ویزای انگلستان

دریافت ویزای انگلستان برای هر شخص دلایل متفاوتی دارد. کار، تحصیل، تجارت، پیوستن به اعضای خانواده، بازدید به‌عنوان گردشگر یا سکونت دائم ازجمله دلایل مهم برای دریافت ویزای این کشور است. با‌این‌حال، دریافت ویزای انگلیس کار آسانی نخواهد بود.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/6/d2f76f5a-73f3-457a-87dd-49bd6216277c.jpg

مشاوره دریافت ویزای انگلستان

متخصصان ما در بالدانو با داشتن سال‌‌ها تجربه درزمینه مشاوره دریافت ویزای انگلستان، می‌توانند به شما برای دریافت ویزای این کشور کمک کنند.

در این مقاله، همه اطلاعات مفید موردنیاز درباره انواع ویزای انگلستان و نحوه دریافت آن‌ها را گردآوری کرده‌ایم تا با خواندن آن بتوانید دید درستی از موضوعات مرتبط با ویزای انگلستان پیدا کنید. در‌صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا همکاران ما در موسسه بالدانو در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای انگلستان کدام است؟

  ویزای انگلستان انواع مختلفی دارد که هرکدام بر‌اساس شرایطشان برای اهدافی متفاوت استفاده می‌شوند. تمامی ویزا‌های انگلستان در ۲ زیر‌مجموعه ویزاهای بلند‌مدت و ویزاهای کوتاه‌مدت قرار می‌گیرند. ویزاهای بلند‌مدت و کوتاه‌مدت هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و برای اهداف مختلفی صادر می‌شوند.

  ویزاهای کوتاه‌مدت معمولا برای مدت ۶ ماه صادر می‌شوند. ویزاهای توریستی و تحصیلی و درمانی ازجمله ویزاهایی هستند که در دسته ویزاهای کوتاه‌مدت قرار می‌گیرند. درمقابل، ویزاهای بلندمدت برای متقاضیانی مناسب‌اند که می‌خواهند زمان بیشتری در انگلستان اقامت کنند‌. ویزاهای بلندمدت با اعتبار  ۲ و ۵ و ۱۰ساله صادر می‌شوند.

  انواع ویزای انگلستان که در زیرمجموعه ویزا‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از:

  • ویزای ترانزیت انگلستان
  • ویزای تجاری انگلستان
  • ویزای توریستی انگلستان
  • ویزای ملاقات خانواده انگلستان
  • ویزای پزشکی انگلستان
  • ویزای کار انگلستان
  • ویزای تحصیلی انگلستان
  • ویزای مسابقات ورزشی انگلستان
  • ویزای کارآفرینی انگلستان
  • ویزای استارتاپ انگلستان

  ویزای ترانزیت انگلستان

  ویزای ترانزیت انگلستان برای افرادی صادر می‌شود که تبعه کشورهای حوزه اقتصادی اروپا (شامل کشورهای اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن‌اشتاین و نروژ) و سوئیس نیستند و از انگلستان به‌عنوان کشوری برای عبور از مبدا به مقصد خود استفاده می‌کنند.

  درصورتی می‌توانید برای اخذ ویزای بلند‌مدت ترانزیت درخواست دهید که شواهد کافی مبنی‌بر نیاز به سفر منظم از طریق انگلستان برای رسیدن به مقصد خود داشته باشید. همچنین، باید ثابت کنید که قصدتان اقامت یا زندگی دائمی در انگلستان نیست. اعتبار ویزاهای ترانزیت بلندمدت می‌تواند از ۶ ساعت تا ۱۰ روز باشد. ویزاهای ترانزیت به ۲ دسته تقسیم می‌شوند:

  • ویزای ترانزیت مستقیم فرودگاهی(DATV): برای افرادی صادر می‌شود که باید بدون خروج از فرودگاه در انگلستان هواپیما عوض کنند.
  • ویزای بازدیدکننده در ترانزیت: برای افرادی صادر می‌شود که باید فرودگاه را ترک و از وسیله دیگری برای جابه‌جایی استفاده یا بخشی از سفر خود را از راه زمینی طی کنند. اعتبار این ویزا می‌تواند حداکثر ۴ روز باشد.

