کشور حضور داشته باشید.

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا

  •  فرم I-20 با تایید و امضای دانشجو و دانشگاه
  • نامه پذیرش دانشگاه
  • رسید پرداخت هزینه سویس (SEVIS)
  • صفحه تایید فرم DS-160 حاوی بارکد
  • رسید پرداخت هزینه فرم DS-160
  • گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماه پس از اتمام دوره تحصیل
  • نامه رزرو وقت سفارت
  • گواهی تمکن مالی
  • مدارک تحصیلی قبلی و ریزنمره‌ها 
  • مقاله‌های چاپ‌شده بین‌المللی (درصورت وجود برای مقطع دکتری)
  • مدارک تافل یا آیلتس یا PTE زبان انگلیسی

  دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، به انجام آزمایش پزشکی و ایجاد حساب بانکی محدود نیازی ندارند. 

  هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

  هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

  در جدول زیر، به هزینه ویزای تحصیلی آمریکا اشاره کرده‌ایم.

  هزینه های مرتبط با دریافت ویزای تحصیلی آمریکا
  هزینه سویس (SEVIS) برای ویزاهای F و M۳۵۰ دلار
  هزینه درخواست ویزای تحصیلی۱۸۵ دلار
  هزینه سویس (SEVIS) برای ویزای J۲۲۰ دلار
  هزینه سابمیت فرم DS-160 برای انواع ویزاهای تحصیلی۱۸۵ دلار
  هزینه گرفتن وقت سفارت آمریکا ۳۵ دلار برای ویزای J

  شرایط کار با ویزای تحصیلی آمریکا

  شرایط کار با ویزای تحصیلی آمریکا بدین‌صورت است که با داشتن ویزای تحصیلی F-1 و M-1، دانشجویان حین تحصیل می‌توانند هفته‌ای ۲۰ ساعت و در بازه تعطیلات هفته‌ای ۴۰ ساعت کار کنند. به‌عنوان دانشجوی ایرانی می‌توانید به انجام کارهای پاره‌وقت در پردیس دانشگاهتان مشغول شوید. از سال دوم تحصیل امکان انجام ۳ نوع کار خارج از پردیس دانشگاه وجود دارد:

  • آموزش عملی درسی (CPT)
  • آموزش عملی اختیاری (OPT)
  • آموزش عملی اختیاری علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) (OPT)

  با ویزای J-1 دانشجویان حین تحصیل نمی‌توانند کار کنند. همچنین، با ویزای تحصیلی F-1 می‌توانید در دوره‌های زبان شرکت کنید؛ اما با ویزای تحصیلی M-1 این امکان فراهم نیست.

  شرایط کار با ویزای تحصیلی آمریکا بدین‌‌شرح‌اند:

  • دریافت مجوز از مسئول دانشگاه یا مدرسه
  • ارائه مدارک نشان‌دهنده شرایط سخت مالی شما
  • قرارداشتن در وضعیت تحصیلی مناسب
  • واجدشرایط دریافت شغل مدنظر
  • دریافت مجوز کار نهایی از اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) 

  تمدید ویزای تحصیلی آمریکا

  تمدید ویزای تحصیلی آمریکا

  درصورتی‌که مدت‌زمان اعتبار ویزای شما کمتر از مدت‌‌زمان دوره تحصیل باشد، تمدید ویزای تحصیلی آمریکا امکان‌پذیر است. برای تمدید ویزای تحصیلی، باید فرم DS-160 را تکمیل کنید و دانشگاه مدارک زیر را برای تمدید ویزای تحصیلی آمریکا ارائه دهد:

  • شرح برنامه تحصیلی
  • کپی ریزنمره‌ها و سوابق تحصیلی
  • نامه تاییدیه برای برنامه تحصیلی فعلی
  • مدارک نشان‌دهنده پرداخت تمام هزینه‌های لازم
  • مدارکی مبنی‌بر تمکن مالی
  • نداشتن سوابق مجرمانه حین تحصیل در این کشور

  ویزای همراه تحصیلی آمریکا

  ویزای همراه تحصیلی آمریکا با عناوین ویزاهای  F-2و M-2 و J-2 صادر می‌شود. امکان همراهی همسر و نیز فرزندان کوچک‌تر ۲۱ سال و تحت‌تکفل به آمریکا وجود دارد. برای دریافت ویزای همراه تحصیلی آمریکا، باید فرم I-20 را برای اعضای خانواده تکمیل کنید؛ اما به پرداخت هزینه سویس (SEVIS) برا‌ی آن‌ها نیازی نیست. 

  برای دریافت ویزای همراه تحصیلی آمریکا، باید ویزای تحصیلی خود را همراه با مدارک نشان‌دهنده رابطه‌تان با اعضای خانواده ارائه دهید.

