ویزای کانادا

گرفتن ویزای کانادا ممکن است برای افراد به دلایل مختلف ارزشمند باشد. کانادا یکی از کشورهای محبوب برای تحصیل، کار، زندگی و توریسم است. برای سفر به کانادا ویزاهای متنوعی وجود دارد که هر فرد با توجه به قصد و انگیزه خود از این سفر، یک مورد را انتخاب می‌کند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/4c502af1-8ff9-4136-996b-381543958d87.jpg

مشاوره اخذ ویزای کانادا

ویزای کانادا مهری روی پاسپورت افراد است که به آن‌ها اجازه ورود به کشور کانادا را می‌دهد.

ویزای کانادا یک مجوز برای سفر به این کشور و اقامت در آن محسوب می‌شود.

دریافت ویزای کانادا به این معنی است که کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور فرد متقاضی، او را واجد شرایط برای حضور در کانادا دانسته است.

با این حال، هنگامی که در مرز و گمرک کانادا هستید، افسران مرز یک ‌بار دیگر شرایط شما را ارزیابی خواهند کرد.

اگر به سؤالات افسر خدمات مرزی کانادا (BSO) صادقانه و درست پاسخ دهید، آن‌ها به شما اجازه ورود خواهند داد.

در غیر این صورت، اگر درباره شما شکی وجود داشته باشد، می‌توانند از ورود شما به خاک کانادا جلوگیری کنند.

برای مشاوره بیشتر درباره اخذ ویزای کانادا فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  چه کسانی به ویزای کانادا احتیاج دارند؟

  افراد از کشورهایی که معافیت ویزا یا موافقت‌نامه مجوز سفر الکترونیکی (eTA) با کانادا ندارند، برای ورود به این کشور به ویزا نیاز خواهند داشت. حدود ۱۴۸ کشور برای بازدید از کانادا نیازمند به ویزا هستند و ایران هم یکی از آن کشورهاست.

  ویزای کانادا چیست

  انواع ویزای کانادا

  قبل از درخواست ویزای کانادا ابتدا باید بدانید که برای چه نوع ویزایی می‌خواهید اقدام کنید. ویزای کانادا به دو دسته کلی ویزا برای اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می‌شود که هر کدام از این‌ها شامل موارد متعددی می‌شوند. از جمله:

  •  ویزای توریستی
  •  ویزای دانشجویی
  •  ویزای کار
  •  ویزاهای اقامت دائم
  •  ویزاهای مهاجرت تجاری
  •  ویزاهای برنامه اکسپرس اینتری

  ویزای کانادا برای اقامت موقت

  ویزای موقت کانادا به افراد این امکان را می‌دهد که برای مدت زمان معینی که توسط کنسولگری کانادا یا افسران خدمات مرزی (BSO) مشخص می‌شود، در کانادا بمانند. این زمان معمولاً تا سقف ۶ ماه است. ویزای موقت می‌تواند یک‌بار ورود یا چند بار ورود باشد.

  با ویزای یک‌بار ورود فرد فقط می‌تواند یک‌بار وارد کانادا شود، ۶ ماه در این کشور بماند و سپس به کشور خود بازگردد. اما ویزای چند بار ورود به فرد این امکان را می‌دهد که تا زمان انقضای ویزایش چند بار به کانادا وارد شود و به‌طور موقت اقامت کند. در ادامه انواع ویزاهای موقت را معرفی می‌کنیم.

  ویزای توریستی کانادا

  ویزای بازدیدکننده یا توریستی کانادا یک ویزای اقامت موقت است که به دارنده آن اجازه می‌دهد برای اهداف گردشگری و دیدار با خانواده وارد این کشور شود.

  سوپر ویزای کانادا

  سوپر ویزای کانادا به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی یا کسانی که اقامت بلندمدت یا دائم کانادا را دارند، اجازه می‌دهد برای مدت معینی برای دیدار با آن‌ها به این کشور سفر کنند.

