پاسپورت فرانسه

کیفیت زندگی در کشور فرانسه بسیار مطلوب است و پاسپورت فرانسه در سراسر جهان ارزش و اعتبار زیادی دارد. با داشتن پاسپورت فرانسه شهروند این کشور محسوب می‌شوید و حق کار و تحصیل و دسترسی به امکانات موجود در این کشور را خواهید داشت.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/5/1ba50d6d-ca25-43b9-9460-a534595f1993.jpg

مشاوره برای دریافت پاسپورت فرانسه

 متخصصان ما در بالدانو با سال‌ها تجربه در زمینه مشاوره اخذ پاسپورت فرانسه، اطلاعات کاملی از شرایط اخذ آن دارند و به شما در دریافت پاسپورت این کشور کمک می‌کنند.

ما در این مطلب تمام اطلاعات لازم جهت دریافت پاسپورت فرانسه را برای شما گردآوری کرده ایم که با خواندن آن می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی از کارشناسان ما در بالدانو، فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  اعتبار پاسپورت فرانسه

  پاسپورت فرانسه یکی از پاسپورت‌های قدرتمند دنیا است و براساس وبسایت ویزا‌ایندکس، رتبه دوم را در بین پاسپورت‌های کشورهای جهان دارد و در جمع ۵ پاسپورت برتر دنیا قرار می‌گیرد. ازاین‌رو، بسیاری از افراد قصد دارند پاسپورت این کشور را دریافت کنند. پاسپورت فرانسه ازلحاظ اعتبار با پاسپورت‌ کشورهای کره‌جنوبی، اسپانیا، ژاپن، ایتالیا و آلمان برابر است و کشورهای انگلیس، سوئد، هلند و فنلاند در جایگاه سوم قرار می‌گیرند. 

  با دریافت پاسپورت فرانسه، شهروند این کشور محسوب می‌شوید و به بهترین خدمات اجتماعی و تحصیلی و درمانی‌اش می‌توانید دسترسی داشته باشید. ازآنجا‌که فرانسه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، دارندگان آن می‌توانند به ۲۶ کشور اروپایی و ۱۹۳ کشور دیگر بدون ویزا سفر کنند. با اخذ پاسپورت فرانسه هرنقطه‌ای از دنیا که زندگی کنید، از حمایت کامل دولت فرانسه برخوردار خواهید بود. 

  کشور های بدون ویزا با پاسپورت فرانسه

  یکی از مشخصه‌های اصلی قدرت پاسپورت هر کشوری، تعداد کشورهایی است که بدون ویزا می‌توان به آن‌ها سفر کرد. براساس اطلاعات به‌دست‌آمده از وبسایت ویزا‌ایندکس، با داشتن پاسپورت فرانسه می‌توانید به ۱۹۳ کشور بدون ویزا سفر کنید. کشور های بدون ویزا با پاسپورت فرانسه عبارت‌اند از:

  آلبانیآنگولاآندوراآنگویلاآنتیگوآ و باربوداآرژانتینارمنستانآروبا
  اتریشباهاماباربادوسبلاروسبلژیکبلیزبرمودابولیوی
  بونیربوسنی و هرزگوینبوتسوانابرزیلجزایر ویرجین بریتانیابرونئی بلغارستانکیپ‌ورد
  جزایر کیمنشیلیچینکلمبیاجزایر کوککاستاریکاکوراسائوقبرس
  جمهوری چکدانمارکدومینیکاجمهوری دومینیکناکوادورالسالوادوراستونیاسواتینی
  جزایر فالکلندجزایر فاروفیجیفنلاندگویان فرانسهپلینزی فرانسههند غربی فرانسهگابن
  گامبیاگرجستانآلمانجبل‌الطارقیونانگرینلندگراناداگواتمالا
  گویانهائیتیهندوراسهنگ‌کنگ مجارستانایسلندایرلنداسرائیل
  ایتالیاجامائیکاژاپنقزاقستانکیریباتیکوزووقرقیزستانلتونی
  لسوتولیختن‌اشتاینلیتوانیلوکزامبورگماکائومالاویمالزیمالت
  جزایر مارشالموریسمایوتمکزیکمیکرونزیمولداویموناکومغولستان
  مونته‌نگرومونتسراتمراکشموزامبیکنامیبیاهلندکالدونیای جدیدنیکاراگوئه
  مقدونیه شمالینروژپالائوفلسطینپاناماپاراگوئهپروفیلیپین
  لهستانپرتغالریونیونرومانیروانداسنت کیتس و نویسسنت لوسیاساموآ
  سن‌مارینوسائوتومه و پرینسیپسنگالصربستانسنگاپوراسلواکیاسلوونیجزایر سلیمان
  آفریقای‌جنوبیکره‌جنوبیاسپانیاسنت هلناسنت مارتنسنت پیر و میکلونسنت وینست و گرنادین‌هاسورینام
  سوئدسوئیس تایوانتاجیکستانتایلندتیمور شرقیتونگاترینیداد و توباگو
  تونسترکیهجزایر تورکس و کایکوستووالواوکراینامارات متحده عربیانگلستاناروگوئه
  ازبکستانوانوائوواتیکانونزوئلاویتناموالیس و فوتونازامبیا 

