مهاجرت تحصیلی به استرالیا

طبق آمار وبسایت Worlddata.info، کشور استرالیا جزو ۵ کشور برتر و پیشرفته جهان برای تحصیل معرفی شده است. با مهاجرت تحصیلی به استرالیا، می‌توانید اقامت این کشور را دریافت و حین تحصیل به‌صورت پاره‌وقت کار کنید.

مشاوره تلفنی
2024/4/012101e3-88c7-4167-b444-b9e97566e631.jpg

مشاوره مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا به‌عنوان کشوری پیشرفته و پیشرو در ارائه امکانات و خدمات تحصیلی و دانشگاهی، می‌تواند یکی از مقاصد ایدئال برای مهاجرت تحصیلی باشد. کشور استرالیا سالانه هزاران نفر دانشجوی خارجی را از سراسر جهان پذیرش می‌کند.

موسسه مهاجرتی بالدانو اطلاعات کاملی از شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا دارد. متخصصان ما با سال‌ها تجربه درزمینه مشاوره مهاجرت تحصیلی به استرالیا، به شما کمک می‌کنند تا به اهداف خود درزمینه تحصیل در استرالیا برسید.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره مهاجرت تحصیلی به استرالیا، می‌توانید فرم مشاوره را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و اطلاعات موردنیاز درزمینه هزینه و شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا را در‌اختیارتان بگذارند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  ویزای تحصیلی استرالیا

  تمامی اتباع خارجی (غیراسترالیایی) برای تحصیل در این کشور، به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا نیاز دارند. ویزای تحصیلی استرالیا Subclass500 نام دارد و هزینه دریافت آن ۵۰۰ دلار است. مهم‌ترین شرط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، ارائه تمکن مالی ۱۴هزار‌دلاری برای هر سال و ارائه مدرک زبان انگلیسی است. نوع و سطح مدرک زبان موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را دانشگاه تعیین می‌کند.

  پول رسمی کشور استرالیا دلار استرالیا است. در این مطلب، تمامی هزینه‌ها و مبلغ‌ها با ضریب ۰٫۶۶ از دلار استرالیا به دلار آمریکا تبدیل شده‌اند.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا ازاین‌قرارند:

  • داشتن گذرنامه معتبر: برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، گذرنامه متقاضی باید دست‌کم ۱ سال اعتبار داشته باشد.
  • نداشتن سوءپیشینه: افرادی که در کشور یا کشورهای محل زندگی خود سوءپیشینه دارند، نمی‌توانند ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کنند.
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی: مدرک زبان موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا را خود دانشگاه تعیین می‌کند. اغلب دانشگاه‌های استرالیا مدرک آیلتس ۶٫۵ را می‌پذیرند.
  • داشتن تمکن مالی شخصی: دانشجویان خارجی برای دریافت پذیرش تحصیلی از استرالیا، باید سالانه ۱۴هزار دلار تمکن مالی ارائه کنند.
  • داشتن تمکن مالی پرداخت شهریه: متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی استرالیا باید بتوانند با ارائه مدرک ثابت کنند که توانایی پرداخت حداقل ۱ سال از شهریه تحصیلی خود را دارند.
  • داشتن حداقل معدل موردنیاز: حداقل معدل موردنیاز برای تحصیل در استرالیا به مقطع و رشته تحصیلی و نوع دانشگاه بستگی دارد. کمترین معدل لازم برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا ۱۴ است.
  • داشتن بیمه دانشجویی: تمامی دانشجویان خارجی در کشور استرالیا باید بیمه دانشجویی این کشور را داشته باشند.
  • داشتن توصیه‌نامه: داشتن توصیه‌نامه از استادان قبلی برای اخذ پذیرش تحصیلی از استرالیا الزامی است.
  • داشتن انگیزه‌نامه قوی: متقاضیان دریافت پذیرش تحصیلی از استرالیا باید انگیزه‌نامه‌ای به زبان انگلیسی ارائه کنند.
  • داشتن شرط سنی: شرط سنی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. به‌طور کلی، افرادی که کمتر از ۳۰ سال دارند، بخت بیشتری برای گرفتن پذیرش تحصیلی از استرالیا دارند.