  ویزای تجاری انگلستان

  ویزای تجاری انگلستان برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند فعالیت‌های تجاری در انگلستان انجام دهند. به‌منظور دریافت این ویزا، ابتدا باید مطمئن شوید که شرایط لازم را دارید.

  شرایط دریافت ویزای تجاری انگلستان بدین‌شرح‌اند:

  • داشتن پاسپورت معتبر: داشتن پاسپورت با ۱ سال اعتبار برای مدت‌زمان اقامت در انگلستان ضروری است.
  • داشتن مدارکی مبنی‌بر الزام سفر تجاری: ازجمله این مدارک می‌توان به دعوت‌نامه‌ای از یکی از شرکت‌ها یا سازمان‌ها یا موسسه‌های انگلیس برای شرکت در جلسه کاری یا کنفرانس یا سایر فعالیت‌های مرتبط با تجارت در این کشور اشاره کرد.
  • اثبات قصد خروج: برای دریافت ویزای تجاری انگلستان باید مدارکی ارائه دهید که زمان خروج شما از انگلستان را نشان دهند. بلیت برگشت هواپیما یکی از این مدارک است.
  • داشتن تمکن مالی: باید نشان دهید که در طول سفر و اقامت در انگلستان می‌توانید ازپس تامین مخارج خود بربیایید یا فرد دیگری (مانند کارفرما یا شرکت و سازمان میزبان) از شما حمایت مالی می‌کند.

  ویزای توریستی انگلستان

  ویزای توریستی انگلستان معمولا در دسته ویزاهای کوتاه‌مدت و بازدید استاندارد (Standard Visitor) این کشور قرار می‌گیرد و حداکثر ۶ ماه اعتبار خواهد داشت.

  انواع ویزای توریستی انگلستان عبارت‌اند از:

  • ویزای توریستی انگلستان برای تفریح: دریافت ویزای توریستی انگلستان به دعوت‌نامه نیازی ندارد. برای اخذ این ویزا‌، باید تمکن مالی و تاریخچه سفر به اروپا داشته باشید.
  • ویزای توریستی انگلستان برای بازدید از خانواده: برای گرفتن این ویزا، باید از طرف اعضای خانواده خود به‌منظور ورود به انگلستان دعوت‌نامه داشته باشید.
  • ویزای توریستی انگلستان برای تجارت: این ویزای برای افرادی مناسب است که برای شرکت در سمینارهای کاری یا جلسه‌های تجاری به انگلستان وارد می‌شوند. برای دریافت این ویزا، باید از طرف برگزارکننده جلسه دعوت‌نامه داشته باشید.

  ویزای ملاقات خانواده انگلستان

  ویزای ملاقات خانواده انگلستان در زیرمجموعه ویزاهای بازدید استاندارد (Standard Visitor) قرار می‌گیرد. این ویزا نیز ویزایی کوتاه‌مدت است و حداکثر ۶ ماه اعتبار خواهد داشت. اگر به ویزای بازدید استاندارد نیاز دارید، باید قبل از سفر به بریتانیا به‌صورت آنلاین درخواست دهید و در یکی از مراکز درخواست ویزا حاضر شوید.

  فراموش نکنید که زودتر از ۳ ماه قبل از سفر خود، نمی‌توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

  شروط لازم برای دریافت ویزای ملاقات با خانواده ازاین‌قرارند:

  • به‌منظور دریافت ویزا باید بتوانید ثابت کنید که حداکثر برای ۶ ماه قصد دارید به انگلستان سفر و با اعضای خانواده‌تان در این کشور دیدار کنید.
  • برای گرفتن ویزا باید ثابت کنید که در مدت اقامت خود در انگلستان، توانایی حمایت مالی از خود و وابستگانتان را دارید و بعد از اتمام مدت‌زمان ویزای ملاقات با خانواده در انگلستان، این کشور را ترک خواهید کرد.