  دارندگان پاسپورت فرانسه می‌توانند برای ورود به ۲۹ کشور زیر ویزای بدو ورود دریافت کنند:

  بحرینبنگلادشبورکینافاسوبوروندیکامبوجکومورجیبوتیمصر
  اتیوپیگینه بیسائواندونزیعراق اردنکویتلائوسلبنان
  ماداگاسکارمالدیوموریتانینپالنیوئهعمانقطر عربستان‌سعودی
  سیشلسیرالئونتانزانیاتوگوزیمباوه   

  دارندگان پاسپورت فرانسه می‌توانند برای ورود به ۱۳ کشور مجوز الکترونیکی سفر (eTA) دریافت کنند. این کشورها عبارت‌اند از:

  ساموآی آمریکاییاسترالیاکاناداگوامکنیانیوزلندجزیره نورفلک
  جزایر ماریانای شمالیپاکستانپورتوریکوسریلانکاایالات متحده آمریکاجزایر ویرجین ایالات متحده 

  دارندگان پاسپورت فرانسه می‌توانند برای ورود به ۱۶ کشور ویزای آنلاین دریافت کنند. این کشورها عبارت‌اند از:

  آذربایجانبنینبوتانکامرونکنگوساحل‌عاجگینه استواییگینه
  هندایرانمیانمارنیجربهپاپوآ گینه نوروسیه سودان جنوبیاوگاندا

  دارندگان پاسپورت فرانسه برای ورود به ۱۹ کشور به ویزا نیاز دارند. این کشورها عبارت‌اند از:

  لیبیمالینائوروافغانستانالجزایرجمهوری آفریقای مرکزیچاد
  کنگوکوبااریترهغنالیبریانیجرکره‌شمالی
  سومالیسودانسوریهترکمنستانیمن  

  روش های اخذ پاسپورت فرانسه

  فرانسه این امکان را برای افراد فراهم کرده است تا از روش‌های مختلفی اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور را دریافت کنند. انتخاب بهترین روش برای گرفتن پاسپورت فرانسه به شرایط هر شخص و هدف او بستگی دارد. روش های اخذ پاسپورت فرانسه عبارت‌اند از:

  • کار
  • تحصیل
  • سرمایه گذاری
  • تولد
  • ازدواج
  • خود حمایتی

  درادامه مقاله، هریک از روش های اخذ پاسپورت فرانسه را با جزئیات توضیح می‌دهیم. 

  دریافت پاسپورت فرانسه از طریق کار

  اگر در حوزه کاری خود تخصص و مهارت دارید، دریافت پاسپورت فرانسه از طریق کار برای شما مناسب است. این روش ممکن است با پیچیدگی‌هایی همراه باشد و گرفتن راهنمایی از افراد متخصص در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. 

  برای دریافت پاسپورت فرانسه از طریق کار، قدم اول دریافت ویزای کاری بلندمدت از نوع D است. دریافت این نوع ویزا به پیدا‌کردن کار در کشور فرانسه و دریافت دعوت‌نامه کاری ملزم است. فراموش نکنید افراد خارجی در موقعیت‌های شغلی‌ای که نیروی متخصص برای آن‌ها در فرانسه و سایر کشورهای اتحادیه اروپا وجود ندارد، می‌توانند استخدام شوند. بنابراین، باید زمان زیادی را صرف ارسال رزومه و پیدا‌کردن موقعیت شغلی مناسب کنید. 