  ویزای دیپلماتیک کانادا

  ویزای دیپلماتیک و رسمی به دیپلمات‌ها و مقامات کشورهای خارجی اجازه می‌دهد برای اهداف رسمی و انجام وظایف، به کانادا وارد شوند.

  ویزای حسن نیت کانادا

  ویزای حسن نیت به تمام افرادی داده می‌شود که واجد شرایط دریافت ویزای دیپلماتیک و رسمی نیستند؛ اما به‌دلیل رتبه و موقعیتشان از اهمیت بالایی برخورداند. به‌عنوان مثال، اعضای هیئت‌های تجاری یا دیپلمات‌هایی که برای مقاصد توریستی به کانادا سفر می‌کنند.

  ویزای تجاری کانادا

  کانادا اقتصادی توسعه‌یافته دارد که بسیاری از مشاغل و افرادی را که می‌خواهند روابط تجاری خود را گسترش دهند، جذب می‌کند. گاهی اوقات این افراد ممکن است نیاز داشته باشند از کانادا بازدید کنند و برای توسعه برنامه‌ها یا امضای قراردادهای تجاری شرکای خود را ملاقات کنند.

  ویزای تجاری کانادا به افرادی که می‌خواهند با هدف تجارت با یک شرکت کانادایی به کانادا بروند، این امکان را می‌دهد که وارد این کشور شوند و به فعالیت‌های زیر بپردازند:

  •  شرکت در جلسات
  • شرکت در کارگاه‌های آموزشی و کنفرانس‌ها
  •  امضای قراردادها و غیره

   ویزای تجاری و نمایندگی‌های تجاری یک ویزای موقت است؛ به این معنی که شخصی که آن را دارد، فقط می‌تواند برای مدت کوتاهی، معمولاً کمتر از ۶ ماه، در کانادا بماند. علاوه بر این، فرد دارای این ویزا، مجاز به کار در هیچ شرکتی در کانادا نیست. او فقط مجاز به بحث و گفت‌وگو درمورد تجارت و امضای هرگونه توافق بالقوه است.

   اگر می‌خواهید برای کار موقت به کانادا بروید، به ویزای کار موقت کانادا نیاز دارید. با ویزای افراد تجاری، مجاز به بهره‌مندی از پوشش بهداشتی کانادا یا درخواست برای دریافت مدارک کانادایی نیستید.

  ویزای کانادا از نوع تجاری

  ویزای تولد فرزند

  ویزای زایمان زنان در کانادا یک ویزای اقامت موقت ساده است. هیچ تفاوتی در روش‌ها یا موارد مجاز وجود ندارد، به‌جز این واقعیت که این زن ممکن است در کانادا زایمان کند یا در حال زایمان باشد.

  این ویزا موقت است و معمولاً کمتر از ۶ ماه اعتبار دارد. این ویزا به زنان اجازه می‌دهد تا برای دیدار با خانواده، دوستان یا سفر به کانادا بروند، اما در عین حال به بیمارستان مراجعه کنند و برای زایمان کمک بگیرند. ویزای تولد فرزند این اجازه را به زن نمی‌دهد که از مزایای پزشکی و اجتماعی که به شهروندان کانادایی ارائه می‌شوند، برخوردار شود. همچنین به زن اجازه اقامت دائم در کانادا یا درخواست شهروندی این کشور را نمی‌دهد. فقط به فرد اجازه می‌دهد در بیمارستان‌های کانادا با هزینه خودش زایمان کند.

  پس از زایمان، کودک به‌طور خودکار شهروند کانادا می‌شود و حتی اگر والدین ساکن یا شهروند نباشند، می‌توانند برای دریافت پاسپورت کانادایی خود درخواست کنند.