  ویزای ملاقات خانواده انگلستان فقط برای اعضای خاصی از خانواده صادر می‌شود. این افراد عبارت‌اند از:

  • همسر، شریک مدنی، پدر، مادر، پسر، دختر، برادر یا خواهر
  • پدربزرگ و مادربزرگ و نوه (دختر یا پسر)
  • پدر، مادر، برادر یا خواهر همسر یا شریک مدنی
  • همسر یا شریک مدنی پسر یا دختر
  • ناپدری، نامادری، پسرخوانده، دخترخوانده، برادر ناتنی و خواهر ناتنی

  ویزای پزشکی انگلستان

  ویزای پزشکی انگلستان نیز جزو ویزاهای بازدید استاندارد (Standard Visitor) محسوب می‌شود. متقاضیانی که برای دریافت مشاوره پزشکی یا دوره درمان قصد دارند به انگلستان سفر کنند، باید برای ویزای پزشکی انگلستان درخواست دهند.

  شروط لازم برای دریافت پزشکی انگلستان بدین‌شرح‌اند:

  • به‌منظور دریافت این ویزا، باید بتوانید ثابت کنید که برای درمان بیماری خاص حداکثر به‌مدت 6 ماه قصد دارید در انگلستان بمانید.
  • برای گرفتن این ویزا، باید بتوانید ثابت کنید که می‌توانید هزینه تخمینی مشاوره یا درمانتان در انگلیس را بپردازید.
  • برای اخذ این ویزا، باید بتوانید ثابت کنید که در مدت اقامتتان در انگلستان، توانایی حمایت مالی از خود و وابستگانتان را دارید و بعد از اتمام مدت‌زمان ویزای پزشکی انگلستان، این کشور را ترک خواهید کرد.

  ویزای کار انگلستان

  ویزای کار انگلستان در دسته‌بندی ویزای کارگر ماهر و ویزاهای بلندمدت این کشور جای می‌گیرد. ویزای کارگر ماهر به شرکت‌های بریتانیایی اجازه می‌دهد تا در‌صورت فقدان نیروی متخصص در بین شهروندان یا افراد مقیم انگلستان، نیروی کار خود را از میان اتباع خارجی تامین کنند. دریافت این ویزا برای افرادی مناسب است که از کارفرمای بریتانیایی پیشنهاد کار داشته باشند.

  به‌منظور برآورده‌شدن الزامات دریافت ویزای کار انگلستان، متقاضی باید در‌مجموع ۷۰ امتیاز کسب کند. امتیازهای لازم برای دریافت ویزای کارگر ماهر عبارت‌اند از:

  • امتیازهای اجباری که به داشتن کارفرمای معتبر و مهارت‌های زبان انگلیسی مربوط می‌شود و مجموع آن‌ها ۵۰ امتیاز است.
  • امتیازهای قابل‌معامله که به حقوق دریافتی و شرایط کلی شما مربوط می‌شود و مجموع آن‌ها ۲۰ امتیاز است.

  علاوه‌بر ۷۰ امتیاز، برخی از متقاضیان باید مدارک دیگری مانند نتیجه آزمایش سل و پرینت حساب و گواهی عدم سوءپیشینه را نیز ارائه کنند.

  دارندگان ویزای کارگر ماهر اجازه اقامت در انگلستان را ابتدا برای حداکثر ۵ سال دریافت می‌کنند. گفتنی است که این ویزا قابلیت تمدید نامحدود دارد. همچنین، متقاضیان ویزای کارگر ماهر بعد از دریافت ویزا، از دسترسی رایگان به مدارس دولتی و خدمات بهداشت ملی (NHS) برخوردار خواهند شد.

  ویزای تحصیلی انگلستان

  ویزای تحصیلی انگلستان به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا در مقاطع مختلف تحصیلی، از دبستان و دبیرستان گرفته تا تحصیلات تکمیلی و عالی، در این کشور تحصیل کنند. علاقه‌مندان به تحصیل در انگلستان باید قبل از شروع هر دوره‌ای، ویزای تحصیلی دریافت کنند.

