ویزای ایتالیا

بین کشورهای اتحادیه اروپا، مردم ایران علاقه زیادی به دریافت ویزای ایتالیا دارند؛ زیرا، علاوه بر صمیمیت فرهنگی موجود بین مردم این دو کشور، ایتالیا جزو کشورهای محدوده شنگن است؛ با داشتن ویزای ایتالیا، می‌توانید به کشور‌های محدوده شنگن سفر کرد.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/13947171-36df-4229-ab3e-9284ef25eb24.jpg

مشاوره اخذ ویزای ایتالیا

دریافت ویزای ایتالیا به نسبت دیگر کشورهای حوزه شنگن کار آسان‌تری است؛ بنابراین اگر قصد دریافت ویزای شینگن را دارید، بهتر است از طریق کشور ایتالیا اقدام کنید. نوع درخواست شما برای دریافت ویزای ایتالیا تعیین‌کننده مدت زمان اعتبار ویزا است. وقتی ویزای ایتالیا برای شما صادر شد، سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه قرار می‌دهد. این برچسب، به شما می‌گوید که ویزای شما تا چه مدت اعتبار دارد و میزان دفعات سفر شما به این کشور را برای شما تعیین می‌کند.

برای مشاوره بیشتر درباره راه های اخذ ویزای ایتالیا فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا مشاوران بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای ایتالیا

  ویزای ایتالیا انواع مختلفی دارد و شما قبل از اقدام به دریافت هر یک از آن‌ها باید هدف خود از سفر به این کشور مشخص کنید. انواع ویزای ایتالیا برای سفرهای کوتاه‌مدت و بلندمدت و مهاجرت موجود است. ویزای کوتاه‌مدت برای اقامت تا حداکثر ۹۰ روز ارائه می‌شود و ویزاهای بلندمدت برای اقامت بیش از ۹۰ روز تدارک دیده شده‌اند. با ارائه این نوع ویزا، می‌توان آزادانه بین کشورهای حوزه شینگن رفت و ‌آمد کرد.

  ویزای عبوری (Transit Visa)

  ویزای عبوری (Transit Visa) به افرادی تعلق می‌گیرد که می‌خواهند بلافاصله بعد از ورود به خاک ایتالیا، به کشور دیگری سفر کنند. دارندگان این ویزا اجازه خروج از فرودگاه را ندارند؛ به عبارت دیگر این نوع ویزا متعلق به حمل‌ونقل هوایی است.

  ویزای عبوری دریانوردان

  ویزای عبوری، انواع دیگری هم دارد. در نوع دوم این ویزا، افرادی که قصد سفر به کشور دیگری را دارند، می‌توانند به مدت ۵ روز در این کشور اقامت کنند این ویزا به دریانوردان پیشنهاد می‌شود تا بتوانند خود را به مسیرهای مواصلاتی دریایی مورد نظر خود برسانند. با داشتن این نوع ویزا دریانوردان می‌توانند به دلیل بیماری، یا حتی گذراندن تعطیلات از کشتی خارج شوند و در ایتالیا برای مدت محدودی اقامت کنند.

  ویزای تحصیلی ایتالیا

  تعداد افرادی که قصد دارند با دریافت ویزای تحصیلی وارد خاک ایتالیا شوند زیاد است. مهاجرت تحصیلی این امکان را به شما می‌دهد که تجربه ادامه تحصیل در یکی از بهترین کشورهای اروپایی را داشته باشید؛ دانشگاه بولونیا قدیمی‌ترین دانشگاه جهان که همواره دانشجو می‌پذیرد و از دیرباز تا کنون به دانشجویان خدمات آموزشی ارائه می‌کند در این کشور قرار دارد. دانشجویان به کمک مهاجرت تحصیلی می‌توانند جهت دریافت اقامت دائم اقدام کنند. ویزای تحصیلی ایتالیا، به دانشجویان این امکان را می‌دهد که تا پایان دوره تحصیلی، در خاک این کشور بمانند و در طول مدت تحصیل به کشورهای حوزه شینگن آزادانه سفر کنند.