  ویزای برای اقامت دائم کانادا

  ویزای اهدای عضو

  در هر کشور، تقاضای زیادی برای اعضای بدن وجود دارد و افراد بیمار زیادی هستند که منتظر پیوند یا اهداکننده عضو بالقوه هستند. به همین دلیل است که کشورها سعی دارند شرایط ورود اهداکنندگان عضو به کشورشان را آسان کنند. دولت کانادا نیز به همین دلیل ویزای اهداکنندگان عضو را ایجاد کرد.

  این ویزا یک ویزای اقامت موقت است؛ به این معنی که به فرد اجازه می‌دهد برای مدت کوتاهی، معمولاً ۶ ماه یا کمتر، به کانادا برود. فرد مجاز به تلاش برای دریافت شهروندی کانادا، اسناد صادرشده توسط کانادا یا مزایای کانادایی مانند تأمین اجتماعی یا بیمه درمانی نیست.

  فرد فقط مجاز است به کانادا برود و عضوی را به فردی که به آن نیاز دارد اهدا کند، برای بهبودی در بیمارستان بماند و سپس به کشور خود بازگردد. در این مورد، هزینه اقامت در بیمارستان می‌تواند توسط شخص دریافت‌کننده عضو یا هر سازمان بشردوستانه دیگری که اهدای عضو در کانادا را تسهیل می‌کند، پوشش داده شود.

  ویزای افراد با تابعیت دوگانه

  این ویزا به آن دسته از شهروندان کانادایی با ملیت دوگانه داده می‌شود که پاسپورت کانادایی ندارند، اما پاسپورت ملیت دیگری دارند. ویزای تسهیل‌کننده به‌دلیل سختی‌های شدید برای دریافت پاسپورت کانادایی، روی ویزای ملیت دیگر فرد زده می‌شود.

  ویزای تحصیلی کانادا

  ویزای دانشجویی کانادا به افراد اجازه می‌دهد تحصیلات خود را در کانادا آغاز کنند. این ویزا برای دانشجویان اساساً مانند ویزای توریستی کانادا یا مجوز سفر الکترونیکی (eTa) است؛ اما دانشجو به مجوز تحصیل نیز نیاز دارد. بنابراین ویزای دانشجویی کانادا ترکیبی از ویزای توریستی و مجوز تحصیل یا eTA است.

  ویزای تحصیلی کانادا فقط به شما این امکان را می‌دهد که تحصیلات خود را در مؤسسات آموزشی تعیین‌شده (DLI) کانادا آغاز کنید. با دریافت مجوز تحصیل می‌توانید تا پایان تحصیلات خود در کانادا بمانید و در برخی موارد، پس از فارغ‌التحصیلی کار کنید. برای حفظ ویزای تحصیلی کانادا، باید شرایط زیر را رعایت کنید:

  • همیشه در DLI ثبت‌نام کنید.
  •  برای تکمیل برنامه تحصیلی خود تلاش کنید.
  •  شرایط ویزای دانشجویی را برآورده کنید.
  •  در صورت عدم رعایت الزامات و شرایط ویزای دانشجویی، تحصیل خود را متوقف کنید.
  •  پس از اتمام مجوز تحصیل خود، فوراً کانادا را ترک کنید.

   مجوز تحصیل به شما اجازه نمی‌دهد اسناد صادرشده توسط کانادا یا مزایای دولتی کانادا مانند مزایای بهداشت و سلامت را دریافت کنید. با این حال، اگر هدف شما این باشد، مسیر آسان‌تری را برای شما ایجاد می‌کند تا بتوانید برای شهروندی کانادا درخواست دهید.

  ویزای کاری کانادا

  ویزای کار موقت برای کانادا ترکیبی از ویزای اقامت موقت و مجوز کار است. با TRV، شما مجاز به اقامت تا سقف ۶ ماه در کانادا هستید. در حالی که مجوز کار برای کانادا به شما این امکان را می‌دهد که در شغلی که قبلاً پیدا کرده‌اید نیز کار کنید یا به دنبال شغل بگردید.