  انواع ویزای تحصیلی در انگلستان عبارت‌اند از:

  • ویزای تحصیلی سطح ۴ :(Tier 4) این ویزا بر‌اساس سیستم امتیازبندی صادر می‌شود و مخصوص دانشجویانی است که قصد دارند در دانشگاه‌ها و کالج‌ها و سایر موسسه‌های آموزشی انگلستان تحصیل کنند.
  • ویزای تحصیلی بزرگ‌سالان: برای دانش‌آموزان بزرگ‌سال و بزرگ‌تر از ۱۶ سالی صادر می‌شود که قصد دارند در انگلستان تحصیل کنند.
  • ویزای تحصیلی کودکان: این ویزا ویژه کودکان ۴ تا ۱۷ساله‌ای است که قصد دارند دوره‌های بلندمدت تحصیلی را در انگلستان بگذرانند.

  ویزای مسابقات ورزشی انگلستان

  ویزای مسابقات ورزشی انگلستان جزو ویزاهای بازدید استاندارد به‌شمار می‌آید. این ویزا برای اتباع کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس صادر می‌شود. برای مثال، متقاضیانی که قصد دارند در رویدادهای ورزشی خاصی شرکت کنند، برای ویزای مسابقات ورزشی انگلستان می‌توانند درخواست دهند.

  برخی از افرادی که می‌توانند برای دریافت ویزای مسابقات ورزشی درخواست دهند، ازاین‌قرارند:

  • تیم‌های ورزشی آماتور یا حرفه‌ای که برای شرکت در رویداد ورزشی خاصی به انگلیس می‌آیند.
  • اعضای کادر فنی یا پشتیبانی تیم‌های ورزشی که در رویدادی ورزشی شرکت می‌کنند؛ مانند مدیران تیم، مربیان شخصی، پزشکان، فیزیوتراپیست‌ها، متخصصان تغذیه، بادی‌گاردها و افسران مطبوعات.
  • داوران و افرادی که به‌صورت داوطلبانه برای کمک به تیم‌های ورزشی می‌آیند.

  مدت‌زمان مجاز اقامت در انگلستان با داشتن ویزای مسابقات ورزشی انگلستان ۶ ماه است. توجه کنید که برای دریافت این ویزا باید ثابت کنید در مدت اقامتتان در انگلستان، توانایی حمایت مالی از خود و وابستگانتان را دارید و بعد از اتمام مدت‌زمان ویزای مسابقات ورزشی انگلستان، این کشور را ترک خواهید کرد.

  ویزای کارآفرینی انگلستان

  در سال‌های اخیر، ویزای کارآفرینی انگلستان دستخوش تغییرات بسیاری شده است. در گذشته، برای کارآفرینی در انگلستان باید ویزای کارآفرینی سطح ۱ (Tier 1 Entrepreneur visa) دریافت می‌کردید؛ درحالی‌که اکنون باید ویزای بنیان‌گذار مبتکر (UK Innovator Founder) را دریافت کنید. این تغییرات شامل حذف الزام حداقل سرمایه‌گذاری ۵۰هزارپوندی و آسان‌گیری در قوانین اشتغال برای کمک به کارآفرینان به‌منظور تامین مالی خود در روزهای اولیه است.

  بر‌اساس معیارهای جدید کسب‌وکار، متقاضیان به‌منظور دریافت ویزای کارآفرینی انگلستان باید شرایطی داشته باشند.

  شرایط دریافت ویزای کارآفرینی انگلستان ازاین‌قرارند:

  • ایده کسب‌وکار: ایده کسب‌و‌کار متقاضی باید خلاقانه و برنامه تجاری داشته باشد. این برنامه تجاری باید نیازهای بازار کار انگلستان را تامین کند و مزیت رقابتی داشته باشد.
  • قابلیت اجرا: برنامه تجاری متقاضی باید هم واقع‌بینانه و هم ‌دست‌یافتنی باشد. متقاضی باید مهارت‌، دانش، تجربه و آگاهی کافی از بازار داشته باشد و بتواند کسب‌وکار جدیدش را در انگلستان راه‌اندازی کند.
  • قابلیت توسعه: متقاضی باید بتواند شواهدی از برنامه‌ریزی با ظرفیت‌های ایجاد شغل در انگلستان و رشد در بازارهای ملی و بین‌المللی را نشان دهد.