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا سالانه ۱۴هزار دلار است. دانشجویان خارجی می‌توانند با اثبات اینکه همسر یا والدین آنان در کشور استرالیا حداقل ۴۰هزار دلار درآمد سالانه دارند، همسر یا والدین خود را نیز به‌عنوان حامی مالی معرفی کنند.

  علاوه‌بر تمکن مالی ۱۴هزار‌دلاری در سال که تمکن مالی شخصی دانشجو محسوب می‌شود، متقاضیان تحصیل در استرالیا باید با ارائه مدارک بانکی اثبات کنند که ازپس پرداخت شهریه دانشگاه خود نیز برمی‌آیند.

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدین‌شرح‌اند:

  • گذرنامه با حداقل ۲ سال اعتبار
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • ۳ قطعه عکس پاسپورتی
  • بیمه دانشجویی
  • گواهی سلامت پزشکی
  • نامه پذیرش تحصیلی از استرالیا
  • تمکن مالی ۱۴هزار‌دلاری در سال
  • تمکن مالی پرداخت شهریه
  • ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی
  • ترجمه رسمی ریزنمره‌ها
  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس حداقل ۶٫۵ یا تافل حداقل ۸۰)
  • انگیزه‌نامه به زبان انگلیسی
  • توصیه‌نامه به زبان انگلیسی
  • تکمیل و پرداخت هزینه فرم ویزای تحصیلی استرالیا (Subclass500)

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باتوجه‌به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل تعیین می‌شود. برای مثال، اغلب دانشگاه‌های استرالیا مدرک آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۸۰ را از متقاضیان خارجی می‌پذیرند؛ اما اگر آنان بخواهند در رشته‌های پزشکی و در مقطع تحصیلی دکتری در استرالیا تحصیل کنند، باید مدرک زبان انگلیسی با نمره بیشتری ارائه دهند.

  یکی از مزیت‌های مهم تحصیل در استرالیا این است که اگر متقاضیان مدرک زبان انگلیسی با نمره کافی نداشته باشند، ابتدا می‌توانند در دوره‌های زبان انگلیسی دانشگاه‌های استرالیا شرکت کنند و پس از کسب نمره لازم در مدرک زبان انگلیسی، از دانشگاه مدنظرشان در استرالیا پذیرش تحصیلی بگیرند. برخی از دانشگاه‌های معتبر استرالیا مانند دانشگاه آدلاید، دانشگاه کویینزلند، دانشگاه ساوث استرالیا و دانشگاه نیو ساوث ولز دوره‌های زبان را برای این دانشجویان برگزار می‌کنند. هزینه شرکت در این دوره‌های زبان‌آموزی هفته‌ای ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار است.

  متقاضیانی که مقاطع تحصیلی پیشین خود را به زبان انگلیسی گذرانده‌اند و متقاضیانی که در کشورهای انگلیسی‌زبان مانند آمریکا و انگلستان تحصیل کرده‌اند، از ارائه مدرک زبان برای تحصیل در استرالیا معاف هستند. مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا طبق جدول زیر است:

  مقاطع تحصیلی در استرالیامدرک زبان موردنیاز
  کارشناسیآیلتس ۶٫۵ یا تافل ۸۰
  کارشناسی ارشدآیلتس ۷ یا تافل ۸۵
  دکتریآیلتس ۷٫۵ یا تافل ۹۰

  مراحل مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  مراحل مهاجرت تحصیلی به استرالیا به‌ترتیب بدین‌شرح‌اند:

  1. براساس رشته و مقطع تحصیلی، دانشگاه مدنظر خود را در استرالیا انتخاب کنید.
  2. پس از بررسی و مطالعه شرایط و مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مرتبط، تا قبل از اتمام مهلت ددلاین، مدارک مورد‌نیاز را تهیه و برای دانشگاه ارسال کنید.
  3. پس از اعلام نتیجه، در‌صورتی‌که دانشگاه مدنظر با درخواست شما موافقت کرده باشد، نامه رسمی پذیرش تحصیلی را برای شما ارسال می‌کند.
  4. پس از دریافت نامه پذیرش، از سفارت استرالیا نوبت مراجعه حضوری بگیرید و در نوبت تعیین‌شده، مدارک را به سفارت تحویل بدهید. فراموش نکنید که پس از پرداخت هزینه فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا (۵۰۰ دلار)، رسید آن را دریافت کنید.
  5. منتظر بمانید تا سفارت استرالیا نتیجه درخواستتان را برای صدور ویزای تحصیلی اعلام کند.

  هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا شامل هزینه درخواست ویزای تحصیلی، شهریه دانشگاه، تمکن مالی، اجاره خانه یا خوابگاه و بیمه دانشجویی می‌شود.

  در جدول زیر، هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا را ذکر کرده‌ایم:

  هزینه های مهاجرت تحصیلی به استرالیا
  هزینه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا (Subclass 500)۵۰۰ دلار
  شهریه سالانه دانشگاه‌های دولتی استرالیا۶هزار تا ۱۵هزار دلار
  شهریه سالانه دانشگاه‌های خصوصی استرالیا۱۹هزار تا ۸۵هزار دلار
  تمکن مالی موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی۱۴هزار دلار در سال
  بیمه دانشجویی (OSHC)۵۰۰ دلار در سال
  میانگین هزینه ماهانه خوابگاه و خوردوخوراک۷۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار
  هزینه شرکت در دوره‌های زبان‌آموزی دانشگاه‌های استرالیا۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در هفته

  مهاجرت تحصیلی رایگان به استرالیا

  مهاجرت تحصیلی رایگان به استرالیا فقط درصورت اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا امکان‌پذیر است. حتی درصورت اخذ بورسیه تحصیلی نیز، متقاضیان باید هزینه‌های اخذ ویزای تحصیلی و تهیه بلیت را بپردازند. برخی از بورسیه‌های تحصیلی استرالیا تمامی هزینه‌های شهریه و خوابگاه و بیمه دانشجویی متقاضیان و برخی دیگر فقط هزینه شهریه دانشگاه را پوشش می‌دهند. برای دریافت بورسیه تحصیلی از استرالیا، متقاضیان باید آیلتس حداقل ۷ داشته و در انتشار حداقل ۲ مقاله علمی یا تحقیقاتی مشارکت کرده باشند.

  برخی از بورسیه‌های تحصیلی معتبر در کشور استرالیا عبارت‌اند از:

  • بورسیه دانشگاه دیکین (Deakin University Scholarships): این بورسیه فقط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود و مبلغ آن ۲۰هزار دلار در سال است.
  • بورسیه تحقیقاتی ملبورن (Melbourne Research Scholarships): این بورسیه فقط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود و مبلغ آن ۲۲هزار دلار در سال است.
  • بورسیه دانشگاه کارنگی ملون (Carnegie Mellon University Scholarships): این بورسیه فقط در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و مبلغ آن ۱۳هزار تا ۲۰هزار دلار در سال است.
  • بورسیه دانشگاه چارلز داروین (Charles Darwin University Scholarships): این بورسیه در تمامی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. بورسیه دانشگاه چارلز داروین یا به‌صورت فول‌فاند یا به‌صورت ۵۰درصد تخفیف شهریه ارائه می‌شود.
  • بورسیه بین‌المللی Swinburne: این بورسیه را دانشگاه فناوری Swinburne در تمامی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری به‌صورت فول‌فاند ارائه می‌کند.

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  تمامی دانشجویان خارجی کشور استرالیا اجازه دارند تا حین تحصیل در این کشور کار کنند. دانشجویانی که با بورسیه تحصیلی در کالج و دانشگاه‌های استرالیا تحصیل می‌کنند، اجازه ندارند حین تحصیل در این کشور کار کنند. شرایط و امکان کار حین تحصیل در استرالیا برای دانشجویان خارجی طبق جدول زیر است:

  مقاطع تحصیلی در استرالیاتعداد ساعات کار مجاز هفتگی
  کارشناسی۱۰ ساعت
  کارشناسی ارشد۲۰ ساعت
  دکتری۲۰ ساعت

  اغلب دانشجویان خارجی می‌توانند در کافه، رستوران، کتابخانه، دفاتر آموزشی دانشگاهی، سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های معتبر کشور استرالیا مشغول کار شوند. درحال‌حاضر، حداقل دستمزد در کشور استرالیا ساعتی ۱۴ دلار است. بسیاری از دانشجویان خارجی کشور استرالیا حدود ۴۰درصد از هزینه‌ها و مخارج شخصی خود را ازطریق مشاغل پاره‌وقت در این کشور تامین می‌کنند.