  این ویزای کاری برای کانادا دائمی نیست و بسته به نوع فعالیت شما پس از چند ماه یا چند سال منقضی می‌شود. این به این معنی است که پس از انقضای ویزای کار کانادا، می‌توانید برای تمدید آن اقدام کنید یا به کشور خود بازگردید. حداکثر مدت‌زمانی که می‌توانید به‌طور موقت در کانادا با تمام تمدیدها کار کنید، چهار سال است. با این حال، این برای همه قابل‌اجرا نیست و به مواردی مانند ملیت و نوع ویزای شما بستگی دارد.

  شما نمی‌توانید پس از انقضای ویزای خود در کانادا بمانید و کار کنید؛ زیرا خود را در معرض خطر اخراج قرار خواهید داد. اگر اخراج شوید دیگر نمی‌توانید ویزای کانادا دریافت کنید.

  ویزای تسهیلات

  این مجوز مخصوص کسانی است که برای اهداف مختلف باید به کانادا بروند، اما شرایط دریافت ویزای اقامت موقت (TRV) را ندارند. این مجوز فقط برای مدت‌زمانی که فرد نیاز دارد در کانادا باشد، صادر می‌شود؛ به‌عنوان مثال دو هفته برای حضور در یک کارگاه.

  ویزای کار و تعطیلات کانادا

  ویزای تعطیلات کاری کانادا به جوانان ۳۰ کشور داده می‌شود تا بتوانند در کانادا کار و سفر کنند. این ویزا بر اساس انتخاب تصادفی به افراد داده می‌شود؛ به این معنی که متقاضیان درخواست‌های خود را ارسال می‌کنند و منتظر می‌مانند تا برای درخواست مجوز کار به‌صورت تصادفی انتخاب شوند.

  ویزای کانادا برای اقامت دائم

  ویزای دائمی کانادا آن ویزاهایی هستند که به دارنده آن اجازه اقامت دائم در این کشور را می‌دهند. این ویزاها به عنوان ویزای مهاجرت شناخته می‌شوند و می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند. در ادامه، به انواع ویزای دائم در کانادا اشاره می‌کنیم.

  ویزای کانادا از نوع دائم

  ویزای سرمایه گذاری کانادا

  برنامه سرمایه‌گذار مهاجر برای افرادی است که در اقتصاد کانادا سرمایه‌گذاری می‌کنند و دارایی خالص آن‌ها حداقل ۸۰۰ هزار دلار کانادا است. آن‌ها باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری کنند و دولت این سرمایه‌گذاری را طی پنج سال بدون هیچ سودی به آن‌ها برمی‌گرداند.

  ویزای استارت آپ کانادا

  ویزای استارتاپ کانادا یا ویزای کارآفرینی کانادا برای افرادی است که به‌صورت انفرادی در کمک به اقتصاد شرکت می‌کنند. آن‌ها باید حداقل ۳۰۰ هزار دلار کانادا دارایی خالص داشته باشند و متعهد شوند که حداقل یک‌سوم از یک تجارت کانادایی را در اختیار خواهند داشت. به‌علاوه، آن‌ها باید آن تجارت را مدیریت کنند.

  ویزای خوداشتغالی کانادا

  ویزای خوداشتغالی برای افرادی است که در تجارت، ورزش، فرهنگ یا کشاورزی مهارت دارند و می‌توانند کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند. این افراد باید نحوه تأمین مالی کسب و کار و همچنین مهارت‌های خود را در آن زمینه‌ خاص نشان دهند.

  اگر شرایط زیر را داشته باشید، واجد شرایط درخواست ویزای خوداشتغالی کانادا هستید:

  • شما باید هم تجربه و هم مهارت‌های لازم برای کار به‌عنوان یک فرد خوداشتغال در کانادا را داشته باشید.
  • حداقل تجربه موردنیاز برای یک فرد خوداشتغال دو سال است که این تجربه باید پنج سال قبل از درخواست به دست آمده باشد.