  علاوه‌بر معیارهای موردنیاز برای تایید ویزا‌، پیش‌نیازهای دیگری نیز برای واجد‌شرایط‌بودن وجود دارد که برای تأیید ویزای کارآفرینی باید رعایت شود. به‌عنوان نمونه، برای دریافت این ویزا باید تمکن مالی داشته باشید و سطح زبان انگلیسی شما در حد B2 باشد.

  ویزای استارتاپ انگلستان

  ویزای استارتاپ انگلستان برای افرادی مناسب است که قصد دارند کسب‌و‌کار نوآورانه خود را در بستر مناسب بازار کار انگلستان توسعه دهند. به‌منظور دریافت این ویزا، ایده تجاری‌تان را باید یکی از نهادهای تایید‌شده در وزارت کشور انگلستان ارزیابی و از آن حمایت کند. این نهادهای تایید‌کننده معمولا موسسه‌های آموزش عالی بریتانیا (HEIs) و سازمان‌های تجاری مانند شتاب‌دهنده‌ها و مرکزهای رشد و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر هستند.

  شرایط مهم دریافت ویزای استارتاپ انگلستان عبارت‌اند از:

  • سنتان باید بیش از ۱۸ سال باشد.
  • باید نشان دهید که الزامات زبان انگلیسی را برآورده کرده‌اید.
  • باید ثابت کنید که تمکن مالی ۱۲۷۰را برای تامین مخارج خود در طول اقامت در انگلستان دارید.
  • نباید قوانین مهاجرتی را نقض کرده باشید.
  • نباید قبلا در انگلستان کسب‌وکاری راه‌اندازی کرده باشید.
  • کسب‌وکارتان باید نوآورانه و اجرایی و توسعه‌پذیر باشد.
  • ایده کسب‌و‌کار شما را باید یکی از نهاد‌های تایید‌شده دولت انگلستان ارزیابی و تایید کند.

  شرایط دریافت ویزای انگلستان چیست؟

  دریافت ویزای انگلستان با‌توجه‌به انواع مختلف آن، شرایط متفاوتی دارد.

  شرایط دریافت ویزای انگلستان ازاین‌قرارند:

  • داشتن دعوت‌نامه معتبر از بستگان درجه‌یک یا دوستان مقیم انگلستان
  • درصورت نداشتن دعوت‌نامه، داشتن برنامه سفر دقیق برنامه سفر ازجمله رزرو پرواز و رزرو هتل و بیمه مسافرتی
  • ارائه مدارک تمکن مالی 15۰‌میلیون‌تومانی
  • ارائه گردش حساب 6 ماه اخیر

  مراحل اخذ ویزای انگلستان

  دریافت ویزاهای مختلف انگلستان مراحل متفاوتی دارند.

  مراحل اخذ ویزای انگلستان عبارت‌اند از:

  1. انتخاب نوع ویزای انگلیستان
  2. دریافت و تکمیل فرم آنلاین ویزا
  3. ارسال فرم ازطریق ایمیل یا مراجعه حضوری به آژانس
  4. گرفتن وقت سفارت انگلستان در تهران و امارات یا ترکیه
  5. پرداخت آنلاین هزینه ویزای انگلستان
  6. حضور در سفارت در روز تعیین‌شده
  7. ارائه مدارک و انجام مراحل انگشت‌نگاری
  8. انتظار برای دریافت ایمیل از سفارت

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلستان

  ویزا‌های مختلف انگلستان ممکن است به مدارک متفاوتی نیاز داشته باشند؛ با‌این‌حال، برای دریافت ویزای انگلستان بدون درنظرگرفتن نوع آن، باید برخی مدارک عمومی را ارائه دهید.

  مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای انگلستان بدین‌شرح‌اند:

  • فرم درخواست ویزا: باتوجه‌به نوع ویزا باید فرم مربوط به آن را به‌صورت آنلاین تکمیل کنید.
  • پاسپورت معتبر: پاسپورتتان باید حداقل تا ۹ ماه بعد از ورود به انگلستان اعتبار داشته باشد.
  • عکس پرسنلی: ۲ قطعه عکس رنگی جدید باید ارائه دهید.
  • گواهی تمکن مالی: پرینت حساب‌ برای اثبات پوشش هزینه‌های زندگی در انگلستان موردنیاز خواهد بود.
  • مدارک مربوط به محل اقامت در انگلستان: برای دریافت ویزا باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد در مدت‌زمان اقامتتان در انگلستان، در محلی مناسب حضور خواهید داشت.
  • اطلاعات سفر (برای ویزاهای کوتاه‌مدت): به‌منظور دریافت ویزا، باید اطلاعاتی درباره تاریخ رفت‌وبرگشت و مکان‌های موردبازدید در انگلستان دراختیار داشته باشید.
  • اطلاعات بیومتریک: ارائه اطلاعات بیومتریک مانند اثرانگشت و عکس بیومتریک الزامی است.
  • دعوت‌نامه: مخصوص افرادی است که از طریق دعوت‌نامه یکی از اعضای خانواده‌شان که در انگلیس اقامت دارند، به این کشور سفر می کنند.
  • پرداخت هزینه درخواست ویزا: برای دریافت ویزا باید هزینه‌های مربوط به آن ‌را بپردازید. هر ویزا هزینه متفاوتی دارد.

  هزینه دریافت ویزای انگلستان

  هزینه دریافت ویزای انگلستان براساس مدت‌زمان آن‌‌ها (بلند‌مدت و کوتاه‌مدت) محاسبه می‌شود. در جدول زیر، هزینه دریافت ویزای انگلستان را ذکر کرده‌ایم:

  هزینه دریافت ویزای انگلستان
  ۶ماهه۲۷۴ پوند
  ۲ساله۷۸۲ پوند
  ۵ساله۱۵۶۳ پوند
  ۱۰ساله۱۹۵۴ پوند

   

  مدت زمان صدور ویزای انگلستان

  مدت زمان صدور ویزای انگلستان در‌صورت کامل‌بودن پرونده، به ۶ هفته کاری زمان نیاز دارد. گفتنی است که زمان درخواست شما برای ویزا می‌تواند بر روند بررسی آن تاثیرگذار باشد. اگر در زمان شلوغی سفارت درخواست خود را ثبت کنید، تا ۱۰ روز کاری به این زمان اضافه خواهد شد.

  درضمن ویزاهای کاری و تحصیلی برای بررسی به زمان بیشتری از ویزاهای توریستی نیاز خواهند داشت. در‌نهایت، باید بگوییم که زمان صدور ویزای انگلستان کاملا به‌صورت تخمینی محاسبه می‌شود و زمانی رسمی برای آن اعلام نشده است.

  دلایل رد شدن درخواست ویزای انگلستان چیست؟

  دلایل زیادی برای رد شدن درخواست ویزای انگلستان وجود دارند.

  برخی از دلایل رد شدن درخواست ویزای انگلستان عبارت‌اند از:

  • پرکردن اشتباه فرم در ویزاهای مختلف انگلستان
  • نداشتن پاسپورت با اعتبار کافی و حداقل ۹ماهه با ۱ برگه خالی برای مهر ویزا
  • داشتن سوءپیشینه در پرونده دریافت ویزا
  • مغایرت هدف سفر با نوع ویزای انتخاب‌شده برای سفر به انگلستان
  • ارائه اسناد و مدارک جعلی
  • استفاده‌نکردن از ویزای قبلی برای سفر به انگلستان
  • نداشتن تمکن مالی کافی برای تامین مخارج زندگی در مدت اقامت در انگلستان
  • اقامت بیشتر از حد مجاز در سفر قبلی به انگلستان

  به‌منظور رفع ردشدن درخواست ویزای انگلستان، باید به ایمیل دریافتی از سفارت توجه کنید. در برخی از ایمیل‌ها، ذکر می‌شود که حق دارید به ردشدن ویزایتان اعتراض کنید یا خیر . گفتنی است که معمولا در سفرهای توریستی، ردشدن ویزا جای اعتراض ندارد و باید تمام روند اخذ ویزای انگلستان را دوباره طی کنید.