  بعد از دریافت ویزای کاری، می‌توانید ۵ سال در این کشور کار کنید. این نوع ویزا را می‌توان تمدید کرد. پس از گذشت ۵ سال زندگی مداوم در فرانسه، واجدشرایط دریافت اقامت دائم هستید و ۵ سال پس‌از‌آن، می‌توانید برای دریافت پاسپورت فرانسه اقدام کنید. درمجموع، از زمان اقامت موقت در فرانسه تا گرفتن پاسپورت، حدود ۱۰ سال طول می‌کشد. ناگفته نماند که امکان دریافت پاسپورت برای همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال نیز وجود دارد.

  دریافت پاسپورت فرانسه از طریق تحصیل

  بسیاری از جوانانی که قصد دارند شهروندی کشور فرانسه را اخذ کنند، برای گرفتن پاسپورت فرانسه از طریق تحصیل اقدام می‌کنند. در این روش، می‌توانید در مقاطع تحصیلی مختلف درس بخوانید و مسیر را برای دریافت شهروندی این کشور هموار کنید. 

  دریافت پاسپورت فرانسه از طریق تحصیل به دریافت دعوت‌نامه تحصیلی نیازمند است. این فرایند بدین‌صورت است که برای دانشگاه یا مرکز آموزشی مدنظرتان درخواست پذیرش ارسال می‌کنید و پس از تاییدیه دانشگاه، برای شما نامه پذیرش ارسال می‌شود. با داشتن نامه پذیرش دانشگاه و سایر مدارک موردنیاز به سفارت فرانسه مراجعه و ویزای تحصیلی دریافت می‌کنید. 

  فراموش نکنید که تحصیل در کشور فرانسه به‌تنهایی به گرفتن پاسپورت منجر نمی‌شود. پس از اتمام دوره تحصیل با دریافت ویزای جست‌وجوی کار، ۶ تا ۹ ماه برای پیداکردن شغل فرصت دارید. با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و ۵ سال زندگی و کار در این کشور، واجدشرایط دریافت اقامت دائم این کشور خواهید شد. بعد از گذشت ۵ سال از دریافت اقامت، می‌توانید برای دریافت پاسپورت فرانسه اقدام کنید. 

  دریافت پاسپورت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

  افرادی که محدودیتی ازلحاظ مالی ندارند، برای دریافت پاسپورت فرانسه از طریق سرمایه گذاری می‌توانند اقدام کنند. ازجمله روش‌های محبوب سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه خرید ملک و ثبت شرکت است. برای سرمایه‌گذاری در این کشور ویزای ۱ساله دریافت می‌کنید که این ویزا سالانه امکان تمدید دارد. 

  سرمایه‌گذاری در ملک به‌خصوص اگر قصد دارید در کشور فرانسه زندگی کنید، باعث کسب سود می‌شود و مسیر اخذ تابعیت این کشور را هموار می‌کند. این روش ریسک کمتری از سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در فرانسه دارد. ناگفته نماند که پس از خرید ملک، باید مالیات آن را پرداخت کنید. 

  در روش ثبت شرکت باید خود را کارمند شرکت معرفی و سمت و حقوق برای خود تعیین کنید و طرح تجاری مناسبی ارائه دهید. حداقل سرمایه لازم برای راه‌اندازی شرکت سهامی ساده ۲۳هزار یورو و شرکت سهامی عام ۳۷هزار یورو است. 

  با استفاده از هریک از روش‌های سرمایه‌گذاری می‌توانید ویزای ۱ساله خود را به‌مدت ۵ سال تمدید کنید. پس از گذشت ۵ سال، امکان دریافت اقامت دائم و سپس پاسپورت فرانسه برایتان فراهم خواهد شد.

  دریافت پاسپورت فرانسه از طریق تولد

  فرانسه درباره تابعیت از‌ طریق تولد تابع خون است. این یعنی دریافت پاسپورت فرانسه از‌طریق تولد برای فرزندانی امکان‌پذیر است که حداقل یکی از والدین آنان فرانسوی باشد. در‌غیر‌این‌صورت، اگر کودک از والدین غیرفرانسوی در خاک فرانسه متولد شود، تابعیت فرانسه به او داده نمی‌شود. نکته مهم اینکه وضعیت اقامت والدین با تولد فرزند نیز تغییر پیدا نمی‌کند.