   از آنجایی ‌که ویزای خوداشتغالی کانادا با یک سیستم امتیازی ارزیابی می‌شود، تجربه بیشتر به‌معنای امتیاز بیشتر است.

   شما باید تجربیات زیر را داشته باشید:

  •  دو سال خوداشتغالی در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی
  • دو سال شرکت در سطح کلاس جهانی در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی
  •  یک سال تجربه در (الف) علاوه بر یک سال تجربه در (ب).

  ویزای اسکیل ورکر کانادا

  ویزای اسکیل ورکر به کارکنان و نیروهی کار ماهر که مشاغل آن‌ها موردنیاز کشور کانادا باشد، اجازه ورود و مجوز کار می‌دهد. این ویزا تحت سیستم اکسپرس اینتری اجرا می‌شود. از این ویزا به‌عنوان ویزای جاب آفر کانادا نیز یاد می‌شود.

  ویزای اکسپرس اینتری کانادا

  برنامه اکسپرس اینتری کانادا یک برنامه مهاجرت الکترونیکی است که توسط دولت کانادا طراحی شده است. این ویزا اجازه می‌دهد افراد از سراسر جهان بر اساس مهارت‌های خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

  موارد زیر بخشی از این برنامه هستند:

  • برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)
  • برنامه نیروهای کار ماهر فدرال (FSWP)
  • برنامه‌های نامزدی استانی (PNP)
  • کلاس تجربه کانادایی
  • برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

  ویزای برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

  این ویزا به افرادی در مشاغلی مانند موارد زیر ارائه می‌شود:

  • نجار
  • مکانیک هواپیما
  • اپراتور جرثقیل
  • مکانیک تجهیزات سنگین
  • برقکار
  • مکانیک
  • آهنگر
  • جوشکار
  • لوله‌کش و غیره

  ویزای کانادا از نوع اسکیل ورکر

  برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

  ویزای تحت برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) به افرادی داده می‌شود که مشاغل موردنیاز در کانادا را داشته باشند. در ابتدا باید بررسی کنید که کانادا به چه مشاغلی نیاز دارد و امتیازات لازم را کسب کنید.

  برنامه‌های نامزدی استانی (PNP)

  این ویزا به نیروهای کار نیمه‌ماهر یا کم‌مهارتی داده می‌شود که می‌توانند از طریق کار خود به اقتصاد کانادا کمک کنند. نیروهای کار در آن استان‌های کانادا اقامت خواهند داشت که تقاضا برای کار آن‌ها بیشتر است.

  ویزای اسپانسرشیپ کانادا

  ویزای اسپانسرشیپ خانواده به همسر و فرزندان تحت تکفل شهروندان یا مقیم دائم کانادا اجازه می‌دهد به‌طور دائم به کانادا مهاجرت کنند.

  مراحل درخواست ویزای کانادا

  روند درخواست ویزای کانادا به نوع ویزایی که می‌خواهید درخواست دهید بستگی دارد. برای درخواست ویزای کانادا باید این مراحل ساده را طی کنید:

  • ببینید آیا واجد شرایط دریافت ویزای کانادا هستید یا خیر.
  • حساب آنلاین برای خود ایجاد کنید.
  •  اسناد و مدارک خود را بارگذاری کنید.
  •  هزینه‌ها را پرداخت کنید.
  • منتظر رسیدگی به ویزای خود باشید.
  •  گذرنامه را ارسال کنید و هزینه پروسه را بپردازید.

  هزینه اخذ ویزای کانادا

  هزینه ویزای کانادا به نوع ویزای موردنظر شما بستگی دارد. همچنین انواع مختلفی از هزینه‌هایی وجود دارد که باید پرداخت کنید؛ مانند هزینه پردازش و هزینه بیومتریک (انگشت‌نگاری). با این حال، هزینه ویزاهای رایج از قرار زیر هستند.