  دانشجویانی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی می‌شوند اجازه دارند هر هفته تا سقف ۲۰ ساعت به کار نیمه‌وقت مشغول شوند و بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهند و سابقه کار در این کشور را در کارنامه خود ثبت کنند. اگر دانشجو بعد از دوران تحصیل، در ایتالیا کاری را برای خود پیدا کند و مالیات پرداخت کند، می‌تواند درخواست اقامت دائم بدهد.

  ویزای توریستی ایتالیا

  ویزای توریستی ایتالیا، برای اقامت‌های کوتاه تدارک دیده شده که ۹۰ روز اعتبار دارد. این نوع از ویزا را هم می‌توان در دسته ویزاهای کوتاه‌مدت گنجاند؛ اما با توجه به نوع درخواست و هدف متقاضی شامل سه نوع مختلف می‌شود:

  • ویزایی که اجازه یک‌بار ورود به خاک ایتالیا را می‌دهد.
  • ویزایی که اجازه دوبار ورود به را به مسافر می‌دهد.
  • ویزایی که اجازه ورود چندباره را به فرد می‌دهد.

  نهایتاً باید بدانید این ویزا مجوز ورود به این کشور را برای ۹۰ روز و در بازه زمانی ۱۸۰ روز به متقاضیان می‌دهد. کشور ایتالیا، آمار کمترین ریجکت را در بین کشورهای حوزه شینگن به خود اختصاص داده است. دریافت ویزای توریستی، هم با دعوت‌نامه و هم بدون دعوت‌نامه امکان‌پذیر است؛ اگر دعوت‌نامه نداشته باشید باید تمکن مالی خود، برای رفتن به این سفر را ثابت کنید.

  درخواست ویزای توریستی نیاز به بررسی پرونده متقاضی دارد و این درخواست معمولاً تا ۱۵ روز زمان لازم دارد و گاهی ممکن است این مدت‌زمان به یک الی دو ماه هم افزایش یابد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم سه ماه قبل از سفر برای دریافت ویزا اقدام کنید تا سفر شما به تعویق نیفتد.

  ویزای کاری ایتالیا

  قبل از اقدام به دریافت ویزای کاری، متقاضی باید مطمئن شود که می‌تواند شغل مورد نظر خود در ایتالیا را بیابد؛ زیرا کشور ایتالیا شرایط کار را هر یک یا دو سال تغییر می‌دهد. ممکن است درخواست مجوز شما را برای چند ماه بپذیرد و این بستگی به شرایط مهاجرتی و البته بازار کار این کشور دارد. خوب است بدانید که این کشور هر ساله، تعداد سهمیه خاصی برای صدور ویزای کاری دارد.

  برای دریافت ویزای کاری در ایتالیا لازم است که یک کارفرمای ایتالیایی درخواست حضور نیروی کار را بدهد. بعد از اخذ مجوز توسط کارفرما، شخص متقاضی باید به سفارت یا کنسولگری ایتالیا مراجعه کند و درخواست حضورش در این کشور را دریافت کند.

  ویزای کاری در ایتالیا خود انواعی دارد که در این قسمت به اختصار به آن می‌پردازیم:

  ویزای کار فصلی

  این ویزا در فصول خاصی در سال ارائه می‌شود. در برخی فصل‌ها کشور ایتالیا نیاز مبرم به نیروی کار خارجی دارد. این ویزا برای کار در دو حوزه کشاورزی و گردشگری در نظر گرفته شده است و اعتبار این ویزا ۲۰ روز تا ۹ ماه است.

   ویزای خوداشتغالی

  افرادی که قصد کارآفرینی در کشور ایتالیا را دارند می‌توانند با ارائه مدارکی که نشان می‌دهد در حرفه خود متخصص هستند ویزای کاری خوداشتغالی را دریافت کنند که مدت اعتبارش حدود ۲ سال است. این ویزا مناسب هنرمندان، ورزشکاران، افرادی که به صورت فریلنسری کار می‌کنند و همچنین صاحبان کسب و کار مناسب است.

   ویزای استخدامی با حقوق

  اگر کارفرمایی حامی مالی نیروی کار بشود، نیروی کار می‌تواند با ارائه قرارداد کاری، ویزای کار خود را دریافت کند. برای دریافت این ویزا حتماً به دعوت‌نامه‌ای از جانب کارفرمای یک شرکت معتبر ایتالیایی احتیاج است.