  دلایل رد شدن ویزای دانشجویی آمریکا

  دلایل رد شدن ویزای دانشجویی آمریکا ازاین‌قرارند:

  • نداشتن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور
  • ناتوانی در اثبات و ارائه دلایل ناکافی برای بازگشت به وطن
  • رعایت‌نکردن قوانین مهاجرتی و ایجاد تخلفات در این زمینه
  • واضح‌نبودن هدف از سفر به آمریکا
  • ارائه مدارک جعلی
  • ارائه پاسخ‌های نامناسب به مسئول سفارت در روز مصاحبه

  پس از دریافت نامه ریجکتی، دلایل ردشدن درخواست ویزای تحصیلی آمریکا را به‌‌خوبی بررسی و نواقص پرونده را برطرف کنید. اگر ویزای شما به دلایل اشتباهی ریجکت شده است، نامه تجدید نظر را می‌توانید به سفارت آمریکا ارسال کنید. فراموش نکنید ویزای خود را از سفارتی که درخواست خود را ارسال کرده‌اید، پیگیری کنید.

  جمع‌بندی

  ویزای تحصیلی آمریکا برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و مرکزهای تحصیلی این کشور در نظر گرفته شده است. درحال‌حاضر، انواع ویزاهای F-1 و M-1 و J-1 وجود دارند که با‌توجه‌به هدف خود از تحصیل، می‌توانید ویزای مناسب را انتخاب کنید. 

  برای اخذ انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا، باید از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشید. سپس مدارک خواسته‌شده را دراختیار دانشگاه و سفارت آمریکا قرار دهید. 

  مدرک زبان یکی از الزامات دانشگاه‌های این کشور برای پذیرش دانشجویان است و بدون این مدرک بخت دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا کمتر است.

  دانشجویان با ویزاهای M-1 و F-1‌ می‌توانند به انجام کارهای پاره‌وقت در پردیس دانشگاه مشغول شوند. ناگفته نماند که در سال دوم تحصیل، امکان انجام کارهای متنوع‌تری برای دانشجویان وجود دارد. 

  درصورتی‌که مدت‌زمان تحصیل شما در آمریکا بیشتر از اعتبار ویزای تحصیلی طول بکشد، با رعایت شرایط تعیین‌شده، می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. با دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، امکان تحصیل در سیستم آموزشی بسیار قوی برایتان وجود دارد و پس از اتمام تحصیل، می‌توانید در مشاغل معتبر مشغول کار شوید.

  سوالات کاربران درباره ویزای تحصیلی آمریکا

  آیا می‌توان ویزای تحصیلی آمریکا را تمدید کرد؟
  بله، اگر تحصیل شما بیش از مدت‌زمان اعتبار ویزای تحصیلی طول بکشد، می‌توانید آن را تمدید کنید.
  آیا محدودیت سنی برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد؟
  خیر، محدودیت سنی برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا وجود ندارد؛ اما اقدام در سن مناسب، بخت شما را برای دریافت ویزای تحصیلی افزایش می‌دهد.
  آیا می‌توان برای ویزای تحصیلی آمریکا بدون داشتن نامه پذیرش اقدام کرد؟
  خیر، برای ویزای تحصیلی آمریکا باید نامه پذیرش داشته باشید و یکی از شرایط اصلی همین مدرک است.
  آیا دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟
  بله، دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان و در شرایطی خاص امکان‌پذیر است. با‌این‌حال بدون مدرک زبان، بخت کمتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا خواهید داشت.
  آیا با ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانم در این کشور کار کنم؟
  بله، با ویزای تحصیلی آمریکا، می‌توانید در این کشور پاره‌وقت کار کنید.
  مدت‌زمان صدور ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟
  مدت‌زمان صدور ویزای تحصیلی آمریکا بین ۳ تا ۸ ماه است. در برخی مواقع، ممکن است این فرایند بیشتر از ۸ ماه طول بکشد.
  هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟
  هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا برای ارائه درخواست ویزای تحصیلی ۱۸۵ دلار است.
  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟
  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا ازاین‌قرارند: فرم I-20 با تایید و امضای دانشجو و دانشگاه، نامه پذیرش دانشگاه، رسید پرداخت هزینه سویس (SEVIS)، صفحه تایید فرم DS-160 حاوی بارکد، رسید پرداخت هزینه فرم DS-160، گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماه پس از اتمام دوره تحصیل، نامه رزرو وقت سفارت، گواهی تمکن مالی، مدارک تحصیلی قبلی و ریزنمره‌ها‌، مقاله‌های چاپ‌شده بین‌المللی (درصورت وجود برای مقطع دکتری) و مدارک تافل یا آیلتس یا PTE زبان انگلیسی.
  میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟
  میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی برای ۱ سال بین ۱۸هزار تا ۲۰هزار دلار است.
  ویزای تحصیلی آمریکا چند نوع است؟
  ویزای تحصیلی آمریکا ۳ نوع است: F-1 و M-1 و J-1.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859