  مدارک لازم برای ویزای کانادا

  مدارک موردنیاز برای ویزای کانادا عبارت‌اند از:

  • گذرنامه
  • فرم درخواست ویزای کانادا
  • اثبات هزینه‌های پرداخت‌شده ویزای کانادا
  • مدرکی مبنی بر نداشتن سوء پیشینه
  • اثبات وضعیت سلامت از طریق معاینه پزشکی
  • ارائه عکس‌هایی مطابق با شرایط عکس برای ویزای کانادا
  • اثبات تمکن مالی
  • مدرکی مبنی بر بازگشت به کشور خود پس از اتمام اعتبار ویزا
  • اسناد هویتی
  • نامه‌ای که هدف شما از سفر به کشور کانادا را توضیح دهد
  • نامه پشتیبانی یا دعوت‌نامه به کانادا

  مدت زمان صدور ویزای کانادا

  مدت زمان جواب سفارت کانادا و زمان پردازش ویزای کانادا با توجه به شرایط هر فرد، متفاوت است. اما به‌طور کلی می‌توان گفت ممکن است بین دو تا چهار هفته یا بیشتر طول بکشد. پروسه بررسی ویزا پس از دریافت کامل درخواست و مدارک شما آغاز می‌شود. اگر نیاز به دریافت اسناد اضافی باشد، زمان پردازش به تعویق خواهد افتاد.

  مزایای ویزای کانادا

  مهم‌ترین مزایای ویزای کانادا عبارت‌اند از:

  • دسترسی به جاذبه‌های گردشگری کانادا
  •  امکان استفاده از سیستم مجهز پزشکی کانادا
  •  امکان فعالیت در بازار کار پویای کانادا
  • امکان تحصیل در دانشگاه‌های مطرح این کشور

  مزایای ویزای کانادا

  دلایل رد شدن ویزای کانادا

  دلایل مختلفی برای رد شدن ویزای کانادا وجود دارد. در ادامه برخی از مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا را مرور می‌کنیم.

  عدم اثبات تمکن مالی

  باید نشان دهید بودجه کافی برای سفر و اقامت خود در کانادا را دارید. این مبلغ بر اساس تعداد افرادی که شما را همراهی می‌کنند و مدت اقامت شما، متفاوت است.

  منبع مالی مشکوک

  دولت کانادا منبع مالی شما برای سفر به این کشور را بررسی می‌کند. سپرده‌های مشکوک در حساب‌های بانکی شما می‌توانند باعث رد شدن ویزا شوند.

  تاریخچه سفر

  بسته به ملیت افراد، احتمال کمتری دارد درخواست شخصی که قبلاً به خارج از کشور خود سفر نکرده باشد، پذیرفته شود.

  عدم وجود چشم‌انداز شغلی در کشور خود

  اگر از کشوری هستید که حقوق آن بسیار کمتر از کانادا است، به احتمال زیاد IRCC به بازگشت شما پس از بازدید یا تحصیل شک خواهد کرد و این نوع درخواست ویزا را خطرناک تلقی خواهد کرد.

  عدم ارائه مدارک پشتیبان مناسب و دقیق

  برخی از مدارک پشتیبانی وجود دارند که باید آن‌ها را به‌منظور افزایش شانس موفقیت درخواست خود ارائه کنید.

  وضعیت شغلی فعلی

  بسته به درخواست ویزای شما، عدم اشتغال ممکن است بر شانس موفقیت شما در درخواست ویزا تأثیر بگذارد.

  پیوندهای خانوادگی با کشور خود

  نداشتن اعضای خانواده در کشور خود می‌تواند منجر به رد ویزا شود.

  مدت اقامت

  افرادی که در درخواست اظهار می‌کنند می‌خواهند برای مدت طولانی‌تری بمانند، معمولاً به بودجه مالی قابل‌توجهی نیاز دارند.

  هدف واقعی از بازدید

  توضیح کافی ندادن درباره دلیل سفر به کانادا می‌تواند باعث رد شدن ویزا شود.