  شرایط کار در استرالیا بعد از اتمام دوره تحصیل از‌این‌قرار است که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی، حداکثر ۱۸ ماه فرصت دارند تا در کشور استرالیا کار پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری این کشور تغییر دهند. پس از تغییر ویزای تحصیلی استرالیا به ویزای کاری، آنان می‌توانند پس از ۴ سال کار مداوم و پرداخت مالیات در کشور استرالیا، برای اخذ PR (Permanent Residency) یا اقامت دائم استرالیا اقدام کنند.

  بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت تحصیلی

  طبق آمار وبسایت Mastersportal.com در سال ۲۰۲۴، شهرهای برتر استرالیا برای مهاجرت تحصیلی عبارت‌اند از:

  1. ملبورن (Melbourne)
  2. سیدنی (Sydney)
  3. بریزبین (Brisbane)

  در‌ادامه، با هریک از این شهرها بیشتر آشنا می‌شویم.

  ملبورن (Melbourne)

  در سال ۲۰۲۴، وبسایت Mastersportal.com ملبورن را به‌عنوان بهترین شهر استرالیا و چهارمین شهر برتر جهان برای مهاجرت تحصیلی معرفی کرد. ملبورن در جنوب‌شرقی استرالیا واقع است و بیشتر از ۵میلیون نفر جمعیت دارد. ملبورن به‌عنوان یکی از قطب‌های فرهنگی و هنری مهم استرالیا شناخته می‌شود. یکی از دلایل اصلی تبدیل‌شدن ملبورن به بهترین شهر استرالیا برای مهاجرت تحصیلی این است که ۷ دانشگاه این شهر در فهرست جهانی QS قرار دارند.

  هزینه زندگی دانشجویی در شهر ملبورن ارزان‌تر از سایر شهرهای بزرگ استرالیا است. میانگین اجاره خانه و هزینه خوابگاه و دیگر هزینه‌های دانشجویی در شهر ملبورن ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار در ماه است. ملبورن مرکز توسعه فناوری و رشد شرکت‌های پیشرو در صنعت بازی‌سازی دنیا است. در شهر ملبورن، ۱۰ دانشگاه بین‌المللی وجود دارد که دانشگاه ملبورن (University of Melbourne) از بقیه معتبرتر و معروف‌تر است. این دانشگاه در فهرست جهانی QS رتبه چهاردهم را کسب کرده است.

  سیدنی (Sydney)

  شهر سیدنی در جنوب‌شرق استرالیا واقع شده است و نزدیک به ‌۵میلیون و ۴۰۰هزار نفر جمعیت دارد. از‌نظر هزینه زندگی، سیدنی گران‌ترین شهر استرالیا است و سالانه از بیشترین گردشگر خارجی درمقایسه‌با دیگر شهرهای استرالیا میزبانی می‌کند. طبق آمار وبسایت Mastersportal.com، سیدنی دومین شهر مهم استرالیا و هفتمین شهر برتر جهان برای مهاجرت تحصیلی معرفی شده است. این شهر به‌دلیل جمعیت زیادش، بیشترین فرصت‌های شغلی را در بین شهرهای مختلف استرالیا دارد. همچنین، میزان دستمزد در این شهر از سایر شهرهای استرالیا بیشتر است.

  سیدنی مهم‌ترین قطب مالی و تجاری کشور استرالیا به‌شمار می‌رود. در سیدنی، ۶ دانشگاه معتبر بین‌المللی وجود دارند که نام همه آن‌ها در فهرست جهانی QS به‌چشم می‌خورد. معروف‌ترین دانشگاه‌های شهر سیدنی دانشگاه سیدنی (University of Sydney) و دانشگاه ساوث ویلز (University of South Wales) هستند که هر دو در فهرست جهانی QS بر جایگاه نوزدهم تکیه زده‌اند. هزینه اجاره خانه یا خوابگاه دانشجویی و دیگر هزینه‌های شخصی دانشجویی در شهر سیدنی ۱۵۰۰ تا ۲هزار دلار در ماه است.