  دریافت پاسپورت فرانسه از طریق ازدواج

  مانند سایر کشورهای اروپایی امکان دریافت پاسپورت فرانسه از طریق ازدواج نیز فراهم است. درصورت ازدواج با شهروند فرانسوی و گذشت حداقل ۴ سال از زندگی مشترک، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت این کشور اقدام کنید. 

  فراموش نکنید که ازدواج نباید صوری باشد و برای اثبات واقعی‌بودن ازدواج، دولت فرانسه تحقیقات لازم را انجام می‌دهد. همچنین، همسر باید تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی را داشته باشد. 

  دریافت پاسپورت فرانسه از طریق خود حمایتی

  دریافت پاسپورت فرانسه از طریق خود حمایتی درواقع یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور محسوب می‌شود. اگر قصد ندارید در کشور فرانسه فعالیت تجاری انجام دهید یا ملک بخرید‌، گزینه دیگر روش خود حمایتی است که در آن با سپرده‌گذاری مبلغ مشخصی در حساب بانکی، می‌توانید اقامت این کشور را به‌دست آورید. مبلغ سپرده‌گذاری برای شما ۴۰هزار یورو و برای همسر ۲۰هزار یورو و برای هریک از فرزندانتان ۱۰هزار یورو است. همچنین، باید حداقل درآمد ماهانه شما ۱۳۰۰ یورو باشد. 

  در این روش تا زمان دریافت اقامت دائم فرانسه، حق ندارید در این کشور فعالیت اقتصادی انجام دهید. نکته مهم اینکه در این روش الزامی بر ارائه مدرک زبان وجود ندارد. پس از ۵ سال، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و سپس پاسپورت کشور فرانسه اقدام کنید.

  شرایط اخذ پاسپورت فرانسه

  شرایط اخذ پاسپورت فرانسه بدین‌شرح است:

  • دریافت اقامت دائم کشور فرانسه 
  • داشتن حداقل ۱۸ سال
  • اقدام برای دریافت پاسپورت در افراد کوچک‌تر از ۱۸ سال همراه با قیم قانونی 
  • مدارک هویتی متقاضی
  • اقامت مداوم در کشور فرانسه به‌مدت ۳ تا ۵ سال
  • پرداخت هزینه‌های تعیین‌شده
  • رعایت و پایبندی به قوانین تعیین‌شده دولت فرانسه
  • آشنایی با زبان فرانسوی
  • داشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شنگن

  هزینه اخذ پاسپورت فرانسه

  ازجمله مدارکی که برای دریافت پاسپورت فرانسه باید ارائه دهید، رسید پرداخت هزینه‌های مرتبط است. در جدول زیر، به هزینه اخذ پاسپورت فرانسه اشاره کرده‌ایم.

  هزینه گرفتن پاسپورت فرانسههزینه در فرانسههزینه در خارج فرانسه
  پاسپورت استاندارد۸۶ یورو۹۶ تا ۹۹ یورو
  تعویض یا تمدید پاسپورت۸۶ یورو۹۶ تا ۹۹ یورو
  پاسپورت موقت اضطراری۳۰ یورو۴۵ یورو
  گذرنامه کودک ۰ تا ۱۴ سال۱۷ یورو۲۷ تا ۳۰ یورو
  گذرنامه افراد ۱۵ تا ۱۷ سال۴۲ یورو۵۲ تا ۵۵ یورو
  پاسپورت موقت اضطراری برای کودک۳۰ یورو۴۵ یورو

  مدارک لازم برای اخذ پاسپورت فرانسه 

  مدارک لازم برای اخذ پاسپورت فرانسه به روش انتخابی برای دریافت اقامت این کشور بستگی دارد. با‌این‌حال، برخی از مدارک عمومی مورد‌نیاز برای دریافت گذرنامه فرانسوی ازاین‌قرارند:

  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • رسید پرداخت هزینه‌های اخذ پاسپورت
  • اسناد محل سکونت
  • اسناد مالی
  • کارت اقامت دائم فرانسه 
  • عکس پرسنلی
  • گواهی ازدواج (درصورت تاهل)
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه و گذرنامه‌های قبلی متقاضی

  مراحل دریافت پاسپورت فرانسه

  آشنایی با مراحل دریافت پاسپورت فرانسه برای طی‌کردن سریع‌تر این فرایند لازم است. مراحل دریافت پاسپورت فرانسه ازاین‌قرارند:

  1. مدارک موردنیاز را به‌طور کامل تهیه و جمع‌آوری کنید. 
  2. فرم درخواست پاسپورت را به‌صورت آنلاین یا در مرکز درخواست پاسپورت تکمیل کنید. افراد ساکن فرانسه می‌توانند به پلیس استانی مراجعه کنند.
  3. مدارک گردآوری‌شده را به مرکز درخواست پاسپورت که می‌تواند سفارت فرانسه باشد، ارسال کنید.
  4. هزینه‌های مربوط به درخواست پاسپورت را به‌صورت آنلاین یا نقدی در سفارت پرداخت کنید. 
  5. منتظر بمانید تا مقام‌های دولت فرانسه درخواست پاسپورت شما را پردازش کنند.
  6. پس از آماده‌شدن پاسپورت، برای دریافت آن به مرکز مرتبط مراجعه کنید. آماده‌بودن پاسپورت ازطریق پیامک یا ایمیل به شما اطلاع‌رسانی می‌شود. 

  مدت زمان گرفتن پاسپورت فرانسه

  معمولاً مدت زمان گرفتن پاسپورت فرانسه ۲ تا ۴ هفته کاری است. با‌این‌حال، زمان دقیق به محل و زمان ارائه درخواست و کامل‌بودن مدارک بستگی دارد. درصورت وجود نقص در پرونده به ارائه مدارک تکمیلی ملزم هستید که خود به طولانی‌ترشدن فرایند دریافت پاسپورت منجر می‌شود. همچنین، بهتر است در بازه تعطیلات درخواست خود را ارسال نکنید.

  گرفتن پاسپورت فرانسه برای ایرانیان

  گرفتن پاسپورت فرانسه برای ایرانیان مشابه روندی است که عموم افراد برای این کار طی می‌کنند. خوشبختانه کشور فرانسه دو تابعیت را به‌طور هم‌زمان به‌رسمیت می‌شناسد؛ بنابراین، به‌عنوان شهروند ایرانی می‌توانید با دریافت تابعیت کشور فرانسه، تابعیت ایرانی خود را حفظ کنید. 

  مزایای داشتن پاسپورت فرانسه

  • امکان سفر به بیش از ۱۹۳ کشور جهان 
  • حق کارکردن و انجام فعالیت‌های اقتصادی در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی
  • دسترسی به بهترین خدمات اجتماعی کشور فرانسه 
  • امکان اخذ اقامت و تابعیت برای اعضای خانواده

  جمع‌بندی

  پاسپورت فرانسه رتبه دوم را در بین پاسپورت‌های کشورهای جهان دارد. با داشتن این پاسپورت می‌توانید به ۱۹۳ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید و از تمامی خدمات اجتماعی فرانسه بهره‌مند شوید. برای دریافت پاسپورت فرانسه، ابتدا باید اقامت دائم این کشور را به‌کمک روش‌هایی مانند ازدواج، تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و خود حمایتی به‌دست آورید.

  پس از ۳ تا ۵ سال زندگی در کشور فرانسه، واجدشرایط دریافت اقامت دائم و سپس‌ پاسپورت این کشور خواهید شد. درصورت کامل‌بودن مدارک، پس از گذشت ۲ تا ۴ هفته از ارائه درخواست، می‌توانید پاسپورت فرانسه را تحویل بگیرید. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر در‌زمینه نحوه اخذ پاسپورت فرانسه با مشاوران بالدانو در تماس باشید.

   

  سوالات کاربران درباره پاسپورت فرانسه

  بهترین راه برای دریافت پاسپورت فرانسه برای ایرانیان کدام است؟
  بهترین راه برای دریافت پاسپورت فرانسه برای ایرانیان می‌تواند سرمایه‌گذاری و کار در این کشور باشد.
  اعتبار پاسپورت فرانسه چند سال است؟
  اعتبار پاسپورت فرانسه برای بزرگ‌سالان ۱۰ سال و برای کودکان ۵ سال است.
  آسان ترین راه برای دریافت پاسپورت فرانسه کدام است؟
  آسان‌ ترین راه برای دریافت پاسپورت فرانسه ازدواج است. با‌این‌حال، انتخاب راه آسان به شرایط شخصی هر فرد بستگی دارد.
  اخذ پاسپورت فرانسه چه مدت زمان می برد؟
  اخذ پاسپورت فرانسه بین ۲ تا ۴ هفته کاری زمان می‌برد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859