  دارایی‌های شخصی

  نداشتن دارایی‌هایی مانند خانه، اتومبیل یا کسب و کار در کشور خود می‌تواند دلیل رد شدن درخواست ویزای شما باشد.

  وضعیت مالی میزبان در کانادا

  فقدان مدارک پشتیبانی از میزبان کانادایی نیز ممکن است دلیلی برای رد درخواست ویزای شما باشد.

  اسنادی که معتبر به نظر نمی‌رسند

  اگر به نظر برسد سند شما معتبر نیست، نه‌تنها درخواست شما رد می‌شود، بلکه ممکن است به‌دلیل عدم اعتبار، برای درخواست مجدد نیز دچار مشکل شوید.

  سابقه اقامت بیش از حد یا اخراج در کانادا یا هر کشور دیگری

  کانادا از سیستم مدیریت پرونده جهانی استفاده می‌کند و اطلاعات را با اکثر کشورهای جهان به اشتراک می‌گذارد. اگر سابقه اقامت بیش از اعتبار ویزا در کانادا یا هر کشور دیگری داشته باشید، شانس تأیید کمتری خواهید داشت. با این حال، بسته به مورد شما، هنوز هم امکان دریافت ویزا برای شما وجود دارد.

  اعتراض بعد از رد شدن ویزای کانادا

  اگر درخواست ویزای کانادای شما رد شد، می‌توانید هر زمان که خواستید دوباره درخواست دهید؛ مشروط بر اینکه در نامه رد درخواست، شما از درخواست مجدد منع نشده باشید.

  با این حال، تنها در صورتی می‌توانید برای رفع ریجکتی ویزای کانادا اقدام کنید که وضعیت شما تغییر کرده باشد یا اطلاعات بیشتری داشته باشید که ممکن است به شما در دریافت تأییدیه ویزای کانادا کمک کند.

  هیچ فرآیند رسمی‌ای درخصوص درخواست تجدیدنظر درباره تصمیم ویزای توریستی کانادا وجود ندارد. درخواست تجدیدنظر فقط برای درخواست پناهندگی و اقامت دائم در دسترس است.

  جمع‌بندی

  برای سفر به کانادا، ویزاهای متنوع و مختلفی وجود دارد. رایج‌ترین ویزای کانادا شامل ویزای توریستی، تحصیلی و کاری می‌شوند. مدت زمان رسیدگی به پرونده معمولاً بین دو تا چهار هفته یا کمی بیشتر است. برخی از دلایلی که باعث رد شدن ویزای کانادا می‌شوند عبارت‌اند از تمکن مالی نداشتن، منبع مالی مشکوک و نقص مدارک.

  سوالات متداول

  آیا با اعتراض به ریجکت شدن امکان صدور ویزا وجود دارد؟
  -
  مجرد یا متأهل بودن در صدور ویزا دخیل است؟
  برای صدور برخی از ویزاها، مجرد یا متأهل بودن اهمیت دارد؛ اما افراد مجرد نیز اگر سوابق سفر و تمکن مالی داشته باشند، مشکلی نخواهند داشت.
  برای اخذ ویزای کانادا به دعوت‌نامه احتیاج است؟
  خیر. وجود دعوت‌نامه برای دریافت ویزا واجب نیست، اما می‌تواند کمک‌کننده باشد.
  آیا بدون مدرک زبان امکان اخذ ویزای کانادا وجود دارد؟
  برخی از ویزاهای کانادا به مدرک زبان نیاز ندارند. به‌عنوان مثال می‌توان به ویزای توریستی کانادا اشاره کرد.
  صدور ویزای کانادا چقدر زمان می‌برد؟
  صدور ویزای کانادا معمولاً بین دو تا چهار هفته زمان می‌برد. گاهی ممکن است بسته به نوع پرونده، این زمان بیشتر طول بکشد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859