   ویزای تحقیقات علمی

  در این نوع ویزا دانش‌آموختگان با حمایت مالی از سمت دانشگاه و یا مؤسسات علمی و تحقیقی شروع به انجام فعالیت‌های علمی می‌کنند و پس از انجام آن هم می‌توانند برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنند.

  ویزای ایتالیا

  ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

  این نوع ویزا به افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند تعلق می‌گیرد. اگر شخصی به سرمایه‌گذاری در این کشور تمایل دارد، باید بیشتر مبلغ سرمایه‌گذاری از آن خودش باشد. افراد می‌توانند با خرید ملک و سرمایه گذاری‌های کاری ویزای قابل تمدید سرمایه گذاری را دریافت کنند. لازم به ذکر است که به کمک خرید و سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می‌توان اقامت دائم این کشور را هم از آن خود کرد.

  جالب است بدانید به افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در سرمایه‌های استراتژیک در ایتالیا را دارند از طرف دولت این کشور ویزای طلایی دریافت خواهند کرد. این امکان هم برای شهروندانی که عضو اتحادیه اروپا نیستند و هم افرادی از داخل منطقه شنگن اقدام به دریافت ویزای طلایی می‌کنند در دسترس است.

  ویزای شنگن ایتالیا

  دریافت ویزای شنگن ایتالیا به این معنی است که فرد دارای ویزا، اجازه تردد آزادانه بین تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن را دارد. از بین کشورهای حوزه شنگن، دریافت ویزا از کشور ایتالیا برای ایرانیان کار آسان‌تری است؛ زیرا این کشور معمولاً درخواست دریافت ویزا را رد نمی‌کند. برای این‌که ویزای شنگن ایتالیا را دریافت کنید کافی است تمکن مالی خود را به سفارت ثابت کنید.

  شرایط ویزای ایتالیا برای ایرانیان

  همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد دریافت ویزای ایتالیا برای ایرانیان کار سخت و ناشناخته‌ای نیست؛ آن‌چه برای این هدف مهم است، فقط گردش مالی قابل قبول برای دریافت ویزا است. باید بدانید که مبلغ تراکنش‌های حساب شما زیاد مهم نیست، همین که حساب شما پویا باشد کفایت می‌کند. برخی افراد فکر می‌کنند داشتن مبلغ بالا در حساب فاکتور مهمی است اما این‌طور نیست؛ اگر مبلغ زیادی به یکباره وارد حساب فرد بشود باید برای افسران چگونگی دریافت آن را توضیح دهند.

  مراحل اخذ ویزای ایتالیا

  اخذ ویزای ایتالیا، گرچه به نسبت دیگر کشورها آسان است اما مراحلی دارد که متقاضیان دریافت آن باید پشت سر بگذارند، در ادامه به مراحل اخذ ویزا می‌پردازیم و جزئیات آن را مشاهده می‌کنیم:

  مرحله ۱ول. پر کردن فرم پیشنهاد

  فرم پیشنهاد را باید تمامی افرادی که قصد دریافت ویزا دارند پر کنند حتی اگر در بین متقاضیان کودک ۶ ساله‌ای هم باشد باید فرمی به نیابت از او پر شود و به دست مسئول پرونده برسد.

  مرحله دوم. تعیین وقت سفارت

  گام بعدی دریافت وقت سفارت برای گرفتن ویزا است. باید بدانید که این مرحله ممکن است کمی زمان‌بر باشد، برای همین، اگر برای دریافت وقت سفارت عجله دارید، می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر وقت وی‌آی‌پی از سفارت بگیرید.

  مرحله سوم. آماده‌سازی مدارک

  بعد از تعیین وقت سفارت شما لازم است که به فکر جمع‌آوری مدارک برای ارائه در روز مصاحبه باشید، یادتان باشد در این مرحله لازم است خیلی دقیق باشید، زیرا اگر مدارک شما کامل نباشد درخواست اخذ ویزا رد خواهد شد.

  مرحله چهارم. حضور در جلسه مصاحبه و پرداخت هزینه ویزا

  در این مرحله شما در سفارت حاضر می‌شوید و مدارک خود را طبق فهرست به افسر مهاجرتی تحویل دهید، در این‌جا از شما هزینه ویزا دریافت می‌شود و شما باید رسید پرداختی را نزد خود نگه دارید.