  بریزبین (Brisbane)

  شهر بریزبین در شرق استرالیا قرار دارد و از شهرهای ساحلی این کشور محسوب می‌شود. جمعیت بریزبین نزدیک به ۳میلیون نفر است و بیشترین تعداد گالری‌های هنری و مرکزهای فرهنگی و هنری را بین شهرهای مختلف استرالیا دارد. اغلب نمایشگاه‌های تجاری و بین‌المللی استرالیا در شهر بریزبین برگزار می‌شوند. طبق اطلاعات وبسایت Mastersportal.com در سال ۲۰۲۴، شهر بریزبین سومین شهر برتر استرالیا و بیست‌و‌دومین شهر ایدئال جهان برای مهاجرت تحصیلی انتخاب شده است.

  شهر بریزبین ۲ دانشگاه معتبر بین‌المللی دارد و هزینه زندگی در این شهر بسیار کمتر از سایر شهرهای بزرگ استرالیا است. معروف‌ترین دانشگاه شهر بریزبین دانشگاه کویینزلند (University of Queensland) است که در فهرست جهانی QS، رتبه چهل‌وسوم را به‌دست آورده است. هزینه کرایه خوابگاه یا خانه دانشجویی و سایر هزینه‌ها در شهر بریزبین ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار در ماه تخمین زده می‌شود. بریزبین در صنایع مختلفی مانند گردشگری، خدمات درمانی، تعلیم و تربیت و توسعه فناوری پیشرو است و در این عرصه‌ها، فرصت‌های شغلی بسیاری برای ارائه دارد.

  بهترین دانشگاه های استرالیا برای مهاجرت تحصیلی

  طبق آمار فهرست جهانی QS در سال ۲۰۲۴، بهترین دانشگاه های استرالیا برای مهاجرت تحصیلی عبارت‌اند از:

  بهترین دانشگاه های استرالیا برای مهاجرت تحصیلیرتبه در فهرست جهانی QS
  دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)۱۴
  دانشگاه سیدنی (University of Sydney)۱۹
  دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University)۳۴
  دانشگاه موناش (Monash University)۴۲
  دانشگاه کویینزلند (University of Queensland)۴۳

  درادامه، با هر‌یک از این دانشگاه‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

  دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)

  براساس رتبه‌بندی وبسایت Topuniversities.com در سال ۲۰۲۴، دانشگاه ملبورن (University of Melbourne) برترین دانشگاه کشور استرالیا شناخته شده و در فهرست جهانی QS نیز، رده چهاردهم را ازآن خود کرده است. دانشگاه ملبورن دانشگاهی دولتی است که در سال ۱۸۵۳ در شهر ملبورن تاسیس شده است. در این دانشگاه، رشته‌هایی مانند طراحی، کشاورزی، هنر، بیوپزشکی، تجارت و بازرگانی، موسیقی، هنرهای زیبا، علوم پایه و مدیریت تدریس می‌شوند و شهریه سالانه آن از ۹هزار تا ۱۵هزار دلار متغیر است. دانشگاه ملبورن سالانه حدود ۳۰هزار نفر دانشجوی خارجی را از سراسر دنیا پذیرش می‌کند.

  دانشگاه سیدنی (University of Sydney)

  براساس رده‌بندی وبسایت Topuniversities.com در سال ۲۰۲۴، دانشگاه سیدنی (University of Sydney) به‌عنوان دومین دانشگاه برتر کشور استرالیا انتخاب شده و در فهرست جهانی QS، رتبه نوزدهم را به‌دست آورده است. دانشگاه سیدنی یکی از دانشگاه‌های دولتی استرالیا محسوب می‌شود که در سال ۱۸۵۰ در شهر سیدنی تاسیس شده است. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه استرالیا و اقیانوسیه به‌حساب می‌آید.

  در دانشگاه سیدنی، رشته‌هایی مانند مهندسی، علوم اجتماعی، هنرهای زیبا، پزشکی، سلامت، حقوق، بازرگانی، معماری و طراحی تدریس می‌شوند و شهریه سالانه آن از ۱۰هزار تا ۱۵هزار دلار متغیر است. دانشگاه سیدنی سالانه حدود ۵۰هزار نفر دانشجوی خارجی را از سراسر جهان پذیرش می‌کند.

  دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University)

  طبق رتبه‌بندی وبسایت Topuniversities.com در سال ۲۰۲۴، دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University) سومین دانشگاه برتر کشور استرالیا شناخته شده و در فهرست جهانی QS، رتبه سی‌وچهارم را کسب کرده است. دانشگاه ملی استرالیا دانشگاهی دولتی است که در سال ۱۹۴۶ در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا، بنیان نهاده شده است. دانشگاه ANU بیشترین تعداد دانشجو و استاد را بین دانشگاه‌های کشور استرالیا دارد.

  در این دانشگاه، رشته‌هایی مانند پزشکی، سلامت، حقوق، هنرهای زیبا، هنرهای آزاد، سلامت و بهداشت، مهندسی، علوم کامپیوتر، اقتصاد و بازرگانی تدریس می‌شوند و شهریه سالانه آن بین ۱۰هزار تا ۱۴هزار دلار است. دانشگاه ملی استرالیا سالانه حدود ۲۵هزار نفر دانشجوی خارجی را از سراسر دنیا پذیرش می‌کند.

  دانشگاه موناش (Monash University)

  براساس رده‌بندی وبسایت Topuniversities.com در سال ۲۰۲۴، دانشگاه موناش (Monash University) در جایگاه چهارم دانشگاه‌های معتبر استرالیا ایستاده و در فهرست جهانی QS، رتبه چهل‌ودوم را ازآن خود کرده است. دانشگاه موناش از دانشگاه‌های خصوصی معتبر استرالیا محسوب می‌شود که کارش را از سال ۱۹۵۸ در شهر ملبورن آغاز کرده است. این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه کشور استرالیا است و سالانه بیشتر ۲۰هزار نفر دانشجوی خارجی را از سراسر دنیا پذیرش می‌کند.

  در دانشگاه موناش، رشته‌هایی مانند علوم انسانی، هنرهای آزاد، مهندسی، فناوری، پزشکی، علوم زیستی، مدیریت، علوم اجتماعی و تجارت تدریس می‌شوند و شهریه سالانه آن از ۲۹هزار تا ۴۵هزار دلار متغیر است.

  دانشگاه کویینزلند (University of Queensland)

  بنابر رتبه‌بندی وبسایت Topuniversities.com در سال ۲۰۲۴، دانشگاه کویینزلند (University of Queensland) به‌عنوان پنجمین دانشگاه برتر کشور استرالیا معرفی شده و در فهرست جهانی QS نیز، رده چهل‌وسوم را کسب کرده است. دانشگاه کویینزلند دانشگاهی دولتی است که در سال ۱۹۰۹ در شهر بریزبین تاسیس شده است. این دانشگاه سالانه حدود ۱۵هزار نفر دانشجوی خارجی را از سراسر جهان پذیرش می‌کند.

  دانشگاه کویینزلند یکی از مراکز تعلیم و تربیت و تحقیقات بزرگ استرالیا است. در این دانشگاه، رشته‌هایی مانند معماری، طراحی، تجارت و بازرگانی، مهندسی شیمی، دندان‌پزشکی، شیمی، علوم مولکولی، مهندسی عمران، هنرهای زیبا، ارتباطات، اقتصاد، ریاضی، فیزیک، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، پرستاری، خدمات اجتماعی، روان‌شناسی، علوم اجتماعی و حقوق تدریس می‌شوند و شهریه سالانه آن از ۱۰هزار تا ۱۵هزار دلار برآورد می‌شود.

  مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  • امکان اخذ بورسیه و تحصیل رایگان
  • امکان کار حین تحصیل
  • امکان اخذ ویزای همراه
  • اجازه کار برای ویزای همراه
  • بهره‌مندی از امکانات و خدمات آموزشی به‌روز
  • تحصیل در دانشگاه‌های پیشرفته جهان
  • اخذ مدرک دانشگاهی معتبر در سراسر جهان
  • امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری
  • تحصیل به زبان انگلیسی
  • امکان شرکت در دوره‌های زبان‌آموزی
  • امکان معرفی حامی مالی برای تمکن مالی

  معایب مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  • شهریه زیاد دانشگاه‌های خصوصی
  • گرما و رطوبت شدید هوا
  • فراهم‌نبودن امکان تحصیل بدون مدرک زبان
  • هزینه زیاد شرکت در دوره‌های زبان‌آموزی
  • گران‌بودن خوابگاه‌های دانشجویی
  • هزینه‌ زیاد زندگی در شهرهای بزرگ
  • سخت‌بودن شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

  جمع‌بندی

  طبق آمار وبسایت Worlddata.info، کشور استرالیا جزو ۵ کشور برتر جهان برای مهاجرت تحصیلی است و مدارکی که دانشگاه‌های بین‌المللی استرالیا ارائه می‌کنند، در سراسر جهان معتبر هستند.

  تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی ممکن نیست؛ اما کسانی که در کشورهای انگلیسی‌زبان مانند آمریکا و انگلستان تحصیل کرده‌اند، به‌منظور تحصیل در استرالیا به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیازی ندارند. تمکن مالی موردنیاز برای تحصیل در استرالیا سالانه ۱۴هزار دلار است.

  ویزای تحصیلی استرالیا Subclass500 نام دارد و هزینه دریافت آن ۵۰۰ دلار است. کسانی که با ویزای تحصیلی به استرالیا مهاجرت می‌کنند، برای همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال خود می‌توانند ویزای همراه استرالیا را بگیرند.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به استرالیا، می‌توانید از‌طریق فرم مشاوره با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو در ارتباط باشید.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا چیست؟
  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا در اغلب رشته‌ها آیلتس حداقل ۶٫۵ یا تافل حداقل ۸۰ است.
  مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا چیست؟
  مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدین‌شرح‌اند: امکان اخذ بورسیه و تحصیل رایگان، امکان کار حین تحصیل، امکان اخذ ویزای همراه، اجازه کار برای ویزای همراه، بهره‌مندی از امکانات و خدمات آموزشی به‌روز، تحصیل در دانشگاه‌های پیشرفته جهان، اخذ مدرک دانشگاهی معتبر در سراسر جهان، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، تحصیل به زبان انگلیسی، امکان شرکت در دوره‌های زبان آموزشی و امکان معرفی حامی مالی برای تمکن مالی.
  بهترین دانشگاه های استرالیا برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟
  طبق آمار فهرست جهانی QS، بهترین دانشگاه های استرالیا برای مهاجرت تحصیلی ازاین‌قرارند: دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش و دانشگاه کویینزلند.
  بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟
  طبق آمار وبسایت Mastersportal.com، بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت تحصیلی شهرهای ملبورن و سیدنی و بریزبین هستند.
  هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا چقدر است؟
  هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا به عوامل مختلفی مانند میزان شهریه دانشگاه و شهر محل زندگی دانشجو بستگی دارد. هزینه‌های ثابت مهاجرت تحصیلی به استرالیا شامل ۱۴هزار دلار تمکن مالی سالانه و ۵۰۰ دلار هزینه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و ۵۰۰ دلار بیمه دانشجویی در سال می‌شود.
  مدارک موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا چیست؟
  مدارک موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا عبارت‌اند از: گذرنامه با حداقل ۲ سال اعتبار، گواهی عدم سوءپیشینه، ۳ قطعه عکس پاسپورتی، بیمه دانشجویی، گواهی سلامت پزشکی، نامه پذیرش تحصیلی از استرالیا، تمکن مالی ۱۴هزاردلاری در سال، تمکن مالی پرداخت شهریه، ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی، ترجمه رسمی ریز‌نمره‌ها، مدرک زبان انگلیسی (آیلتس حداقل ۶٫۵ یا تافل حداقل ۷۵)، انگیزه‌نامه به زبان انگلیسی، توصیه‌نامه به زبان انگلیسی و تکمیل و پرداخت هزینه فرم ویزای تحصیلی استرالیا (Subclass500).
  تمکن مالی موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا چقدر است؟
  تمکن مالی موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا ۱۴هزار دلار در سال است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859