  در برخی از ایمیل‌ها، برای اعتراض به نتیجه زمانی معین شده است. قبل از تمام‌شدن این مهلت، باید به‌منظور رفع مشکل ویزا به سفارت ایمیل بزنید. درصورتی‌که ویزای شما به‌دلیل نداشتن مدارک کافی رد شده باشد، باید مدارک را کامل و ضمیمه ایمیل کنید.

  مزایای دریافت هر یک از ویزاهای انگلستان چیست؟

  دریافت ویزای انگلستان مزایای بسیاری برای متقاضیان دارد. ازجمله مزایای دریافت هر یک از ویزاهای انگلستان می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

  • امکان تحصیل در دوره‌های ۶ تا ۱۱ماهه زبان انگلیسی در ویزاهای کوتاه‌مدت و تحصیلی
  • دسترسی به بازار کار انگلستان و استفاده از امکانات اقتصادی آن در ویزاهای بلند‌مدت کاری
  • دریافت حقوق و دستمزد مکفی در ویزاهای بلند‌مدت کاری
  • استفاده از خدمات بهداشتی پیشرفته در انگلستان در ویزاهای پزشکی
  • استفاده از تسهیلات فراوان برای کسب‌و‌کارهای استارتاپی

  جمع‌بندی

  ویزای انگلستان به ۲ دسته بلند‌مدت و کوتاه‌مدت تقسیم می‌شود. ویزاهای کوتاه‌مدت معمولا برای فعالیت‌های توریستی، تجاری، ترانزیت، ملاقات با خانواده، مسابقات ورزشی و پزشکی صادر می‌شوند. درمقابل، ویزاهای بلندمدت معمولا به‌منظور تحصیل، کار، کارآفرینی و راه‌اندازی استارتاپ کارایی دارند.

  ویزاهای کوتاه‌مدت معمولا ۶ماهه هستند و اعتبار ویزاهای بلند‌مدت از ۲ تا ۱۰ سال است. به‌منظور دریافت ویزای انگلستان باید از طرف بستگان خود که مقیم انگلستان هستند، دعوت‌نامه داشته باشید. همچنین برای دریافت ویزای کاری، باید نامه پیشنهاد کار از کارفرمای معتبر بریتانیایی را به سفارت انگلستان ارائه دهید. توجه کنید که دریافت ویزای انگلستان به داشتن تمکن مالی شما بستگی دارد.

  تا چه مدت پس از ریجکت‌شدن ویزا می‌توان درخواست تجدید‌نظر کرد؟
  معمولا تا ۳۰ روز بعد از ردشدن درخواست ویزا، می‌توان درخواست تجدیدنظر کرد.
  دریافت کدام ویزای انگلستان برای ایرانیان آسان‌تر است؟
  دریافت هریک از انواع ویزای انگلستان به شرایط متقاضیان بستگی دارد؛ با‌این‌حال، ویزاهای استارتاپی یکی از گزینه‌های ایدئال برای ایرانیان است.
  اعتبار ویزای انگلستان چقدر است؟
  اعتبار ویزای انگلستان بسته به بلند‌مدت یا کوتاه‌مدت بودن آن از ۶ ماه تا ۱۰ سال متغیر خواهد بود.
  گرفتن ویزای انگلستان چقدر طول می‌کشد؟
  گرفتن ویزای انگلستان معمولا به ۶ هفته کاری زمان نیاز خواهد داشت.
  مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلستان چیست؟
  به‌منظور دریافت ویزای انگلستان به مدارکی مانند فرم درخواست ویزا، پاسپورت معتبر، گواهی تمکن مالی، اطلاعات سفر، اطلاعات بیومتریک، دعوت‌نامه و پرداخت هزینه درخواست ویزا نیاز خواهید داشت.
  هزینه صدور ویزای انگلستان چقدر است؟
  هزینه صدور ویزای انگلستان به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد. هزینه ویزاهای بلند‌مدت از ۷۸۲ تا ۱۹۵۴ پوند متغیر است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859