  مرحله پنجم. پردازش ویزا

  در این مرحله، درخواست شما برای دریافت ویزا بررسی می‌شود و ظرف موعد مقرر به شما اطلاع داده می‌شود و در صورت نبود مشکل شما موفق به دریافت ویزای خود خواهید شد.

  ویزای ایتالیا

  گرفتن وقت سفارت برای ویزای ایتالیا

  گرفتن وقت سفارت برای دریافت ویزا، به دلیل زیاد بودن درخواست‌ها، کار ساده‌ای نیست؛ اما اخیراً دریافت وقت سفارت به کمک کارگزاری CKGS انجام می‌شود و این امر از تشکیل صف‌های طولانی جلوگیری کرده و به‌صورت هوشمند برای متقاضیان وقت سفارت را تعیین می‌کند. این کارگزاری طرف قرارداد سفارت ایتالیا است و به محض باز شدن نوبت سفارت برای متقاضی وقت تعیین می‌کند.

  مدت زمان صدور ویزای ایتالیا

  مدت زمان بررسی پرونده، جهت صدور ویزای ایتالیا معمولاً به ۱۵ روز زمان احتیاج دارد. ولی در موارد خاص، این بازه ممکن است تا ۳۰ روز هم طول بکشد. زیرا در مواردی، برای دریافت ویزا، کنسولگری شنگن با سفارت به مشورت می‌پردازد. به همین دلیل توصیه می‌شود، برای دریافت ویزا از سه ماه پیش از تاریخ سفر اقدام کنید.

  قیمت ویزای ایتالیا

  قیمت ویزای ایتالیا به برنامه‌ریزی سفر شما بستگی دارد؛ اگر برای رفتن به سفر، عجله دارید و می‌خواهید برای سفر در اولین فرصت اقدام کنید و در نتیجه خواهان دریافت ویزای فوری ایتالیا هستید باید مبلغ بیشتری را برای دریافت ویزا بپردازید؛ اما اگر زمان برای شما اولویت نیست می‌توانید مبلغ کمتری را برای دریافت ویزا صرف کنید.

  روند اخذ ویزای ایتالیا، به فاکتورهای دیگری هم بستگی دارد. برخورداری از تمکن مالی در جریان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای مدت‌زمان تحصیل در ایتالیا معادل ۴۶۰ یورو در ماه و معادل ۶۰۰۰ یورو در سال است.

  مدارک ویزای ایتالیا

  برای دریافت ویزای ایتالیا مدارکی لازم است که پیش‌تر از مهم‌ترین آن سخن به میان آوردیم؛ فرد متقاضی باید بتواند تمکن مالی خود را به سفارت اثبات کند؛ این مبلغ معادل ۴۶۰ یورو در ماه است. در کنار این مسئله، مدارکی را هم باید در روز وقت سفارت ارائه دهید که بسته به هدف شما از سفر متفاوت است. در اینجا آن‌ها را شرح می‌دهیم:

  • گذرنامه‌ای که حداقل سه ماه اعتبار و دو برگ خالی برای ثبت ورود و خروج دارد
  • بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورو
  • دو قطعه عکس که از تاریخ ثبت آن بیشتر از ۶ ماه نگذشته است
  • ارائه اطلاعات دقیق درباره سفر، از هتل محل اقامت گرفته تا اطلاعات بلیط سفر
  • نامه‌ای که تأیید می‌کند رزرو هتل انجام شده
  • اصل و ترجمه مدارک شناسایی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
  • نامه تمکن مالی برای سه ماه
  • ترجمه مدارک شغلی پذیرفته شده بسته به سمت متقاضی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی

  برای دریافت ویزای تحصیلی مدارک مورد نیاز عبارت است از:

  • نامه پذیرش تحصیلی
  • تکمیل فرم درخواست ویزای ایتالیا
  • دو قطعه عکس رنگی
  • اصل پاسپورت و کپی صفحه اول
  • کپی بلیط یا رزرو بلیط به نام متقاضی
  • نامه تمکن مالی
  • نامه رزرو هتل برای ۱۰ روز اول اقامت
  • بیمه درمانی
  • فیش پرداختی هزینه‌های مربوط به ویزا
  • اصل تأییدیه مقطع دبیرستان
  • ریزنمرات و مدارک تمامی مقاطع تحصیل ترجمه شده به زبان ایتالیایی
  • شناسنامه ترجمه شده به زبان ایتالیایی که مورد تأیید دادگستری است
  • فرم پیش ثبت‌نام مؤسسه آموزشی از طریق سایت universitaly

  رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

  قبل از این‌که به رفع ریجکتی ویزای ایتالیا بپردازیم، بهتر است از دلایل ریجکت شدن (ردشدن) تقاضای ویزا صحبت کنیم؛ در اینجا به برخی دلایل ریجکت شدن درخواست ویزا اشاره می‌کنیم:

  • دادن پاسخ‌های نادرست به افسر
  • تخلفات پیشین و قرارگیری در لیست سیاه
  • عدم جلب اطمینان افسر
  • قدیمی بودن گذرنامه

  توصیه می‌کنیم با صداقت به تمامی سؤالات افسر پاسخ دهید. افسر پرونده، علاوه بر این‌که توانایی رد درخواست شما را دارد، می‌تواند شما را به مدت ۱۰ سال از گرفتن هرگونه ویزا در این کشور منع کند.

  با اعتماد به نفس پاسخ سؤالات افسر را بدهید. او باید مطمئن شود که هدف شما پناهنده شدن در ایتالیا نیست و سفر شما یک سفر کاملاً تفریحی است.

  شما باید مدارک محکمی دال بر داشتن تمکن مالی به افسر ارائه دهید. نداشتن تمکن مالی و گردش حساب مناسب، می‌تواند دلیل رد شدن درخواست شما باشد.

  اگر به هر دلیلی درخواست ویزای شما رد شد، نباید ناامید شوید و باید برای رفع ریجکتی درخواست خود اقدام کنید؛ روند اقدام برای رفع ریجکتی به این صورت است که شما باید با نوشتن نامه تجدید نظر، با آوردن دلایل محکمی، اعلام کنید که در بررسی درخواست شما اشتباهی رخ داده و خواهان بررسی مجدد مدارک هستید. می‌توانید برای این موضوع، از یک مشاور یا وکیل کمک بگیرید.

  نامه شما باید شامل جزئیاتی مربوط به فردی باشد که آن را می‌نویسد. نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره گذرنامه و نشانی فعلی. لازم است بدانید نامه‌های بدون امضا رد خواهد شد. بهتر است برای راحت‌تر شدن مراحل بررسی مجدد درخواست، ایمیل و شماره تلفن خود را نیز در این نامه قرار دهید. نامه‌های ارسالی بدون امضا رد خواهند شد.

  با ویزای ایتالیا به چه کشورهایی میتوان سفر کرد؟

  با ویزای ایتالیا میتوان به ۲۶ کشور که عضو تعهد شنگن هستند، بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد سفر کرد. تعهد شینگن با هدف از بین بردن پاسپورت این امکان را به وجود آورد که مردمی که موفق به دریافت این ویزا می‌شوند آزادانه در بین مرزهای تعیین شده کشورهای عضو رفت و آمد کنند.

  جدول زیر متشکل از نام کشورهای عضو تعهد شنگن است:

  ایتالیااتریشآلمانلوکزامبورگاسلوونیبلژیکیونان
  اسلواکیاسپانیاسوئدپرتغالمجارستانجمهوری چکدانمارک
  ایسلندلهستانسوییساستونینروژلیختن‌اشتاینهلند
  لتونیفنلاندفرانسهلیتوانیمالت  
  گرفتن ویزای ایتالیا چقدر طول می‌کشد؟
  گرفتن ویزای ایتالیا از ۱۵ روز تا ۳۰ روز زمان لازم دارد.
  قیمت ویزای ایتالیا چقدر است؟
  قیمت ویزای ایتالیا با توجه به نوع آن متغیر است، اگر ویزای فوری بخواهید باید هزینه بیشتری را برای دریافت آن بپردازید.
  تمکن مالی برای ویزای ایتالیا چقدر است؟
  تمکن مالی برای ویزای ایتالیا حداقل 460 یورو در ماه است.
  جواب ویزای ایتالیا چقدر طول می‌کشد؟
  جواب ویزای ایتالیا معمولاً بعد از 15 روز به دست متقاضی می‌رسد؛ اما گاهی این بازه، تا یک ماه هم طول می‌کشد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859